NRA autori / Imants Vīksne

Imants Vīksne

NRA PĒTA, ar kādiem auto brauc VID inspektori [9]

Piektdiena, 18.augusts

Valsts ieņēmumu dienesta pastiprinātā interese par autotirdzniecības biznesu un tā pienesumu Latvijas ēnu ekonomikā raisa atbildes interesi attiecībā uz paša dienesta autoparku un tā lietošanas praksi. Kopējais secinājums – greznas pārmērības VID autoparkā nav vērojamas, taču pietrūkst saimnieciskas viendabības. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Sludinājumu dēlis atspoguļo ekonomikas pelēcību [5]

Trešdiena, 16.augusts

Sludinājumu portālā ss.com iespējams gan pirkt un pārdot lietas un pakalpojumus, gan iegādāties blēdīgas shēmas, lai biznesu taisītu, apejot nodokļu inspektorus. Ikkatra tautsaimniecības nozare te parāda savu pienesumu Latvijas ēnu ekonomikā, sākot no kucēnu tirdzniecības un beidzot ar firmu čaulu piedāvājumu. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

NRA ANALIZĒ, vai valstij izdevīgi pārdot telekomunikāciju milžus "LMT" un "Lattelecom" [10]

Piektdiena, 11.augusts

Apvienojam, un trešdaļa mums, trešdaļa jums, trešdaļu pārdodam biržā – ne jums, ne mums. Tāds ir konsultanta KPMG Baltics ieteikums Latvijas valsts rīcībai ar telekomunikāciju uzņēmumiem LMT un Lattelecom. Bet premjers un ekonomikas ministrs jau paziņojuši, ka par uzņēmumu pārdošanu nevarot būt ne runa, un tas nozīmē, ka arī šajā mēģinājumā tikt pie kontroles Latvijas uzņēmumos to līdzīpašniece Telia Sonera būs cietusi fiasko. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

NRA PĒTA, kādas shēmas lieto autotirgotāji nodokļu apiešanai [23]

Ceturtdiena, 10.augusts

Vēl 2015. gada pavasarī Valsts ieņēmumu dienests publiskā pasākumā solīja, ka autošeptmaņu labajai dzīvei tūliņ tiks pielikts punkts. Veiksmīgi aizklapējis ciet 775 kaktu autoservisus, VID grasījās izpurināt Rumbulu un visus pārējos autosalonus – attiecīgi slēgt vai piespiest iznākt laukā no pelēkās ekonomikas. Taču sludinājumu portāla ss.lv slēgšanas skandāls ir apliecinājums tam, ka no šā plāna nekas nav izdevies. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Videi nedraudzīgās atejas īpašniekiem nāksies pārtaisīt [32]

Trešdiena, 9.augusts

Eiropas Komisijas interese par to, kā Latvijā apsaimnieko individuālajās kanalizācijas sistēmās savāktos notekūdeņus, likusi valdībai izdot speciālus noteikumus. Tie uzdod pašvaldībām uzskaitīt un pieskatīt visas atejas, kas nav pieslēgtas centralizētajai kanalizācijas sistēmai. Videi nedraudzīgās īpašniekiem nāksies pārtaisīt. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Cīņām ap Stambulas konvenciju nākamais raunds [3]

Otrdiena, 8.augusts

Labklājības ministrija apņēmusies līdz septembrim iesniegt valdībā likumprojektu Par Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbību pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu. Šī ir tā pati skandalozā Stambulas konvencija, kurā ieslēpts sociālā dzimuma koncepts. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Mežacūkām un mērim neoficiāls saudzēšanas periods [3]

Pirmdiena, 7.augusts

Kaut arī Pārtikas un veterinārais dienests turpina izmaksāt medniekiem prēmijas par katru nošauto sivēnmāti, Āfrikas cūku mēra jau tā nomocītajai sugai šobrīd tiek likts relatīvs miers. Cūkām sadzimuši sivēni, un viņu atstāšana bez mammām nozīmētu mokošu bada nāvi. Medību ētika šādi rīkoties aizliedz. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Valdībai jālemj, vai atļaut veikt kailcirtes piejūras priežu mežos [5]

Ceturtdiena, 3.augusts

Racionāli apsvērumi neļaut sapūt dzīvai naudai mežā un iznīkt priedēm sadūrušies ar dabas aizsardzības un vides estētikas vērtībām. Zemkopības ministrija (ZM) apstiprināšanai valdībā virza normatīvo aktu grozījumus, kas atļaus veikt kailcirtes piejūras priežu mežos, samazinās cērtamo koku apkārtmēru un arī izcirtumu apmežošanai nepieciešamo koku stādu skaitu. Vides sektors nostājies pret mežsaimniecības interesēm. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Pokrova kapos notiek liela rosība [4]

Pirmdiena, 31.jūlijs

Pokrova kapos notiek liela rosība. Vienā malā starp retākiem apbedījumiem rūgst branga komposta kaudze, placī pie garāžas sastumti būvgruži, kas nepatīk Rīgas būvvaldei un Valsts vides dienestam, bet Pērnavas ielas pusē Krievijas Federācijas vēstniecība Latvijā remontē padomju armijas nelaiķu apbedījumu vietas. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers