NRA autori / Imants Vīksne

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

APTAUJA: Daudzi iedzīvotāji militāru nepatikšanu gadījumā bēgtu projām no Latvijas [22]

Piektdiena, 24.februāris

Latvijas iedzīvotāju cīņasspars sadudzis. Savu valsti arvien lielākā skaitā vērtējam kā pelnījušu mīlestību un aizsardzību, tomēr arvien mazākā skaitā esam gatavi paši to aizstāvēt. Turklāt daudzi cilvēki militāru nepatikšanu gadījumā bēgtu projām. Tā liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS ikgadējā aptauja, kas tapusi pērnā gada nogalē pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Parlaments ratificē ES un Kanādas līgumu [21]

Ceturtdiena, 23.februāris

Saeima šodien galīgajā lasījumā lemj par brīvās tirdzniecības nolīguma CETA un Stratēģiskās partnerības nolīguma ratificēšanu starp ES un Kanādu. Kad to pašu būs izdarījuši arī kanādieši, varēsim tirgoties ar viņiem bez muitas nodevām un kopīgi ielikt kāju Arktikas ledājos, lai nepieļautu tur Krievijas monopolu. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Valsts darbu zaudēs četri līdz pieci tūkstoši cilvēku [32]

Trešdiena, 22.februāris

Politiķiem tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja īstenot gadiem ilgi kultivēto ideju par nekam nederīgo ierēdņu pārmācīšanu. Valsts kanceleja piedāvā strādājošo skaita ievērojamu samazināšanu, saskatot tajā priekšnoteikumu kvalitatīvai izaugsmei. Runa ir par astoņiem līdz vienpadsmit tūkstošiem likvidētu štata vietu trīs gadu laikā no kopējā 60 000 skaita, ieskaitot arī ilgstošās vakances. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Būvniecībā cenas augs, kvalitāte kritīs [4]

Otrdiena, 21.februāris

Pār Latvijas būvniecības nozari šā gada beigās sāks līt struktūrfondu naudas lietus, kas draud ar problēmu plūdiem – būvnieki sagrābsies projektus pāri savām jaudām, bet plānās celtnieku rindas papildinās ar bulgāriem, rumāņiem un citiem amatieriem. Cenas šādā darba pārpilnībā augs, turpretim kvalitāte kritīs. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Radio algas diena apaug ar drāmas elementiem [3]

Piektdiena, 17.februāris

Visiem gribas pelnīt vairāk, un Latvijas Radio darbinieki nav izņēmums. Viņu cīņa par personīgo labklājību nonākusi politiķu un ierēdņu dienaskārtībā, jo publiski izskanējis brīdinājums par klusumu ēterā. Radio vadībai gan šādi draudi oficiāli nav izteikti, un arī priekšniecības nomaiņu darbinieki neprasa. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne, no Strasbūras
 

Imants Vīksne, no Strasbūras

Leiši skubina Bjalistokas vilcienu [1]

Trešdiena, 15.februāris

Grandiozā iecere savienot Baltijas valstis un pārējo Eiropu ar sliežu ceļiem jau saņēmusi 765,4 miljonus eiro. Nule Eiropas Savienībai pieprasīta trešā naudas porcija – to tērēs piegādātāju tirgus novērtēšanai, projektēšanas pabeigšanai, būvuzraudzībai, dažādiem atbalsta un publicitātes pasākumiem. Taču atklāts paliek jautājums, kā uz līdzīgiem tēriņiem iedvesmot Poliju. Bez Polijas projektam nav jēgas. Vairāk »

Imants Vīksne, no Strasbūras
 

Imants Vīksne, no Strasbūras

Eiropas federalizētāji piedāvā bagāto valstu sapni [12]

Trešdiena, 15.februāris

Par Eiropas Savienotajām Valstīm sapņojoši politiķi mēģina iezīmēt pirmos soļus savienības federalizācijas virzienā. Eiropas Parlamentā tapuši trīs pašiniciatīvas ziņojumi, kas būtībā aicina samazināt nacionālo valstu ietekmi. Latvijai un citām mazām valstīm tas nozīmētu zaudētas veto tiesības un izstumšanu no lēmumu pieņēmēju loka. Vairāk »

Imants Vīksne, no Strasbūras
 
Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Amerikāņu tanki tomēr atvesti [17]

Trešdiena, 8.februāris

Kopš ASV paziņojuma, ka drošības garantijas Austrumeiropai ir svētas, pagājuši trīs gadi, Baraks Obama vairs nav prezidents, bet viņa pēctecis Donalds Tramps cenšas šīs drošības garantijas no reliģiskas pielūgsmes objekta pārvērst lietišķā līgumā – jūs maksājat naudu, mēs sniedzam drošību. ASV tanki uz Latviju šodien gan ir atvesti, neraugoties uz to, ka solījums aizsardzībā ieguldīt 2% no IKP pildīts netiek. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers