NRA autori / Imants Vīksne

Imants Vīksne, no Strasbūras
 

Imants Vīksne

Elektromobiļi cērt robu ceļu budžetos [2]

Pirmdiena, 16.janvāris

Kamēr Latvijā tiek organizēts liels elektromobiļu uzlādes punktu iepirkums, citās Eiropas valstīs, kur šādu mašīnu pulka vairāk, transporta finansētāji apsver elektromobilitātei mākslīgi izveidoto priekšrocību samazināšanu – bez akcīzes nodokļa viņu ceļiem sāk pietrūkt naudas. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne, Nikola VEIDEMANE, Toms ŠĶIPARS

REPORTĀŽA no Liepas: kaimiņu strīda dēļ gājis postā govju ganāmpulks [20]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Liepas pagasta Jaunauduļos nelielā aplokā pulciņš govju un teļu sagūluši gremo un noskatās, kā divi strādnieki pūlas tām sagādāt sienu un ūdeni. No mājas iznāk manāmi iereibis vīrietis un ceļa malā novieto zīmi Privātīpašums. Pēc brīža iznāk cits strādnieks un pabeidz iesākto, pienaglojot zīmi pie koka – tādu ainu novēro Neatkarīgā, ieradusies saimniecībā. Pēc 16 govju bojāejas Jaunauduļiem pievērsta īpaša uzmanība. Vairāk »

Imants Vīksne, Nikola VEIDEMANE, Toms ŠĶIPARS
 

Imants Vīksne, Nikola VEIDEMANE, speciāli Neatkarīgajai

Latvijai nav lipīgs kaimiņu piemērs obligātā militārā dienesta ieviešanā [17]

Trešdiena, 11.janvāris

Tālajā 2005. gadā tika organizēts pēdējais iesaukums obligātajā militārajā dienestā, bet protesti pret obligāto karaklausību brīvajā Latvijas Republikā sākās vēl desmit gadu agrāk studentu izpildījumā. Viņiem izdevās. Arī tagad studenti iesaistās diskusijā par obligāto militāro dienestu (OMD) un vairākums ir pret. Vairāk »

Imants Vīksne, Nikola VEIDEMANE, speciāli Neatkarīgajai
 

Imants Vīksne

Mežu īpašnieki sanaidojušies ar vides aizstāvjiem [6]

Otrdiena, 10.janvāris

Vides konsultatīvajā padomē ietilpstošās organizācijas cenšas pasargāt savu ekskluzīvo klubu no jaunpienācējiem, kuru uzskati par dabas aizsardzību būtiski atšķiras, – janvārī tiek veidots jaunais padomes sastāvs. Meža īpašniekiem šis gads ir īpaši būtisks, jo visas valsts teritorijā sāksies biotopu kartēšana un joprojām nav skaidrības, kas notiks pēc retu biotopu konstatēšanas. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Par obligāto militāro dienestu - diskusijas vietā histērija [20]

Piektdiena, 6.janvāris

Obligātā militārā dienesta karavīri būtu lielgabalu gaļa, bet pati dienesta atjaunošana kalpotu Krievijas interesēm, jo iznīcinātu profesionālo dienestu un Zemessardzi – ar tik dramatiskiem kalambūriem Aizsardzības ministrija apkaro publiskajā telpā uzsākto diskusiju par obligātā militārā dienesta nepieciešamību Latvijā. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Jauno auto lobijs kaitē videi [2]

Ceturtdiena, 5.janvāris

Lobējot ideju par Latvijas autoparka nemitīgu atjaunošanu, Satiksmes ministrija aizmirst, ka ikviena jauniegādāta automašīna rada vismaz pusotru tonnu atkritumu vecās mašīnas veidolā un tie videi uzliek daudz lielāku slodzi nekā tikai uz papīra ietaupīti ogļskābās gāze izmeši un degvielas litri. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Kaislības Baltezera krastā - būvniecība šajā teritorijā atdzīvinājusi shēmošanas dziņas [4]

Trešdiena, 4.janvāris

Artūrs Priede, kurš Latvijas nekustamo īpašumu vidē pirms dažiem gadiem kļuva slavens ar jauna veida zaļās šantāžas shēmas ieviešanu, decembra beigās pirmajā instancē notiesāts uz trim gadiem cietumā. Vienlaikus savas sabiedriskās aktivitātes viņš nav pārtraucis un nu uzmeties par nelūgtu palīgu bagātniekam Andrim Biedriņam, kurš pie Baltezera grasās būvēt māju. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Ziemassvētku kauju simtgade

Otrdiena, 3.janvāris

«Pārraut vācu fronti iecirknī no Lielā tīreļa līdz Olainei, lai pēc tā, manevrējot atklātā laukā, atsviestu ienaidnieku pāri Iecavas upei un Lielupei,» – tāda bija krievu 12. armijas komandiera Radko Dmitrijeva pavēle, pirms simt gadiem uzsākot Mītavas operāciju, kurā kopā ar krieviem cīnījās arī latviešu strēlnieku divīzija. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Atkritumu šķirošana – spiesta lieta, bet neiespējama [3]

Otrdiena, 3.janvāris

Lai motivētu iedzīvotājus pievērsties šķirošanai, valdība dubultojusi dabas resursu nodokli par nešķirotu atkritumu apglabāšanu poligonos. Tajā pašā laikā lielākajai daļai iedzīvotāju šķirošana joprojām ir nepieejama ekstra. Stikla, papīra un plastmasas konteineru meklējumos Rīgā var noiet kilometrus. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Aizsardzības nozarē – sējas gads [5]

Piektdiena, 30.decembris

Ko pļausim, kļūs redzams nākamajos gados, bet šis Latvijas aizsardzības nozarei neapšaubāmi bijis sējas gads. Ceļā uz NATO solītajiem 2% no iekšzemes kopprodukta iesēti 364,7 miljoni eiro jeb 1,45% no IKP. Sākti uz mūsdienu militārās priekšvēstures pieticīgā fona vērienīgi bruņošanās projekti, un arī patriotismu var grābt riekšavām – sabiedrības uzticēšanās reitingā armija atrodas stabili augšgalā. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Uzticības krīze padziļinās. Reitingi krīt visiem, arī Valsts prezidentam [15]

Trešdiena, 28.decembris

Pēc Neatkarīgās pasūtījuma tapušais SKDS pētījums par iedzīvotāju uzticēšanos institūcijām liecina, ka uzticības krīze sabiedrībā top arvien dziļāka. Ja iepriekš iedzīvotāji ar katru gadu arvien izteiktāk neuzticējās politiskajām institūcijām, tad tagad uzticības kritumu piedzīvo arī daudzas citas jomas, sākot no represīvajām iestādēm un beidzot ar medijiem. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers