NRA autori / Imants Vīksne

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Vai tiešām dārta, savatē un tamlīdzīgas federācijas jāfinansē no valsts budžeta? [5]

Otrdiena, 21.marts

Valsts sporta politikas mērķis ir veidot veselas, fiziski un garīgi attīstītas personības, un šī mērķa sasniegšanai valsts šogad tērē 50 miljonus eiro. Izglītības un zinātnes ministrija rosina sākt diskusiju par prioritāšu ieviešanu lielo sasniegumu sportā. Dot nevis katram veidam mazliet un panākumiem bagātajiem drusku vairāk, bet patiešām ieguldīt naudu medaļās. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Medijiem esot jāpiebremzē ar valsts institūciju kritiku [34]

Pirmdiena, 20.marts

Valsts propagandas kantori ķērušies pie vārda brīvības apkarošanas. Cenzūra gluži kā padomju laikā vēl netiek ieviesta, taču sabiedrības sargsunis pats tiek laipni aicināts uzlikt sev uzpurni. Medijiem esot jāpiebremzē ar valsts institūciju kritiku, jo runas par dažādām nebūšanām lejot ūdeni uz Putina dzirnavām. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Provokatori pie Brīvības pieminekļa neatnāca [4]

Piektdiena, 17.marts

Savlaicīgi neielaisti Latvijā, nolikti drošā attālumā vai paņemti ciet līdz ar pirmajām naidīgajām aktivitātēm – lietojot šādas metodes, policijai izdevies nosargāt leģionāru piemiņas dienas gājienu no provokācijām. Administratīvā kārtā aizturēti pieci skandālisti, savukārt tā dēvēto antifašistu mītiņš nenotika vispār. Drošības pasākumi bija tādi, ka konflikti starp pretēji domājošajiem fiziski bija tikpat kā neiespējami. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Brauca pēc cisternas, nopirka Tukuma lidostu [7]

Ceturtdiena, 16.marts

Lidostas Jūrmala prezentācijā Engures novada Smārdes pagasta Tukuma lidlaukā Konstantīns Soloduha nebija manāms, kaut gan šobrīd tieši viņš ir galvenais lidostas dīkstāves iemesls. Kā tiks panākta lidmašīnu atgriešanās, vakar medijiem skaidroja lidostas operatora – uzņēmuma Sky Port – jaunais investors Raimonds Kisiels un valdes priekšsēdētājs Juris Rekšņa. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Čurājot policists videokameru drīkstēs izslēgt [54]

Trešdiena, 15.marts

Kukuļošanas oficiālā statistika liecina, ka ceļu policistu un autovadītāju attiecībās šis piepelnīšanās un atpirkšanās veids arvien ir populārs. Aptuveni 200 neveiksmīgu kukuļošanas mēģinājumu gadā un desmit piecpadsmit kriminālprocesi pret amatpersonām. Policijas vadība pret šo sērgu nolēmusi vērsties ar indivīdu cieņu pazemojošiem līdzekļiem – visi policisti kā potenciāli kukuļņēmēji tiks aprīkoti ar videonovērošanas kamerām, bet visi apturētie vadītāji kā potenciāli kukuļdevēji filmēti. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Tukuma lidostu iedarbinās uz Latvijas simtgadi

Otrdiena, 14.marts

Latvijas drošības iestādēm netīkamā Konstantīna Soloduhas ietekme Tukuma lidostas īpašniekā – uzņēmumā SIA Sky Port – tiek samazināta zem 50 procentiem. Vides pārraudzības valsts birojs atļāvis veikt vidēji sešus lidojumus dienā. Izpildot vēl trešo nosacījumu un atjaunojot drošības sertifikātu, kļūs iespējami regulāri starptautiskie komerclidojumi. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Mamikins ar Ždanoku pienu Asadam aizveda [21]

Otrdiena, 14.marts

Eiropas Parlamenta deputāti Tatjana Ždanoka un Andrejs Mamikins atkārtoti apmeklējuši Sīriju, kur tikās ar prezidentu Bašaru Al Asadu. Šāda intensīva biedrošanās neatbilst Latvijas oficiālajai ārlietu pozīcijai – prezidents Asads jātiesā par noziegumiem pret civiliedzīvotājiem, nevis jāved viņam sausais piena maisījums. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

APTAUJA: Daudzi iedzīvotāji militāru nepatikšanu gadījumā bēgtu projām no Latvijas [21]

Piektdiena, 24.februāris

Latvijas iedzīvotāju cīņasspars sadudzis. Savu valsti arvien lielākā skaitā vērtējam kā pelnījušu mīlestību un aizsardzību, tomēr arvien mazākā skaitā esam gatavi paši to aizstāvēt. Turklāt daudzi cilvēki militāru nepatikšanu gadījumā bēgtu projām. Tā liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS ikgadējā aptauja, kas tapusi pērnā gada nogalē pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Parlaments ratificē ES un Kanādas līgumu [21]

Ceturtdiena, 23.februāris

Saeima šodien galīgajā lasījumā lemj par brīvās tirdzniecības nolīguma CETA un Stratēģiskās partnerības nolīguma ratificēšanu starp ES un Kanādu. Kad to pašu būs izdarījuši arī kanādieši, varēsim tirgoties ar viņiem bez muitas nodevām un kopīgi ielikt kāju Arktikas ledājos, lai nepieļautu tur Krievijas monopolu. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Valsts darbu zaudēs četri līdz pieci tūkstoši cilvēku [32]

Trešdiena, 22.februāris

Politiķiem tiek piedāvāta ekskluzīva iespēja īstenot gadiem ilgi kultivēto ideju par nekam nederīgo ierēdņu pārmācīšanu. Valsts kanceleja piedāvā strādājošo skaita ievērojamu samazināšanu, saskatot tajā priekšnoteikumu kvalitatīvai izaugsmei. Runa ir par astoņiem līdz vienpadsmit tūkstošiem likvidētu štata vietu trīs gadu laikā no kopējā 60 000 skaita, ieskaitot arī ilgstošās vakances. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Būvniecībā cenas augs, kvalitāte kritīs [4]

Otrdiena, 21.februāris

Pār Latvijas būvniecības nozari šā gada beigās sāks līt struktūrfondu naudas lietus, kas draud ar problēmu plūdiem – būvnieki sagrābsies projektus pāri savām jaudām, bet plānās celtnieku rindas papildinās ar bulgāriem, rumāņiem un citiem amatieriem. Cenas šādā darba pārpilnībā augs, turpretim kvalitāte kritīs. Vairāk »

Imants Vīksne
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers