NRA autori / Imants Vīksne

Imants Vīksne

Gads sācies ar daudzām nāvēm [3]

Ceturtdiena, 18.janvāris

Līdz ar aukstuma atnākšanu sākusies arī apkures ugunsgrēku sezona. Jau septiņi cilvēki gājuši bojā. Ugunsdzēsēji skaidro, ka vienojošais nelaimju cēlonis ir elementāru ugunsdrošības noteikumu neievērošana. Pārkurinātas krāsnis, bojātas elektriskās sildierīces, malkas šķilas, kas garākas par kurtuvi, un smēķēšana pusmiegā. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Konkurences uzraugi lidostas turkus netramdīs [2]

Trešdiena, 17.janvāris

Pēc divarpus gadu garumā īstenotiem uzraudzības pasākumiem Konkurences padome panākusi, ka lidostā Rīga saimniekojošie turki maina konkurenci ierobežojošos nosacījumus telpu apakšnomas līgumos. Taču pārkāpuma lieta, kas bija svarīga kādreizējiem nomniekiem, tā arī netika ierosināta, un viņiem pašiem jāpierāda, ka notikusi konkurences kropļošana. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Ne visi bibliotekāri ar izpratni uztvēruši uzdevumu - pamanīt "Islāma valsts" apzīmogotu apmeklētāju [6]

Pirmdiena, 15.janvāris

Drošības policija izdevusi divus ar terorisma tematiku saistītus apkārtrakstus, un viens no tiem samulsinājis Latvijas bibliotekāru kopienu. Bēgt, slēpties un ziņot par terorisma draudiem – tas ir katram iedzīvotājam saprotams vēstījums. Bīstamā situācijā ir jāizdzīvo un jāvēršas pēc palīdzības. Taču analizēt, ar ko nodarbojas bibliotēku apmeklētāji, un atskaitīties par to Drošības policijai ir neparasts uzdevums. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Valsts kontrole iesaka gudrāk skaitīt sabrauktos

Piektdiena, 12.janvāris

Satiksmes drošība Latvijā ar katru gadu šķietami uzlabojas – avāriju skaits samazinās, autovadītājus no kaitīgiem ieradumiem atradina sociālās kampaņas, ceļi tiek remontēti. Un tomēr Eiropas Savienībā Latvija ir viena no līderēm avārijās bojāgājušo cilvēku skaita ziņā. Trešā vieta. Valsts kontrole izpētījusi, ka pie tā lielā mērā vainojami trūkumi par satiksmes organizāciju un uzraudzību atbildīgo institūciju darbā. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Simtgades "praids" jau rada kaislības [60]

Ceturtdiena, 11.janvāris

Šā gada pasākumu seksa festivāla Pride organizatori veltīs Latvijas valsts simtgadei un grasās to izvērst par visas Baltijas valstu notikumu. Simt dienās notiks simt pasākumu, un viena no ierosinātajām idejām ir: «LGBT kopienas pāriem skūpstīties pie Brīvības pieminekļa, šādi ar Baltijas Praidu sveicot Mildu un visu sabiedrību kopumā.» Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Lēmums par katastrofu mežos – aiz matiem pievilkts [9]

Pirmdiena, 8.janvāris

Aizgājušās svētku sezonas līksmē daudziem garām būs paslīdējusi ziņa, ka sākotnēji tikai lauksaimniecībā izsludinātā ārkārtējā situācija pārtapusi valsts mēroga dabas katastrofā, kas nu attiecināma arī uz mežiem. Mežizstrādātāji ņēmuši piemēru no zemniekiem un izprasījuši valdības atbalstu force majeure nosacījumu iedarbināšanai līgumos, tādējādi iegūstot iespēju atlikt līgumsaistības bez soda procentiem. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

"Simtgades loterija" – vienīgā nodokļa brīvlaistā [22]

Trešdiena, 3.janvāris

1. janvāris pienācis ar skumju ziņu azartspēļu atkarīgajiem un svētdienas spēlmaņiem – lielajiem laimestiem virs 3000 eiro ieviests nodoklis no 23 līdz 31,4%. Izņēmums ir valsts organizētā Simtgades loterija, kurā arī turpmāk pie naudas varēs tikt, valstij nodokļos par laimestu nemaksājot ne centa. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Uzbrukums latviešu valodai visos flangos [88]

Piektdiena, 29.decembris

Kanādiešiem piederošais degvielas uzpildes staciju tīkls Statoil šogad tika pārdēvēts latviešiem neizrunājamā Circle K [sēklkej], dziļi simboliski parādot, cik augstprātīga ir ārvalstu investoru attieksme pret Latvijas iedzīvotājiem. Nevarat izrunāt? Pielāgojieties! Un tad sekoja ierosinājums oficiāli atļaut valsts pārvaldē un uzņēmējdarbībā angļu valodas lietošanu. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

GADS AIZSARDZĪBAS JOMĀ. Karš, par laimi, nesākās [6]

Piektdiena, 29.decembris

Kamēr Latvijā pastāvīgi neatradīsies sabiedroto karaspēka daļas, Latvija nevarēs justies drošībā, tā pirms gada teica militārie analītiķi, prognozējot dažādas iespējamās nepatikšanas Krievijas un Baltkrievijas kopīgo militāro manevru Zapad 2017 laikā. Sabiedrotie uz Baltiju atbrauca un nomitinājās uz pastāvīgu dzīvi, tūlīt pat ievērojami bagātinot Ādažu novada ekonomiku, savukārt krievi no Baltkrievijas aizbrauca. Izpalika karš, izpalika sīkas provokācijas. Visi var atviegloti uzelpot, un koncentrēties uz aizsardzības nozarē ieplūdinātās naudas lietderīgu tērēšanu. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers