NRA autori / Imants Vīksne

Imants Vīksne

Kultūras revolūciju iemieso grausts Salaspils centrā [1]

Ceturtdiena, 22.marts

Salaspilī šobrīd tiek izcīnītas vairākas cīņas, kas saistītas ar pašvaldības sapņiem par vētrainu kultūras dzīvi kaut kad nākotnē. Politiskā opozīcija karo ar pozīciju, pašvaldības dome ar būvniekiem, un visu konfliktu centrā atrodas kultūras nams Enerģētiķis. Līdzšinējo rūpju rezultātā tas pārvērties vidi degradējošā un bīstamā objektā. Skats gluži kā pamestā kara pilsētiņā. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Pēc netīkamā EK ziņojuma sekos jaunas rekomendācijas [5]

Otrdiena, 20.marts

Eiropas Komisija maijā nāks klajā ar jaunām rekomendācijām Latvijas valdībai. Tāda ir kārtība – vispirms ziņojums par sasniegumiem vai neveiksmēm iepriekšējā gadā un tad atkal jauni ieteikumi. Ziņojums par 2017. gadu ir diezgan kritisks, un finanšu ministre Dana ReiznieceOzola to ņēmusi pie sirds. Neesot korekts. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Leģionāra atraitne izpilda vīram doto solījumu – pārved viņa pelnus uz Latviju [9]

Pirmdiena, 19.marts

Galu galā vienīgie provokatori, kas ieradās ar mērķi izraisīt nekārtības 16. marta pasākumos, bija Eiroparlamenta atvaļinātā deputāte Tatjana Ždanoka, viens dzērājs un kāds viesizrādē ieradies vācietis, kuru policija par bļaustīšanos nevietā un nelaikā aiznesa uz busiņu. Tie, kuriem leģionāru atceres diena ir pa īstam svarīga, to pieminēja mierpilnā cieņā. Arī – Brigita Voitkus, kura 79 gadu vecumā pārcēlusies no Austrālijas uz Latviju, izpildot vīram – leģionāram Verneram Voitkus doto solījumu – pārvest viņa pelnus dzimtenē. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne, no Strasbūras

Briest Eiropas Savienības lauksaimniecības denacionalizācija [6]

Piektdiena, 16.marts

Lauksaimniecības nozare no Eiropas Savienības (ES) budžeta klaipa saņem visbiezāko riecienu, tāpēc likumsakarīgi – tieši tā stāv pirmā rindā uz aizejošās Lielbritānijas atstātā roba lāpīšanu. Viens no iespējamajiem risinājumiem ir tiešmaksājumu atstāšana dalībvalstu pašu ziņā, un tas Latvijai būtu ļoti neizdevīgi. Ne tikai lauksaimniekiem, bet visiem nodokļu maksātājiem. Vairāk »

Imants Vīksne, no Strasbūras
 
Imants Vīksne, no Strasbūras
 

Imants Vīksne, no Strasbūras

Rēķins Eiropas politikas restorānā būs jāapmaksā [2]

Trešdiena, 14.marts

Kamēr austrumeiropieši plēšas par lielākiem platībmaksājumiem un kohēzijas fonda saglabāšanu pašreizējā apjomā, bagātās rietumvalstis grasās pārmest ES fondu budžeta lielāko masu uz programmu, no kuras pašas arī ekskluzīvi barojas – Horizon jeb Apvārsnis, kas finansē zinātni, pētniecību un attīstību. Tas ir daudz modernāks avots, no kura jaunajā ES finanšu periodā varētu pasmelties arī Latvija. Ja vien mūsu pašu valdība noteiks attiecīgas prioritātes un izdarīs nepieciešamās reformas. Vairāk »

Imants Vīksne, no Strasbūras
 
Imants Vīksne, no Strasbūras
 

Imants Vīksne

Provokatoriem leģionāru diena apnikusi [37]

Piektdiena, 9.marts

Ārlietu ministrija un Latvijas premjers ik gadu skaidrojas, ka latviešu leģionāru diena Latvijā nav oficiāli atzīmējama. Ministri, kam atbilstoši sava elektorāta pieprasījumam vajadzētu doties pie Brīvības pieminekļa, patveras komandējumos vai atvaļinājumos. Un tomēr leģionāru atceres gājienā dodas diezgan daudzi cilvēki un ies arī šogad. Nacionālā apvienība rosinās 16. martu atkal iezīmēt kalendārā kā piemiņas dienu. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Ozolniekos sabotē neuzceltu veikalu [5]

Trešdiena, 7.marts

Neizprotamu iemeslu dēļ vairāki cilvēki izvērš aģitācijas pasākumus pret veikala būvniecības ieceri Ozolnieku centrā. Tiesības apbūvēt pašvaldības zemi publiskā izsolē ieguva firma Mārksmens, kas ir veikalu zīmola Top attīstītāji. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

"Delna" zaudē Lembergam [17]

Otrdiena, 6.marts

Biedrība Sabiedrība par atklātību – Delna pārstāv trīs biedrus un ir ārzemju specdienestu finansēta organizācija. Šādu viedokli par leģitīmu atzinusi Kurzemes apgabaltiesa. Ventspils mērs Aivars Lembergs uzvarējis Delnas rosinātajā goda un cieņas lietā. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

ASV, nevis Latvijas problēma. Cilvēktirdzniecība [9]

Pirmdiena, 5.marts

Cilvēktirdzniecība, ko Amerikas Savienotās Valstis aktualizē kā nozīmīgu Latvijas problēmu, patiesībā tāda nav. Oficiālā statistika uzrāda uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmus noziegumus. Cita lieta, ka izpratne par cilvēku ekspluatāciju katrā valstī atšķiras un bagātās sava tirgus aizsardzības nolūkos ikvienu austrumeiropieti, kurš aizbraucis peļņā, gatavas glābt no darba verdzības, jo viņš ir ar mieru strādāt par puscenu. Un arī par desmito tiesu. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Imants Vīksne

Iedzīvotājiem jāiesaistās dabas aizsardzības plānu tapšanā [2]

Piektdiena, 2.marts

Ne tikai visu Latvijas biotopu fiziska apsekošana dabā un to sekojoša reģistrēšana ietilpst 9,5 miljonus eiro vērtajā dabas skaitīšanas projektā. Tā gaitā tiek izstrādāti arī dabas aizsardzības plāni 20 jau esošām īpaši aizsargājamām dabas teritorijām Latvijā. Iedzīvotājiem jābūt modriem, lai vides apsaimniekošanas ieceres nenonāktu pretrunā viņu interesēm. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Imants Vīksne
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers