NRA autori / Ilze Veģe

Ilze Veģe

Incidents ar vēstnieci lidostā: ko der atcerēties katram ceļotājam? [13]

Sestdiena, 4.marts

Februāra nogalē Latvijas Ārlietu ministrija saņēma Apvienoto Arābu Emirātu notu par nepatīkamu incidentu ar jauniecelto vēstnieci Hananu Halfanu Obaidu Ali al Madhani, veicot drošības kontroli lidostā Rīga. Klīda baumas, ka lidostas darbinieki, neņemot vērā vēstnieces reliģisko pārliecību, esot sievietei lūguši publiski novilkt galvas segu un nav piedāvājuši šo procedūru veikt atsevišķā telpā. Vairāk »

Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

RECENZIJA: "Pakļaušanās". Jūs to nopietni? [10]

Pirmdiena, 20.februāris

Mišela Velbeka romānu "Pakļaušanās" neesmu lasījusi, taču, izpētot vairākas recenzijas, var noprast, ka romāna autors to ir veidojis kā sarkastisku un skaudru stāstu par Eiropas un kristietības vērtību bojāeju. Taču es esmu noskatījusies Alvja Hermaņa tāda paša nosaukuma izrādi un to, par ko ir viņa stāsts, es tā arī līdz galam nesapratu. Pareizāk sakot- sapratu, bet nevaru noticēt, atkal un atkal sev uzdodot jautājumu: "jūs to nopietni?!" Vairāk »

Ilze Veģe
 
Ilze Veģe
 
Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

RECENZIJA: Skatītāji bez "baltiem cimdiem" [4]

Pirmdiena, 23.novembris

Ir literārie darbi, kuri teju vienlīdz emocionāli atdzīvojas kā grāmatas lappusēs, tā uz skatuves dēļiem. Taču ir arī tādi sižeti, kuru sirreālo iedabu spēj atdzīvināt vienīgi lasītāja neierobežotā fantāzija, savukārt teātra piesaiste konkrētajai vietai un laikam neglābjami piezemē rakstnieka fantāzijas lidojumu. Mihaila Bulgakova darbs "Meistars un Margarita" nenoliedzami pieder pie otrās kategorijas. Vairāk »

Ilze Veģe
 
Ilze Veģe
 
Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

Sāk izspēlēt Valsts prezidenta vēlēšanu partiju [7]

Trešdiena, 25.februāris

Norises, kas ievada Valsts prezidenta vēlēšanas, ir viens no sarežģītākajiem politiskajiem pasjansiem, ko cenšas izspēlēt partijas. Virspusēji šobrīd tiek radīts iespaids par kopsaucēju meklēšanu: koalīcijas spēki rīt tiekas, lai runātu par vienotu kandidātu valsts augstākajam postenim. Taču praksē aiz katra šāda paziņojuma stāv smalkas kalkulācijas, lai panāktu katrai partijai vēlamo rezultātu. Vairāk »

Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

Mikrouzņēmēju jautājums iestrēdzis [1]

Ceturtdiena, 12.februāris

Pēc plašiem iebildumiem, ko pērnā gada nogalē pēc likmes celšanas izteica daiļamatu meistari, zemnieki un nelieli ģimenes kooperatīvi, politiķi ir atgriezušies pie jautājuma par samazināto nodokli mikrouzņēmumiem. Saeima ar lielu entuziasmu sākusi debates par īpašā statusa atjaunošanu mazajiem komersantiem un šādos uzņēmumus strādājošo darbinieku pasargāšanu. Tikmēr valdība dziļdomīgi iepauzē. Vairāk »

Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

Baumu burbuļi virmo ap valdību [10]

Trešdiena, 11.februāris

Šķietami tehniskas domstarpības par Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību politiskajās aizkulisēs kā sniega bumba ir apaugušas ar dažādām spekulācijām par valdības stabilitāti, jaunu partneru pieaicināšanu koalīcijā, kā arī par ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu kā iespējamo "nākotnes premjerministri". Vairāk »

Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

Tauta grib saimnieku [26]

Trešdiena, 14.janvāris

Raugoties uz Valsts prezidenta posteni, Latvijas iedzīvotāji visaugstāk novērtē spēcīgas, izteiksmīgas personības, apliecinot vēlmi pēc stingrās rokas un līdera. Minot vispiemērotāko personību prezidenta amatam, respondenti visbiežāk nosaukuši Aivaru Lembergu, Nilu Ušakovu, Vairu Vīķi Freibergu, kā arī bijušo valsts kontrolieri Ingunu Sudrabu. Vairāk »

Ilze Veģe
 
Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

PĒTĪJUMS: Uzticēšanās politikai aug, tiesām – mazinās [2]

Pirmdiena, 12.janvāris

Analizējot sabiedrības uzticēšanos valsts un sabiedriskajām institūcijām, kompānijas SKDS pētījums uzrāda – pērn vislielāko iedzīvotāju atbalstu baudījušas izglītības iestādes un baznīca, turpretī Saeimai un politikai sabiedrība konsekventi nevēlas uzticēties. Tā secināts socioloģisko pētījumu kompānijas SKDS pēc Neatkarīgās lūguma veiktajā pētījumā. Vairāk »

Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

Reitingi: Lembergs iegūst, Vienotības politiķi zaudē [10]

Ceturtdiena, 8.janvāris

Pētījumu centrs SKDS pēc Neatkarīgās pasūtījuma ir veicis aptauju par sabiedrības uzticēšanos politiķiem. Pētījums skaidri apliecina: amatpersonām netiek piedoti nedz skandāli, nedz šokējoši paziņojumi un katram politiķim, kuram pērn gadījies nopietni paklupt, tas nekavējoties ir atspoguļojies popularitātes reitingos. Vairāk »

Ilze Veģe
 

Ilze Veģe

Reformu partijai nav izredžu atdzimt [5]

Otrdiena, 2.decembris

Nedz eksperti, nedz bijušie kolēģi un arī paši Reformu partijas biedri nespēj līdz galam pamatot partijas vēlmi saglabāt politiskās organizācijas statusu. Un tomēr – piedzīvojuši iznīcinošu kritienu, reformisti joprojām spītīgi apgalvo, ka atdzimšana ir iespējama. Vairāk »

Ilze Veģe
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers