NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde

Jelgavā ražo pelmeņus ar eksporta potenciālu [7]

Piektdiena, 23.februāris

Gaļas pārstrādes uzņēmuma HKScan Latvia Jelgavas rūpnīcā izveidotā jaunā pelmeņu ražošanas līnija dos iespēju palielināt ražošanas apjomu par 50 procentiem. Jaudas palielinājums ir nepieciešams, jo pieprasījums pēc pelmeņiem pieaug ne tikai Baltijā, bet arī Āzijā un Itālijā, uz kurieni HKScan Latvia varētu eksportēt jaunos produktus. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

"Norvik Bankas" Pēctecības konts – drošībai un sirdsmieram

Ceturtdiena, 22.februāris

Sekojot līdzi labākajām pasaules banku tradīcijām un atbildot uz senioru pieprasījumu, Norvik Banka sadarbībā ar Latvijas Pensionāru federāciju ir izstrādājusi īpašu produktu senioriem – Pēctecības kontu. Šis produkts ikvienam Latvijas senioram sniedz garantiju par viņa finanšu līdzekļu drošu un mērķtiecīgu nodošanu tuviniekiem. Norvik Bankas Pēctecības konts Latvijā ir unikāls – šobrīd pakalpojumu ar šādu iespēju citas bankas nepiedāvā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Apšauba valsts kadastra datus [4]

Trešdiena, 21.februāris

Iedzīvotāji nevar būt pārliecināti par saņemto mērniecības pakalpojumu kvalitāti, bet valsts kopumā nevar būt droša par Nekustamā īpašuma valsts kadastra datu pareizību, secinājusi Valsts kontrole (VK). Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Banku uzraugiem gatavo algu palielinājumu [21]

Trešdiena, 21.februāris

Laikā, kad banku reputāciju Latvijā būtiski bojā aizdomas par naudas atmazgāšanu ABLV bankā un kukuļošanu finanšu sektora visaugstākā līmenī, valdība gatavojas lemt par lielāku algu piešķiršanu valsts iestāžu vadībā strādājošajiem, to skaitā arī banku pārraudzības iestādei – Finanšu kapitāla un tirgus komisijai (FKTK). Stājoties spēkā šiem likuma grozījumiem, FKTK priekšsēdētājs saņems divas reizes lielāku algu nekā Valsts prezidents. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Ekonomikas ministrija sažņaudz OIK cilpu [65]

Ceturtdiena, 15.februāris

Saņemot elektrības rēķinus par janvārī patērēto elektroenerģiju šokā bija pat tie, kuri bija rēķinājušies ar iespējamu maksas kāpumu saistībā ar obligātās iepirkuma komponentes (OIK) aprēķināšanas kārtības maiņu. Zemnieku saeima saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (Vienotība) demisiju. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Ierēdņi kā nieres taukos: Piemaksas tūkstošos [79]

Trešdiena, 14.februāris

Valsts kanceleja ar grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā vēlas palielināt vidējā un augstāka līmeņa ierēdņu mēnešalgas maksimālo apmēru. Taču arī pašlaik valsts iestādes, tajā skaitā ministrijas, neskopojas ar savējo prēmēšanu un dažnedažādu atbalstīšanu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Ātrie kredīti zem dārgas lupas [4]

Otrdiena, 13.februāris

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) informatīvi izglītojošā kampaņa par atbildīgu aizņemšanos Sauc lietas īstajos vārdos valstij izmaksā aptuveni 80 tūkstošus eiro. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA), paužot bažas par nodokļu maksātāju naudas lietderīgu izmantošanu, uz to vērš Valsts kontroles uzmanību. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Darbaspēka nodokļu slogs Latvijā augstākais Baltijā [32]

Pirmdiena, 12.februāris

Latvijas nodokļu politika nelutina kā darba ņēmējus, tā arī darba devējus, radot Baltijā lielākos kopējos izdevumus uz vienu darbinieku. Latvija joprojām ir valsts ar augstāko darbaspēka nodokļu slogu Baltijā, secināts Swedbank Finanšu institūta veiktajā Baltijas valstu nodokļu sloga salīdzinājumā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Konkurence intensīva, izvēle – par labu stabilākajam un lielākajam

Ceturtdiena, 8.februāris

Vairākums Latvijas mājsaimniecību novērtē drošumu un stabilitāti, kā savu elektrības piegādātāju izvēloties a/s Latvenergo. Uzņēmuma Elektroenerģijas pārdošanas direktors Uldis Mucinieks intervijā Neatkarīgajai atklāj, ka šobrīd Latvenergo ar elektrību nodrošina aptuveni 800 000 mājsaimniecību klientus, vienlaikus piedāvājot to izmantot energoefektīvi un viedi. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Enerģētikas drošības komisija prasa OIK reformas caurspīdīgumu [3]

Ceturtdiena, 8.februāris

Izvērtējot Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) reformu, kas paredz pārdalīt saistību budžetu no vienkāršās attiecināšanas pret patērēto kWh vienlīdzīgi visiem uz attiecināšanu pret pieslēgumu tīklā (ampēriem) un patērēto jaudu, Enerģētikas drošības komisija secina, ka šī sistēma draud kļūt nepārskatāma un diskriminējoša starp patērētāju grupām un klasēm. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NRA pēta, kādi ir "Lidl" slepenie plāni Latvijā [28]

Piektdiena, 2.februāris

Lai gan Vācijas pārtikas mazumtirdzniecības gigants Lidl par veikalu atvēršanu Latvijā nav oficiāli paziņojis, ar Lidl saistīti uzņēmumi jau pērn sāka zemes gabalu uzpirkšanu un plānu saskaņošanu ar vietējām būvvaldēm. Pēc Neatkarīgās rīcībā esošas informācijas, šobrīd tiek kārtoti dokumenti par vismaz septiņu Lidl veikalu būvniecību Latvijā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

VID uzmanīs turīgāko iedzīvotāju bankas kontus [17]

Otrdiena, 30.janvāris

Papildus citām prasībām kredītiestādēm, sākot ar šo gadu, ir jāsniedz informācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par to klienta kontiem, kuros debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā ir pārsniedzis 15 000 eiro. Finanšu ministrija (FM) iecerējusi paplašināt tvērumu, pieprasot sniegt informāciju nevis par atsevišķu kontu, bet gan par konkrētu klientu, kura visos kontos kopā konkrētajā kredītiestādē apgrozījums būs pārsniedzis 15 000 eiro. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers