NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Grants ceļu ziemas izaicinājums [1]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Šīs ziemas nepastāvīgie laika apstākļi vietām grants ceļus bija pārvērtuši neizbraucamās dubļu jūrās, radot problēmas ne tikai autobraucējiem, bet arī ceļu uzturētājiem. Latvijas Autoceļu uzturētāja valdes loceklis Guntis Karps intervijā Neatkarīgajai atklāj, vai un kā iespējams nodrošināt caurbraucamību pārmitros grants ceļos. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Pašvaldību grants ceļiem 127 miljoni eiro [1]

Ceturtdiena, 12.janvāris

Pašvaldību īpašumā kopumā ir 38 149 kilometri autoceļu un ielu, lielākā daļa no tiem – 32 573 kilometri – ir grantēti. Kopš 2015. gada laukos pieejama jauna programma, kas ir vērsta tieši uz pašvaldību vietējās nozīmes grantēto ceļu uzlabošanu. Daudzas pašvaldības arī šo iespēju izmanto. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

PLĀNĀKI MACIŅI: Pārtika kļūst dārgāka [16]

Piektdiena, 6.janvāris

Piena produkti, cukurs, kafija un citi produkti šajā gadu mijā veikalos maksāja dārgāk nekā pirms gada, liecina Neatkarīgās pētījums. Eksperti un ražotāji prognozē, ka pārtikas cenas varētu turpināt kāpt. Tomēr Konkurences padomes vadītāja Skaidrīte Ābrama nesaskata pamatu pārtikas cenu iespējamam sadārdzinājumam tuvākajā nākotnē. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Neradinieku nodoklis ārvalstu naudai [5]

Ceturtdiena, 5.janvāris

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vēlreiz uzsver – par naudu, kas tiek saņemta no radiniekiem ārvalstīs, nekāds nodoklis nav jāmaksā. Tas ir jādara tikai tādos gadījumos, ja naudas sūtītāju un naudas saņēmēju nesaista radniecīgas saites un pārskaitītā summa gadā pārsniedz 1425 eiro. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Par lauksaimniecības zemēm nāksies maksāt vairāk [22]

Ceturtdiena, 5.janvāris

Kadastrālās vērtības, kuras izmanto nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai, šogad pieaugušas aptuveni 22 tūkstošiem īpašumu – lielākoties atjaunotām kultūrvēsturiskām ēkām un daudzstāvu dzīvokļiem. 322 tūkstošos lauku īpašumu šogad palielinājušās arī speciālās kadastrālās vērtības lauksaimniecības zemei, kas nozīmē, ka šo īpašumu saimniekiem šogad nekustamā īpašuma nodoklī (NĪN) var nākties maksāt vairāk. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Auto nodoklis uz lojalitātes kārts [6]

Trešdiena, 4.janvāris

Kopš svētdienas Latvijas iedzīvotāji ārvalstīs reģistrētu vieglo automašīnu pa Latvijas teritoriju drīkst vadīt, tikai samaksājot attiecīgu nodokli. Taču tā vietā, lai to darītu vai arī reģistrētu auto Latvijā, kā bija iecerējis likumdevējs, Lietuvas un Igaunijas pierobežā dzīvojošie deklarējas kaimiņvalstī. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

GADS EKONOMIKĀ: Elektrība ar pārsteigumiem [2]

Piektdiena, 30.decembris

Šis gads elektrības lietotājiem Latvijā nesa vairākus pārsteigumus: pirmkārt, pateicoties jaunajam NordBalt kabelim, elektrība kļuva lētāka, otrkārt, 1. augustā mainījās sadales tarifa aprēķināšanas kārtība. Galarezultātā daļa patērētāju par elektrību šogad maksāja mazāk, bet daļa – vairāk nekā pērn. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Āfrikas savanna Rīgas zoodārzā

Ceturtdiena, 29.decembris

Pēc aptuveni diviem gadiem Rīgas Zooloģiskajā dārzā durvis vērs jauns komplekss, kurā pēc iespējas dabiskākā vidē dzīvos žirafes, zebras, huzārpērtiķi, degunradžputni, surikati un citi Āfrikas savannas iemītnieki. Rīgas dome projekta Āfrikas savanna realizācijai nākamgad atvēlējusi 1,125 miljonus eiro. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Valsts budžetu visvairāk deldē gada nogalē

Ceturtdiena, 29.decembris

Lai gan šā gada vienpadsmit mēnešos konsolidētajā kopbudžetā ir izveidojies pārpalikums 140,3 miljonu eiro apmērā, Finanšu ministrija (FM) prognozē, ka «decembrī izdevumi gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetos pieaugs vēl straujāk, tādējādi divpadsmit mēnešos veidojot kopbudžetā finansiālo deficītu». Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Mazie uzņēmēji maldās mikronodokļa līkločos

Trešdiena, 28.decembris

Pēdējā pusotra gada laikā mikrouzņēmumu nodoklis tika mētāts kā karsts kartupelis un, lai arī kurā rokā to paņemtu, tas dedzināja pirkstus. Amatpersonu sākotnējie skaidrojumi tā arī neatvēsināja sakarsētos prātus, un daļa mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātāju jau rudenī slēdza savu darbību vai atlaida darbiniekus. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Ceļu uzturēšana ziemā – sarežģīta un atbildīga

Otrdiena, 27.decembris

Ik gadus, sākot ar 1. novembri, darbu 24 stundu režīmā sāk VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienests, kas rūpējas, lai ceļi būtu izbraucami arī ziemā. Latvijas autoceļu uzturētāja valdes loceklis Guntis Karps, kurš šajā nozarē nostrādājis vairāk nekā 25 gadus, tajā skaitā desmit gadu ziemas dienestā, intervijā Neatkarīgajai atklāj, kā notiek ceļu uzturēšana Latvijā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers