NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde

TŪRISMS: 25 000 soļu pa Stokholmu

Sestdiena, 21.aprīlis

Neskatoties uz to, ka Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma aizņem teju uz pusi mazāku teritoriju nekā Rīga, izstaigāt to ar kājām vienā dienā nav iespējams. Sešās stundās, kamēr Tallink prāmis Romantika vai Isabelle atrodas ostā, ne tik. Taču arī šajā īsajā laikā var pagūt apskatīt itin daudz, pat neizmantojot sabiedrisko transportu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Arī nākamgad gaidāms nodokļu kāpums [76]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Pretēji pagājušajam gadam, kad par gaidāmajām nodokļu izmaiņām tika diskutēts kopš agra pavasara, pašlaik darbs pie nākamā gada budžeta sabalansēšanas vēl īsti nav sācies. Taču jau tagad ir skaidrs, ka bez nodokļu celšanas neiztikt. Daļa nodokļu izmaiņu jau ir iestrādātas likumos. Tāpat bažas raisa arī Finanšu ministrijas (FM) pesimistiskās prognozes par valdībai pieejamiem līdzekļiem papildu budžeta vajadzību segšanai nākamajos gados. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

TŪRISMS. Ceļotājus vilina tālākas zemes [2]

Trešdiena, 18.aprīlis

Desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju, kuri devušies tūrisma braucienos, vienam ceļojuma tērē katrs vairāk nekā 800 eiro, un aptuveni tikpat daudz ceļotāju iekļaujas 100 eiro budžetā, liecina ceļojumu aģentūras Latvia Tours veidotais Ceļojumu indekss 2018. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

OIK pētīs un vētīs no visām pusēm [39]

Trešdiena, 18.aprīlis

Ar valdības lēmumu izveidotajai darba grupai, kas pētīs iespēju atcelt vai vismaz samazināt obligātās iepirkuma komponentes (OIK) maksājumus, līdz 1. augustam, tas ir, nepilnos piecos mēnešos, ir jāsagatavo priekšlikumi šīs problēmas risināšanai, lai Ekonomikas ministrija līdz 1. septembrim varētu iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus normatīvo aktu grozījumiem par elektroenerģijas OIK maksājumu sistēmas atcelšanu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Latvijā sākusies sēja

Otrdiena, 17.aprīlis

Ziemas mainīgo laika apstākļu dēļ cietusi daļa ziemāju. Saimniekiem daļā lauku būs jāpārsēj rapsis, bet graudaugus vajadzēs piesēt vien tur, kur rudens lietavās tie izslīkuši, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) augkopības speciālistu veiktie sējumu apsekojumi. Sausākajos Kurzemes un Zemgales laukos jau sākušies pavasara sējas darbi. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Normunds Riekstiņš: Latvijas zvejnieki gatavi jauniem risinājumiem un inovācijām [1]

Trešdiena, 11.aprīlis

Lai gan vēl nav noslēdzies Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.–2020. gada plānošanas periods, jau šobrīd ir aizsākušās diskusijas par to, kāda veida publiskā finansējuma atbalsts būs pieejams pēc 2020. gada. Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš intervijā Neatkarīgajai atklāj, vai Latvijas zivsaimnieki var rēķināties ar ES fonu atbalstu arī pēc 2020. gada. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Plaisa starp lielajiem un mazajiem uzņēmumiem palielinās

Ceturtdiena, 5.aprīlis

Lielie un eksportējošie uzņēmumi nākotnē raugās optimistiski, plānojot gan paplašināties, gan modernizēties. Savukārt mazie un vidējie uzņēmumi, kuru īpatsvars Latvijā ir aptuveni 70 procenti no visiem uzņēmumiem, ir krietni piesardzīgāki nākotnes vērtējumā. Mikrouzņēmumi joprojām ir pesimisma pilni. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

"Norvik Banka" novērtē pieredzi [1]

Ceturtdiena, 29.marts

Darba tirgus Latvijā ar katru mēnesi uzkarst, un uzņēmumi lielākoties jau ir saskārušies ar speciālistu trūkumu. Taču lielākā daļa spītīgi turas pie jaunības kulta, atraidot pensijas un pirmspensijas vecuma cilvēkus. Norvik Banka pretēji daudziem citiem izprot, ka arī vecums un pieredze ir vērtība. Kopš gada sākuma Norvik Bankā sekmīgi darbojas Senioru nodarbinātības programma, kurā seniori kā pilntiesīgi bankas darbinieki sniedz konsultācijas bankas filiālēs visā Latvijā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

"Mego" akciju patiesā vērtība [1]

Ceturtdiena, 29.marts

Konkurences padome (KP) piemērojusi 74 tūkstošus eiro lielu sodu veikalu Mego un Vesko preču zīmolu pārvaldītājam SIA Baltstor un tā mazumtirdzniecības kooperācijā ietilpstošajam partnerim SIA Lenoka par netaisnīgu un nepamatotu sankciju piemērošanu piegādātājiem. Daļa šo sankciju izpaudās arī kā piespiedu piedalīšanās mārketinga aktivitātēs, piemēram, nodrošinot akciju cenas produktiem. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Lieldienās Latvijā apēd miljoniem olu [6]

Ceturtdiena, 29.marts

Pieprasījums pēc baltām olām Latvijā faktiski ir vien ap Lieldienu laiku, un tāpēc daļā veikalu šīs šķirnes olas nopērkamas vien pāris nedēļas gadā – Lieldienu laikā. Izmantojot pieprasījumu tieši pēc baltām olām, to cenas šajā laikā ir par vismaz par 20 procentiem augstākas nekā brūnajām māsām. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Cenu kāpums bremzē lielākus tēriņus [5]

Otrdiena, 27.marts

Pirmie, kas jūt iedzīvotāju ienākumu pieaugumu, ir mazumtirdzniecības uzņēmumi. Šā gada janvārī mazumtirdzniecības apgrozījums pārtikas veikalos pieaudzis par 9% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi: nespecializētajos veikalos par 5,8 procentiem, bet specializētajos veikalos par 62,2 procentiem. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Latvijā mobilos tālruņus izmanto aktīvi un maina bieži [1]

Pirmdiena, 26.marts

Datu apjoms, kas tiek pārsūtīts, izmantojot mobilo sakaru tīklus, Latvijā ir četras reizes liekāks nekā vidēji OECD valstīs. Daļai iedzīvotāju ir vairāk nekā viens mobilā telefona aparāts, bet gandrīz katram mājās glabājas kāds vecs un nolietots tālrunis. Un jo biežāk telefonus maina, jo lielāki veidojas neizmantoto telefonu krājumi. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Rekordliels atbalsts lauksaimniekiem [3]

Piektdiena, 23.marts

Lauku atbalsta dienests (LAD) pērn lauksaimniekiem izmaksājis rekordlielu summu – teju 600 miljonus eiro. LAD atbalsta maksājumus veic no 2002. gada. Vislielāko atbalstu šajā laikā saņēmuši Jelgavas novada lauksaimnieki un uzņēmēji – aptuveni 210 miljonus eiro. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers