NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde

Zemnieki cer uz rekordražu [1]

Pirmdiena, 14.augusts

Labības laukos šobrīd intensīvi strādā kombaini. Pie graudu pārstrādes uzņēmumiem nereti veidojas rindas, jo zemnieki steidz izmantot katru brīdi, ko daba atvēl labības novākšanai. Par spīti vēsajam un sausajam pavasarim, zemnieki šogad cer uz labāku kopievākumu nekā pērn, iespējams – pat uz rekordražu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NRA PĒTA, vai olu cenas sekos sviestam [6]

Trešdiena, 9.augusts

Saindēto olu skandāls Eiropā vēršas plašumā. Ar cilvēka veselībai bīstamo insekticīdu fipronilu saindētās olas varētu būt nonākušas ne tikai Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Šveicē, Lielbritānijā, Francijā, Itālijā un Zviedrijā, bet arī Polijā, no kurienes olas, tiesa, nelielos daudzumos, tiek vestas arī uz Latviju. Pārtikas un veterinārais dienests apgalvo, ka Latvija piesārņotās olas nav importējusi un arī uz vietas ražotajās olās indīgas vielas nav konstatētas. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

IENĀKUMI SARUKS: Nodokļu reformas zaudētāji – mazo algu saņēmēji ar bērniem [37]

Pirmdiena, 31.jūlijs

Izmaiņas darbaspēka nodokļos, kas stāsies spēkā nākamgad, sociālo nevienlīdzību nevis mazinās, bet gan palielinās, liecina Neatkarīgās pētījums. Daļa strādājošo, arī ar visai knapiem ienākumiem, nākamgad algā uz rokas saņems pat mazāk nekā šogad. Finanšu ministrija (FM) gan uzsver, ka darbaspēka nodokļa reforma būtiski veicinās darba algas palielināšanos, kā rezultātā iegūs arī tie, kuri šobrīd saņem visai mazu algu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde, Jānis Lasmanis
 

Ilze Šteinfelde

LIELI, NEIZPROTAMI RĒĶINI: Braucot uz daļu valstu, ar tālruņa lietošanu jābūt īpaši piesardzīgiem [14]

Pirmdiena, 24.jūlijs

Līdz ar jūnijā notikušo viesabonēšanas piemaksu atcelšanu patērētājiem, atrodoties ārzemēs – Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs –, jāvar lietot mobilos sakarus par tādu pašu cenu kā mājās. Tas ceļotājiem ārzemēs ļauj neatteikties no telefona lietošanas ikdienas paradumiem – zvanīt, sūtīt īsziņas, lasīt epastus, ielūkoties interneta dzīlēs. Taču, izrādās, braucot uz daļu valstu, ar tālruņa lietošanu ir jābūt īpaši piesardzīgiem, pretējā gadījumā var nākties maksāt lielu rēķinu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Spēlēšanās ar nodokļu reformu var iznīcināt alus brūvēšanu [6]

Piektdiena, 21.jūlijs

Saeimas deputāti šodien lems par jauno nodokļu reformu, kuras sekas izjutīs visi Latvijas iedzīvotāji un tautsaimniecība. Nodokļu izmaiņu plānā ir paredzēts arī straujš akcīzes nodokļa kāpums alkoholiskajiem dzērieniem. Latvijas Alus darītāju savienība uzskata, ka šāda politika apdraud alus darītavu dzīvotspēju šajos reģionos, kur jau tā ir samērā augsts bezdarba līmenis, turklāt mērķis – samazināt alkoholisko dzērienu patēriņu – netiks sasniegts. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

ATVERAM MACIŅUS! Nodokļa kāpums sadārdzinātu degvielu par 4-5 centiem litrā [10]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

Valsts budžeta sabalansēšanai nepieciešamais degvielas akcīzes nodokļa kāpums dīzeļdegvielu nākamgad varētu sadārdzināt par aptuveni 5 centiem litrā, bet benzīnu – par 4 centiem litrā. Savukārt trīs gadu laikā sadārdzinājums jau varētu būt par 10 centiem litrā dīzeļdegvielai un par 7 centiem litrā benzīnam. Degvielas tirgotāji raizējas, ka straujais cenu kāpums samazinās patēriņu, bet ekonomisti norāda uz iespējamu inflācijas pieaugumu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NRA PĒTA, kāpēc piedzīvojam piena produktu cenu kāpumu [21]

Trešdiena, 19.jūlijs

Piena cenu kāpumu veikalos ir grūti nepamanīt, turklāt daļa piena produktu šobrīd veikalos maksā vēl dārgāk nekā pirms Krievijas embargo izraisītās piena krīzes. Ražotāji cenu kāpumu skaidro ar piena tauku deficītu Eiropā, kā dēļ sviesta cena ir sasniegusi visu laiku augstāko punktu jeb rekordcenu pēdējo 18 gadu laikā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Laika kaprīzes deldē ražu [4]

Otrdiena, 18.jūlijs

Vēsās naktis un lietavas kaitē lauku gurķiem, ķirbjiem, kabačiem un citiem siltummīļiem. Toties kāposti aug griezdamies. Augļu un ogu raža šogad ienākas vēlāk nekā citus gadus un kopievākums solās būt divas reizes mazāks nekā citus gadus. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NRA SKAIDRO, kā nodokļu izmaiņas nākamgad pildīs un tukšos mūsu makus [11]

Trešdiena, 12.jūlijs

Plānotais akcīzes nodokļa pieaugums degvielai, alkoholam un tabakas izstrādājumiem izraisīs cenu celšanos ne tikai šīm precēm, bet degvielas akcīzes izmaiņu gadījumā atstās ietekmi arī uz citām precēm un pakalpojumiem. Mazo algu saņēmējiem tas apēdīs ieguvumus, ko varētu nest izmaiņas darbaspēka nodokļos. Tomēr valdība vakar akceptēja akcīzes nodokļa kāpumu, cerot tādā veidā iegūt vismaz 208 miljonus eiro valsts budžetā nākamo trīs gadu laikā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

VID kontrole pār iedzīvotāju naudu pastiprināsies [26]

Ceturtdiena, 6.jūlijs

Prasība kam ziņot Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par katru klientu, kas gada laikā būs apgrozījis vairāk nekā 15 tūkstošus eiro, bankas nesajūsmina, jo tas varētu skart diezgan ievērojamu skaitu bankas klientu, turklāt kredītiestādes jau šobrīd sniedz diezgan daudz informācijas dažādām iestādēm, ieskaitot VID. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers