NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Radīt tehnoloģijas nākotnei un gudrai sabiedrībai

Pirmdiena, 11.decembris

Moderno tehnoloģiju gudra lietošana ļauj iedzīvotājiem dzīvot komfortablāk, bet maksāt par to mazāk, savukārt uzņēmumiem tehnoloģiju attīstība ļauj ātrāk sasniegt mērķi. Telekomunikāciju uzņēmuma Lattelecom valdes loceklis un komercdirektors Gusts Muzikants intervijā Neatkarīgajai atklāj, kā Lattelecom piedāvātie pakalpojumi iedzīvotāju un uzņēmumu vajadzības pārvērš mūsdienīgos risinājumos patīkamākai dzīvei un veiksmīgākai uzņēmējdarbībai. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Latvija digitalizējas straujāk nekā Eiropas Savienība [2]

Ceturtdiena, 30.novembris

Latvija ieņem astoto vietu e-pārvaldes jomā Eiropas Savienībā (ES), krietni pārsniedzot ES vidējos rādītājus, liecina ES elektroniskās pārvaldes attīstības pētījums. Pašvaldību spēcīgākā puse ir augsti attīstīti digitālās drošības standarti, savukārt valsts iestādēs – elektronisko dokumentu aprite, secināts Lattelecom un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) veidotajā e-indeksā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NODERĪGI: Viedtālrunis var būt miesassarga vietā

Trešdiena, 29.novembris

Daļa cilvēku ir saskārušies ar situāciju, kad briesmas dzīvībai vai veselībai izdevies novērst, pateicoties vien līdzcilvēku palīdzībai. Taču, ja nelaimes brīdī līdzās nav neviena vai gluži otrādi – draudus rada kāda persona, tad palīdzēt var telefons, ar kuru izsaukt palīdzību, bet ar lietotņu starpniecību nosūtīt atbildīgiem dienestiem savas atrašanās vietas koordinātas, kas paātrina notikuma vietas atrašanu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

66% Latvijas iedzīvotāju darba zaudēšanas gadījumā draud bads [22]

Otrdiena, 28.novembris

Aptuveni ceturtajai daļai Latvijas iedzīvotāju iztikas līdzekļi ir vien tik lieli, lai varētu iegādāties pārtiku. Jaunam apģērbam, apaviem, sadzīves tehnikai, teātra apmeklējumam, ceļojumam vai kādam citam lielākam pirkumam naudas nepietiek. Četriem procentiem Latvijas iedzīvotāju trūkst naudas pat pārtikas iegādei. Zaudējot darbu, bez jebkādiem iztikas līdzekļiem paliktu lielākā daļa no Latvijas iedzīvotājiem. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde, Jānis Lasmanis
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NRA PĒTA, cik lielu algu saņemsim Latvijas valsts simtgadē [17]

Otrdiena, 14.novembris

Nākamajā gadā – Latvijas simtgades gadā – vidējā bruto darba samaksa varētu sasniegt 1000 eiro, prognozē Swedbank. Salīdzinot ar 2013. gadu, kad Latvija svinēja 95. dzimšanas dienu, vidējā alga tad būtu pieaugusi par aptuveni 284 eiro mēnesī. Valsts amatpersonām atalgojuma kāpums būs vēl iespaidīgāks – piemēram, ministriem algas pieaugs par 1612 eiro mēnesī, salīdzinot ar 2013. gadu, liecina Neatkarīgās pētījums. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Nepareizos kases aparātus nāksies uzlabot [4]

Trešdiena, 8.novembris

Atbilstoši jaunajām kases aparātu prasībām šobrīd ir reģistrēti 15 347 aparāti. Visi uzņēmēji, kas ir iegādājušies jaunos kases aprātus, pagaidām varot tos turpināt lietot. Valsts ieņēmumu dienests (VID) brīdina, ka visaptverošu neatbilstību gadījumā prasībām neatbilstošs kases aparāta modelis būs tehniski jāpilnveido. Kas segs izmaksas, pagaidām nav zināms. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers