NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde

Ekonomikas ministrija sažņaudz OIK cilpu [65]

Ceturtdiena, 15.februāris

Saņemot elektrības rēķinus par janvārī patērēto elektroenerģiju šokā bija pat tie, kuri bija rēķinājušies ar iespējamu maksas kāpumu saistībā ar obligātās iepirkuma komponentes (OIK) aprēķināšanas kārtības maiņu. Zemnieku saeima saistībā ar elektroenerģijas sadārdzināšanos plāno prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (Vienotība) demisiju. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Ierēdņi kā nieres taukos: Piemaksas tūkstošos [79]

Trešdiena, 14.februāris

Valsts kanceleja ar grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā vēlas palielināt vidējā un augstāka līmeņa ierēdņu mēnešalgas maksimālo apmēru. Taču arī pašlaik valsts iestādes, tajā skaitā ministrijas, neskopojas ar savējo prēmēšanu un dažnedažādu atbalstīšanu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Ātrie kredīti zem dārgas lupas [4]

Otrdiena, 13.februāris

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) informatīvi izglītojošā kampaņa par atbildīgu aizņemšanos Sauc lietas īstajos vārdos valstij izmaksā aptuveni 80 tūkstošus eiro. Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija (LAFPA), paužot bažas par nodokļu maksātāju naudas lietderīgu izmantošanu, uz to vērš Valsts kontroles uzmanību. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Darbaspēka nodokļu slogs Latvijā augstākais Baltijā [32]

Pirmdiena, 12.februāris

Latvijas nodokļu politika nelutina kā darba ņēmējus, tā arī darba devējus, radot Baltijā lielākos kopējos izdevumus uz vienu darbinieku. Latvija joprojām ir valsts ar augstāko darbaspēka nodokļu slogu Baltijā, secināts Swedbank Finanšu institūta veiktajā Baltijas valstu nodokļu sloga salīdzinājumā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Konkurence intensīva, izvēle – par labu stabilākajam un lielākajam

Ceturtdiena, 8.februāris

Vairākums Latvijas mājsaimniecību novērtē drošumu un stabilitāti, kā savu elektrības piegādātāju izvēloties a/s Latvenergo. Uzņēmuma Elektroenerģijas pārdošanas direktors Uldis Mucinieks intervijā Neatkarīgajai atklāj, ka šobrīd Latvenergo ar elektrību nodrošina aptuveni 800 000 mājsaimniecību klientus, vienlaikus piedāvājot to izmantot energoefektīvi un viedi. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Enerģētikas drošības komisija prasa OIK reformas caurspīdīgumu [3]

Ceturtdiena, 8.februāris

Izvērtējot Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) reformu, kas paredz pārdalīt saistību budžetu no vienkāršās attiecināšanas pret patērēto kWh vienlīdzīgi visiem uz attiecināšanu pret pieslēgumu tīklā (ampēriem) un patērēto jaudu, Enerģētikas drošības komisija secina, ka šī sistēma draud kļūt nepārskatāma un diskriminējoša starp patērētāju grupām un klasēm. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

NRA pēta, kādi ir "Lidl" slepenie plāni Latvijā [28]

Piektdiena, 2.februāris

Lai gan Vācijas pārtikas mazumtirdzniecības gigants Lidl par veikalu atvēršanu Latvijā nav oficiāli paziņojis, ar Lidl saistīti uzņēmumi jau pērn sāka zemes gabalu uzpirkšanu un plānu saskaņošanu ar vietējām būvvaldēm. Pēc Neatkarīgās rīcībā esošas informācijas, šobrīd tiek kārtoti dokumenti par vismaz septiņu Lidl veikalu būvniecību Latvijā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

VID uzmanīs turīgāko iedzīvotāju bankas kontus [17]

Otrdiena, 30.janvāris

Papildus citām prasībām kredītiestādēm, sākot ar šo gadu, ir jāsniedz informācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par to klienta kontiem, kuros debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā ir pārsniedzis 15 000 eiro. Finanšu ministrija (FM) iecerējusi paplašināt tvērumu, pieprasot sniegt informāciju nevis par atsevišķu kontu, bet gan par konkrētu klientu, kura visos kontos kopā konkrētajā kredītiestādē apgrozījums būs pārsniedzis 15 000 eiro. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

"Norvik Bankā" seniori ir īpaši gaidīti [3]

Ceturtdiena, 25.janvāris

Norvik Banka ir banka ar 25 gadu pieredzi un ierindojas starp 10 lielākajām bankām Latvijā pēc aktīvu apjoma. Bankas īpašā rūpju lokā ir seniori, kuri Norvik Banku izvēlas atsaucīgās un izprotošās attieksmes dēļ. Jau kopš pagājušā gada rudens banka ir uzsākusi Senioru nodarbinātības programmu, kas seniorus algo konsultanta darbam, ļaujot viņiem justies joprojām vajadzīgiem un reizē ar padomu un atbalstu palīdzot arī citiem bankas klientiem – senioriem. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Pēc PVN samazināšanas: Augļi un dārzeņi atgriežas vecajās cenās, daži pat kļuvuši dārgāki [38]

Ceturtdiena, 25.janvāris

Kopš šā gada 1. janvāra Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem tiek piemērota samazināta PVN likme – 5%, kam teorētiski būtu jāatspoguļojas arī zemākā cenā veikala plauktos. Pārlūkojot veikalu plauktos pārdošanai izliktos augļus un dārzeņus, Neatkarīgā secināja, ka daļa augļu un dārzeņu nemaksā ne par centu lētāk kā pirms gadu mijas, un atsevišķos gadījumos – pat dārgāk. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers