NRA autori / Ilze Šteinfelde

Ilze Šteinfelde

NOSKAIDRO topošās nodokļu reformas ēnas puses [1]

Pirmdiena, 27.marts

Lai gan Ministru prezidenta Māra Kučinska stūrētā nodokļu reformu vadības grupa konceptuāli atbalstījusi Finanšu ministrijas (FM) rosinātās vērienīgās nodokļu reformas, ne visas nozares ir apmierinātas ar iespējamām izmaiņām. Uzņēmēji bažījas, ka nodokļu reformas rezultātā budžetā radies caurums varētu tikt mazināts uz atsevišķu nozaru rēķina. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Maxima darbiniekiem gaidāms algas pielikums 2 līdz 5% robežās [10]

Piektdiena, 24.marts

Ar katru gadu palielinās atšķirības vidējā atalgojumā starp Rīgā un reģionos strādājošajiem, kā arī starp dažādiem biznesa sektoriem, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktā atalgojuma pētījuma rezultāti. Banku eksperti pieļauj, ka algas varētu kāpt straujāk nekā inflācija, tiesa, šīs prognozes neattiecas uz visiem sektoriem. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Elektrotīkls Latvijā kļūst vieds [12]

Ceturtdiena, 23.marts

Akciju sabiedrība Sadales tīkls, kas nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu, turpina uz digitālām tehnoloģijām balstīta viedā elektrotīkla attīstīšanu. AS Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis intervijā Neatkarīgajai stāsta par moderno tehnoloģiju attīstību elektroapgādes jomā un atklāj, kādas priekšrocības, pateicoties tīkla attīstībai, jau bauda jau aptuveni viena ceturtdaļa klientu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

MTG kanālus pērk Bites īpašnieks. Tos demonstrēs LMT

Pirmdiena, 20.marts

Zviedrijas mediju koncerns Modern Times Group (MTG) savu Baltijas biznesu pārdod Bite Latvija īpašniekam un Baltcom TV līdzīpašniekam – privātā kapitāla investīciju kompānijai Providence Equity Partners. Trīs dienas pirms šīs ziņas publiskošanas Latvijas mobilais telefons (LMT) noslēdza līgumu ar MTG par visu piecu kompānijas TV kanālu raidīšanu LMT mājas viedtelevīzijā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Elektrības tirgū visi vienlīdzīgi [8]

Piektdiena, 17.marts

Latvijā brīvais elektrības tirgus jau darbojas teju desmit gadu, ar katru gadu piesaistot arvien vairāk elektroenerģijas tirgotāju un tādējādi nodrošinot elektroenerģijas pircējiem lielākas izvēles iespējas. Latvijas elektrības tirgū tiek ievērota vienlīdzīga attieksme pret visiem elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem, Neatkarīgajai apliecināja Ekonomikas ministrija un Sabiedrisko pakalpojuma regulēšanas komisija (SPRK). Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Priekšvēlēšanu spēles ar nodokļiem [5]

Otrdiena, 14.marts

Nodokļu politika Latvijā mainās līdz ar politikas vējiem – priekšvēlēšanu laikā parasti tiek solītas ievērojamas reformas, bet, tiklīdz vēlēšanas aiz muguras, tā solījumi aizmirstas. Finanšu ministrija nākusi klajā ar jaunām nodokļu iecerēm, kas varētu vairot valsts konkurētspēju un iedzīvotāju labklājību. Neatkarīgās aptaujātie eksperti bažījās, ka vērienīgās nodokļu reformas vietā pēc vēlēšanām tiks īstenots vien necils kompromisa variants. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Piektdaļa uzņēmumu plāno darbinieku atlaišanu [11]

Pirmdiena, 13.marts

Salīdzinājumā ar lietuviešu un igauņu kolēģiem Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi uzņēmējdarbības vidi un biznesa iespējas 2017. gadam vērtē ļoti kritiski, liecina jaunākais SEB bankas Baltijas biznesa pārskats. Gandrīz divas trešdaļas uzņēmēju prognozē apgrozījuma kritumu, katrs piektais uzņēmums plāno samazināt darbinieku skaitu, un 40% mazo un vidējo uzņēmumu Latvijā nav gatavi ieguldīt sava biznesa attīstībā. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Brīvā elektrības tirgus ieguvumi [29]

Ceturtdiena, 9.marts

Elektroenerģijas tirgus atvēršanas galvenie ieguvumi ir lielāka konkurence tirgotāju sektorā un lielāka tirdzniecības piedāvājumu izvēle, iespējas lietotājiem saņemt vajadzībām atbilstošāko piedāvājumu un tirgotājam sagatavot piedāvājumu atbilstoši katra lietotāja elektroenerģijas patēriņa raksturam, intervijā Neatkarīgajai atklāj Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

IZSTĀDE: Droša un draudzīga māja

Trešdiena, 8.marts

Tam nav jābūt trillerim vai Hičkoka filmai, lai mājas no omulīgas ligzdiņas pārvērstos slazdu labirintā. Tā ir realitāte, ar kuru var nākties saskarties jebkurā brīdī, ja nav padomāts par drošību. Izstādē Māja I 2017, kas risināsies no 9. līdz 12. martam Ķīpsalā, varēs atrast dažādus risinājumus drošākam mājoklim. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Ilze Šteinfelde

Pa dzelzceļu pārvadā vairāk kravu

Trešdiena, 8.marts

Turpinoties pagājušā gada nogales un šā gada sākuma tendencei, arī februārī pa VAS Latvijas dzelzceļš infrastruktūru pārvadāto kravu apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada rādītājiem pieaudzis – kopējais pārvadāto kravu apjoms bija 4,4 miljoni tonnu. Tas ir par 7,3% vairāk nekā pagājušā gada februārī, kad pārvadāts 4,1 miljons tonnu kravu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Ilze Šteinfelde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers