NRA autori / Dace Ezera

Dace Ezera

Aktiera Enriko Avota dzīvesprieka recepte

Ceturtdiena, 22.februāris

Daudzi teātrmīļi aktieri Enriko Avotu vēl atceras no Jaunatnes teātra laikiem. Un, lai gan māksliniekam ir jau 65 gadi, viņš nav metis plinti krūmos un viņa vārds aizvien parādās teātru afišās. No darba brīvais laiks paiet ģimenē, jo aktierim ir divi pusaudža vecuma dēli – Armands un Arturs. Ir vēl lielais dēls Ģirts un divi mazbērni. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

CILVĒKSTĀSTS: Liepāju par mājvietu izvēlas vēstures dēļ [2]

Pirmdiena, 5.februāris

Beļģijas francūžu pāris Klēra un Frederiks Berlemonti jau trīs gadus par savu mājvietu sauc pilsētu pie jūras – Liepāju. Frederiks ir fotogrāfs, Klēra mājsaimniece. Abi braukā pa pasauli, un vīrs veido gan portretus, gan ataino dažādus notikumus. Viņu īpašā interese ir bijušās padomijas valstis. Izvēle uz Baltiju un šo pilsētu kritusi pavisam nejauši. Vairāk »

 

Dace Ezera

Priesteris rāda gara ražojumus [3]

Trešdiena, 31.janvāris

Šis ziemas laiks Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcas priesterim un kapelānam Gatim Mārtiņam Bezdelīgam ir ļoti radošs. Alsungas muzejā atklāta viņa gleznu izstāde Armēnijas un Latvijas ainavas, kura būs skatāma visu februāri. Savukārt 1. februārī notiks Gata Mārtiņa dzejoļu un zīmējumu grāmatas Mēs sēdējām divatā atklāšana, kura ieraudzījusi dienas gaismu, pateicoties priestera drauga un skolotāja, Sanktpēterburgas Modernās mākslas muzeja direktora Aleksandra Ņekrasova atbalstam. Vairāk »

 

Dace Ezera

Meijers: Latvietis esmu piedzimis, tāds arī aiziešu [3]

Otrdiena, 23.janvāris

Latvijas apaļās jubilejas gadskārtā savu sešdesmitgadi atzīmēs arī populārais muzikants Gunārs Meijers. Tikko no Lietuvas atsūtītā jaunā diska Saki man ar dzejnieka Leona Brieža un paša gaviļnieka divu dziesmu vārdiem un, protams, mūziku prezentācija notiks 21. martā Ogres kultūras centrā. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

Aktrise Rasma Garne: Jāprot uzveikt negatīvo lavīnu [6]

Ceturtdiena, 28.decembris

«Nekad neesmu slēpusi savus gadus, nekad neesmu kaunējusies. Man ir 76 gadi. Es uzskatu, ka pēdējā desmitgade nav jāatzīmē, jo dzimšanas diena vairs nav nekāda prieka diena. Drīzāk skumīga, kad viens gadiņš nāk klāt,» atzīst Nacionālā teātra aktrise Rasma Garne. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

CILVĒKSTĀSTS: Jānis Seiksts gandrīz 50 savus dzīves gadus atdevis keramikai [1]

Pirmdiena, 30.oktobris

26. septembrī madonietis, visā Latvijā un starptautiski atzītais keramiķis Jānis Seiksts atzīmēja 70. dzimšanas dienu. Gandrīz 50 savus dzīves gadus viņš atdevis keramikai, savā mūžā pārcilājis ap 100 tonnām māla. Veidots daudz kas – krūzes, vāzes, bļodas, svečturi, dārza keramika, drastiski velniņi, ziloņi laimei, Madonas simbols – gailīši. «Dzīvi esmu ļoti labi nodzīvojis. Par to esmu gandarīts. Pats saimnieks sev, pats formas domātājs. Visu daru ar savām rokām un izdomāju ar smadzenēm. Dzīve nav bijusi velta,» filozofē Jānis un pastāsta, ka septiņdesmitgadei par godu ziemā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā atklās viņa personālizstādi. Vairāk »

 

Dace Ezera

Deju pedagoģe Indra Filipsone dzīvot pilnasinīgi un ar optimismu [6]

Ceturtdiena, 26.oktobris

Rīdziniecei, deju pedagoģei Indrai Filipsonei ir 66 gadi, bet daudzi jaunie var smelties no viņas piemēru, kā dzīvi dzīvot pilnasinīgi un ar optimismu. Indrai brīvo brīžu tagad tikpat kā nav, jo viņa pati sev atrod nodarbes. Viņas vīrs, aktieris Zigurds Neimanis pat esot atzinis, ka nezinot otru cilvēku, kurš pats sev visu laiku atrod darbus. Sešdesmit gados aizgājusi priekšlaicīgā pensijā, bet tas jau nenozīmē, ka var sēdēt pie televizora vai klačoties ar sētas tantiņām. Indra ir sieva, mamma divām meitām Nadīnai un Nanetei un vecmāmiņa trim mazbērniem – Annijai, Markam un Ralfam. Vairāk »

 

Dace Ezera

Stāsts par nepadošanos. Ārsti bērnu-invalīdu iesaka atstāt bērnunamā un dzemdēt nākamo [8]

Pirmdiena, 23.oktobris

Liepājniece Biruta Jantona ir stipra, mērķtiecīga, uzņēmīga un pozitīva sieviete. Viena audzina trīs dēlus, no kuriem viens ir īpašais bērns. Viņa medicīnas kartē rakstīts – agrīns organisks centrālās nervu sistēmas bojājums ar valodas attīstības un psihomotorās attīstības atpalicību un autisms, saistīts vēl ar citām slimībām. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

MĪLESTĪBAS STĀSTS: Kopīgais ceļš, kas turpinās bērnos un bērnu bērnos [2]

Trešdiena, 6.septembris

Liepājnieki Ārija un Pēteris Sudmaļi kopā nodzīvojuši garu mūžu – 7. augustā viņi svinēja savu kāzu 52. gadadienu. Kopā ir izaudzinājuši deviņus bērnus, uzcēluši māju, iekopuši dārzu. Arī tagad joprojām viņiem apkārt ir bērni – desmit mazbērni un divi mazmazbērni. Ikdiena Liepājā paiet, rūpējoties par māju, kurai apkārt dārzs, un vasarās – par mazdārziņu laukos. Arī baudot vienam otra tuvumu. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

Ģimenes, kas piedzīvojusi smagus laikus, moto: Nevis sūkstīties, bet rīkoties [4]

Ceturtdiena, 17.augusts

Mariuss ir trešais dēls liepājnieces Evas Uzāres ģimenē. Puisēnam ir iedzimti centrālās nervu sistēmas bojājumi. Māmiņas, ģimenes un speciālistu aprūpēts, Mariuss aug un palēnām attīstās: pagaidām viņš var paspert tikai dažus solīšus un izrunāt atsevišķas zilbes. Abi vecākie brāļi, vienpadsmit gadus vecais Markuss un astoņus gadus vecais Tomass, kā arī Evas vīrs Edgars ir liels atbalsts māmiņai un mazajam brālītim. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers