NRA autori / Dace Ezera

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS. Neimanis par laulību: "Neizšķīrāmies, jo nebija laika!" [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Pie īpašās izrādes «Skroderdienas Silmačos» aktiera un režisora Zigurda Neimaņa (69) un viņa dzīvesbiedres deju pedagoģes Indras Filipsones (65) devāmies ciemos sniegotā ziemas dienā uz viņu lauku īpašumu Garciemā. Kad bija iestājies īsts ziemas spelgonis, dzīvesbiedri lielāko daļu laika pavadīja lauku īpašumā, lai neaizsaltu ūdensvads. Rīgas dzīvoklī vienīgi pārnakšņo, ja kādas darīšanas galvaspilsētā. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Pāris, kurā bija iemīlējusies visa Latvija. "Motociklu vasara" [10]

Sestdiena, 7.janvāris

Nereti mākslas filmām to veidotāji galvenos varoņus izraugās nevis no aktieru vidus, bet piesaista neprofesionāļus. Tā notika arī 1975. gadā, kad Rīgas kinostudijā režisors Uldis Brauns uzņēma filmu «Motociklu vasara». Galveno tēlu pusaudzi Inesi filmas veidotāji atrada toreizējā Liepājas 1. vidusskolā. Kurš latviešu kino mīļotājs, iespējams, jau ar sirmot sākušiem matiem, neatminas šīs filmas plakātu, kas rotāja afišu stabus, ar apburošu skaistuli, kas sniegbaltā līgavas kleitā soļo līdzās jauneklim ar motociklu. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS: Dzintra Klētniece nosvin 70. jubileju un aiziet mūžībā [4]

Trešdiena, 21.decembris

Ziemassvētku gaidīšanas laikā pārstājusi pukstēt aktrises un režisores Dzintras Klētnieces sirds. Tikai šā gada februārī teātra klubā «Hamlets» kolēģu lokā viņa nosvinēja 70. dzimšanas dienu. Pēdējā laikā aktrise uzturējās mājās, jo bija problēmas ar veselību, un piedalījās mazbērnu audzināšanā, kas viņai sagādāja milzu prieku. Viņa bija sākusi rakstīt grāmatu par savu raibo dzīvi un, lai arī bija slima, līdz pat pēdējam dzīves brīdim saglabāja lielisku humora izjūtu. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera

Kaspars Aniņš. Neskaitāmo iespēju laiks [2]

Trešdiena, 14.decembris

Jaunajam Nacionālā teātra aktierim Kasparam Aniņam jaunā sezona sākās ar Pūpola lomu Andreja Upīša lugā Sieviete, bet nesen pirmizrādi piedzīvojusi arī Valda Lūriņa režisētā luga Bišumāte un Vilkacis, kurā arī aktierim ir loma. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Plēpis atgriežas apritē un apspriež ar Avotu jaunas iespējas [16]

Trešdiena, 30.novembris

Tautā mīlētais aktieris Rūdolfs Plēpis (66) atkal ir labā formā un nemaz vairs nedomā par «zaļo pūķi». Viņš ir ļoti emocionāls un tāpēc tik smagi pārdzīvoja drauga aktiera Jāņa Reiņa nāvi. Bet nu Plēpis ir gatavs darboties tālāk teātra mākslas jomā. Būtu tikai piedāvājumi! »Vakara Ziņas« kādā pievakarē sastapa Plēpi kādā kafejnīcā, draudzīgi tērzējam un atceroties bijušos laikus ar studiju biedru, kolēģi Enriko Avotu. Vairāk »

 

Dace Ezera

Ieva Sutugova. Piepilda sapņus [7]

Pirmdiena, 28.novembris

Jaunajai dziedātājai Ievai Sutugovai ir tikai 25 gadi, bet viņa jau paspējusi muzicēt kopā ar Maestro Raimondu Paulu un komponistu Mārtiņu Braunu. Daudzi viņu pazīst pēc šā rudens TV šova Izklausies redzēts. Var teikt, ka Ievai ir dabas dots talants, un viņa ne tikai dzied citu komponistu sacerētās dziesmas, bet rada arī savējās. Nav vairs ilgi jāgaida, kad iznāks jaunās mākslinieces pirmais albums. Sieviete ir atradusi savu īsto vietu dzīvē – tā var apgalvot. Tas ir sapņa piepildījums. Vairāk »

 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Stiprā latviešu aktrise Helga Dancberga ar deviņām dzīvībām [10]

Svētdiena, 27.novembris

18. novembrī – vienā dienā ar Latvijas valsti – ir dzimusi arī daudzu skatītāju iemīļotā teātra un kino aktrise Helga Dancberga. Šogad aktrisei vērā ņemama jubileja – 75 gadi. Svētku priekšvakarā leģendārajai aktrisei gadījās nelaime, dzīvoklī krītot viņa lauza gūžas kaula kakliņu, tika nogādāta Rīgas 2. slimnīcā, kur veikta operācija. Tā bijusi veiksmīga, un nu aktrise atkopjas. Protams, vēl vajadzīga rehabilitācija. Vairāk »

 

Dace Ezera

CIEMOS: Saindējusies ar skaistumu

Sestdiena, 19.novembris

Mārupieši Aviva un Māris Kvites par savu veidoto dārzu 2015. gadā izpelnījās novada atzinības rakstu. «Pagājušais gads vispār bija interesants – es arī ieguvu Latvijas vecmāmiņas titulu. Vajag uzpost ne tikai savu māju, dārzu, bet arī sevi pašu – ne tikai vecmāmiņas vecumā, bet svarīgi vispār, kā sieviete sevi sakopj un ko iemācījusies dzīves laikā,» spriež titula ieguvēja un piebilst, ka no septiņiem dārziem iegūt trešo vietu nav nekāds varoņdarbs. Mārupē ir tik daudz skaistu dārzu. Liels prieks būtu, ja no 50 dārziem būtu godalgota vieta. Tad būtu, par ko pacīnīties. Vairāk »

 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Virgam laulības dzīve nākusi par labu [12]

Otrdiena, 15.novembris

Uz kopīgo sarunu un dziedāšanu Liepājas muzejā pagājušajā piektdienā līvs Ainars Virga gandrīz nokavēja, jo iepriekš bija radošs brīdis, kad radās jauna dziesma. «Es pārskrēju mājās, un man bija apmēram stunda laika. Nepamanīju pat, ka Anija ir otrā istabā. Bija svarīgi dziesmu dabūt gatavu. Bet Anija vienmēr ir pirmā, kura manus sacerējumus dzird. Izgāju no mājām pēdējā minūtē, lai paspētu uz tikšanos. Jaunajai dziesmai gan vēl nav nosaukuma, bet tā ir par mīlestību. Gandrīz visas manas dziesmas ir par mīlestību,» atzīst Ainars, pēdējā brīdī atsteidzies uz pasākuma norises vietu. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers