NRA autori / Dace Ezera

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS: Plēpis zina, kā nenotrallināt dzīvi, bet nodzīvot to pilnvērtīgi [15]

Trešdiena, 29.marts

Ar tautā populāro un mīlēto aktieri Rūdolfu Plēpi (67) »Vakara Ziņas« satikās Rīgas Centrāltirgū, kur skatuves mākslinieks iegādājās produktus sava firmas ēdiena – gaļas pankūku –pagatavošanai. Pārdevējas, atpazinušas Plēpi, mīļi viņu sveicināja. Tirgus somu aktieris piepildīja ar cūku ribiņām, ķiplokiem, sīpoliem, burkāniem, miltiem, olām, kā arī pavasarīgu padzērienu – kļavu sulu. Vairāk »

 

Dace Ezera, AGNESE PAŠKEVIČA

VAKARA ZIŅAS: Kāda satura grāmatas aizrauj slavenības? [9]

Pirmdiena, 27.februāris

Grāmatas sevī slēpj zināšanu kalnus un maģisku spēku. Ne velti tiek uzskatīts, ka tieši literatūra ir viena no lielākajām tautas bagātībām. Mūsdienu tehnoloģiju virpulī grāmatas steidz nomainīt aizvien jaunas informācijas uzziņas iespējas, taču tās nespēj aizstāt īpašo grāmatu valdzinājumu, lapaspušu maģisko smaržu un cilvēku, kurš lasot saplūst kopā ar stāstu. Arī pašmāju slavenību aprindās ir atrodami aizrautīgi grāmatu tārpi, kuri ik dienu velta laiku lasīšanas priekam. Vairāk »

 

Dace Ezera

Aina Karele. Ar kustīgumu cauri visai dzīvei

Ceturtdiena, 23.februāris

Bijušajai Liepājas teātra aktrisei Ainai Karelei ir 74 gadi. Viņa joprojām dzied folkloras kopā Atštaukas, ir teātra bibliotēkas vadītāja, vada interesentu ekskursijas pa teātra telpām un darbojas savā Rāvas dārzā. Aina dzīvo patālu no pilsētas centra, pie Liepājas ezera. Tomēr katru dienu mēro šo attālumu kājām uz centru un uz savu septītā stāva dzīvokli kāpj pa kāpnēm. Arī daudz staigā gar jūru. Vairāk »

 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Dobelnieks par pārdzīvoto: Biju ļoti satriekts, negribējās vairs dzīvot [10]

Ceturtdiena, 23.februāris

Populārās grupas «Eolika» solistu Daini Dobelnieku (60) piemeklējusi liela nelaime, viņš slimības dēļ nokļuvis ratiņkrēslā, zaudējot normālas iespējas pārvietoties. Kā mūziķis atzīst »Vakara Ziņām«, no sākuma bijis šoks, bet tagad Dainis ir apņēmības pilns ķepuroties un uzveikt veselības problēmas, atzīstot, ka citiem ir vajadzīga lielāka palīdzība nekā viņam. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS. Neimanis par laulību: "Neizšķīrāmies, jo nebija laika!" [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Pie īpašās izrādes «Skroderdienas Silmačos» aktiera un režisora Zigurda Neimaņa (69) un viņa dzīvesbiedres deju pedagoģes Indras Filipsones (65) devāmies ciemos sniegotā ziemas dienā uz viņu lauku īpašumu Garciemā. Kad bija iestājies īsts ziemas spelgonis, dzīvesbiedri lielāko daļu laika pavadīja lauku īpašumā, lai neaizsaltu ūdensvads. Rīgas dzīvoklī vienīgi pārnakšņo, ja kādas darīšanas galvaspilsētā. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Pāris, kurā bija iemīlējusies visa Latvija. "Motociklu vasara" [10]

Sestdiena, 7.janvāris

Nereti mākslas filmām to veidotāji galvenos varoņus izraugās nevis no aktieru vidus, bet piesaista neprofesionāļus. Tā notika arī 1975. gadā, kad Rīgas kinostudijā režisors Uldis Brauns uzņēma filmu «Motociklu vasara». Galveno tēlu pusaudzi Inesi filmas veidotāji atrada toreizējā Liepājas 1. vidusskolā. Kurš latviešu kino mīļotājs, iespējams, jau ar sirmot sākušiem matiem, neatminas šīs filmas plakātu, kas rotāja afišu stabus, ar apburošu skaistuli, kas sniegbaltā līgavas kleitā soļo līdzās jauneklim ar motociklu. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS: Dzintra Klētniece nosvin 70. jubileju un aiziet mūžībā [4]

Trešdiena, 21.decembris

Ziemassvētku gaidīšanas laikā pārstājusi pukstēt aktrises un režisores Dzintras Klētnieces sirds. Tikai šā gada februārī teātra klubā «Hamlets» kolēģu lokā viņa nosvinēja 70. dzimšanas dienu. Pēdējā laikā aktrise uzturējās mājās, jo bija problēmas ar veselību, un piedalījās mazbērnu audzināšanā, kas viņai sagādāja milzu prieku. Viņa bija sākusi rakstīt grāmatu par savu raibo dzīvi un, lai arī bija slima, līdz pat pēdējam dzīves brīdim saglabāja lielisku humora izjūtu. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera

Kaspars Aniņš. Neskaitāmo iespēju laiks [2]

Trešdiena, 14.decembris

Jaunajam Nacionālā teātra aktierim Kasparam Aniņam jaunā sezona sākās ar Pūpola lomu Andreja Upīša lugā Sieviete, bet nesen pirmizrādi piedzīvojusi arī Valda Lūriņa režisētā luga Bišumāte un Vilkacis, kurā arī aktierim ir loma. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers