NRA autori / Dace Ezera

Dace Ezera

Aina Karele. Ar kustīgumu cauri visai dzīvei

Ceturtdiena, 23.februāris

Bijušajai Liepājas teātra aktrisei Ainai Karelei ir 74 gadi. Viņa joprojām dzied folkloras kopā Atštaukas, ir teātra bibliotēkas vadītāja, vada interesentu ekskursijas pa teātra telpām un darbojas savā Rāvas dārzā. Aina dzīvo patālu no pilsētas centra, pie Liepājas ezera. Tomēr katru dienu mēro šo attālumu kājām uz centru un uz savu septītā stāva dzīvokli kāpj pa kāpnēm. Arī daudz staigā gar jūru. Vairāk »

 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Dobelnieks par pārdzīvoto: Biju ļoti satriekts, negribējās vairs dzīvot [6]

Ceturtdiena, 23.februāris

Populārās grupas «Eolika» solistu Daini Dobelnieku (60) piemeklējusi liela nelaime, viņš slimības dēļ nokļuvis ratiņkrēslā, zaudējot normālas iespējas pārvietoties. Kā mūziķis atzīst »Vakara Ziņām«, no sākuma bijis šoks, bet tagad Dainis ir apņēmības pilns ķepuroties un uzveikt veselības problēmas, atzīstot, ka citiem ir vajadzīga lielāka palīdzība nekā viņam. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS. Neimanis par laulību: "Neizšķīrāmies, jo nebija laika!" [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Pie īpašās izrādes «Skroderdienas Silmačos» aktiera un režisora Zigurda Neimaņa (69) un viņa dzīvesbiedres deju pedagoģes Indras Filipsones (65) devāmies ciemos sniegotā ziemas dienā uz viņu lauku īpašumu Garciemā. Kad bija iestājies īsts ziemas spelgonis, dzīvesbiedri lielāko daļu laika pavadīja lauku īpašumā, lai neaizsaltu ūdensvads. Rīgas dzīvoklī vienīgi pārnakšņo, ja kādas darīšanas galvaspilsētā. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Pāris, kurā bija iemīlējusies visa Latvija. "Motociklu vasara" [10]

Sestdiena, 7.janvāris

Nereti mākslas filmām to veidotāji galvenos varoņus izraugās nevis no aktieru vidus, bet piesaista neprofesionāļus. Tā notika arī 1975. gadā, kad Rīgas kinostudijā režisors Uldis Brauns uzņēma filmu «Motociklu vasara». Galveno tēlu pusaudzi Inesi filmas veidotāji atrada toreizējā Liepājas 1. vidusskolā. Kurš latviešu kino mīļotājs, iespējams, jau ar sirmot sākušiem matiem, neatminas šīs filmas plakātu, kas rotāja afišu stabus, ar apburošu skaistuli, kas sniegbaltā līgavas kleitā soļo līdzās jauneklim ar motociklu. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS: Dzintra Klētniece nosvin 70. jubileju un aiziet mūžībā [4]

Trešdiena, 21.decembris

Ziemassvētku gaidīšanas laikā pārstājusi pukstēt aktrises un režisores Dzintras Klētnieces sirds. Tikai šā gada februārī teātra klubā «Hamlets» kolēģu lokā viņa nosvinēja 70. dzimšanas dienu. Pēdējā laikā aktrise uzturējās mājās, jo bija problēmas ar veselību, un piedalījās mazbērnu audzināšanā, kas viņai sagādāja milzu prieku. Viņa bija sākusi rakstīt grāmatu par savu raibo dzīvi un, lai arī bija slima, līdz pat pēdējam dzīves brīdim saglabāja lielisku humora izjūtu. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera

Kaspars Aniņš. Neskaitāmo iespēju laiks [2]

Trešdiena, 14.decembris

Jaunajam Nacionālā teātra aktierim Kasparam Aniņam jaunā sezona sākās ar Pūpola lomu Andreja Upīša lugā Sieviete, bet nesen pirmizrādi piedzīvojusi arī Valda Lūriņa režisētā luga Bišumāte un Vilkacis, kurā arī aktierim ir loma. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Plēpis atgriežas apritē un apspriež ar Avotu jaunas iespējas [16]

Trešdiena, 30.novembris

Tautā mīlētais aktieris Rūdolfs Plēpis (66) atkal ir labā formā un nemaz vairs nedomā par «zaļo pūķi». Viņš ir ļoti emocionāls un tāpēc tik smagi pārdzīvoja drauga aktiera Jāņa Reiņa nāvi. Bet nu Plēpis ir gatavs darboties tālāk teātra mākslas jomā. Būtu tikai piedāvājumi! »Vakara Ziņas« kādā pievakarē sastapa Plēpi kādā kafejnīcā, draudzīgi tērzējam un atceroties bijušos laikus ar studiju biedru, kolēģi Enriko Avotu. Vairāk »

 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers