NRA autori / Dace Ezera

 

Dace Ezera

MĪLESTĪBAS STĀSTS: Kopīgais ceļš, kas turpinās bērnos un bērnu bērnos [2]

Trešdiena, 6.septembris

Liepājnieki Ārija un Pēteris Sudmaļi kopā nodzīvojuši garu mūžu – 7. augustā viņi svinēja savu kāzu 52. gadadienu. Kopā ir izaudzinājuši deviņus bērnus, uzcēluši māju, iekopuši dārzu. Arī tagad joprojām viņiem apkārt ir bērni – desmit mazbērni un divi mazmazbērni. Ikdiena Liepājā paiet, rūpējoties par māju, kurai apkārt dārzs, un vasarās – par mazdārziņu laukos. Arī baudot vienam otra tuvumu. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

Ģimenes, kas piedzīvojusi smagus laikus, moto: Nevis sūkstīties, bet rīkoties [4]

Ceturtdiena, 17.augusts

Mariuss ir trešais dēls liepājnieces Evas Uzāres ģimenē. Puisēnam ir iedzimti centrālās nervu sistēmas bojājumi. Māmiņas, ģimenes un speciālistu aprūpēts, Mariuss aug un palēnām attīstās: pagaidām viņš var paspert tikai dažus solīšus un izrunāt atsevišķas zilbes. Abi vecākie brāļi, vienpadsmit gadus vecais Markuss un astoņus gadus vecais Tomass, kā arī Evas vīrs Edgars ir liels atbalsts māmiņai un mazajam brālītim. Vairāk »

 
 

Dace Ezera

INTERESANTI: Ar ogles zīmuli top brīnumaini darbi [7]

Pirmdiena, 5.jūnijs

Madonietim Edgaram Būmeisteram ir tikai 22 gadi, bet pēdējos piecos gados viņš ar ogles zīmuli ir uzzīmējis neskaitāmus dzīvnieku un cilvēku portretus, ļoti līdzīgus oriģinālam. Patlaban top Maestro Raimonda Paula portrets, bet pie tā jaunajam censonim iznāk strādāt ilgāk, jo senus cilvēkus esot grūtāk uzzīmēt, bet darbu gribas paveikt ļoti kvalitatīvi. Katru dienu puisis noteiktas stundas – dažreiz pat astoņas – pavada zīmējot, jo idejas nāk nemitīgi. Viņa veikumu varēs apskatīt Rīgas Centrālajā bibliotēkā, sākot no šodienas – 5. jūnija. Vairāk »

 

Dace Ezera

CILVĒKSTĀSTS: Senlietu krātuves dvēsele [4]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Neapšaubāmi Almu Kāli var saukt par Grobiņas novada Gaviezes pagasta labo gariņu, jo viņa daudzu gadu garumā ir savākusi un sakopojusi seno vēstures dokumentāciju un senlietas. Kopskaitā ap četriem tūkstošiem, kurus krātuvei dāvājuši ap 60 vietējo cilvēku. Alma šodien smejoties saka, ka šī noteikti būs viņas mūža pēdējā intervija, jo Jāņos enerģiskajai sievietei paliks 75 gadi un runāts un stāstīts ir daudz. Tagad vieta jādod jaunajiem. Vairāk »

 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS: Plēpis zina, kā nenotrallināt dzīvi, bet nodzīvot to pilnvērtīgi [15]

Trešdiena, 29.marts

Ar tautā populāro un mīlēto aktieri Rūdolfu Plēpi (67) »Vakara Ziņas« satikās Rīgas Centrāltirgū, kur skatuves mākslinieks iegādājās produktus sava firmas ēdiena – gaļas pankūku –pagatavošanai. Pārdevējas, atpazinušas Plēpi, mīļi viņu sveicināja. Tirgus somu aktieris piepildīja ar cūku ribiņām, ķiplokiem, sīpoliem, burkāniem, miltiem, olām, kā arī pavasarīgu padzērienu – kļavu sulu. Vairāk »

 

Dace Ezera, AGNESE PAŠKEVIČA

VAKARA ZIŅAS: Kāda satura grāmatas aizrauj slavenības? [8]

Pirmdiena, 27.februāris

Grāmatas sevī slēpj zināšanu kalnus un maģisku spēku. Ne velti tiek uzskatīts, ka tieši literatūra ir viena no lielākajām tautas bagātībām. Mūsdienu tehnoloģiju virpulī grāmatas steidz nomainīt aizvien jaunas informācijas uzziņas iespējas, taču tās nespēj aizstāt īpašo grāmatu valdzinājumu, lapaspušu maģisko smaržu un cilvēku, kurš lasot saplūst kopā ar stāstu. Arī pašmāju slavenību aprindās ir atrodami aizrautīgi grāmatu tārpi, kuri ik dienu velta laiku lasīšanas priekam. Vairāk »

 

Dace Ezera

Aina Karele. Ar kustīgumu cauri visai dzīvei

Ceturtdiena, 23.februāris

Bijušajai Liepājas teātra aktrisei Ainai Karelei ir 74 gadi. Viņa joprojām dzied folkloras kopā Atštaukas, ir teātra bibliotēkas vadītāja, vada interesentu ekskursijas pa teātra telpām un darbojas savā Rāvas dārzā. Aina dzīvo patālu no pilsētas centra, pie Liepājas ezera. Tomēr katru dienu mēro šo attālumu kājām uz centru un uz savu septītā stāva dzīvokli kāpj pa kāpnēm. Arī daudz staigā gar jūru. Vairāk »

 

Dace Ezera

VAKARA ZIŅAS: Dobelnieks par pārdzīvoto: Biju ļoti satriekts, negribējās vairs dzīvot [10]

Ceturtdiena, 23.februāris

Populārās grupas «Eolika» solistu Daini Dobelnieku (60) piemeklējusi liela nelaime, viņš slimības dēļ nokļuvis ratiņkrēslā, zaudējot normālas iespējas pārvietoties. Kā mūziķis atzīst »Vakara Ziņām«, no sākuma bijis šoks, bet tagad Dainis ir apņēmības pilns ķepuroties un uzveikt veselības problēmas, atzīstot, ka citiem ir vajadzīga lielāka palīdzība nekā viņam. Vairāk »

 
 
 

Dace Ezera, Dana Dravniece

VAKARA ZIŅAS. Neimanis par laulību: "Neizšķīrāmies, jo nebija laika!" [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Pie īpašās izrādes «Skroderdienas Silmačos» aktiera un režisora Zigurda Neimaņa (69) un viņa dzīvesbiedres deju pedagoģes Indras Filipsones (65) devāmies ciemos sniegotā ziemas dienā uz viņu lauku īpašumu Garciemā. Kad bija iestājies īsts ziemas spelgonis, dzīvesbiedri lielāko daļu laika pavadīja lauku īpašumā, lai neaizsaltu ūdensvads. Rīgas dzīvoklī vienīgi pārnakšņo, ja kādas darīšanas galvaspilsētā. Vairāk »

 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers