NRA autori / Bens Latkovskis

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

No politiķiem jāprasa konkrētība [9]

Piektdiena, 3.februāris

Reizi mēnesī katram redakcijas darbiniekam ir gods dežurēt pie tālruņa un atbildēt uz lasītāju zvaniem. Tā ir ļoti vērtīga savstarpēja domu apmaiņa. No vienas puses, laikraksta lasītājam ir iespēja pa tiešo komunicēt ar žurnālistu un izteikt gan savu sāpi, gan ieteikumus, kā labāk strādāt, bet, no otras, arī žurnālistam ir iespēja tuvāk uzzināt, ar kādām domām dzīvo viņa lasītājs. Paldies visiem zvanītājiem. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Priekš kam latviešu valoda? [18]

Ceturtdiena, 2.februāris

Apzināti lietoju šo nelatvisko, literāri nepareizo, bet visai bieži izplatīto konstrukciju – priekš kam – kāpēc, kādam nolūkam, kā dēļ vietā, jo tieši šī konstrukcija vispilnīgāk apzīmē domu – kam tā latviešu valoda vajadzīga? Pēdējo dienu notikumi rāda, ka Latvijas augstskolu rektoriem nākotnē tā tiešām vairs nebūs vajadzīga. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Grūtie laiki var nebūt tik grūti [12]

Otrdiena, 31.janvāris

Nedēļas nogali jaunais ASV prezidents Donalds Tramps veltīja telefonsarunām ar dažādiem pasaules ietekmīgākajiem spēlētājiem. No Latvijas viedokļa svarīgākās bija Trampa sarunas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, jo Krievijas – ASV attiecības mūsu valsti ietekmē vēl būtiskāk nekā pašmāju politekonomisko grupējumu nemitīgās dubļu cīņas. Var stūrgalvīgi to izlikties nemanām, bet objektīvi Krievija ir vienīgā valsts pasaulē, kura reāli varētu apdraudēt Latvijas valsts pastāvēšanu, bet ASV – vienīgā valsts, kura Latviju varētu aizstāvēt, ja šāds apdraudējums reāli rastos. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kurš apseglos briedi? [5]

Trešdiena, 25.janvāris

Sociālpolitiskais nobrukums parasti notiek strauji un negaidīti. Vēl vakar viss bija klusi un mierīgi, politiskais dīķis, kā ierasti, rāms ar smakojošu, sastāvējušos ūdeni, bet šodien tajā kāds ir iemetis akmeni, un jau rīt viss vārās, mutuļo un pa ielām staigā aurojošu cilvēku pūļi. Vēsturiski, ar atpakaļejošu datumu visiem viss skaidrs – situācija brieda jau sen, vienā dienā vadzim bija jālūst, tā ka nekas pārsteidzošs, lai gan pašiem notikumu dalībniekiem līdz pat tai liktenīgajai dienai tā nelikās. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 
Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Galvenais kritērijs – saprāts [12]

Piektdiena, 13.janvāris

Par spīti runām par pieaugošo interneta lomu dažādos procesos, televīzijai joprojām ir lielākā ietekme uz sabiedrisko domu. Tāpēc četru (no pieciem) Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu ievēlēšana ir ļoti svarīga. Protams, ne jau NEPLP nosaka televīziju vai radio saturu un pat ne ievirzi, taču NEPLP nekādā ziņā nevar tikt uzskatīts par dekoratīvu iestādījumu ar simboliskām funkcijām. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kurš būs latviešu Tramps? [46]

Piektdiena, 6.janvāris

Pasaulē viss notiek cikliski, un arī politikā darbojas visiem zināmais svārsta likums. Viena novirziena politiķus nomaina cita stila politiķi, neatkarīgi no viņu sasniegumiem vai kļūdām. Politiķi un pat noteikta politiskā retorika cilvēkiem apnīk, tāpat kā ar laiku apnīk apģērbu mode. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Afrikānisko vērtību nesējs Ķīlis [34]

Otrdiena, 3.janvāris

LTV raidījumā Tieša runa (28.12.2016.) dažādi eksperti sprieda par iemesliem, kuru dēļ pār pasauli veļas tā dēvētais populisma vilnis un aug neuzticība politiskajām elitēm. Bijušais izglītības ministrs Roberts Ķīlis šo neuzticības krīzi pamatoja ar to, ka Eiropā esot atmiekšķējušās liberālās vērtības, proti, ir zudusi iespēja runāt par visu, ko grib, lai kā arī kādam tas nepatiktu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Masu apziņas zemestrīce [6]

Piektdiena, 30.decembris

Nedaudz pārfrāzējot Ļeņinu, par aizvadīto 2016. gadu pasaulē var teikt, – antielitārā revolūcija, par kuru tik ilgi sapņoja tie, kuri jūtas nepietiekami novērtēti, beidzot ir notikusi. Valdošās elites ir noguldītas uz dēļiem. Pirmais trieciens – balsojums par Lielbritānijas izstāšanos no ES, un tad graujošs aperkots – Trampa uzvara ASV vēlēšanās. Runā, ka Hilarija Klintone tā arī nav spējusi atgūties no negaidītā trieciena un joprojām nepieņem zaudējumu. Viņa nav atlaidusi savu priekšvēlēšanu komandu un, dzīvojot pašiedomātā realitātē, sapņo par piedalīšanos 2020. gada vēlēšanās. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Jaunā realitāte un Delnas morālais bankrots [26]

Otrdiena, 27.decembris

Ziņa, ka Sabiedrībai par atklātību – Delna izdevies piezīsties Skanstes tramvaja projektam, kur tā plāno «apgūt» 356 731 eiro projekta Integritātes pakti – pilsonisks kontroles mehānisms ES fondu aizsardzībai ietvaros, var radīt maldīgu iespaidu, ka Delna atkal ir zirgā. Pasaulē notiekošo pārmaiņu gaismā šī ziņa drīzāk liecina par pretējo – par Delnas morālā resursa strauju izsīkumu un tās gaidāmo galu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Vai melnais gulbis atlidojis? [11]

Trešdiena, 21.decembris

Pirmdienas vakarā pēc ziņas, ka Turcijas galvaspilsētā Ankarā noticis atentāts pret Krievijas vēstnieku Andreju Karlovu un tā dēļ viņš miris, viens no redzamākajiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina vārdu un darbu interpretētājiem, politisko notikumu komentētājs Staņislavs Belkovskis sociālajā tīklā twitter ievietoja melna gulbja attēlu. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Kaut kā pie siles jātiek [9]

Pirmdiena, 19.decembris

Piektdien vēlā pēcpusdienā tapa zināms atjaunotās Latvenergo padomes sastāvs. Kādreiz televīzijas reportieri nejauši uz ielas satiktiem cilvēkiem uzdeva jautājumu – kas ir Lāčplēša diena? Ja agrāk daudzi nezināja, tad tagad vairums jau zina. Ja pirms gadiem divdesmit uz ielas pajautātu, kam domāta Latvenergo padome, tad daudzi mulstu un kaut ko murmulētu par mūsu enerģētikas flagmaņa attīstību vai ko tamlīdzīgu. Tagad cilvēki ir krietni zinošāki. Diez vai atrastos daudzi, kuri nespētu pateikt pareizo atbildi – kā, kāpēc? Pie siles tak kaut kā jātiek. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Bens Latkovskis

Nodokļu reformas grūtais ceļš [5]

Piektdiena, 16.decembris

Laiku pa laikam izskan aicinājumi reformēt Latvijas nodokļu sistēmu. Finanšu ministrijas rīkotajā nodokļu maksātāju forumā OECD nodokļu eksperts Bērts Brīss ieteica Latvijas nodokļu sistēmu mainīt fundamentāli. Viņaprāt, Latvijas nodokļu sistēmā jāievieš progresivitāte, kā arī jāstiprina nodokļu politika, VID un jānodrošina analītiskā kapacitāte. Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers