NRA autori / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Zaļās manipulācijas [2]

Otrdiena, 17.janvāris

Pirmajā brīdī raugoties, varētu šķist, ka pagājušās nedēļas pilnmēness acīmredzot spēcīgi ietekmējis Latvijas Zaļo partiju (LZP). Varbūt sava loma arī pilnmēnesim, bet vairumu procesu var izskaidrot ar stratēģiskām kalkulācijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Par mata tiesu [7]

Trešdiena, 11.janvāris

Svētku maratona laikā Latvijas mediju uzmanībai garām paslīdējušas problēmas, kas saistītas ar Krievijas militārās aviācijas ražotāja lidmašīnām Sukhoi Superjet (SSJ), kuras gandrīz iegādājās mūsu nacionālā aviokompānija airBaltic. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Voldemorta vārdu minot [4]

Pirmdiena, 9.janvāris

Potenciālā zaļo Rīgas mēra kandidāta Viestura Silenieka sadarbības pieļāvums ar Saskaņu un tās mēru Nilu Ušakovu pēc pašvaldību vēlēšanām sacēlis vētru ūdens glāzē. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vadzis liecas. Vai lūzīs? [13]

Trešdiena, 4.janvāris

Tā neapmierinātā murmināšana un arī skaļāka rūkšana, kas zumēja no malu malām, nebija tikai subjektīvas izjūtas par augošu cilvēku neapmierinātību. To apstiprina arī statistika, tostarp 2016. gada decembrī pēc Neatkarīgās Rīta Avīzes pasūtījuma veiktā SKDS aptauja par iedzīvotāju un pilsoņu uzticēšanos dažādām institūcijām. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Dambiņa: Mediķu atalgojums šobrīd ir akūtākā lieta [25]

Otrdiena, 27.decembris

Bērnu slimnīcas fondam (BSF) šā gada nogalē apritējuši jau 15 gadi. Tas rūpējas par bērnu veselību dažādos veidos, piesaistot ziedotāju atbalstu. Kā gadu gaitā mainījušās vajadzības, iespējas un atbalsts, kādas ir aktuālākās vajadzības un cik droši par bērnu veselību šodien var justies vecāki, Neatkarīgās intervija ar BSF vadītāju Lieni Dambiņu, kura šo svētīgo darbu veic brīvprātīgi. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Katru gadu no jauna [2]

Ceturtdiena, 22.decembris

Vērojot Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra uzvārdā nosaukto procesu ap budžetu un īpaši – sociālā un mikrouzņēmuma nodokļa izmaiņām, derētu izvērtēt, kas no iepriekš budžetā solītā un prognozētā piepildījies šogad. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Kā tikt stikla kalnā? [13]

Otrdiena, 13.decembris

Jezga ap mikrouzņēmumu un sociālā nodokļa maksāšanas izmaiņām atstājusi ēnā ilgtermiņā būtiskāku tēmu – vidējās izglītības kvalitāti, kas atsegta nesen publiskotajā Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas (PISA) pētījumā. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Mest pakaļ pilsonību? [22]

Ceturtdiena, 1.decembris

Valsts prezidents Raimonds Vējonis un viņa izveidotā ekspertu grupa kārtējo reizi cenšas pacelt darba kārtībā sabiedrības saliedētības tēmu. Vai šie centieni paliks kārtējās akadēmiskās parunāšanas, koncepciju un citu labo vēlējumu līmenī, vai arī rosinās reālas izmaiņas? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Kalējs: jāpārdod govs, lai varētu ārstēties [36]

Pirmdiena, 28.novembris

Kādas kvalitātes ārstēšanu un pakalpojumu pieejamību iespējams nodrošināt esošajā veselības aprūpes sistēmā un vai iecerētā slimnīcu reforma viesīs uzlabojumus, Neatkarīgās intervija ar Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāju Jevgēņiju Kalēju. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Sagraut neradot [11]

Piektdiena, 25.novembris

Piketēšana pie Saeimas kārtējo reizi nav devusi rezultātu – līdz vēlai naktij skatot budžetu, koalīcija draudzīgi lēmusi no 2019. gada likvidēt mikrouzņēmumu nodokli (MUN) un likt ne tikai mikrouzņēmumos, bet arī citviet daļlaika nodarbinātajiem maksāt lielāku sociālo nodokli. Nākamgad tas būs 75% no pilna sociālā nodokļa no minimālās algas jeb 97,16 eiro, pēc gada – jau 100% par katru nodarbināto. Vairāk »

Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers