NRA autori / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Pedagogu algu reforma izlietotā papīra vērtē [8]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Pirms nedaudz vairāk kā gada izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pedagogu algu reformai iezīmēja divus naudas avotus: ietaupījumi no skolu tīkla sakārtošanas un izglītības budžeta sasaiste ar ekonomikas izaugsmi – proporcionāli ekonomikas izaugsmei augtu arī izglītības budžets. «Ja neizpildās neviens no šiem «ja», tad mums naudas nav vispār, un tādā gadījumā šis grafiks ir tik vērts, cik vērts ir tā izlietotais papīrs,» sprieda ministrs. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ceļu naudas neceļi [12]

Pirmdiena, 16.aprīlis

Valsts attīstībā viss notiek cikliski, tikai nereti katrā nākamajā ciklā neizdodas pavirzīties uz priekšu. Diemžēl tā ir arī ar Latvijas autoceļiem. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

"ABLV bank" vadītājs Ernests Bernis: Zaudētāja būs Latvija [34]

Pirmdiena, 9.aprīlis

Latvijas politiķu lēmums samazināt nerezidentu līdzekļu apmēru Latvijas bankās līdz 5% un atteikties no čaulu kompāniju apkalpošanas licis savilkt jostas daudzām nerezidentu bankām un mainīt to darbības plānus. ABLV bank šāda iespēja faktiski netika dota, un tā bija spiesta krist pirmajā frontes līnijā. Kas sekos, cik sarežģīts un reizē ienesīgs ne tikai bankai, bet arī valstij ir šis nerezidentu bizness, kas paliks pāri no ABLV impērijas, Neatkarīgās intervija ar bankas valdes priekšsēdētāju Ernestu Berni, kurš bankā darbojas jau kopš 1995. gada (tolaik Aizkraukles banka). Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Sprūds: Dažkārt tomēr roka jāpaspiež pat Putinam [32]

Piektdiena, 6.aprīlis

Kāds būs sausais atlikums pēc Baltijas valstu un ASV prezidentu tikšanās, kādas ir pārmaiņu iespējas Krievijā un kāds ir mūsdienu aukstais karš jeb interešu pirātisms un ko tajā var panākt diplomātiju, Neatkarīgās intervija ar Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes jaunievēlēto dekānu, Latvijas Ārpolitikas institūta direktoru Andri Sprūdu. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Uz jauno krastu [5]

Piektdiena, 6.aprīlis

Līdz ar četru Saeimas deputātu aiziešanu no Kustības «Par» kļūstot skaidrāks partijas «jaunās politikas piedāvājums», aizgājušie parlamentārieši, kas nespēja pamest Vienotību un šķirties no amatiem, palikšot pie varas un vecās politikas. Reizē veidot jaunu politiku un stutēt esošo koalīciju neesot iespējams. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ducis jautājumu par 100 punktu programmu [6]

Otrdiena, 27.marts

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) šīs vēlēšanas būs tests, kurā tiks pārbaudīts, vai tā, vadot koalīciju, strādājusi gana labi, lai atļautos tajās startēt bez Aivara Lemberga kā premjera amata kandidāta pievilkšanas kampaņā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ar Zojas degsmi [11]

Trešdiena, 21.marts

Viena no latviešu majora Artura Sproģa apmācītajām 9903. vienības komjaunietēm Zoja Kosmodemjanska 1941. gada nogalē centīgi pildīja Josifa Staļina pavēli – vāciešu ieņemtajā Petriščevas sādžā iznīcināt friču apdzīvotās ēkas, staļļus ar zirgiem un citus objektus. Nebija svarīgi, vai tur mita arī vai tikai vācieši, vai krievu zemnieku ģimenes – misijas apsēstā komjauniete kopā ar citiem jauniešiem, ko šodien mēs sauktu par reliģiskiem vai, vienkārši, fanātiskiem ekstrēmistiem, dzedzināja ēkas citu pēc citas, līdz vietējie ļaudis to neizturēja un nodeva dedzinātāju vāciešiem. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Balsi pret pensijas piemaksu [29]

Pirmdiena, 19.marts

Ak, šis pensionāru balsu vilinājums pirms vēlēšanām, kas vilka balsi pārvērš mīlīgā kazlēnu māmiņas balstiņā! Un kā gan ne – kazlēnu, atvainojiet, pensionāru tik daudz, ēst visiem gribas! Solījumu penionāriem priekšvēlēšanu programmās nav trūcis, ko nevar teikt par to izpildi. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Sakautrējās? [2]

Ceturtdiena, 15.marts

Laikam tomēr parlamentāriešiem palika kauns pašiem no savas nekaunības. Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību komisija nolēma nestumt tālāk gada sākumā atbalstīto anonīmo priekšlikumu, kas ļautu pašvaldībām pašām lemt par to, cik bieži un kādus informatīvos izdevumus tām izdot. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Katrai partijai – pa svētkiem! [3]

Trešdiena, 14.marts

Saeimas deputāti, kas bauda teju tikpat garas vasaras brīvdienas kā skolēni, nolēmuši aplaimot arī darbos pārgurušo tautu un ļaut vēl pāris dienas gadā atliekt sagurušos plecus, iztaisnot muguras un svinēt kā pienākas. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Diskusija: "ABLV Bank" kraha pēdas Latvijas ekonomikā [17]

Piektdiena, 9.marts

Domnīcas Certus valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis lēš, ka ABLV Bank likvidēšanās dēļ Latvijas ekonomika zaudēs apmēram 0,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP), savukārt Latvijas Bankas (LB) Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste neredz iemeslu mainīt Latvijas šā gada IKP prognozi, ko LB lēsusi 4,1% apmērā. Viņaprāt, efekts nebūšot tikai negatīvs. Cik nozīmīga ABLV bija Latvijas ekonomikai, ko tā paraus līdzi un ko mainīs nākotnē, Neatkarīgās diskusija ar abiem ekspertiem. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Mazāk runu, vairāk darbu! [10]

Ceturtdiena, 8.marts

Nepievienošos tiem skaļajiem protestētājiem pret Rīgas pašvaldības nolikuma izmaiņām, kas par demokrātijas garantu un deputātu darba galveno instrumentu uzdod garas runas no tribīnes. Tieši no šādas izpratnes, manuprāt, izriet asā kritika pagājušajā nedēļā pieņemtajiem runas plūdu ierobežojumiem domes sēžu laikā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Gribēja labāk, sanāca kā vienmēr [12]

Pirmdiena, 5.marts

Dziesmu un deju svētku (Svētku) biļešu tirdzniecības norise ar garām dzīvajām un virtuālajām rindām, plašu ažiotāžu,vilšanos un spekulāciju bija jau iepriekš paredzama. Un tomēr – tā atkal spēja pārsteigt. Negatīvi. Vai varēja citādi? Vairāk »

Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers