NRA autori / Baiba Lulle

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ar cirku nebūs viegli [10]

Pirmdiena, 20.marts

Fonda Viegli dibinātājai Inārai Kehrei Rīgas cirka vadībā neklāsies viegli – jāuzrauga nodzīvotās cirka ēkas remontdarbi, jāpanāk pietiekama finansējuma nodrošināšana gan remontam, gan cirka uzturēšanai, kas bez valsts dotācijām izdzīvot nespēj, jāveido jauna radošā komanda un programma. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Reizniece - Ozola: NĪN jābūt tādam, ka turīgākie maksā vairāk [64]

Piektdiena, 17.marts

Kas licis šai valdībai atteikties no līdz šim iestaigātās taciņas augošās vajadzības apmierināt ar lielākiem nodokļiem un piedāvāt samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli, būtiski palielināt ar nodokļiem neapliekamo minimumu? Ko no tā saņemsim un ar ko par to maksāsim? Kādas pozitīvas un negatīvas blaknes, taujājām finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Aktivitāte – otršķirīga

Trešdiena, 8.marts

Saeimas un pašvaldību vēlēšanu aktivitāte pēdējos gados arvien krīt. Vai arī 3. jūnijā gaidāmajās deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju vēlēšanās šī tendence turpināsies? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Par gaumi nestrīdas [3]

Piektdiena, 3.marts

Ja vieni no galvenajiem korupcijas apkarotājiem apgalvo, ka Rīgas dome ir «vislielākais korupcijas perēklis valstī» un neesot «neviena Rīgas domes departamenta, kurā nevaldītu korupcija», tas nozīmē, ka šie korupcijas apkarotāji ir slikti strādājuši. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Ķezbere: Soda bataljonus uz medijiem nesūtīs [5]

Trešdiena, 1.marts

Bez kādu politiķu saraksta šoreiz mierīgi ievēlēta Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), kura jau savās pirmajās darba dienās dabūjusi risināt iekšējos konfliktus Latvijas Radio (LR) un nu saņēmusi pārmetumus par jaukšanos LR darbā no aizejošā radio vadītāja. Par situācijas risināšanu, nozares sakārtošanu un arī uzraudzību pašvaldību vēlēšanu laikā Neatkarīgās intervija ar padomes vadītāju Daci Ķezberi, kas ir vienīgā padomes locekle no iepriekšējā sastāva. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Virziens pareizs, bet jānovērš blaknes [11]

Trešdiena, 1.marts

Finanšu ministrija (FM) nākusi klajā ar visai vienkāršu, bet loģisku nodokļu izmaiņu piedāvājumu. Izbrīnu rada vienīgi tas, kāpēc šo izmaiņu izstrādei vajadzēja tik daudz laika un vēl maksāt 300 000 eiro Pasaules bankai par Latvijas nodokļu sistēmas izpēti. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Idejas ir, rezultāta un atbildīgo – nav [6]

Trešdiena, 22.februāris

«Viņa jau nav domāta cilvēkam. Viņa ir domāta nodokļu maksātājam, un principā viņas pilda grāmatveži,» tā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāve skaidrojusi «vienkāršoto» uzņēmumu gada pārskatu sarežģītību. Vismaz uzzinājām, ko VID neuzskata par cilvēkiem. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Onkologs Jānis Eglītis: Vēzis var skart jebkuru [13]

Pirmdiena, 20.februāris

Liela daļa no veselības nozarei šogad papildus piešķirtajiem 34,4 miljoniem eiro – 12,3 miljoni atvēlēti onkoloģijai, kas minēta kā viena no prioritātēm. Kam pietiks, kam ne, ņemot vērā pieaugošo vēža slimnieku skaitu, un kādas ir slimnieku izredzes uz modernu ārstēšanu, Neatkarīgās intervija ar Onkologu asociācijas vadītāju un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes onkoloģijas katedras asociēto profesoru Jāni Eglīti. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vilks paēdis, kaza dzīva, kāposts rokās [5]

Trešdiena, 15.februāris

Lai vilks paēdis un kaza dzīva. Tā varētu dēvēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atzinumu par eveselības sistēmas funkcionalitāti. To grūti nekritizēt, bet nevar arī pārāk aizrauties, lai Latvija saņemtu 10 miljonus eiro Eiropas finansējumu un gadiem muļļātā, dārgā un pagaidām neefektīvā projekta kopizmaksas 14 miljonu eiro apmērā nenāktos segt Latvijas nodokļu maksātājiem. Vēl gan brāķu finansiālo ietekmi vērtēs Centrālā finanšu līgumu aģentūra, bet martā Latvijai jāsniedz ziņojums Eiropas Komisijai. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Pāragri teikt: Hop! [4]

Pirmdiena, 13.februāris

Pāretēji uzņēmēju prognozēm, pērn ieviestā solidaritātes nodokļa maksātāju skaits nevis krities, bet pat pieaudzis, un, kā apgalvo Finanšu ministrija (FM), šā nodokļa iekasēšanas plāns pārsniegts par 10,1%. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers