NRA autori / Baiba Lulle

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Titānika kapteiņu cīņa [6]

Pirmdiena, 14.augusts

Partija ar otro lielāko ministru skaitu valdībā, ar lielāko eiroparlamenta deputātu skaitu, ar pagaidām vēl otro lielāko deputātu skaitu Saeimā, kamēr visi no partijas aizgājušie vai atskaitītie deputāti vēl veģetē frakcijā, partija ar pārstāvniecību 57 Latvijas pašvaldībās. Un ar reitingu zem 5% vēlēšanu barjeras jeb, precīzāk, pēc pēdējiem SKDS datiem – 3,7% jūlijā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Veca ideja ar neizārstētām kaitēm [5]

Trešdiena, 9.augusts

Sabiedrība atkal šūmējas par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) projektu par skolas gaitu sākšanu sešu, nevis septiņu gadu vecumā, lai gan iecere nav jauna. To vairrākkārt rosinājuši iepriekšējie ministri, un arī esošais ministrs Kārlis Šadurskis to anonsēja jau pērn, plānojot izmaiņu ieviešanu 2018. gadā. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Mērķis attaisno jebkuru līdzekli? [6]

Pirmdiena, 7.augusts

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un sludinājumu portāla ss.lv, nu jau ss.com, konflikts sadalījis sabiedrību divās daļās – vieni aizstāv VID cīņā ar nodokļu nemaksātājiem un PVN krāpniekiem, citi sašutuši par VID brutālajām spēka metodēm. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Bīstami manevri SLO lauciņā [1]

Ceturtdiena, 3.augusts

Lepns būt latvietis! – tamlīdzīgi neskaitāmi ieraksti pārpludināja sociālos tīklus pēc mūsu tenisistes Aļonas Ostapenko uzvaras prestižajā Francijas atklātajā čempionātā Roland Garros. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Demogrāfija reformu ēnā [15]

Otrdiena, 1.augusts

Vairāk satraukties par to, kuram politiskajam spēkam atdot vai neatdot priekšvēlēšanu tribīni ar parlamentārās izmeklēšanas komisiju oligarhu lietā, politiķiem un sabiedrībai vajadzētu par būtisko dzimstības un iedzīvotāju skaita kritumu. Kādu pienesumu te dos nupat Saeimas atbalstītā nodokļu reforma, kuru kā vienu no būtiskiem demogrāfiju normalizējošiem faktoriem minējuši eksperti? Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja: Nevēlētos Čakšas demisiju [38]

Ceturtdiena, 27.jūlijs

Valdība ziņojumā par veselības aprūpes sistēmas reformu paredzējusi palielināt mediķu algas, koriģēt ģimenes ārstu prakšu darbu un to finansējumu, 2020. gadā nozarei budžetu vismaz 4% no IKP. Šodien mediķi cer saņemt parlamentāriešu apstiprinājumu papildu 200 miljoniem eiro nozarei nākamgad, bet virknes problēmu risinājums vēl tiek meklēts valdības darba grupās. Valdības piedāvājums ģimenes ārstiem nav mazinājis Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) skepsi, kamēr Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) parakstījusi vienošanos ar premjeru un veselības ministri. Kāpēc šāda atšķirīga nostāja, dažādu medicīnas darbinieku asociāciju nevienprātība un sašķeltība, un kādus uzlabojumus var gaidīt ne tikai mediķi, bet arī pacienti, Neatkarīgās intervija ar LLĢĀA vadītāju un jaunizcepto Saeimas ZZS deputāti Līgu Kozlovsku. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Žurnālists Armands Puče atmasko lienošo "Maskavas roku" Latvijā [57]

Piektdiena, 21.jūlijs

Neatkarīgās Latvijas laikā, šķiet, noticis pirmais precedents, kad Maskavas roka panākusi žurnālista noņemšanu no ētera. Kā saka pazīstamais sporta žurnālists Armands Puče, par tiesībām pārraidīt Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles mediju uzņēmums MTG Latvia samaksāja ar viņa skalpu. Par politikas taisīšanu sporta aizsegā, politikas netīro virtuvi, tostarp oligarhu lietu, kuras izmeklēšanas laikā viņš vadīja Mediju namu (MN), par mediju lasītprasmi Neatkarīgās saruna ar A. Puči. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Personiskā vai valsts lieta? [7]

Ceturtdiena, 20.jūlijs

«Andas Čakšas saglabāšanai ministra amatā ir arī cilvēciskais faktors. Viņa ir jauka un glīta,» pirms pāris dienām rakstīja Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis. Nu viņš varēs pievienot vēl vienu argumentu – ministre ir bērniņa gaidībās. Vai šādi fakti jāatstāj tikai personiskai un dzeltenās preses iztirzāšanai, vai tomēr tie ir kontekstā ar spēju ietekmēt samilzušo veselības aprūpes problēmu risināšanu? Daudziem arī cilvēcīgi rodas jautājums – vai ministre, solot palikt amatā līdz pēdējam un atgriezties teju vai taisni no dzemdību galda, nenodarīs pāri bērnam, vai ir prioritātes pareizas, vai līdzcilvēki, tostarp politiķi, medicīnas darbinieki, sargājot grūtnieci, neprasot konkrētus risinājumus, nenodarīs pāri nozarei? Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Liela brēka, maza vilna [4]

Otrdiena, 18.jūlijs

Pēc saceltās ažiotāžas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) apturējusi vai drīzāk – uz pāris mēnešiem atbīdījusi lēmuma izpildi par vietējās mūzikas īpatsvaru 80% apmērā Latvijas Radio (LR) 5. Konflikts starp NEPLP un LR pārpalikušo vadību un radio pieci.lv bija pieņēmis neadekvātus apmērus. Publiskos paziņojumos, speciālos džinglos tika piesaukts politiskais spiediens gan no vienas, gan otras puses, iejaukšanās, mediju neatkarībā, teju vai demokrātijas pamatu graušana. Graudi pazuduši starp pelavām. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Jūrmalas mēra kreisā roka [10]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis sasniedzis politiskās imunitātes virsotnes – lai ko viņš darītu, lai kādos grēkos viņu nevainotu politiskie konkurenti un citi aprunātāji, tiesībsargājošās un korupciju izmeklējošās iestādes un pat paša partijas/partiju apvienības biedri, viņam no tā ne silts, ne auksts. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers