NRA autori / Baiba Lulle

Baiba Lulle

Jūrmalas mēra kreisā roka [9]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis sasniedzis politiskās imunitātes virsotnes – lai ko viņš darītu, lai kādos grēkos viņu nevainotu politiskie konkurenti un citi aprunātāji, tiesībsargājošās un korupciju izmeklējošās iestādes un pat paša partijas/partiju apvienības biedri, viņam no tā ne silts, ne auksts. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Politologi: "Vienotība" spēlē destruktīvu spēli [24]

Ceturtdiena, 15.jūnijs

Nodokļu un veselības aprūpes finansēšanas reforma iestrēgusi bezgalīgās diskusijās, un grūti vairs saprast, kurp tā ved, kas būs ieguvēji, ja tādi būs. Kādi iemesli ir partiju nespējai vienoties, cik stabila un rīcībspējīga ir šī valdība, Neatkarīgās diskusija ar socioloģisko pētījumu firmas SKDS direktoru Arni Kaktiņu un politologu Filipu Rajevski. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Politologi: Vienotais latviskais bloks nemainītu rezultātus Rīgā [20]

Piektdiena, 9.jūnijs

Kā vērtēt pašvaldību vēlēšanu rezultātus, kāpēc neizdevās gāzt Nilu un kam jānotiek, lai to izdarītu, kādus pārsteigumus var gaidīt Saeimas vēlēšanās un kāpēc Rīgas domes labējām partijām vajadzētu Ušakovam aizsūtīt šampanieti, Neatkarīgās diskusija ar politologu, Latvijas Universitātes asociēto profesoru Ivaru Ījabu un socioloģisko pētījumu centra Latvijas fakti vadītāju Aigaru Freimani. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Daugavpilī – varas maiņa? [4]

Pirmdiena, 5.jūnijs

Varas mainība Daugavpilī atšķirībā, piemēram, no Liepājas, Ventspils, Jēkabpils vai Jelgavas, ir ierasta lieta un, visticamāk, tā būs arī šoreiz. Lai arī vēl netrūkst nezināmo elementu, visticamāk, ka esošais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis būs spiests nolikt savas pilnvaras, lai arī viņš pats un viņa Latgales partija nostartējuši krietni labāk nekā pirms četriem gadiem. Lielā mērā nomainīsies arī visa dome, kurā palikt varētu vien četri esošie deputāti no piecpadsmit. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

ST priekšsēdētāja: Demokrātijai un pilsoniskajai apziņai nav jāveidojas caur sodiem [6]

Pirmdiena, 29.maijs

Cīņā par Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja amatu apmēram divus gadus ST tiesneses amatā esošā Rīgas juridiskās augstskolas profesore, bijusī Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnese Ineta Ziemele izkonkurējusi līdzšinējo tiesas priekšsēdētāju Aldi Laviņu. Kas mainīsies tiesā līdz ar vadības maiņu, kā uzlabot tiesas pieejamību, varas respektu pret konstitucionālajām tiesībām un sabiedrības lielāku izpratni, Neatkarīgās intervija ar I. Ziemeli. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Vai skopums džentlmeni pazudinās? [5]

Piektdiena, 26.maijs

Jaunie mobilo sakaru operatoru tarifi varētu izsaukt lielo tautas staigāšanu no viena operatora pie cita, ja vien tie, kā sazvērējušies, nebūtu paaugstinājuši cenas. Vai ir sazvērējušies, vai ne, to vēl pētīs Konkurences padome. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Pat ne butaforija! [9]

Trešdiena, 24.maijs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš tautas atmiņā palicis ar izteikumu uzreiz pēc ievēlēšanās augstajā amatā: «Laikam no sākuma jāierauj!», laikam nebija domājis ieraut no divlitrīgās alus pudeles. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Baiba Lulle

Diskusija: Kā atstāt Latvijas zemi Latvijas ļaudīm [42]

Ceturtdiena, 18.maijs

Šodien Saeima balsos par prezidenta Saeimai atgriezto likumu, kas regulēs lauksaimniecības zemes iegādi. 2014. gadā pieņemtais likums bija jālabo, jo Eiropas Komisijai (EK) nepatika likumā noteiktās lauksaimnieciskās izglītības prasības zemes pircējiem, ko nu iecerēts aizstāt ar latviešu valodas prasībām, kā arī ieviest citus instrumentus ar mērķi panākt, lai šī zeme tiek izmantota ražošanai, nevis spekulācijām. Vai veiktie labojumi to nodrošinās, Neatkarīgā diskutēja ar Tautsaimniecības komisijas deputātu Anriju Matīsu (Vienotība), Zemnieku saeimas (ZS) priekšsēdētāju un vienu no lielzemniekiem Juri Lazdiņu un Zemnieku saeimas projektu vadītāju Mārtiņu Tronu, kas ilgstoši strādājis ar šo likumu. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Baiba Lulle
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers