NRA autori / Arno Jundze

Arno Jundze

Mazapdzīvotā Latvija [32]

Piektdiena, 10.novembris

Šonedēļ Minhenes veco ļaužu pansijā 79 gadu vecumā mūžībā aizgājusi viena no Bonda meitenēm – vācu aktrise Karīna Dora, kura bija partnere Šona Konerija atveidotajam aģentam 007 1967. gada filmā Tu dzīvo tikai divreiz. Apbrīnojami tomēr, cik paaudzes jau sēž uz Bonda āķa un jūsmo par viņa skaistajām partnerēm, bet daiļās partneres plūst kā nebeidzama upe. Kā nu kura. Cita varbūt sava nepārprotamā talanta dēļ, bet viena otra gan jau caur dažādu producentu gultām taisa karjeru, tāpēc ka labi izskatās kadrā, lai pēc gadiem vēl mēģinātu izspiest kompensāciju no kāda izvirtuša tēviņa un sieviešu izmantotāja. Vai viņas paliek vēsturē, ir cits jautājums, bet kuru gan tas mūsdienās interesē? Un kas vispār paliek vēsturē? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Grāmata par Tīdemani

Trešdiena, 8.novembris

Populārzinātniskajā apgāda Neputns sērijā Latvijas mākslas klasika šoruden laiks jaunumam – Ingūnas Ģēģeres grāmatai Jānis Ferdinands Tīdemanis. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Bet valūtu ņēmis neesmu [3]

Piektdiena, 3.novembris

Reizēm klasika un dzīve tik ļoti iet rokrokā, ka to ir grūti izskaidrot. Pacitēšu: «Dievs mani sodīs par grēkiem maniem, – ar izjūtu turpināja Nikanors Ivanovičs, te pogājot krekla pogas vaļā, te ciet, te krustus metot. – Ņēmu! Ņēmu, neliegšos, bija tāda lieta. Mūsu labais sekretārs Proļežņevs. Arī labais. Atklāti sakot, namu pārvaldē visi zog. Bet valūtu ņēmis neesmu!» Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

TŪRISMS: Barselona – nebraukt/braukt [7]

Sestdiena, 28.oktobris

Pēc pēdējo gadu terora uzliesmojumiem un ar tiem saistītajiem incidentiem dažādu arābu valstu un Turcijas kūrortos, šoruden skatoties visnotaļ karstasinīgus ziņu sižetus no Katalonijas, ceļotāji aizvien biežāk sāk uzdot jautājumu – braukt vai nebraukt uz Barselonu? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Tēma – latvieši [5]

Piektdiena, 27.oktobris

Mani pēdējo dienu vērojumi liecina, ka publiskajā telpā aktualizējusies latviskuma tēma, jautājums, kādā valodā mēs šeit, Latvijā, runājam. Nemāku spriest, vai tā ir sakritība, vai jau atkal kāds stratēģisks plāns, ar kura palīdzību kāds mēģina raustīt tos vai citus diedziņus, lai panāktu sev vēlamo rezultātu. Varbūt vienkārši labvēlīga mēness fāze? Vairāk »

Arno Jundze
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers