NRA autori / Arno Jundze

Arno Jundze
 

Arno Jundze, no Frankfurtes

Kas jauns un kā klājās mūsējiem - NRA sniedz ieskatu Frankfurtes grāmatu tirgū [1]

Pirmdiena, 16.oktobris

Brīdī, kad jūs lasīsiet šīs rindas, 2017. gada olimpiskās spēles grāmatniecībā un literatūrā – Starptautiskais Frankfurtes grāmatu tirgus būs noslēdzies. Protams, ka statistiķi visu saskaitīs un izrēķinās, tomēr diezin vai Latvijā kādam lielu interesi radīs vācu ekonomiku sildošie rādītāji, kas saistīti ar starptautiskajām grāmatu tārpu aktivitātēm. Jauki, protams, reiz būtu uzzināt, cik uz tirgus rēķina uzvārījusi kaut vai Lufthansa un viesnīcas, kurās izstādes dienās cena ir pat trīskāršojusies salīdzinājumā ar pārējo laiku. Mūsu lasītājiem pamatjautājumi kā vienmēr ir divi: kas jauns un interesants un kā klājās mūsējiem? Sāksim ar visu pēc kārtas. Vairāk »

Arno Jundze, no Frankfurtes
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Divi upes krasti [9]

Piektdiena, 13.oktobris

Filologi šonedēļ sākuši celt trauksmi, ka pārspīlēta eksakto zinātņu atbalsta vārdā augstskolās drīz vairs nebūs pasniedzēju, kas māca valodniecības disciplīnas. Atalgojums esot tik niecīgs, ka ar to vienkārši nevar iztikt. To, ka Visvalža ielas ēkai, kurā mitinās kādreizējā Filoloģijas, tagad Humanitāro zinātņu fakultāte, vajadzētu izvest cauri Laimes lāci, runāja arī pirms gadiem divdesmit. Ko liegties, putekļu dažās telpās un ne tikai tajās tur ļoti daudz un vainas krietni ielaistas. No šejienes arī zemais filologu prestižs, perspektīvas trūkums jauniem un spējīgiem studiju beidzējiem. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Nobela prēmija – Kadzuo Išiguro

Piektdiena, 6.oktobris

Izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, miljoniem cilvēku visā pasaulē vakar kļuva liecinieki nervozi saspringtajām gaidām, kādas reizi gadā valda greznajā zālē pie baltajām divviru durvīm, aiz kurām tiek sagatavots Zviedru akadēmijas lēmums par Nobela balvas piešķiršanu literatūrā. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Šaušana teorijā un praksē [15]

Piektdiena, 6.oktobris

Latvija tiešām ir pasaule miniatūrā, to secināju, izlasot ziņu par to, kā Jaunpilī viens vai vairāki idioti nodedzinājuši Aigara Bikšes skulptūru Jaunava Marija ar bērnu. Pirms tam, ja atminaties, bija kaismīgs mācītājs, kurš aicināja nojaukt Gosupes velnu, bet pirms tam cits cienīgtēvs gribēja dedzināt Jura Rubeņa grāmatu. Tas viss tepat Latvijā pēdējā pusgada laikā. Tie, kuri tur tālajā Afganistānā un Sīrijā spridzina seno civilizāciju atstātās liecības, jo tās, lūk, esot elkdievu statujas un elkdievu tempļi, ja palasa latviešu komentārus, protams, ir stulbi dvieļgalvas, aprobežoti fanātiķi un čurkas. Kā tur bija tajā parunā – savā acī baļķvedēju neredz? Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Zaķiem sēras [10]

Piektdiena, 29.septembris

Šonedēļ Latviju sasniedza ziņa, ka mūžības ceļos devies Hjū Hefners – skandalozais žurnāla Playboy izdevējs. Lai gan daži puritāņi tagad steidz vēstīt, ka spriganajam večukam vieta kādā elles piķa katlā jau sen esot garantēta, nesteigsimies leģendu turp nosūtīt. Playboy līdzās plikajiem un pusplikajiem zaķiem (hronoloģiski pirmā bija Merilina Monro) droši vien ir nodrukājis vairāk labas literatūras nekā visi atjaunotās Latvijas literārie izdevumi kopā ņemti. Padomājiet, kādas superzvaigznes, 20. gadsimta literatūras ikonas un Nobela prēmijas laureāti tur publicējušies: Kurts Vonnegūts, Mārgareta Atvuda, Sols Belovs, Haruki Murakami un Vladimirs Nabokovs! Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers