NRA autori / Arno Jundze

Arno Jundze
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Zuzānu kolekcija. Grāmatā

Trešdiena, 16.augusts

To, ka līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā joprojām iespējams aplūkot Dinas un Jāņa Zuzānu kolekcijas izstādes TOP no top darbus, Neatkarīgās lasītājiem esam stāstījuši vairākkārt. Nu izstādei, kura sevī ietver dažādu satelītpasākumu klāstu, pievienojies jaunums –grāmata Zuzānu kolekcija. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs

Autoratlīdzība ir jāmaksā. Aicinājums Latvijas autoriem [1]

Ceturtdiena, 10.augusts

Latvijas Rakstnieku savienība aicina Latvijas rakstošos autorus rūpīgi izvērtēt dažādu projektu vadītāju (tostarp tādu, kas pārstāv Latvijas Republikas uzņēmējus, valsts un pašvaldības iestādes) piedāvājumus, izdot darbus Latvijā un ārvalstīs. Lai cik cēla ir ideja, nav iedomājama situācija, ka autors par sava darba publicēšanu nesaņem nekādu autoratlīdzību. Arī tad, ja projektu vadītāji apelē pie autora patriotisma jūtām un runā par Latvijas 100. jubileju. Vairāk »

Arno Jundze, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs
 

Arno Jundze

ZINĀMA dokumentālo filmu foruma programma

Ceturtdiena, 10.augusts

Izziņota programma Nacionālā Kino centra rīkotajam 21. Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam (Baltic Sea Docs). Tas šogad notiks no 2. līdz 10. septembrim Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Cēsīs, Jēkabpilī un Rēzeknē. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

TŪRISMS: Uz salām! Roda, Simi un Halki

Sestdiena, 5.augusts

Pieļauju, ka ne tikai Rodas sala vai Krēta šogad kļuvusi par populāru tūristu galamērķi. Grieķija un tās salas kļūst aizvien pieprasītākas, jo atpūtnieki ir jokaina tauta un nevēlas tikt noslaktēti Ēģiptes, Turcijas un citos vēl nesen saldajos austrumu kūrortos, lai kādus bonusus tie piedāvātu. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Pasaka par pensijas glābējprocentiem [10]

Piektdiena, 4.augusts

Šonedēļ Viļņā stāstīju Lietuvas Rakstnieku savienības vadītājam Antanam Jonīnam par Latvijā gaidāmo nodokļu reformu, kas no 2018. gada skars radošo jomu pārstāvjus. Pieminēju arī to, ka turpmāk maksāsim piecus procentus no autora honorāra savam pensiju fondam. Lietuviešu dzejnieks to noklausījās, nopūtās un teica – paldies Dievam, ka mums šo normu atcēla. Lietuvas politiķi to ieviesa jau pirms kādiem gadiem, arīdzan cēlu mērķu vadīti – lai nodrošinātu pensijas māksliniekiem. Tomēr pati dzīve parādīja, ka šāda sistēma radīja vairāk problēmu nekā labuma. Autori saņēma reāli mazāk, jo, lai arī oficiāli šo nodokli maksāja juridiskā persona, ar kuru mākslinieki autoratlīdzības līgumu slēdza, praksē šie pieci procenti tika paņemti no honorāra. Lietuvas ierēdņi savukārt netika galā ar autoratlīdzības līgumu neregularitāti. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Par Noras Robertsas romānu: Burbuļvanna manām smadzenēm

Piektdiena, 28.jūlijs

Ir patīkami reižu pa reizei pēc nopietnām grāmatām paraudzīties pēc kaut kā vieglāka. Atvaļinājuma laikam jūlijam, protams, piestāv atvaļinājumu laika literatūra, kaut šovasar, grūti saprotama loģika, latviešu grāmatnīcu topos dominē nesezonāli nosaukumi un nekādus lielos pārsteigumus veikalos neatrast – laikam jau iestājies tāds kā atvilnis pēc E. L. Džeimsas, M. Vaildas, S. Meijeres dižpārdokļu uzvaras gājiena. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Vienmēr ar jums [22]

Piektdiena, 28.jūlijs

Dzīve aizvien vairāk sāk atgādināt literatūru. Ja gribam būt pavisam precīzi – romānu Divpadsmit krēsli. Neticat? Citēju: «Bet tagad darboties, darboties un vēlreiz darboties! – Ostaps sacīja, pazeminājis balsi līdz pilnīgas nelegalitātes pakāpei. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kristīnes Opolais un viņas skatuves partneru lielā balsu ķīmija [2]

Trešdiena, 26.jūlijs

Sagaidot 5. augustā paredzēto operzvaigznes Kristīnes Opolais uzstāšanos Dzintaru koncertzālē festivāla Baltijas muzikālās sezonas ietvaros, sarosījušies šā festivāla rīkotāji, apkopojot dažādas recenzijas un faktus par mūsu dīvu un viņas skatuves partneriem. Šis apkopojums, nu jau ar vēsturisku pieskaņu, ir pietiekami interesants, lai to publiskotu, jo vairāk tāpēc, ka Latvijā netrūkst Kristīnes Opolais fanu, kas seko katram viņas solim uz pasaules opernamu skatuvēm. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers