NRA autori / Arno Jundze

Arno Jundze

Nevajag eksperimentēt [10]

Piektdiena, 24.marts

Kadru nomaiņas nākušas par labu organizācijai, ko komentāros esmu pieminējis biežāk negatīvā nozīmē, proti, NEPLP jeb Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei. Sabiedriskā pasūtījuma ietvaros tā piešķīrusi 100 000 eiro raidījumam Rampas ugunis. Labi darīts! Tieši tā, nav ko eksperimentēt ar teorētiķu papīra formātiem, jāatbalsta raidījumi, kas sevi pierādījuši. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Uzmanības centrā Latgale

Trešdiena, 22.marts

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs izsludinājis savus šīs vasaras izstāžu plānus, un tie būs veltīti Latgalei. Ēkā Brīvības bulvārī 32 no 6. aprīļa līdz 8. septembrim būs apskatāmas divas izstādes: Latgales kongresam – 100 un Latgales keramika – tradicionālais un mūsdienīgais. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Britu izdevēji un breksits [4]

Piektdiena, 17.marts

Tieši pirms gada Londonas grāmatu mesē kāds izdevējs, esmu sen aizmirsis, kurš, vienā no diskusiju forumiem uz jautājumu, kā vērtējat breksita iespējamību, atbildēja īsi un tieši. Tur taču nemaz nav ko vērtēt, breksitu jau varot vēlēties vienīgi totāli idioti. Pa vidu notika tas, kas notika. Kā teiktu klasiķis, idiota sapnis piepildījās. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze, speciāli no Londonas
 

Arno Jundze, speciāli no Londonas

Latvieši Londonas grāmatu tirgū [3]

Trešdiena, 15.marts

Vakar Londonā Olympia izstāžu centrā tika atklāts London Book Fair 2017 – starptautiskais grāmatu tirgus, kas katru gadu pulcē izdevējus no visas pasaules. Latviešiem par šo grāmatu izstādi īpaša interese tāpēc, ka pēc gada kopā ar Lietuvas un Igaunijas stendiem būsim Londonas meses īpašajā viesu statusā. Vairāk »

Arno Jundze, speciāli no Londonas
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Rīgas zelta jaunatne kā reformācijas ierocis Livonijā [4]

Pirmdiena, 13.marts

Turpinot rakstu sēriju, kas veltīta reformācijas 500. jubilejai, Neatkarīgā uzrunāja LZA prezidentu Ojāru Spārīti. Mākslas zinātnieks atbildēja, ka īstā vieta sarunai par reformāciju ir Pētera baznīca, kurā šobrīd apskatāma neliela reformācijai veltīta izstāde, bet pati baznīca bijusi reformācijas centrs un sākumpunkts Livonijas teritorijā. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

TŪRISMS: Uz Bergāmo pēc skaistajiem skatiem [4]

Sestdiena, 11.marts

Līdzšinējā pieredze, apmeklējot Itāliju, mani iemācījusi, ka labāk lēti aizlidot uz kādu no tās pilsētām un pēc tam tālāk pavizināties ar ātrvilcienu, nevis maksāt bezjēdzīgi lielu naudu par aviobiļetēm, pirkt tās pusgadu iepriekš, pēc tam vismaz reizes piecas saskaņojot izmaiņas lidojuma laikos. Tāpēc dienu pēc tam, kad Amerikas prezidenta vēlēšanās negaidīti uzvarēja Tramps, bet Ryanair pavēstīja, ka no one trumps Ryanair fares (neviens nepārtrumpos Ryanair cenas), kritu kārdinājumā. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Negaršīgā biešu zupa [16]

Piektdiena, 10.marts

Nezinu, vai tas tā šķiet man vienam, bet apsēstība ar visiem iespējamajiem pasaules gala scenārijiem kļūst par Rietumu sabiedrības psihisku novirzi, kura jau sāk pārkāpt labas gaumes robežas. It kā žurnālists, sazin kāds tur Kirčiks, šonedēļ Foreign Policy publicējis Eiropas sliktāko attīstības scenāriju, kas vainagojas ar Narvas okupāciju 2022. gadā. Lasu virsrakstu un domāju, kāda velna pēc latviešu mediji to metas pārpublicēt? Kaut kāds yankie kaut kur Amerikā masturbē ar savām nākotnes fantāzijām par pasaules otru malu, bet kāds to uztver nopietni. Kā ironizēja viens no komentāru autoriem – tantei Veltai Rogovkā negaršo biešu zupa. Kāpēc tad tā nav ziņa numur viens Latvijas mediju telpā? Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Lekcija par Emīliju un Antonu Benjamiņiem

Piektdiena, 3.marts

Nākamo otrdien, 7. martā, pulksten 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) notiks Jāņa Akuratera muzeja galvenās speciālistes Mag. art. Mairas Valteres lekcija Preses balles un Latvijas preses magnāti 20. gs. 20.–30. gados Emīlija un Antons Benjamiņi. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kurš atbildēs par brāķi [14]

Piektdiena, 3.marts

Liela ņemšanās medijos notiek ap Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja Alda Pauliņa atkāpšanos. Viņš kā iemeslus aiziešanai no amata publiski nosaucis «Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) iejaukšanos LR darbā, kā arī padomes kompetences trūkumu un nesaskaņas LR valdē.» Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Priekšlasījums Dubultos [1]

Trešdiena, 1.marts

9. martā pulksten 18 Aspazijas mājā Dubultos notiks cikla Kafija ar Aspaziju sarīkojums. Tajā būs lieliska iespēja dzirdēt Aspazijas un Raiņa pētnieces Gundegas Grīnumas priekšlasījumu Rainis, Aspazija un viņu Jaundubultu vasarnīca: Fakti un minējumi. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers