NRA autori / Arno Jundze

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

IESKATIES: Ko latvieši lasīja 2016. gadā [6]

Piektdiena, 6.janvāris

Šā gada sākumā lielākie Latvijas grāmatnīcu tīkli – grāmatnīcas Jānis Roze un Zvaigznes grāmatnīcas – neatkarīgi viens no otra publiskoja 2016. gada pirktāko grāmatu topus. Tie ļoti uzskatāmi apliecina, kādas grāmatas Latvijā pērn bija populāras to cilvēku vidū, kuri par tām reāli balsoja ar sava maciņa saturu. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Pūtiens, putenis un dienišķais sašutums [4]

Piektdiena, 6.janvāris

Nu ko, dabūjām pēc trakā vecgada pūtiena un lietus arī kārtīgu puteni? Protams, sēdēt pie stūres šādā laikā diez kas nav, bet nemaz jau nav tik slikti, ja reižu pa reizei mūs apciemo ziema un apsedz ar baltu segu pelēko ainavu, ienesot dzīvē kaut nedaudz gaišuma. Kaut kopējais fons, gadu sākot, vienalga ir padrūms: nesaprotamas nodokļu izmaiņas, runas par cenu gaidāmo kāpumu un akcīzes palielinājumu, RPIVA negaidītā pievienošana Latvijas Universitātei. Var jau būt, ka šogad politiķi beidzot iemācīsies komunicēt ar tautu? Vēlēšanas taču vairs nav aiz kalniem, būtu gan pēdējais brīdis, ja ne par valsti, tad vismaz par savu nākotni padomāt. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Gads kultūrā: veiksmes, neveiksmes, kultūrpolitika

Piektdiena, 30.decembris

2016. gads aizvadīts, laiks atskatīties uz paveikto kultūrā. Gads bijis bagāts ar dažādiem notikumiem, īpaši tas sakāms par tā pirmajiem mēnešiem. Protams, apkopot visu vienā rakstā nav iespējams, tāpēc jūsu uzmanībai tiek piedāvāti daži zīmīgi pieturpunkti, kas plašāk izskanējuši Latvijas sabiedrībā. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ko sēsi, to pļausi [27]

Piektdiena, 30.decembris

Kā sauc, tā atsaucas – vēsta vēl viena sena mūsu tautas gudrība, ko līdzās gada noslēguma komentāra virsrakstā liktajai prātulai nevajadzētu aizmirst arī nākamajā gadā. Tā nav nekāda štrunta ezotērika, bet gan paaudzēs pārbaudīta lieta. Man šķiet, ka šīs viedās mācības esam drusku piemirsuši. Vismaz, ja atceras visas tās nejaucības, ko esam veltījuši sev un citiem, apsaukājot dažādu valstu prezidentus un viņu kandidātus, pēc tam mudīgi pielienot ievēlētajiem, kā arī lamājot savējos par kaut kādiem dīvainiem iemesliem. Nu, padomājiet paši, ko ir vērta mūsu tauta un sabiedrība, ja varam tik naidīgi sašķelties kaut kādu trīsdesmit bēgļu vai vienkāršas medību fotogrāfijas dēļ? Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

TŪRISMS: Ko darīt Parīzē decembrī [3]

Sestdiena, 24.decembris

Lai gan Parīze mediju visnotaļ apšaubāmajās ziņās šogad pārtapusi par vietu, kur parkos saimnieko milzu žurkas, bet Eifeļa torņa darbinieki atkal streiko, šī pilsēta ir tikpat jauka kā senāk. Kāpēc gan nebraukt uz Parīzi arī decembrī? Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Par spīti [16]

Piektdiena, 23.decembris

Šoreiz, sēžot pie datora un liekot vārdu pie vārda, ir divējādas izjūtas. No vienas puses, ir tas, par ko vajadzētu rakstīt. No otras puses, varbūt šoreiz arī nevajadzētu to darīt, – ir taču Ziemassvētki. Izjūtas un emocijas tomēr nav nekāda lampiņa, un var visus iespējamos slēdzīšus klikšķināt līdz bezjēgai, lietas būtība no tā nemainīsies. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers