NRA autori / Arno Jundze

Arno Jundze

Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks 2016 nominanti [3]

Piektdiena, 17.februāris

Šonedēļ kļuvuši zināmi nominanti tradicionālajai Latgaliešu kultūras gada balvai Boņuks 2016. Šobrīd ir atklāti balvas pretendenti septiņpadsmit sadaļās, savukārt balvas saņēmējs nominācijā Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks paziņots, tuvojoties pasākumam. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Stipendijas pamperiem [7]

Piektdiena, 17.februāris

Atgriežoties Latvijā, nezin kāpēc vienmēr ir izjūta, ka reizēm cepamies, paši nesaprotot, par ko, bet sabiedrībā valda stulbs, ne ar ko īsti nepamatots mobings un vispārēja savu tuvāko nīšana. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Kino prāva un citi smalkumi [5]

Piektdiena, 10.februāris

Šodien pirms simt gadiem Harkovā piedzima meitene, kura kļuva par teātra un kino karalieni. Elzas Radziņas ekrāna un skatuves mūžs ir viena no spilgtākajām latviešu kultūras leģendām 20. gadsimtā. Viņa spēja nospēlēt jebko – gan karalienes, gan vecas vecenes. Problēma vien tā, ka ieilgušais autortiesību strīds par to, kam tad pieder latviešu filmas, starp Rīgas kinostudiju un Kultūras ministriju liedz latviešiem pilnvērtīgu iespēju skatīties latviešu kino, kurā visā spozmē atmirdz lieliskā Elza Radziņa un citi izcili mūsu kino aktieri. Vairāk »

Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Arno Jundze

Vergi, sandales un zupas virtuves [19]

Piektdiena, 3.februāris

Ar ko ieiesim vēsturē šonedēļ? Ar Līvbērzes vergtura centieniem pakļaut pensionārus, spītīgākos iekaustot ar tabureti? Ar neveiksmīgiem lingvistiskiem jaunievedumiem un ministra Šadurska kunga pretrunīgajiem secinājumiem par Rīgas Ekonomikas augstskolas rektora Andersa Pāzlova latviešu valodas prasmēm, kuras te neatbilst, te atkal atbilst rektoram nepieciešamajam zināšanu līmenim? Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Dorians Grejs Dailes teātrī [5]

Piektdiena, 3.februāris

Šovakar pirmizrāde Dailes teātrī, kur Lielajā zālē skatītāju vērtējumam tiek nodots Oskara Vailda romāna Doriana Greja portrets (vai kā latviešiem pierastāks vecmodīgajā Jāņa Ezeriņa tulkojumā Doriana Greja ģīmetne) iestudējums, kuru radījušas Evita Mamaja un režisore Laura Groza-Ķibere. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Ķengas un mūžība [9]

Piektdiena, 27.janvāris

Šonedēļ vērojama tāda šurpu turpu šūpošanās vienā otrā kultūras jautājumā. Par simtgadi, par dejotāju tērpiem. It kā jau tikai dabiski. Kāds visam piekrīt, kāds oponē. Ir pat labi, ka debates notiek. Tomēr tonis, kādā tas viss tiek komentēts un apspriests sociālajos tīklos, jau atkal liecina par ierasto riešanos un agresivitāti. Vairāk »

Arno Jundze
 

Arno Jundze

Punka un Kilbloka: Grāmatu lasītāji ir varens spēks [5]

Pirmdiena, 23.janvāris

Janvāra sākumā Neatkarīgā publicēja pērn Latvijā pārdotāko grāmatu topus, ko dažādos griezumos bija apkopojuši divi lielākie Latvijas grāmatu tirgotāji – Jāņa Rozes grāmatnīcu un Zvaigznes grāmatnīcu tīkli. Tajos bija acīm redzams intereses pieaugums par latviešu autoru grāmatām. Pēc šīs publikācijas lasītāji uzdeva jautājumu – kā to skaidro paši izdevniecību pārstāvji. Ja reiz savus topus bija publiskojušas Jāņa Rozes un Zvaigznes grāmatnīcas, tad tikai loģiski bija prasīt atbildi uz šo jautājumu attiecīgo apgādu vadītājām – Jāņa Rozes apgāda izpilddirektorei Renātei Punkai un apgāda Zvaigzne ABC vadītājai Vijai Kilblokai. Vairāk »

Arno Jundze
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers