NRA autori / Antra Gabre

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Haoss kapos: Roc, kur un ko gribi [8]

Pirmdiena, 12.februāris

Ir Latvijā kapsētas, kurās var nolūkot tīkamāko priedi, iemērīt zem tās zemes gabaliņu, kurā nobērēt aizgājēju un vēl iezīmēt vietu dzimtas kapiem. Un pašvaldība par to nezina, tāpat kā nezina, kurā vietā kurš nelaiķis atdusas. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Salaspils memoriāla ekspozīcija – bez politiska uzslāņojuma [5]

Ceturtdiena, 8.februāris

Iecere par ekspozīciju, kurā bez politiska uzslāņojuma tiek stāstīta kādreizējā Salaspils paplašinātā policijas cietuma politieslodzītajiem un darba audzināšanas nometnes vēsture, radās pirms četriem gadiem. Kopš vakardienas ekspozīcija ir atvērta. Tā veidota ar pietāti pret memoriāla ansambli – tā uzsver ekspozīcijas veidotāji. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Giļmana interpretācija par Latvijas diplomāta memuāriem izraisa skandālu [7]

Ceturtdiena, 8.februāris

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Tautas grāmatu plauktā šogad janvārī iegūla ārlietu ministra Edgara Rinkēviča dāvinājums – diplomāta Ludviga Sējas dienasgrāmata un memuāri Es pazīstu vairs tikai sevi. Nepagāja ilgs laiks, un Latvijas Antinacistiskās komitejas vārdā Aleksandrs Giļmans izplatīja informāciju, ka ārlietu ministrs slavina holokausta atbalstītāju. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Pensionārus transportā nešķiros [17]

Trešdiena, 7.februāris

Rīgā deklarēti nestrādājoši pensionāri jau vairāk nekā astoņus gadus pilsētas sabiedriskajā transportā brauc bez maksas, un šo kārtību nav plānots pārskatīt, Neatkarīgajai sacīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Āgenskalna tirgus. Kas nojaucams, to nojauks

Otrdiena, 6.februāris

Āgenskalna tirgus, par kuru, Saeimas pirmsvēlēšanu kaismes uzkurināti, sociālajos tīklos ir izteikušies visi, kam nav slinkums, kopš vakardienas ir mainījis saimnieku. To savā valdījumā pārņēma Rīgas domes Īpašuma departaments, bet simboliskās tirgus atslēgas atdeva a/s Rīgas Centrāltirgus. Tirgus nākamais nomnieks tiks meklēts izsolē, un tas varēs saimniekot 30 gadu. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Simtgades aleja – vieta, kas turpināsies [2]

Otrdiena, 6.februāris

Aleju starp Latvijas Nacionālo teātri un Rīgas kanālu paredzēts veidot kā vietu, kurā tiek atgādināts par Latvijai būtiskiem notikumiem. Pagaidām vēl nav precizēts, vai tie būs nozīmīgi notikumi valsts dzīvē, kultūrā vai teātra vēsturē. Iespējams, būs notikumu mikslis. Vēl notiks sarunas ar konkursa uzvarētāju dizaina biroju H2E. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Izraēlas valsts ģerbonis – ar saknēm Latvijā [8]

Piektdiena, 2.februāris

Zinot Latvijas vēsturi, nevajadzētu justies izbrīnītiem par to, ka mūsu valsts, pateicoties tās iedzīvotājiem, ir saistīta ar daudzām citām valstīm. Viena no tām ir Izraēla. Izraēlas valsts ģerboņa autori ir Latvijā dzimušie brāļi Gabriels un Maksims Šefteloviči. Brāļi Šamiri – ar šādu uzvārdu viņi kļuva pazīstami pēc pārcelšanās uz Izraēlu, kur Rotšilda bulvārī Telavivā atvēra savu studiju. Vairāk »

Antra Gabre
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers