NRA autori / Antra Gabre

Antra Gabre

TŪRISMS. Islande. Ar elfiem un troļļiem [2]

Sestdiena, 17.marts

Miniatūrā Islande ir apceļojama ļoti neilgā laikā. Tomēr tā ir šķietamība, un islandieši to pierāda, sastādot tūrisma maršrutus, kas var kalpot gan ieskatam, lai Islandes viesi apjaustu, ko var ieraudzīt, gan arī tos var izbaudīt un piedzīvot. Dienā vairāk par vienu pārgājienu vai izbraukumu nebūs iespējams īstenot. Un Islande ir valsts, kurā var ļauties fantāzijai arī tad, ja domu gaita ir racionāla. Par elfiem un troļļiem Islandē nejoko! Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Par viņu runā - Ilmārs Rimševičs [3]

Piektdiena, 16.marts

Latvijas Bankas vadītāja krēsls šķitis nesatricināms. Vismaz Latvijā. Taču 16. februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki devās kratīt Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča dzīvesvietu un darbavietu. Starptautisks skandāls – Latvijas Bankas prezidentu tur aizdomās par korupciju, par kukuļa izspiešanu! Latvijas sabiedrība jūtas apjukusi – kas notiek? Vai tā ir apmelošana, viens no hibrīdkara elementiem, vai īstenība? Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

NRA pēta, kurā no Baltijas valstīm ir gardākie "Simtgades saldumi" [6]

Ceturtdiena, 15.marts

Igauņi izveidojuši simtgades iepakojumu Kalev ražotajai piena šokolādei, lietuvieši un latvieši uz saviem populāro saldumu ražotāju – Rūta un Laima – našķiem izvietojuši nelielas, neuzkrītošas simtgades zīmes. Katrai valstij ir savi ēdamie suvenīri jeb ciemakukuļi, ko tūristi labprāt iegādājas un ko arī paši vedam, braucot viesos uz citām valstīm. Tāpēc šogad nav lieks atgādinājums par to, ko un kāpēc svin Baltijas valstis. Bet nebūt ne visi iecienītāko produktu ražotāji Latvijā izmanto simtgades piederības zīmi. Vai nu neizmanto pagaidām, vai arī neizmantos vispār. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Izstāde par ērtu un labu dzīvošanu

Trešdiena, 14.marts

Līdz 13. aprīlim Latvijas Arhitektūras muzejā Rīgā skatāma izstāde Bauhaus un internacionālā stila ēkas Telavivā: uzturēšana un atjaunošana. Tā ir pirmā reize, kad Latvijas sabiedrībai ir iespēja iepazīt šā arhitektūras virziena rašanās vēsturi Telavivā un tā izcilākos paraugus, norāda izstādes rīkotāji. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Dainis Ozoliņš. Katram ir sava enerģētiskā vieta [2]

Otrdiena, 13.marts

Saruna ar fiziķi, folkloristu, enerģētisko vietu pētnieku Daini Ozoliņu ļāva saprast, kādēļ skolā nepieciešams eksakto un humanitāro mācību priekšmetu līdzsvars. Tāpat kā dzīvē – ir intelekts, un ir saprāts. Šajā sarunā – par cilvēka mijiedarbību ar enerģētiskajām vietām, to saistību ar cilvēka apziņas stāvokļiem. Citiem vārdiem sakot, ko tās izdara ar mums un mēs – ar šīm vietām. Runājām arī par to, kāpēc nevajag atmaskot mūslaiku svētvietu veidotājus un kur atrodas īstie Pokaiņi. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

ATCERIES! Zilajiem e-taloniem šogad beidzas derīguma termiņš

Otrdiena, 13.marts

Salīdzinoši nelielam cilvēku skaitam lietošanā vēl ir nepersonalizētie zilie e-taloni ar piecu gadu derīguma termiņu, ko izmanto Rīgas sabiedriskajā transportā. Šogad tiem beidzas derīguma termiņš. Kopš 2014. gada e-talonu derīguma termiņš ir 10 gadu, tāpēc cilvēkiem neienāk ne prātā pārliecināties, vai zilais taloniņš ir braukšanas kārtībā. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Dižkoku medību rezultāti būs. Vēlāk [1]

Otrdiena, 13.marts

Salaspiliete Anita Vaivode nopriecājās par akciju LV100 Dižošanās, kura aizsākās pagājušā gada vasarā un kuras laikā iecerēts papildināt Latvijas dižkoku reģistru. Viņa akcijas tīmekļa vietnē ierakstījusi 30 dižkoku, bet ir neapmierināta, jo lietotājam šī lapa ir neērta. Tajā nav iespējams ievietot informāciju no mobilās lietotnes tieši no notikuma vietas. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Opozīcijas dēļ Brīvības laukums vēl jāpagaida [3]

Otrdiena, 13.marts

Rīgas dome 9. martā izņēma no darba kārtības un vēl nelēma par nosaukuma «Brīvības laukums» piešķiršanu teritorijai pie Brīvības pieminekļa. Tas gan nenozīmē, ka jautājums par Brīvības laukuma nosaukuma piešķiršanu ir atcelts. Pašvaldībā izlēma to izņemt no konkrētās sēdes darba kārtības, lai kārtējā pašvaldības sēde noritētu ātrāk un nenāktos diskutēt par jautājumiem, kuri deputātiem pilnīgi noteikti šķistu ilgu runu un strīdu vērti. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Pāvests būs. Latvijā apmeklēs Rīgu un Aglonu [5]

Pirmdiena, 12.marts

Aizvadītā gada nogalē tika pieļauts, ka Latvijas simtgadē sagaidīsim viesojamies Romas pāvestu Francisku mūsu valstī un kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā. Svētā Krēsla preses dienests ir pavēstījis, ka Svētais tēvs pāvests Francisks 2018. gada 22. – 25. septembrī dosies apustuliskajā vizītē uz Baltijas valstīm. Tās laikā viņš apmeklēs Viļņu, Kauņu, Rīgu, Aglonu un Tallinu. Latvijā pāvests ieradīsies 24. septembrī. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

18.08.18. Laulību datums pārbaudītiem pāriem [1]

Piektdiena, 9.marts

Tikko varēja sākt pieteikties laulībām 18. augustā, Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļā šis datums tika izķerts pusotras stundas laikā. Arī Saulkrastu novada dzimtsarakstu nodaļā esot lielāka interese tieši par šo datumu, kurā iekļaujas trīs astotnieki – 18.08.2018. Saulkrastos laulību reģistrācijai tieši 18. augustā atvēlēts vairāk stundu, bet tas ir izņēmuma gadījums, lai apprecēties var ja ne visi, tad vairākums no tiem, kas vēlējās kopdzīvi oficiāli sākt zīmīgajā augusta datumā. Vairāk »

Antra Gabre
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers