NRA autori / Antra Gabre

Antra Gabre

Mežaparka estrāde: ar cerību, bet bez ticības

Pirmdiena, 27.marts

Mežaparka estrādes pārbūves pirmās kārtas iepirkuma konkursā saņemti trīs piedāvājumi, un tie visi par daudziem miljoniem eiro pārsniedz tā dēvētās kontroltāmes jeb paredzētā finansējuma apmērus. Pieļaujams būtu līdz 10 procentu liels sadārdzinājums, taču, ja visu pretendentu piedāvājums ievērojami pārsniedz paredzēto finansējumu, tad vai nu starp uzņēmumiem ir bijusi neatļauta vienošanās, kas nav neiespējama, taču ir nekaunīga rīcība un samērā viegli konstatējams pārkāpums, vai arī ir kļūda projekta ekonomiskajos aprēķinos. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

TŪRISMS: Pavasaris pie Igaunijas dižakmeņiem un ūdenskritumiem

Piektdiena, 24.marts

Pavasarī, kad daba mostas, ceļotāji var izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus un noklausīties interesantus stāstus Igaunijas avotiem un ūdenskritumiem bagātīgākajās vietās. Divu dienu ekskursijā būs iespēja piekļūt arī iespaidīgākajiem akmeņiem, apmeklēt tā dēvēto kapteiņu ciemu un ielūkoties noslēpumainajā, ačgārni plūstošajā Raganu akā. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Pieminēs komunistiskā terora upurus

Piektdiena, 24.marts

Pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju un komunistiskā genocīda upurus, Latvijā, kā ik gadu, notiks piemiņas pasākumi un koncerti. 1949. gada deportācijā uz Sibīriju tika izsūtīti 42 125 Latvijas iedzīvotāji. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Rīgas centra ielu kanalizācijas vadi – atjaunoti

Ceturtdiena, 23.marts

Pagājušā gada rudenī SIA Rīgas ūdens uzsāka kanalizācijas sistēmas oderēšanas darbus ar beztranšejas metodi divās Rīgas centrālajās maģistrālēs – Brīvības un Lāčplēša ielā. Tas ļāva strādāt bez ielas seguma uzlaušanas, kanalizācijas caurulēm ar karstu tvaiku pielīmējot polimēra zeķi – ar sintētiskiem sveķiem piesūcinātu mīksta un elastīga poliestera materiāla cauruli. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre, "Praktiskā Astroloģija"
 

Antra Gabre

Rīgas dome gaida Eiropas naudas pārbīdes [1]

Trešdiena, 22.marts

Nauda Dienvidu tilta pabeigšanai jeb tā dēvētajai ceturtajai kārtai ir atkarīga no politiskās gribas: vai Rīga saņems tai iezīmētos līdzekļus – 46 miljonus eiro –, lai arī kādam citam projektam, vai arī tos atdos citai Latvijas pašvaldībai vai pašvaldībām. Projektu gan nesaista ar Dienvidu tilta nosaukumu, tas ir Zemgales virziena maģistrālais transporta mezgls. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Legionellu sērga. Ēkas pārvaldnieks neļauj veikt epidemioloģisku pārbaudi [3]

Trešdiena, 22.marts

Atklātībā nonākusi informācija, ka Rīgā, Vesetas ielā 8, ēkas pārvaldnieks nav ļāvis veikt epidemioloģisku pārbaudi vairākas nedēļas, kaut gan slimnīca nekavējoties ziņojusi epidemiologiem par pacientu, kurš dzīvo iepriekšminētajā ēkā un nonācis medicīnas iestādē pēc saslimšanas ar legionelozi. Šāds gadījums ir vienīgais pēdējo gadu laikā, atzīst Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Ja tādas situācijas atkārtotos, tad tiktu meklēts risinājums, bet pašlaik epidemiologi neko izdarīt nevar – ja privātā īpašumā netiek ielaisti, tad ar varu iekļūt nedrīkst un nevar. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

ASTROLOĢIJA: Dzimtas detektīvs. Lauris Olups [1]

Otrdiena, 21.marts

Ģimenes detektīvs Lauris Olups. Četri vārdi, kuros iekļauta jauna cilvēka vēlme un interese palīdzēt trimdas latviešiem atrast savas saknes. Žurnālists, scenārists vai rakstnieks teiktu, ka tā ir profesionāla veiksme, ka viena no viņa pirmajām lietām izvērtusies grāmatas vērtā dzimtas stāstā. Taču aiz katra stāsta ir cilvēki, viņu likteņi, prieki, sāpes, mokas, ciešanas un laime. Veiksmes stāsts ir tad un tāpēc, ja izdevies atšķetināt dzimtas vēstures samezgloto kamolu un katrs cilvēks uz dzīves šaha dēlīša ir nostājies tam paredzētajā vietā. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Šogad deviņās Rīgas centra ielās plānots atjaunot ielu segumu

Otrdiena, 21.marts

Šogad deviņās Rīgas centra ielās plānots atjaunot ielu segumu, tāpēc gaidāmi satiksmes ierobežojumi. Ir stājušies spēkā Rīgas domes saistošie noteikumi, kuros paredzētas stingrākas prasības ielu seguma atjaunošanai – izņemot avārijas situācijas, trīs gadus pēc remonta nebūs atļauts uzlauzt ielas segumu. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Ziemeļu koridora Rīgā tomēr nebūs? [7]

Piektdiena, 17.marts

Ziemeļu koridora sapnis, ar kuru galvenokārt jau Pārdaugavas iedzīvotāji tika ieaijāti gandrīz 20 gadu, ir izsapņots. Lai īstenotu Ziemeļu transporta koridoru, kura uzdevums būtu atslogot pilsētas centru un Vanšu un Akmens tiltus no sastrēgumiem, savienojot Rīgas ostu ar Via Baltica autoceļu, vajadzētu pusotra miljarda eiro. Līdz acīm redzamai gatavībai nav novests pat pirmais posms, kam vajadzēja būt izbūvētam nākamgad. Iecere apspriesta jau kopš pagājušā gadsimta 90. gadu beigām, izlietoti vairāki miljoni eiro, bet vēl viens Daugavas šķērsojums Rīgas brīvostas tuvumā aizvien ir mirāža. Vairāk »

Antra Gabre
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers