NRA autori / Antra Gabre

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Valpurģu nakts mistērija. Kur to šogad svinēt?

Piektdiena, 28.aprīlis

Ir Valpurģu nakts, Pavasara sabats. Andrejs Pumpurs eposā Lāčplēsis visai baudkāri apraksta nevaldāmās, vitālās un kaislīgās Aizkraukļa pilskunga meitas Spīdalas lidojumu ar bluķi uz Velna bedri un turpmākos notikumus. Lāčplēsi dīda ziņkāre paskatīties, kas tur notiek. Labāk nebūtu līdis dobajā bluķī, jo naivā Lāčplēša acīm pavērās «miroņu galvas, kauli, mati, nagi, vilkatu kažoki, ģīmji, zobi, ragi (..), uguni čurdīja krupji, melni kaķi; čūskas, odzes, rupuči lodāja kaktos, melnas pūces, sikspārņi skraidīja dūmos». Pēcāk lielā katlā viņš saskatīja «mazu bērnu rociņas, un, kur agrāk domāja redzējis desas, bija melnas čūskas, sulā izvārītas». Un raganas bija tērptas tikai zelta kurpītēs un rotātas ar krellēm. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

Roberts Segliņš. Zīmēt nav laika, jāpļauj zāle [1]

Ceturtdiena, 27.aprīlis

Rīdzinieks Roberts Segliņš jokojot nobrīdina, ka viņam esot 99 gadi un septiņi mēneši, nez vai derēšot stāstam par simtgadnieku. Simto jubileju svinēs 25. septembrī. Pats pļauj mauriņu mājas pagalmā, kopj arī ietvi – kā jau privātmājas īpašniekam pienākoties. Un arī mobilo telefonu lieto, radinieks ierādījis, kā apieties, un skola rokā. Vien zīmēt tagad neesot laika, jo zāle jāpļauj, smejas ņiprais simtajā gadā iekāpušais vīrs. Viņš par dzīvi nesūkstās, kaut arī mazliet pieklibo veselība, bet optimistiski apgalvo: «Tikšu uz kājām!» Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Rīgas pilī lustras pārbaudītas

Otrdiena, 25.aprīlis

Februāra sākumā, dienā, kad Rīgas pilī notika Baltijas valstu un Vācijas prezidentu tikšanās, pils vestibilā nokrita lustra, bet mēnesi pirms tam applūda atjaunotā greznā Baltā zāle. Vēl turpinās sarunas ar apdrošinātājiem, bet negadījumus var uzskatīt par apstākļu sakritības rezultātu, saka VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) sabiedrisko attiecību speciālists Arnis Blodons. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Bērnu grāmatu ilustrācijas stāsta vairāk, nekā iedomājamies

Pirmdiena, 24.aprīlis

Līdz 28. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāma izglītojoša izstāde Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam. Jau zināms, ka rudenī un nākamajā ziemā izstāde aizceļos uz Saldu, Liepāju, Preiļiem, Madonu. Latvijas bibliotēkas par izstādes izvietošanu pilsētās un novados var interesēties Izraēlas vēstniecībā. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Skanstei prognozē grandiozu nākotni [2]

Piektdiena, 21.aprīlis

Pēc septiņiem gadiem Skanstē būs apmēram 24 000 darba vietu un Rīga iegūs vairāk nekā 32 miljonus eiro no iedzīvotāju ienākuma nodokļa – tā ir viena no vīzijām, kas izskanēja Skanstes attīstības aģentūras un Rīgas domes organizētajā konferencē Skanste – Rīgas attīstības perspektīvas 21. gadsimtā. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre, Praktiskā Astroloģija
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers