NRA autori / Antra Gabre

Antra Gabre

Pārsteigums Baltā nama mākslas baudītājiem [1]

Ceturtdiena, 17.augusts

Operas un baleta izrādes varēs baudīt restaurētos un daudz ērtākos krēslos. Partera daļas krēslus ļoti īsā laikā – sešās nedēļās – pēc pašvaldības uzņēmuma Rīgas nami pasūtījuma restaurēja SIA Rīgas krēslu fabrika. Līdz gada beigām 991 krēsls būs kā jauns, bet pašlaik jauno sezonu opera varēs uzsākt ar restaurētiem 365 krēsliem. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Zīmīgie datumi kāzām - laimes vietā var iegūt nelaimi [5]

Trešdiena, 16.augusts

Zīmīgo datumu vēl pietiks vairākiem gadiem, lai tie, kuri paļaujas uz brīnumu vai skaitļu maģiju, sāktu izvēlēties kāzu dienu. Cilvēkam ir gribējies īpašus notikumus savā dzīvē īpaši «iezīmēt». Ja tas ir kāzu datums, piemēram, 2007. gada 7. jūlijā vai 2017. gada 17. jūlijā, kur septītnieki ņirb gar acīm, izskatās jau skaisti, taču neba vienādu ciparu rinda nodrošinās veiksmīgu kopdzīvi. Un par laimes vēstnesi uzskatītais septītnieks, skat, nodarīs vairāk slikta nekā laba. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Intriga ap 13. janvāra grautiņa dalībieka izdošanu no Čehijas kļūst plašāka [15]

Otrdiena, 15.augusts

No Čehijas medijiem nepazūd informācija par latviešu folklorista, dziesminieka, programmētāja Anša Ataola Bērziņa tiesu. Viņu dēvē par politisko bēgli, un lieta ieguvusi ne tikai skaņu atbalsi, bet iepriekš neprognozējamu virzību. Viņš Čehijas cietumu sistēmā ir izcietis jau četrus ar pusi mēnešus, kas krietni pārsniedz jebkādu samērīgu sodu par Bērziņa veiktajām darbībām 2009. gada 13. janvārī, uzsver advokāts Jānis Mucenieks. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

TŪRISMS: Atvērt dvēseli un uzlikt smadzenes uz bremzēm [9]

Sestdiena, 12.augusts

Jankas Kupalas svētkus Baltkrievijā esmu piedzīvojusi tikai netālu no Vitebskas, tāpēc nezinu, cik vērienīgi tos svin citur šajā valstī. Bet vismaz dažus kilometrus aiz Vitebskas, kādā atpūtas kompleksā, cilvēki priecājās bez smalki izstrādāta scenārija un izrādīšanās «lai būtu smuki», kas latviešiem, starp citu, ir raksturīgi. Kāpēc tagad rakstu par Jankas Kupalas alias Līgo svētkiem? Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Šovasar Rīgā atjauno 45 vēsturisko ēku fasādes [5]

Piektdiena, 11.augusts

Ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu 50 procentu apmērā šovasar atjauno 45 vēsturisko ēku fasādes. Vecrīgā jau var aplūkot spozmi atguvušās ēkas Kaļķu ielā 4, Laipu ielā 10, Meistaru ielā 23 un mazliet ārpus vecpilsētas – Zigfrīda Meierovica bulvārī 18. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

VEF Kultūras pils atjaunošana: dārgāk, bet bez aizķeršanās

Ceturtdiena, 10.augusts

VEF Kultūras pili pēc renovācijas plānots nodot ekspluatācijā šā gada oktobrī, un Vecgada vakarā renovētajā ēkā jau pieteikta balle. To nerīkos Kultūras pils renovācijas darbu pasūtītājs Rīgas dome, precīzāk – pašvaldības Īpašuma departaments, bet gan izklaides pasākumu kompānija, un balles producenti informējuši, ka «eleganta Jaungada sagaidīšana» notiks piecās VEF Kultūras pils zālēs. VEF Kultūras pilī ir paveikti 80 procenti no plānotajiem būvdarbiem. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Pirmslaulību mācību programmu apguvuši deviņi pāri un visi – Rīgā

Otrdiena, 8.augusts

Pirmslaulību mācību programmu apguvuši deviņi pāri un visi – Rīgā. Latvijas galvaspilsētā tiek komplektēta jau otrā grupa, bet kopumā Tieslietu ministrija paredzējusi iespēju kursus apmeklēt 50 pāriem. Šī izmēģinājuma projekta ilgums ir līdz 2017. gada beigām, tad arī Tieslietu ministrija vērtēs, vai šo programmu būtu lietderīgi turpināt un cik līdzekļu no piešķirtā finansējuma izlietots. Vairāk »

Antra Gabre
 

Antra Gabre

SENIORIEM: Uzzini, kā ceļot lētāk

Otrdiena, 8.augusts

Seniori ir aktīvi ceļotāji – viņi labprāt izmanto Latvijas tūrisma aģentūru piedāvātos maršrutus gan pašu zemē, gan Lietuvā un Igaunijā. Vasara ierasti ir ceļojumu laiks, bet senioriem ir iespēja lētāk apskatīt zemnieku saimniecības, ražotnes, pilis, muižas, parkus, dažādas amatnieku darbnīcas visu gadu vai gada lielāko daļu, vien jāpaciešas, līdz tūrisma sezona beidzas. Ārpus tūrisma sezonas senioriem draudzīgās atpūtas vietas piedāvā pat 25 procentu atlaidi no pakalpojuma maksas. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Antra Gabre

Mežaparka Lielā estrāde izaicina pasaules mērogā [4]

Pirmdiena, 7.augusts

Forma un saturs – Mežaparka Lielās estrādes arhitektūra un akustika ir vienlīdz nozīmīgas. Šobrīd par formu – Lielās estrādes vizuālo risinājumu – šaubu nav, taču tās akustika ir pat pasaules mēroga izaicinājums, jo līdzīgi ar skaņas kvalitāti strādā galvenokārt tikai Japānā. Rīga var lepoties ar to, ka šī ir lielākā koru estrāde pasaulē. Vācijas eksperti atzinuši, ka arhitektu iecerētā estrādes arhitektūra nebūs jāmaina, un mūsu arhitektiem tā ir uzslava. Pārējais nu ir inženieru ziņā. Vairāk »

Antra Gabre
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers