NRA autori / Anita Daukšte

Anita Daukšte

Cik ātri noplok strādātgriba [7]

Trešdiena, 7.jūnijs

Ne tikai pamazām apgriezienus uzņemošā vasara ir faktors, kas mazinājusi teju visu nule ievēlēto pašvaldību domju deputātu strādātgribu. Tiem, kam izdevies cieņpilni tikt pārvēlētiem, gribas ar labi padarīta darba apziņu pasēdēt zaļojošu koku pavēnītī, savukārt tiem, kuri, cerēdami uz pozīciju, amatiem un varu, nonākuši neapskaužamajā opozīcijas lomā, spārni nolaidušies pavisam. Vienīgi, kas aktīvi rosās, risina sarunas un mēģina sakaldināt kādu nebūt politisko nākotni, ir tie, kuru cerības uz varu vai tās saglabāšanu nav zudušas pilnīgi. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Malta – Eiropas priekšpostenis Vidusjūrā [2]

Sestdiena, 20.maijs

Eiropas Savienības mazākā valsts Malta atrodas Vidusjūras ceļu krustpunktā no Eiropas uz Āfriku un Āziju. Tā allaž bijusi iekārojams kumoss visiem, kas vēlējušies iegūt ietekmi pār jūras ceļiem šajā reģionā, tāpēc Maltai pāri gāzušās neskatāmas tautas, kultūras un to ietekmes. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

TŪRISMS: Ziemeļkipras piedāvājums – iegūsti divus vienā [4]

Sestdiena, 13.maijs

Sakot vārdus – dosimies uz Ziemeļkipru –, uzreiz prasās paskaidrojumi: pirmkārt – dosimies uz Vidusjūras skaistās salas Kipras ziemeļu daļu, otrkārt, dosimies uz startptautiski neatzītu valsti – Ziemeļkipras Turku republiku, treškārt, dosimies laiskā atpūtā jūras krastos un iedvesmojošās vēsturiskās ekskursijās, kur iepazīsim sengrieķu, romiešu, venēciešu, britu, Osmaņu turku vēstures un kultūras mijiedarbību. Divi vienā – tā var raksturot Ziemeļkipru, kur turku un grieķu likteņu un kultūru savijums rada savdabīgu un neatkārtojamu vidi. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

TŪRISMS: Uz Kazaņu – izbaudīt tatāru viesmīlību [5]

Sestdiena, 6.maijs

Nacionālās aviokompānijas airBaltic reisa atklāšana uz Tatarstānas Republikas galvaspilsētu Kazaņu ir vainagojums augstu amatpersonu vizīšu apmaiņai, lai veicinātu Latvijas un bagātā Krievijas reģiona sadarbību. Tagad ir jautājums, vai abu valstu iedzīvotāji noticēs, ka šī ir lieliska iespēja nokļūt Eiropā no Tatarstānas puses un iespēja iepazīties ar senu vēsturisku un tradīcijām bagātu tatāru kultūras vidi – no Latvijas puses. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Valdis Dombrovskis: ES nākotnes scenārijs taps šā gada laikā [69]

Otrdiena, 4.aprīlis

Valdis Dombrovskis ir Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos, atbild arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību. Viņš ir viena no ietekmīgākajām EK amatpersonām, kurš cieši sadarbojas ar Eiropas Komisijas vadītāju Žanu Klodu Junkeru un pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES saņēma arī britu eirokomisāra portfeli. Eiropas Tautas partijas kongresa Maltā kuluāros Neatkarīgajai bija iespēja sarunai ar Valdi Dombrovski par Eiropas Savienības ekonomikas un finanšu nākotni pēc Brexit, ES atbalstu Ukrainai un EK skatījumu uz Latvijas nodokļu reformu. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte, no Maltas
 
Anita Daukšte, no Maltas
 

Anita Daukšte

Vaidere: Par maz novērtējam, cik labi ir, ka dzīvojam ES [141]

Otrdiena, 28.marts

Saruna ar Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas grupas deputāti Dr. oec. Inesi Vaideri (Vienotība) par Eiropas Savienības krīzi, tālākās attīstības scenārijiem un Eiropas Komisijas spējām tos realizēt, Eiropas nākotni kontekstā ar gaidāmajām vēlēšanām Francijā un Vācijā, kā arī Vienotības nākotni. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Urbanovičs: Rīgā vēlēšanu rezultāti šogad neatšķirsies no rezultāta iepriekšējās vēlēšanās [29]

Otrdiena, 14.marts

Par prognozēm pašvaldību vēlēšanās Rīgā, par grūtāko posmu Māra Kučinska valdības darbā, populisma reabilitāciju pasaulē un Latvijā, Saskaņas nākotni, kā arī to, vai Baltijas forums var atkārtot Čatokvas konferences panākumus, saruna ar Saskaņas Saeimas frakcijas priekšsēdētāju, Baltijas foruma prezidentu Jāni Urbanoviču. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Diagnoze zināma, meklējiet ātri zāles [23]

Ceturtdiena, 2.marts

Ministru prezidents Māris Kučinskis pilnīgi noteikti nevēlas ieiet vēsturē līdzīgi kā bijušais ASV prezidents Baraks Obama, kuram teju vienīgais, ar ko lepoties valsts iekšpolitikā, bija veselības aprūpes reforma, tā dēvētā Obamacare. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

TŪRISMS: Vīnes slavenākie zīmoli vienā nedēļas nogalē [10]

Sestdiena, 25.februāris

Austrijas galvaspilsēta Vīne nenoliedzami ir viena no pasaules tūrisma leģendām. Austrieši ir spējuši radīt tik spēcīgus zīmolus, kas valdzina gan tos, kuri Vīnē viesojušies, gan tos, kuri vēl tikai plānojuši savām acīm redzēt un baudīt mākslas, arhitektūras, mūzikas un gastronomijas brīnumus, ko piedāvā šī pilsēta. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers