NRA autori / Anita Daukšte

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

2016. gads – viens no drošākajiem civilajā aviācijā

Piektdiena, 6.janvāris

Neraugoties uz traģiskajām lidmašīnu katastrofām pērn, tomēr lidošana kļūst aizvien drošāka. Jaunākais Hamburgas lidojumu avāriju izpētes biroja Jet Airliner Crash Data Evaluation Centre (JACDEC) pētījums, kas publicēts žurnālā Aero International, parāda, ka 2016. gads bija viens no drošākajiem aviopārvadājumu vēsturē. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
Anita Daukšte, Elita VEIDEMANE
 

Anita Daukšte

CEĻOJUMS: Viesmīlība Fergānas novada gaumē

Sestdiena, 17.decembris

Lidmašīna Fergānas pilsētas lidostā decembra rītā nosēžas miglā. Tā jau sākusi izklīst, bet pirms lidojuma nācās trīs stundas sēdēt Taškentā – migla esot bijusi tik bieza, ka par nosēšanos neesot ko sapņot. Par Fergānas ieleju līdz šim nācies tikai lasīt un ne jau kādus patīkamos jaunumus – par etniskajiem konfliktiem 90. gadu sākumā, par ūdens trūkumu un lielo bezdarbu. Taču tieši tas bija iemesls, kāpēc nule notikušajās Uzbekistānas prezidenta vēlēšanās gribēju apmeklēt tieši šo novadu, precīzāk – Fergānas ielejas Uzbekistānas daļu, lai pārliecinātos, kā tā dzīvo. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Ievēlēts otrais prezidents Uzbekistānas vēsturē [2]

Otrdiena, 6.decembris

Svētdien notikušās Uzbekistānas prezidenta vēlēšanas beigušās bez pārsteigumiem – saņemot vairāk nekā 88% balsu, par valsts vadītāju ievēlēts premjers un pāris beidzamos mēnešus arī prezidenta vietas izpildītājs Šavkats Mirzijojevs. Viņš būs otrais Uzbekistānas prezidents pēc Islama Karimova, par kura nāvi tika paziņots septembra sākumā. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Ievēlēts otrais prezidents Uzbekistānas vēsturē

Pirmdiena, 5.decembris

Svētdien notikušās Uzbekistānas prezidenta vēlēšanas beigušās bez pārsteigumiem – saņemot vairāk nekā 88% balsu, par valsts vadītāju ievēlēts premjers un pāris beidzamos mēnešus arī prezidenta vietas izpildītājs Šavkats Mirzijojevs. Viņš būs otrais Uzbekistānas prezidents pēc Islama Karimova, par kura nāvi tika paziņots septembra sākumā Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

TŪRISMS: Monreāla – ar Eiropas garšu [1]

Sestdiena, 19.novembris

Déjà vu jeb jau bijis sajūta mani pārņēma no pirmā mirkļa, kad no Monreālas Trudo lidostas iebraucu pilsētā. Kāpēc tā – mocīju pati sevi ar jautājumu, jo atrodos taču citā kontinentā un, starp citu, Amerikas kontinentā – pirmo reizi. Vairāk »

Anita Daukšte
 

Anita Daukšte

Vēstule gribasspēkam [12]

Ceturtdiena, 17.novembris

Kad cilvēks atzīstas mīlestībā, viņš redz otru ideālā gaismā, mīl nevis «tāpēc, ka», bet bez nosacījumiem, bez trūkumu ievērošanas. Viss sliktais paliek ārpus jūtām, kas pārpilda sirdi un prātu un sapludina tevi ar otru. Vai tāpat var aprakstīt mīlestību uz savu zemi? Savu Latviju? Jā, laikam jā. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
Anita Daukšte, no Monreālas (Kanāda)
 

Anita Daukšte

TŪRISMS: Vidusjūras ceļu un kultūru krustojumā – Sicīlija [1]

Sestdiena, 22.oktobris

Kādā tūrisma ceļvedī par Sicīliju izlasīju šādus vārdus: «Sicīlija ir dīvaina, tās pagātnes mantojums jūtams visur.» Šo vārdu savērptā intriga, Itālijai piederošās salas apmeklējušo tūristu sajūsminātie stāsti, bērnībā skatītais seriāls par varonīgo komisāru Katāni, kurš apkaro Sicīlijas mafijas astoņkāji, Mario Pjūzo romānā Krusttēvs aprakstītais Dons Korleone, kurš cēlies no tāda paša nosaukuma ciematiņa Sicīlijā... ak, cik daudz iemeslu, lai gribētu doties uz šādu mežonīgas romantikas apdvestu salu un pārliecinātos savām acīm, vai priekšstati atbilst patiesībai. Vairāk »

Anita Daukšte
 
Anita Daukšte
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers