NRA autori / Aisma Orupe

Aisma Orupe

Latvijas simtgades filmas ceļā pie skatītājiem [1]

Trešdiena, 16.augusts

Latvijas simtgades svētku programmas ietvaros būs skatāmas 16 filmas. Pirmā no tām – ģimenes filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru – jau šonedēļ sāk savu ceļu pie skatītājiem, bet vēl šogad būs redzama dokumentālā filma Ievainotais jātnieks par Brīvības pieminekli un tā autoru Kārli Zāli un Astoņas zvaigznes – par latviešu strēlniekiem. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Pļavniekkalna skola paliks savā vietā [1]

Otrdiena, 15.augusts

Ap Pļavniekkalna sākumskolu savērpušās kaislības tagad ir pierimušas. Jaunā Ķekavas novada vadība paziņojusi, ka vecā skola netiks nojaukta un ne bērniem, ne pedagogiem nebūs jāpārceļas uz pagaidu telpām. Līdz šā gada beigām vietvara cer piedāvāt sabiedrībai vairākas jaunās skolas būves alternatīvas, lai tuvāko divu trīs gadu laikā ķekavieši tiktu pie jauna nama. Kas notiks jau ar gatavo, 200 000 eiro vērto projektu, kas paredzēja celt skolu par 3,6 miljoniem eiro, nav zināms. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

IZM bremzē Carnikavas skolas plānus pārtapt par vidusskolu

Pirmdiena, 14.augusts

Pašlaik vidusskolas arvien biežāk pārtop par pamatskolām vai pat sākumskolām, un Carnikavas novads ir vienīgais, kas savā pamatskolā jau nākamgad vai 2019. gadā plāno atvērt 10. klasi. Patlaban gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir likusi pašvaldībai izvērtēt šādu ieceri, norādot uz, iespējams, nepietiekamo skolēnu skaitu. IZM paredzējusi kā minimālo slieksni noteikt kopumā 150 skolēnu 10. līdz 12. klasēs. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla jubilejas gads

Piektdiena, 11.augusts

Šis gads Valsts akadēmiskajam korim Latvija ir īpašs: tas atzīmē gan 75. jubileju, gan jau 20. gadu piedalās Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā. Tas šogad solās būt mākslinieciski īpaši daudzveidīgs: programmā tradicionāli paredzēta virkne jaundarbu, bet īpašais pasākuma viesis būs baroka stilizācijas meistars Svens Dāvids Sandstrēms, kura slaveno darbu Mesija koris Latvija atskaņos festivāla noslēguma koncertā. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Meklēs jaunu LR vadību

Piektdiena, 11.augusts

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vakar nolēma izsludināt konkursu uz Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatiem. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Izremontētas, bet tukšas - kāda būs slēgto skolu ēku nākotne? [8]

Ceturtdiena, 10.augusts

Slēdzot skolas, ik gadu paliek tukšas teju pārdesmit ēku. Visbiežāk tās pārtop par sociālajiem centriem vai dzīvokļiem un pansionātiem, daudz retāk tās tiek pārdotas vai kļūst par ražotnēm. Bet dažkārt bijušās «gaismas pilis» neatrod izmantojumu ilgāku laiku – it īpaši, ja tās atrodas nomaļus no lielceļiem un apdzīvotām vietām. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

"Turības" pieteikums atvērt jaunu studiju virzienu "Mākslas" valdības sēdē tika noraidīts

Trešdiena, 9.augusts

Biznesa augstskolas Turība pieteikums atvērt jaunu studiju virzienu Mākslas vakar valdības sēdē tika noraidīts. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pamato šādu lēmumu ar to, ka šāds virziens neatbilst valsts attīstības prioritātēm un līdzīgs piedāvājums jau ir pieejams 15 augstskolās. Turība gan ir pārliecināta, ka Latvijai ir vajadzīga uz eksportu balstīta dizaina programma, kas jau 2018. gadā ienestu budžetā vismaz 200 000 eiro. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Krievu skolu atbalstītāji pret eksāmeniem latviski [9]

Trešdiena, 9.augusts

Valdība atbalstīja noteikumu projektus, kuri paredz vidusskolas un pamatskolas beigšanas eksāmenus kārtot tikai latviešu valodā. Krievu skolu atbalstītāji gan uzskata: Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pārsteigusi ar šādu iniciatīvu un nav ļāvusi to izdiskutēt, kā tam vajadzētu notikt demokrātiskā sabiedrībā. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

KULTŪRA: Bērnu pasaule modes vēsturnieka acīm

Ceturtdiena, 3.augusts

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā nu jau skatāma devītā izstāde, kas veidota no ievērojamā modes mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Aplūkojot bērnu apģērbu pārvērtības, sākot no 18. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta vidum, var sekot līdzi ne tikai tērpu modeļiem, bet arī sabiedrības attieksmei pret bērnu, audzināšanu un priekšstatu maiņu par bērnību. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Vakara vidusskolas nealkst apvienoties

Ceturtdiena, 3.augusts

Lai gan Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tikai ieplānojusi noteikt, ka vakarskolas jāpievieno citām izglītības (arī profesionālās) iestādēm, daļa pašvaldību to jau izdarījušas vai iecerējušas to darīt. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Kandavas kartinga trase tiesu žņaugos

Trešdiena, 2.augusts

Kandavas kartinga trasē šogad notiek gan treniņi, gan sacensības. Tomēr tiesu darbi par trokšņa kaitīgo ietekmi uz blakus trasei dzīvojošajiem vēl nav beigušies. Satversmes tiesā ir iesniegti divi pieteikumi: gan no iedzīvotājiem, gan arī tiesībsarga, kas vērsies pret valdības pieņemtajiem noteikumiem, kas atļāva paaugstināt trokšņa līmeni no 55 līdz 75 decibeliem, tādējādi palielinot negatīvo ietekmi uz veselību blakus dzīvojošajiem. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

SLĒGS CIET: "Tuvāk mājām" princips sākumskolas neglābs [6]

Piektdiena, 28.jūlijs

Sākumskolas pēc iespējas tuvāk mājām – tāds ir šābrīža izglītības sistēmas uzstādījums. Tomēr, kā konstatēts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītajā pētījumā par optimālo skolu tīklu, nereti šis princips ievērots pārspīlēti un novedis pie tā, ka ir ļoti daudz mazu sākumskolu un pamatskolu. Seši skolēni klasē būtu zemākais slieksnis arī sākumskolā, uzskata pētījuma autori. Vairāk »

Aisma Orupe
 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers