NRA autori / Aisma Orupe

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Mākslas akadēmiju vadīs Kristaps Zariņš

Ceturtdiena, 29.jūnijs

Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) turpmāk vadīs gleznotājs un līdzšinējais LMA prorektors Kristaps Zariņš. Līdz ar viņu uz rektora vietu kandidēja prorektors Andris Teikmanis un Modes mākslas katedras vadītājs Aigars Bikše. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

PIEDZĪVOJUMS: Divos mēnešos ar moci līdz Magadanai

Trešdiena, 28.jūnijs

Trīs latvieši – Oskars Pīpiķis, Sandijs Hāns un Didzis Silenieks – 66 dienās ar motocikliem mēros aptuveni 20 tūkstošus kilometru no Rīgas uz Tālo Austrumu pilsētu Magadanu, šķērsojot četras valstis un deviņas laika joslas un pārvarot visizaicinošākos dabas apstākļus. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. "Vaidavās» ir savākta 4000 akmeņu liela kolekcija [4]

Pirmdiena, 26.jūnijs

Viss pasaulē ir dzīvs – arī akmeņi, kas ir vieni no senākajiem šīs zemes iemītniekiem. Tie joprojām glabā daudz mīklu. Kāpēc senči tos pielūdza? Kāpēc veidoja akmens apļus? Kāpēc kapsētās tos liek aizgājējiem par godu? Nenoliedzami, tie ir apveltīti ar savu enerģētiku, kas var gan palīdzēt un ārstēt, gan arī kaitēt. Milzīgas informācijas krātuves – uzskata Vilnis Strautiņš, kuram Lubānas puses «Vaidavās» ir savākta vesela akmeņu kolekcija. Nu jau to skaits sasniedzis 4000. Tie ir visur – ap māju, šķūnītī, ir arī sava meditācijas vieta piemājas birzītē, kur rīta kafija garšo īpaši labi. Ir savs muldakmens un dziedniekakmens. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Izstāde "Latvijas gadsimts" - muzeju dāvana Latvijas simtgadei; tērēs pusmiljonu eiro

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Izstāde Latvijas gadsimts, ko atklās nākamā gada maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) telpās, būs Latvijas muzeju veltījums valsts simtgadei. Šim nolūkam plānots tērēt gandrīz pusmiljonu eiro, no tiem 330 000 eiro – izstādes iekārtošanai, bet atlikusī summa – iespieddarbiem (ceļvežiem, katalogam), audiogidam, reklāmai, ekspertu pakalpojumiem, mājaslapas izveidei un uzturēšanai un transportam. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Piešķir 193 636 eiro Brīvības pieminekļa uzpošanai [5]

Ceturtdiena, 22.jūnijs

Valdība nolēmusi piešķirt 193 636 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Brīvības pieminekļa restaurācijai un apkopei. Par šo summu tiks veikta Brīvības tēla virsmas restaurācija, zvaigžņu tīrīšana un zeltīšana, obeliska akmens apšuvuma attīrīšana un bojāto šuvju nomaiņa, iekštelpu uzejas kāpņu un pagrabtelpas remonts un pieminekļa tehniskā stāvokļa izpēte, informē Kultūras ministrija. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Vidusskolas valsts īpašumā – apšaubāma ideja [3]

Otrdiena, 20.jūnijs

Valstij jāpārņem savā pārziņā vidusskolas. Šo Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas vadītājas Laimdotas Straujumas ierosinājumu izglītības nozarē strādājošie vērtē atšķirīgi: vieni atbalsta, citi noraida, uzskatot to par nepamatotu vēlmi visu centralizēt, kas diez vai dos pozitīvus rezultātus. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Eksperti: Profesionālā izglītība bez uzņēmēja nav iedomājama

Piektdiena, 16.jūnijs

Latvijas darba tirgū arvien palielinās pieprasījums pēc kvalificēta darbaspēka, īpaši ražojošajās industrijās, tāpēc svarīga cieša izglītības iestāžu, uzņēmumu un arī potenciālo darbinieku sadarbība jau mācību laikā. Šāda atziņa izskanēja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) rīkotajā starptautiskajā konferencē Profesionālā izglītība un bizness: veiksmīga sadarbība kvalitatīvām praksēm un darbam. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe, Juris Paiders

Latvijai jābūt neitrālai ASV iekšpolitiskajās cīņās [2]

Piektdiena, 16.jūnijs

Maija beigās notikušais Baltijas forums sakrita ar brīdi, kad ASV prezidents ir izteicis vēlēšanos meklēt ceļus, lai uzlabotu attiecības ar Krieviju. Savukārt arī Krievijas vadība meklē veidus, kā pārvarēt nosacīto izolāciju. Tāpēc 2017. gadā Rīgai bija iespēja sarīkot līdz šim nepieredzēti augsta līmeņa Krievijas un ASV ekspertu viedokļu apmaiņu. Vairāk »

Aisma Orupe, Juris Paiders
 
Aisma Orupe
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers