NRA autori / Aisma Orupe

Aisma Orupe

RSU rektora amatam divi pretendenti

Piektdiena, 20.oktobris

Šogad beidzas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora Jāņa Gardovska amata pilnvaras (jau otrajā termiņā), un jauno augstskolas vadītāju RSU Satversmes sapulce vēlēs 9. novembrī. Uz šo vietu pieteikušies divi pretendenti: RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons un Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs un pasniedzējs Jānis Vētra. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Zināma Dziesmu svētku programma [1]

Ceturtdiena, 19.oktobris

XXVI Vispārējo dziesmu un XVI deju svētku programmā paredzēti aptuveni 60 pasākumi, lielākie no tiem, kā ierasts: deju lielkoncerts Māras zeme un noslēguma koncerts Zvaigžņu ceļā. Šajos svētkos būs arī jaunumi, piemēram, gājiens notiks pirmajā dienā kopā ar lielā notikuma atklāšanu, un tas virzīsies pa citu maršrutu, kas noslēgsies Skanstes ielas rajonā. Tāpat tajā dienā būs sarīkojums pašiem dalībniekiem. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

"Grindeks" – iekārojamāko darbavietu saraksta augšgalā [2]

Trešdiena, 18.oktobris

Farmācijas uzņēmums, akciju sabiedrība Grindeks ir viena no lielākajiem darba devējiem Latvijā. Pērnā gada aptaujā Top darba devējs ražošanas sektorā Grideks atzīts par trešo iekārojamāko darbavietu. Un ne velti, jo te tiek nodrošinātas visas sociālās garantijas, tiek maksāti dažādi pabalsti un ir virkne arī citu labumu. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Jāņa Akuratera muzeja renesanse [2]

Trešdiena, 18.oktobris

Rakstnieka Jāņa Akuratera muzejs pēc rekonstrukcijas, kas veikta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta atbalstu, šoruden ir atguvis tādu veidolu, kāds tas bija pirms gandrīz 85 gadiem, kad ēka tika uzcelta. Arī iekštelpās pilnībā izjūtama trīsdesmito gadu elpa, jo interjers atjaunots tuvu tam, kāds tas bija rakstnieka dzīves laikā. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Latvijā ir ap 4200 radošo personu; to atbalstam gadā būs pieejams pusmiljons eiro [1]

Otrdiena, 17.oktobris

Latvijā ir ap 4200 radošo personu, piemēram, rakstnieki, mākslinieki, mūziķi, no kuriem daļa nestrādā algotu darbu. Autoratlīdzības nav regulārs ienākums, tāpēc ir mēneši, kad daudziem ir grūti savilkt galus kopā, tāpat slimības gadījumā nepienākas finansiāla palīdzība. Radošo personu un radošo organizāciju likumprojekts paredz šāda atbalsta sniegšanu radošajām personībām – kopumā 500 000 eiro gadā. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Kultūras objekti iestrēguši dažādās stadijās

Pirmdiena, 16.oktobris

Šogad pēc rekonstrukcijas durvis vēruši divi Kultūras ministrijas pārziņā esošie objekti – Tabakas fabrika, kur ir Jaunā Rīgas teātra (JRT) pagaidu telpas, un rakstnieka Jāņa Akuratera memoriālais muzejs. Vēl aktīva būvniecība notiek četros, iepirkuma stadijā iestrēguši trīs lieli projekti, bet rindā gaida vēl vairāki – starp kuriem ir arī Arsenāls. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Kultūras darbinieku atalgojumu sola lielāku [2]

Trešdiena, 11.oktobris

Kultūras ministrijas (KM) budžets nākamgad pieaudzis par 6 miljoniem eiro, un lielākā tā daļa – 4,4 miljoni eiro – paredzēta kultūras darbinieku atalgojuma celšanai, akcentu liekot uz krātuvju speciālistu (ar augstāko izglītību) darba samaksas pietuvināšanu vidējai algai valstī. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Vidusskolās mācības būs valsts valodā [11]

Otrdiena, 10.oktobris

Pēc trim gadiem visās Latvijas vidusskolās paredzēts pāriet uz apmācību tikai latviešu valodā, un plānota vēl virkne izmaiņu, lai uzlabotu mazākumtautību skolu beidzēju valsts valodas prasmi. Nozarē strādājošie atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ieceres, taču vērš uzmanību uz latviešu valodas skolotāju trūkumu it īpaši mazākumtautību skolās, kas varētu radīt problēmas, lai veiksmīgi īstenotu plānoto reformu. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Pedagogi beidzot saņem algas [4]

Ceturtdiena, 5.oktobris

Gluži tradicionāli skolotājiem mācību gada pirmā alga kavējas – un arī šogad naudas izmaksas diena ievilkusies, jo Ministru kabinets tikai 3. oktobrī apstiprināja pedagogiem paredzētās mērķdotācijas. Nu tās ir beidzot sasniegušas izglītības iestādes, apliecina Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

CILVĒKSTĀSTS: Kaudzīšu muzeja "Kalna Kaibēni" vadītāja Laimīgā zeme [3]

Ceturtdiena, 5.oktobris

Kaudzīšu muzeja Kalna Kaibēni vadītājs Aivars Ošiņš jau desmit gadus ir šīs vēsturiskās vietas saimnieks un gids. Patiesībā viņš ir piebaldzēns trešajā paaudzē, kurš pēc pasaules apceļošanas kā Sprīdītis atgriezies Laimīgajā zemē. Te viņš jūtas tiešām piederīgs – Piebalga nebeidzot vien valdzināt, un šo valdzinājumu viņš iemūžina fotogrāfijās, kuras vēlāk apskatāmas izstādēs, grāmatās, žurnālos un atklātnītēs. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Antidopinga birojam – 600 000 eiro [2]

Trešdiena, 4.oktobris

Latvijas antidopinga sistēmā ir konstatētas vairākas neatbilstības: viena no tām – tā nav pietiekami autonoma. Lai to novērstu, Antidopinga birojs, kas iepriekš bija Valsts Sporta medicīnas centra nodaļa, turpmāk būs patstāvīga, Veselības ministrijas (VM) tiešās pārvaldes iestāde. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Izklaides biznesu grauj bezmaksas pasākumi [13]

Otrdiena, 3.oktobris

Izklaides biznesā konkurence saasinās, bet tirgus nepaplašinās. Zināmas krīzes iezīmes ir jūtamas, atzīst nozarē iesaistītie, kā vienu no problēmām minot arvien plašāko bezmaksas pasākumu klāstu, ko piedāvā pašvaldības. Tas it īpaši jūtams uz vēlēšanām. Kā rezultāts tam – tiek atcelti sarīkojumi vai koncerti, jo nav izdevies pārdot pietiekamu skaitu biļešu. Tā tas noticis arī ar pazīstamās kantri mūzikas grupas Klaidonis ieplānoto uzstāšanos 1. oktobrī Krustpils kultūras namā. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Daugavai būt! - Atskats izstādē, kā cīnījāmies par savu likteņupi [5]

Pirmdiena, 2.oktobris

Nacionālajā vēstures muzejā (NVM) skatāma izstāde Daugavai būt, kas veltīta Latvijas likteņupei, akcentējot divus ar to saistītus notikumus – sabiedrības cīņu pret Pļaviņu HES, lai saglabātu Staburagu un gleznaino senleju, un pret Daugavpils HES, kas būtu iznīcinājusi Daugavas lokus. Šogad aprit 30 gadi, kopš pirmo reizi Padomju Savienībā publiski tika atzīts, ka sabiedrības spiediena dēļ tikusi apturēta kāda būve, un tā bija Daugavpils HES. Vairāk »

Aisma Orupe
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers