NRA autori / Aisma Orupe

Aisma Orupe

Rekordsummas sporta būvēm

Piektdiena, 24.marts

Šogad valsts finansiālais atbalsts dažādu sporta objektu celtniecībai ir īpaši liels – no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta tie ir 16,7 miljoni eiro, arī no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 11,4 miljoni eiro atvēlēti pašvaldību pasākumiem – tostarp sporta infrastruktūrai. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Izglītības satura reformu spiež laiks

Trešdiena, 22.marts

Jauno, kompetencēs balstīto izglītības saturu pilotprojekta veidā jāsāk izmēģināt jau 2017. gada septembrī, taču vēl aizvien nozarē strādājošajiem jautājumu ir vairāk nekā atbilžu – it īpaši tas attiecas uz skolas gaitu sākšanu sešu gadu vecumā. Atbildīgā ministrija uzskata, ka bažām nav pamata, lai gan piekrīt, ka laika ir maz. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Pedagogu darba kvalitātes sistēmā daudz robu

Trešdiena, 22.marts

Saeimas opozīcijas partiju deputāti savākuši 21 parakstu, kas nepieciešams, lai vērstos Satversmes tiesā ar iesniegumu pret pedagogu kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību. Proti, skolotājiem, kas nepaguva pieteikties līdz 2016. gada 31. maijam uz kādu no tām, kā arī tiem, kam tās šogad beidzas, jābūt tiesībām uz profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanu. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Sporta bāzu apvienošanas plāns satracina nozari

Ceturtdiena, 16.marts

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno apvienot vienā lielā uzņēmumā tās pārvaldībā esošās nacionālās sporta bāzes: sporta centru Mežaparks, tenisa centru Lielupe, bobsleja un kamaniņu trasi Sigulda un kultūras un sporta centru Daugavas stadions. Pret to asi iebilst gan Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), gan sporta federācijas, apšaubot, vai šādam solim būs kāds ieguvums. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Skolotājiem algu pieaugums būs, ja tiks optimizētas izglītības iestāde [6]

Trešdiena, 15.marts

Pedagogu algas atkal varētu pieaugt 2018. gada septembrī – no 680 līdz 710 eiro par likmi. Ja Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) izdotos līdz 2022. gadam pakāpeniski šo summu pacelt līdz 900 eiro, tas kopumā prasītu vairāk nekā 103 miljonus eiro, paredz ministrijas piedāvātais IZM pedagogu darba samaksas pieauguma grafiks. Ir tikai viens bet: tas viss notiks, ja IZM izdosies līdz 2018. gada martam panākt vienošanos ar pašvaldībām par izglītības iestāžu optimizāciju. Ja tāda nebūs, arī algu kāpinājuma grafika nebūs. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Dziesmu svētku biļeti? Izlozē! [6]

Otrdiena, 14.marts

Iepriekšējo Dziesmu un deju svētku noskaņu diemžēl krietni pabojājuši skandāli ap biļešu iegādi uz lielajiem pasākumiem – deju lielkoncertu un noslēguma koncertu Mežaparka Lielajā estrādē. Lai izvairītos no ažiotāžas arī 2018. gadā, svētku rīkotāji ir iecerējuši mainīt biļešu politiku. Viens no veidiem varētu būt loterijas rīkošana. Ir arī citi priekšlikumi, ko jau rīt sēdē ieplānojusi izskatīt Dziesmu un deju svētku padome. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Murjāņos beidzot gatava jaunā sporta halle [1]

Pirmdiena, 13.marts

Murjāņu Sporta ģimnāzijas halles renovācija, kas tika sākta 2015. gada jūlijā, beidzot ir pabeigta. No sākotnējās teju astoņu miljonu ieceres gan tika īstenota krietni pieticīgāka – par summu 2,5 miljoni eiro (kopā ar skolas fasādes atjaunošanu – vairāk nekā 3 miljoni). Taču ar to nepietika, lai aprīkotu trenažieru zāli un arī citus zāles sektorus. Tam vajadzēs vēl aptuveni 176 000 eiro Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Ministrija panāk savu: Visas mākslas skolas saliek vienā katlā [3]

Ceturtdiena, 9.marts

Pērn apvienojās Rīgas Doma kora skola un Jaņa Rozentāla Mākslas skola, izveidojot profesionālās izglītības kompetences centru (PIKC) Nacionālā Mākslu vidusskola. No šā gada 1. septembra tas kļūs vēl par divām izglītības iestādēm bagātāks – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, un nu tajā kopumā mācīsies vairāk nekā 800 audzēkņu. Lai gan Kultūras ministrija uzskaita, kādus labumus skolas iegūs, jaunpienācēji visai bažīgi raugās uz savas autonomijas zaudēšanu. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Daugavas krastus lieli plūdi neapdraud

Trešdiena, 8.marts

Iestājoties siltākam laikam, Daugavā sākusies ledus iešana. Zemākas vietas Daugavpils un Jēkabpils pusē jau skāruši pali, un arī citviet upes krastos ūdeņi vēl celsies, tomēr lieli plūdi diez vai ir gaidāmi, prognozē hidrologi. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

IZM lēmumu par RPIVA negrib atlikt [2]

Otrdiena, 7.marts

Par spīti visiem iebildumiem, arī tiesībsarga, kas lūdz apturēt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzskata, ka kavēties nevajadzētu un valdībai lēmums jāpieņem jau šodien. Valdības koalīcija gan vakar nolēma atlikt šā jautājuma izskatīšanu vēl uz divām nedēļām. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Valsts augstskolās – paredz vairāk angļu valodu [2]

Pirmdiena, 6.marts

Augstskolu likumā šobrīd izstrādā grozījumus, kas paredz vienkāršot nosacījumus attiecībā uz Eiropas Savienības valodu lietojumu valsts dibināto mācību iestāžu studiju programmās ne tikai ārvalstu, bet arī Latvijas studentiem. Nozarē strādājošo vidū gan nav vienotības šajā jautājumā, vai un cik augsts būtu nosakāms svešvalodu slieksnis. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Aisma Orupe

Jaunie mediju uzraugi demonstrē spēku

Piektdiena, 3.marts

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vakar nolēma izteikt neuzticību Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam un valdes loceklim tehniskā nodrošinājuma jautājumos Uldim Lavrinovičam. Amatā tiek atstāta vienīgi atbildīgā par programmu attīstības jautājumos Sigita Roķe. Galvenais vadības klupšanas akmens izrādījās nespēja sastrādāties un attīstības redzējuma trūkums. Tāpat pārmetumi valdei adresēti par līdzekļu neparedzētiem gadījumiem iztērēšanu «ne tam mērķim». Vairāk »

Aisma Orupe
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers