Jaunākie NRA autoru raksti

Sandris Vanzovičs

RECENZIJA: Taylor Swift "Reputation" [1]

Pirmdiena, 11.decembris

Kas to būtu domājis, ka amerikāņu dziedātāja Teilore Svifta kļūs par tādu topu plēsoņu?! Savulaik viņa stilistiski flirtēja starp popu un kantri, taču pēdējos garadarbos pārliecinoši nosliekusies spēcīga popa virzienā, un rezultāts ir redzams – arī Sviftas sestais studijas albums ir praktiski visu valstu topu Nr.1, atskaitot specifiskākas mūzikas cienītājus Francijā. Vairāk »

Sandris Vanzovičs
 

Jānis Lasmanis

"Saskaņa" Saeimas vēlēšanām vēlas sabiedrotos [12]

Pirmdiena, 11.decembris

Saeimas vēlēšanās vairākkārt labākos rezultātus sasniegusī, bet opozīcijā vienmēr atstātā Saskaņa uz 13. Saeimas vēlēšanām varētu piesaistīt reģionālos partnerus. Šādu vēlmi paudis partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs. Partijas līderi Nilu Ušakovu šī iniciatīva nesajūsmina, un tas nav vienīgais jautājums, kas Saskaņā rada iekšēju spriedzi. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Nacionālās apvienības stūre nodota Dzintaram [19]

Pirmdiena, 11.decembris

Četrus gadus pēc Visu Latvijai! un Tēvzemei un Brīvībai/LNNK apvienošanās vienā partijā organizācija beidzot atteikusies no divvaldības un par vienīgo priekšsēdētāju ievēlējusi Raivi Dzintaru. Partijas mērķus un ideālus šīs nominālās izmaiņas tās vadībā neietekmēs. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 
Arnis Kluinis
 

Ilze Šteinfelde

Radīt tehnoloģijas nākotnei un gudrai sabiedrībai

Pirmdiena, 11.decembris

Moderno tehnoloģiju gudra lietošana ļauj iedzīvotājiem dzīvot komfortablāk, bet maksāt par to mazāk, savukārt uzņēmumiem tehnoloģiju attīstība ļauj ātrāk sasniegt mērķi. Telekomunikāciju uzņēmuma Lattelecom valdes loceklis un komercdirektors Gusts Muzikants intervijā Neatkarīgajai atklāj, kā Lattelecom piedāvātie pakalpojumi iedzīvotāju un uzņēmumu vajadzības pārvērš mūsdienīgos risinājumos patīkamākai dzīvei un veiksmīgākai uzņēmējdarbībai. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Māris Krautmanis

Pagātnes "tumbočkas" un nākamības daile [20]

Pirmdiena, 11.decembris

Savulaik, manipulējot ar grozījumiem normatīvajos aktos, kādreizējais ekonomikas ministrs Artis Kampars panāca, ka firmai TCK obligātā iepirkuma ietvaros tika piešķirta iepērkamās elektroenerģijas kvotu lauvas tiesa 165 000 MWh apjomā. Citi vēja enerģētikas komersanti, pamodušies pēc Jaungada svinēšanas 2009. gadā, ar smagu galvu un lielu izbrīnu uzzināja, ka 2008. gada pēdējās darbdienas pēdējās stundās TKC iesniegusi pieteikumu konkursā, kamēr viņi nebija ne zinājuši, ne jautuši, ka iepirkumā mainījušies spēles noteikumi un viņi paliks pie ratiem. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Baiba Lulle

Stiprinām partijas? Smieklīgi! [6]

Pirmdiena, 11.decembris

Ik pa laikam izskan prātojumi par Saeimas un Valsts prezidenta vēlēšanu, premjera nominēšanas un ministru nominēšanas un apstiprināšanas kārtības maiņu. Jautājumu ir pētījušas speciālas komisijas, darba grupas prezidenta paspārnē, kādas iniciatīvas nokļūst arī Saeimā. Arī pagājušonedēļ, kad bez garām debatēm tika noraidīta iniciatīva atjaunot pirmskara Latvijā bijušo atvērto sarakstu sistēmu Saeimas vēlēšanām. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Santa Raita

Sarkanais sīpols. Pret kādām kaitēm tas palīdz? [3]

Pirmdiena, 11.decembris

Rudens un ziemas saaukstēšanās slimību apkarošanā ne vienmēr uzreiz vajadzīgas aptiekās nopērkamās antibiotikas. Pirms ķerties pie tik nopietniem medikamentiem, slimības sākumposmā ir vērts izmēģināt dabas dotos antibiotiķus. Viens no tādiem ir arī sarkanais sīpols. Kādos vēl gadījumos tas palīdz? Vairāk »

 

Santa Raita

EKSKLUZĪVI: Dailes teātra režisora Kārļa Auškāpa pēdējā intervija [1]

Pirmdiena, 11.decembris

«Es esmu pamanījis, ka reizēm cilvēkā ir rūķis un reizēm rūķis ir arī cilvēks. Un reizēm Dievs lieto cilvēkus par eņģeļiem. Ir visādi. Bet tas, ko Ēriks Kūlis liek rūķiem darīt, ir uzvedināt nebēdņus uz pareizām taciņām un izglītot aplamīšus,» teica Dailes teātra režisors Kārlis Auškāps. Svētdienas pievakarē pēkšņi pārstāja pukstēt viņa sirds. Šī saruna notika trešdien, 6. decembrī, pirmizrādes noskaņās. Režisors teātra Mazajā zālē iestudēja Ērika Kūļa rūķu spēles Niķa un Riķa stiķi. Pirmizrāde notiks rīt, 12. decembrī Dailes teātra Mazajā zālē. Vairāk »

 
Ritums Rozenbergs, Uldis DREIBLATS
 

Imants Vīksne

NRA skaidro, kāpēc noteikts nebijuši bargs sods par letālu satiksmes negadījumu [42]

Pirmdiena, 11.decembris

Latvijas tiesu praksē bijuši daudzi gadījumi, kad neadekvāti maigi spriedumi satiksmes slepkavību lietās izraisa sabiedrības sašutumu – nu kā nosacītu sodu var piespriest hroniskam dzērājam, kurš reibumā nogalinājis cilvēku. Bet Jelgavas tiesas lēmums šokē ar pretējo – ar neadekvātu bardzību. Latvijas veterinārmedicīnas korifejam profesoram Arnim Mugurēvičam piespriests reāls cietumsods. Vairāk »

Imants Vīksne
 
 

Santa Raita

10 efek­tī­vā­kie pa­do­mi, kā zie­mas se­zo­nā ro­kas sa­gla­bāt ve­se­las un mai­gas

Sestdiena, 9.decembris

Zie­mā ik­vie­na sie­vie­te sāk uz­trauk­ties par sa­vām ro­kām, un tas gal­ve­no­kārt ir ādas un na­gu dēļ, jo auk­stu­ma ie­dar­bī­bā āda kļūst sau­sa un raup­ja, bet na­gi kļūst jū­ta­mi traus­lā­ki. Mā­ja ap­ko­po­ju­si des­mit pa­šus efek­tī­vā­kos pa­do­mus, kā zie­mas se­zo­nā ro­kas sa­gla­bāt ve­se­las, mai­gas un skais­tas. Vairāk »

 
Antra Gabre
 
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers