Jaunākie NRA autoru raksti

Sandris Vanzovičs
 

Māris Krūmiņš

Kāda pēc Brexit būs Īrijas un Ziemeļīrijas robeža?

Ceturtdiena, 17.augusts

Apvienotā Karaliste uzskata, ka pēc tās izstāšanās no Eiropas Savienības nebūs jāveido stingri apsargāta un kontrolēta Īrijas un Ziemeļīrijas robeža – tas sacīts Brexit lietu ministrijas sagatavotajā dokumentā, kas vakar nonācis arī uz Brexit sarunu ES komandas vadītāja Mišela Barnjē galda. Principā šādu robežu nevēlas arī Brisele, Dublina un Belfāsta, taču, ja briti, izstājoties no ES, pametīs arī muitas savienību, robežkontroles ieviešana šķiet grūti novēršama. Vairāk »

 

Elita Veidemane

Bezgrēcīgo laukums

Ceturtdiena, 17.augusts

Brīnumaini: pagājušas divas diennaktis pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizītes Aglonā, bet sociālajos tīklos un interneta dižportālos nevienas apriešanas un apņirgšanas. Samiegojušies, vai? Šāda mazaktivitāte šķiet aizdomīga. Kur tad palikuši visi bezgrēcīgie, kas zināja nosodīt tos, kurus viņi uzskata par necienīgiem atrasties Aglonas svētvietā? Vairāk »

Elita Veidemane
 

Māris Krautmanis

Kūku zeme Latvija [21]

Ceturtdiena, 17.augusts

Latvijas simtgade nāk virsū ar joni, un ne viens vien projektu rakstīšanas kantoris jau berzē rokas cerībā uz šā pasākuma «uzvārīties», pahalturēt un noslaukt. Apgūstamās naudas gan nav pārāk daudz – nieka 22,3 miljoni no valsts budžeta jeb trīs eiro no katra iedzīvotāja gadā. Tas ir pat daudz mazāk nekā Latvijas eiroprezidentūrā izpļekātais. Tik daudz jau nu varam atļauties – trīs eirikus. Vairāk »

Māris Krautmanis
 
 
Imants Vīksne
 

Ritums Rozenbergs, Uldis DREIBLATS

Ģenerālis Krēsliņš: Jāatklāj, kurš noplūdināja "Rīdzenes sarunas" [37]

Ceturtdiena, 17.augusts

Jāpēta, kādēļ noplūda informācija no KNAB; jāpēta, vai noplūdušās sarunas atbilst patiesībai, vai runātāji tās nav sarunājuši apzināti; jāpārbauda, vai tiesa deva atļauju noklausīties visas «Rīdzenes sarunās» minētās personas; jānoskaidro, kāda bija KNAB un Vienotības saikne krimināllietas izmeklēšanā – daloties iespaidos par tā dēvētās oligarhu krimināllietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbu, Neatkarīgajai pauda atvaļinātais brigādes ģenerālis, Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Kārlis Krēsliņš. Vairāk »

Ritums Rozenbergs, Uldis DREIBLATS
 
Arno Jundze
 

Santa Raita

"Framest" pirmoreiz Kalnciema kvartālā [1]

Trešdiena, 16.augusts

«Šovasar pie jūras ir sanācis pabūt tikai vienu dienu, viss pārējais laiks paiet, nopietni gatavojoties jaunajai sezonai,» saka komponists, vokālās grupas Framest mūziķis un vadītājs Jānis Ķirsis. Rītvakar pulksten 21 grupa pirmoreiz sniegs koncertu Kalnciema kvartālā. Ieeja bez maksas. Vairāk »

 

Antra Gabre

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Zīmīgie datumi kāzām - laimes vietā var iegūt nelaimi [5]

Trešdiena, 16.augusts

Zīmīgo datumu vēl pietiks vairākiem gadiem, lai tie, kuri paļaujas uz brīnumu vai skaitļu maģiju, sāktu izvēlēties kāzu dienu. Cilvēkam ir gribējies īpašus notikumus savā dzīvē īpaši «iezīmēt». Ja tas ir kāzu datums, piemēram, 2007. gada 7. jūlijā vai 2017. gada 17. jūlijā, kur septītnieki ņirb gar acīm, izskatās jau skaisti, taču neba vienādu ciparu rinda nodrošinās veiksmīgu kopdzīvi. Un par laimes vēstnesi uzskatītais septītnieks, skat, nodarīs vairāk slikta nekā laba. Vairāk »

Antra Gabre
 
 

Aisma Orupe

Latvijas simtgades filmas ceļā pie skatītājiem [1]

Trešdiena, 16.augusts

Latvijas simtgades svētku programmas ietvaros būs skatāmas 16 filmas. Pirmā no tām – ģimenes filma Vectēvs, kas bīstamāks par datoru – jau šonedēļ sāk savu ceļu pie skatītājiem, bet vēl šogad būs redzama dokumentālā filma Ievainotais jātnieks par Brīvības pieminekli un tā autoru Kārli Zāli un Astoņas zvaigznes – par latviešu strēlniekiem. Vairāk »

Aisma Orupe
 
 
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Zuzānu kolekcija. Grāmatā

Trešdiena, 16.augusts

To, ka līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā joprojām iespējams aplūkot Dinas un Jāņa Zuzānu kolekcijas izstādes TOP no top darbus, Neatkarīgās lasītājiem esam stāstījuši vairākkārt. Nu izstādei, kura sevī ietver dažādu satelītpasākumu klāstu, pievienojies jaunums –grāmata Zuzānu kolekcija. Vairāk »

Arno Jundze
 
 

Skaistuma pasaule

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers