Jaunākie NRA autoru raksti

Arnis Kluinis
 

Zenta Sokolova

Skriešanas faniem ir jaunāki kauli

Svētdiena, 18.februāris

Cilvēkiem, kuri regulāri nodarbojas ar skriešanu, kaulu smadzeņu novecošana ir lēnāka nekā sēdoša dzīvesveida piekopējiem, noskaidrots pētījumā Dīkina universitātē Austrālijā, raksta Medical Daily. Vairāk »

 
 

Zenta Sokolova

Vai sekss ir fizkultūra? [17]

Piektdiena, 16.februāris

Sekss daudzējādā ziņā nāk par labu fiziskajai, garīgajai un emocionālajai veselībai, taču tas neaizstāj sportošanu, atsaucoties uz Monreālas universitātes pētījumu, ziņo PureWow. Vairāk »

 
Viktors Avotiņš
 

Līga Rušeniece

Gunārs Janaitis: Tikai veiksmi vien neviens cilvēks nevar izturēt

Piektdiena, 16.februāris

Fotogrāfa Gunāra Janaiša vārds daudziem asociējas ar leģendāro nedēļrakstu Literatūra un Māksla, kurā viņš strādāja teju 30 gadu, bet kopš valsts neatkarības atjaunošanas bijis saistīts arī ar Nacionālo teātri, Nacionālo operu un baletu, kā arī Dailes teātri. Tieši Dailes teātrī šobrīd apskatāma viņa darbu izstāde Bijums, bet apgādā Neputns nācis klajā unikāls izdevums Personības un laikmets – latviešu kultūras elites informatīvi un vizuāli blīvs fiksējums. Vairāk »

 

Arno Jundze

Paldies mācītājam Jurim Rubenim [23]

Piektdiena, 16.februāris

Jura Rubeņa aiziešana no Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītāja amata šonedēļ satrauca to sabiedrības daļu, kurai Juris Rubenis bijis padomdevējs un garīgais skolotājs. Tādu cilvēku tiešām ir daudz, un tagad, uz brīdi atmetot latviešu neciešamo kašķīgumu, ir īstais brīdis, kad pienāktos pateikt mācītājam paldies par to spēku, ko viņš grūtos brīžos devis mums visiem. Vairāk »

Arno Jundze
 

Aisma Orupe

Krievu skolu aizstāvji sīvi pretojas [11]

Piektdiena, 16.februāris

Likumprojekti par pāreju uz mācībām valsts valodā visās vidusskolās un izmaiņām bilingvālajā izglītībā nonākuši Saeimā, kur tos sagaida sīva krievu skolu aizstāvju pretestība. Par spīti iebildumiem, deputātu vairākums atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātās reformas, gan veltot kritiku IZM par nepietiekamu komunikāciju ar iesaistītajām pusēm. Grozījumi Izglītības un Vispārējās izglītības likumos paredz no 2019. gada pakāpeniskas pārmaiņas mazākumtautību programmās, un tām pilnībā jābūt ieviestām trīs gadu laikā. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Jānis Lasmanis
 

Jānis Lasmanis

Lielbritānija vēlreiz apliecina draudzību ar Latviju [7]

Piektdiena, 16.februāris

Neraugoties uz to, ka Lielbritānija pamet Eiropas Savienību, tās divpusējās attiecības ar Latviju nemainīsies. Lielvalsts apņēmusies turpināt uzsākto sadarbības kursu arī aizsardzības jautājumos. Šādu vēstījumu parlamenta ārlietu speciālisti saklausījuši Lielbritānijas Pārstāvju palātas priekšsēdētāja Džona Berkova ceturtdienas runā Saeimā. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Imants Vīksne

Atkritumu apsaimniekošana pārtop izsmalcinātā ekvilibristikā [4]

Piektdiena, 16.februāris

Veciem jociņiem par vīra sūtīšanu izmest miskasti drīz vairs nebūs vietas Latvijas atkritumu apsaimniekošanas shēmā, kas kļūst jo dienas jo sarežģītāka. Jūrmala pāriet uz atkritumu svēršanu. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sacer jaunu formulu atkritumu daudzuma aprēķināšanai. Un vēl jau arī depozīta sistēmas ieviešana tuvojas. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Juris Paiders

Laiks nomainīt SAB direktoru [28]

Piektdiena, 16.februāris

Globālā ekonomika nav iedomājama bez ASV dolāru norēķiniem. Savukārt ASV finanšu sektora uzraugiem – ASV Tieslietu ministrijai – ir piešķirta tik milzīga vara, ka šī struktūra jebkuru ārvalstu banku un uzņēmumu jebkurā brīdī, tikai uz aizdomu pamata vien, var uz neierobežotu laiku atslēgt no dolāru norēķiniem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Baiba Lulle

Ierēdņu zemo algu mitoloģija [17]

Piektdiena, 16.februāris

Vienlaikus ar vaimanoloģiju par zemo atalgojumu valsts pārvaldē, kura dēļ tajā trūkstot augsti kvalificētu kadru, sabiedrību atkal un atkal pārsteidz fakti par tajā strādājošajiem izmaksātām solīdām algām un dāsnām piemaksām. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Antra Gabre

Latvija sveic Lietuvu simtgadē [1]

Piektdiena, 16.februāris

Lielākā no trim Baltijas valstīm – Lietuva – šodien svin 100 gadu, kopš 1918. gada 16. februārī tika pieņemts Lietuvas Neatkarības atjaunošanas akts, un tā liktenis ir piedzīvojumu stāsta vērts. Lietuvieši savas valsts simtgadi atzīmē ar vairāk nekā 1000 pasākumiem Lietuvā un 75 pasākumiem citās valstīs. Valsts simtgades svinībām dots sauklis Nākotnes iedvesmoti, un ar to Lietuvā vēlas godināt valsts dibinātāju tālredzību un drosmi. Savukārt mūsdienu Lietuvas iedzīvotājiem izteikts aicinājums kļūt sabiedriski aktīvākiem un atbildīgākiem par savas valsts nākotni. Vairāk »

Antra Gabre
 
Uldis Dreiblats, Ritums ROZENBERGS
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers