Jaunākie NRA autoru raksti

 
 

Zenta Sokolova

Ņemiet vērā: Ērces jau uzdarbojas [1]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Suņu un kaķu īpašniekiem reizēm jāpabrīnās, cik daudz šo nejauko radījumu mīlulis var salasīt salīdzinoši nelielas pastaigas laikā. Tas ir signāls, ka piesardzīgiem jābūt arī pašiem, dodoties ārā – mežā, dārzā, arī pilsētas parkā. Tiem, kuri nav čakli dabā gājēji, par ērcēm atgādina vakcīnu reklāmas medijos. Vairāk »

 
 
Sandris Vanzovičs
 

Antra Gabre

Kultūras objekti: Ar vienu olekti nemēra

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Jaunā Rīgas teātra peripetijas ar pārcelšanos, ar bijušās Tabakas fabrikas ēkas ieilgušo pielāgošanu teātra vajadzībām un nu  arī ar vēsturiskā teātra ēku kompleksa Rīgā, Lāčplēša ielā 25, atjaunošanas termiņu un izmaksu nobīdēm ir rosinājušas izteikties ne tikai VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ), arhitekti Zaigu Gaili, bet arī Latvijas Būvnieku asociāciju (LBA), kas norāda: būvniecības izmaksas ir atkarīgas no veicamo darbu sarežģītības. Vairāk »

Antra Gabre
 

Inga Paparde

Jauno ārstu skaits reģionos strauji neaug [1]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Pēdējo trīs gadu laikā līgumus par mācīšanos un strādāšanu ārpus Rīgas esošā ārstniecības iestādē – reģionālajā slimnīcā – noslēguši vairāk nekā simt rezidentu. Lai arī jaunajiem ārstiem, kuri izvēlas rezidentūru ārpus Rīgas, maksā par 30 procentiem lielāku atalgojumu, rezidentu skaits reģionos tomēr nav pieaudzis elpu aizraujošos tempos. Vairāk »

Inga Paparde
 

Aisma Orupe

No skolu tīkla sakārtošanas – maz ieguvuma? [5]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Tā kā pašvaldības nereti visai formāli piegājušas skolu tīkla sakārtošanai un tikai 18 vietvarām izdevies ietaupīt no izglītības iestāžu slēgšanas vai reorganizācijas, solītais pedagogu algu pieaugums varētu izpalikt, – tādas bažas paudis izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Pašvaldības iebilst. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Imants Vīksne

Norvēģija iemaksās žurnālistikas ekselencei

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstis, kas neietilpst Eiropas Savienībā, maksā par pieeju ES tirgum. Arī Latvijas valdība saņem un, respektējot donoru vēlmes, sadala prāvus līdzekļus no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas. Pie neparasti liela dāvinājuma šādā ceļā cer tikt sabiedriskā organizācija Baltijas Mediju ekselences centrs. 400 tūkstošiem eiro. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Jānis Lasmanis
 

Baiba Lulle

Pedagogu algu reforma izlietotā papīra vērtē [7]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Pirms nedaudz vairāk kā gada izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pedagogu algu reformai iezīmēja divus naudas avotus: ietaupījumi no skolu tīkla sakārtošanas un izglītības budžeta sasaiste ar ekonomikas izaugsmi – proporcionāli ekonomikas izaugsmei augtu arī izglītības budžets. «Ja neizpildās neviens no šiem «ja», tad mums naudas nav vispār, un tādā gadījumā šis grafiks ir tik vērts, cik vērts ir tā izlietotais papīrs,» sprieda ministrs. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Viktors Avotiņš

Valsts bez zinātnes ir pašnāvniece [24]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Finanšu ministrijas šā gada 9. marta vēstulē Izglītības un zinātnes ministrijai, reaģējot uz Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības augstākās izglītības un zinātnes jautājumu risināšanai veltīto iesniegumu, rakstīts: «Vēršam jūsu uzmanību, ka saskaņā ar likumu Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2018., 2019. un 2020. gadam visi pieejamie valsts budžeta finanšu līdzekļi 2018. gadam un diviem turpmākajiem gadiem ir sadalīti.» Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Zenta Sokolova

PRAKTISKI: Kā izvairīties no sliktas dūšas transportā? [3]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Pošoties ceļojumam, ir dabiski vairāk domāt par gaidāmo atpūtu un jaunajiem iespaidiem, nevis bažīties par problēmām, kas varētu atgadīties brauciena laikā. Ceļojuma mērķis ir sagādāt prieku. Daži psihologu pētījumi liecina, ka pat tikai doma par tūrisma braucienu uzlabo garastāvokli, tādēļ to ir vērts iecerēt un iztēloties brīžos, kad māc stress, nogurums un skumjas. Taču ceļotprieku krietni var mazināt bažas par to, ka, braucot transportā, varētu uznākt nelabums. Vairāk »

 

Ritums Rozenbergs, Uldis DREIBLATS

Ministrs: "ļoti iespējams", ka "Providus" melo [15]

Ceturtdiena, 19.aprīlis

Lai gan Nacionālā apvienība pagājušo ceturtdien izplatīja oficiālu paziņojumu «Providus maldinājusi sabiedrību un skolas», kurā, atsaucoties uz izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, bija norādīts, ka Valsts izglītības satura centrs nesadarbojas ar Providus, pat vēl vakar, Providus mājaslapu rotāja informācija, ka tieši Valsts izglītības satura centrs ir sorosiešu organizācijas sadarbības partneris migrācijas popularizēšanā. Vairāk »

Ritums Rozenbergs, Uldis DREIBLATS
 
Arnis Kluinis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers