NRA autori

Jaunākie NRA autoru raksti

Zenta Sokolova

Iesnas, kakla sāpes un klepus. Ko darīt, sajūtot, ka klāt elpceļu slimības [2]

Sestdiena, 16.decembris

Cilvēka elpošanas orgānu sistēma atrodas nepārtrauktā mijiedarbībā ar vidi, tādēļ to stipri ietekmē klimatiskie apstākļi. Vēsā, mitrā un vējainā laikā elpceļu vīrusi jūtas labāk nekā cilvēki, kuri turklāt neviļus paši palīdz vīrusiem izplatīties, dzīvojot, strādājot un mācoties vienkopus lielākos kolektīvos. Rezultāts bieži vien ir akūtas augšējo elpceļu infekcijas, akūts bronhīts un pneimonija, bet tiem, kuriem īpaši nelaimējas, attīstās bronhiālā astma un hroniska obstruktīva plaušu slimība (HOPS), kas jau prasa pastāvīgu ārstēšanu speciālistu vadībā. Vairāk »

 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 
Arno Jundze
 

Sandris Vanzovičs

RECENZIJA: Bryan Adams "Ultimate"

Piektdiena, 15.decembris

Kanādiešu rokmūziķis Braiens Adamss jau pirms krietna laika izsludinājis, ka sava pēdējā albuma “Get Up” koncertturnejas ietvaros nākamgad piekāps arī pie mums – viņa koncerts skanēs 3. maijā “Arēnā Rīga”, un tajā tiks izpildītas gan jaunās dziesmas, gan labi zināmie hiti. Vairāk »

Sandris Vanzovičs
 

Arno Jundze

Ar klavierēm pret radošajiem [4]

Piektdiena, 15.decembris

Šogad klusais Adventa laiks savā ziņā atgādina mazo trakomāju. Aizejošā pilnmēness ietekmē aktivizējušies pat tādi personāži, par kuriem šķita – it kā taču saprātīgi cilvēki. Demokrātiski naidīga agresija no sērijas – kas nav ar mums, tie ir pret mums – staro gan no cilvēku sejām, gan sociālo tīklu komentāriem. Ej nu saproti, kas par lietu? Varbūt tiešām kāds mūs apstrādā ar neredzamiem stariem, lai mēs sastrādātu iespējami lielākas muļķības? Vairāk »

Arno Jundze
 

Aisma Orupe

Sportistu naudas balvām – kompromisa variants [1]

Piektdiena, 15.decembris

Sporta jomā strādājošie atzīst, ka bija jāmaina līdzšinējā kārtība naudas balvu piešķiršanai par izciliem sasniegumiem sportā, jo tā bija pārāk dāsna – arī komercsacensībās startējošajiem. Taču tik ļoti apcirpt apbalvojamos arī nevajadzētu, kā to bija iecerējusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Ir virkne neskaidru jautājumu, kuros ministrija piedāvā kompromisa variantus. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Arnis Kluinis
 

Imants Vīksne

Zinātne taustās pēc lētākiem zinātniekiem [4]

Piektdiena, 15.decembris

Arī pēc otra saskaņošanas apļa ministrijās noteikumu projekts par profesijām, kurās uz Latviju aicināmi kvalificēti ārzemnieki, praktiski bez izmaiņām nodots skatīšanai valdībā, bet valdība to neskata, jo trūkst politiskas vienošanās – pārāk daudzas nozares ar šā dokumenta palīdzību cenšas tikt pie vēl lētākiem darbiniekiem. To vidū pat Latvijas zinātne, kas līdz šim gaudusies par drīzu nāvi hroniska naudas bada apstākļos. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Viktors Avotiņš

Tālavs Jundzis: Citiem pasaulē jāmācās no mums [22]

Piektdiena, 15.decembris

Akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas ārlietu sekretārs, tiesību zinātņu doktors, habilitētais politikas zinātņu doktors, Juridiskās koledžas direktors, Baltijas Stratēģisko pētījumu centra direktors, pirmais atjaunotās Latvijas aizsardzības ministrs Tālavs Jundzis sarunājas ar Neatkarīgo par valsts nepārtrauktības pamatotību un pētniecības stāvokli Latvijā. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Māris Krautmanis

Tukša tērga Āgenskalna tirgū [14]

Piektdiena, 15.decembris

Āgenskalna tirgus skaistā, vēsturiskā ēka ir kapitāli jāremontē, un to vairs nevar atlikt. Nesen tieši zem centrālās ieejas iebrukuši pagraba griesti. Arī jumta konstrukcijas esot visai sliktā stāvoklī. Rīgas dome ir izlēmusi 1. janvārī tirgu slēgt uz rekonstrukciju. Vairāk »

Māris Krautmanis
 

Juris Paiders

Jāpublisko visi PSRS slepenie materiāli [15]

Piektdiena, 15.decembris

Pēdējās nedēļās viena no visvarīgākajām Latvijas aktualitātēm ir diskusijas par PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) arhīvu publiskošanu. Daudziem politiķiem nākamā gada Saeimas priekšvēlēšanu laikā iecerētā stukaču atmaskošana ir vienīgā ideja Latvijas attīstībai, ko viņi var piedāvāt Latvijas ekonomikai sarūkošo ES fondu vietā. Tomēr reducēt visu PSRS sistēmas ļaunumu tikai uz VDK ziņotājiem ir, lietojot deputāta Judina leksiku, rupja vēstures trivializācija. Vairāk »

Juris Paiders
 

Antra Gabre

Lietuva un Somija pret vasaras laiku [31]

Piektdiena, 15.decembris

Lietuvas Seima deputāti ir neatlaidīgi – jau vairākus gadus cilā jautājumu par atteikšanos no pārejas uz vasaras laiku. Vairākums Lietuvas iedzīvotāju – 78 procenti aptaujāto – šādu pulksteņa grozīšanu neatbalsta tagad un arī iepriekš neatbalstīja. Vairāk »

Antra Gabre
 

Ilze Šteinfelde

Pircēji veikalos meklē neparastu piparkūku mīklu [1]

Piektdiena, 15.decembris

Tuvojoties Ziemassvētkiem, veikalos ar katru dienu pieaug pieprasījums pēc svētku precēm, jo īpaši pēc piparkūku mīklas. Neatkarīgās aptaujātie veikalnieki atzīst, ka iepirkšanās groziņos gulst ne tikai tradicionālā piparkūku mīkla, bet arī neparastākas, piemēram, kas gatavota ar rudzu miltiem vai ar šokolādi. Neskatoties uz pārtikas produktu, piemēram, sviesta un medus, sadārdzinājumu, piparkūku mīkla šogad veikalos maksā vidēji tikpat, cik pērn. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers