NRA autori

Jaunākie NRA autoru raksti

Aisma Orupe

Parastās un privātskolas cīkstas par naudu

Trešdiena, 26.jūlijs

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzskata, ka privāto izglītības iestāžu pedagogu darba samaksa 4,76 miljoni eiro gadā nav jāfinansē no valsts budžeta mērķdotācijas, jo tās lielākoties ir klasificējamas kā mazās skolas ar ļoti nelielu skolēnu skaitu un mazu klašu piepildījumu. Savukārt privāto skolu vadītāji ir pārliecināti, ka šīm skolām ir vieta Latvijas izglītības sistēmā un tiesības uz mērķdotāciju. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Bens Latkovskis

Izlemt, kurā laivā kāpt [2]

Trešdiena, 26.jūlijs

Viesnīcā Jūrmala 1993. gada 13. februārī tā laika Latvijas politiskās un saimnieciskās elites un Pasaules brīvo latviešu apvienības pārstāvji slepenā apspriedē vienojās par priekšvēlēšanu bloka Latvijas ceļš izveidošanu. Tā paša gada 5.–6. jūnijā notikušajās Saeimas vēlēšanās Latvijas ceļš ieguva līdz šim Latvijas politikā nepārspētus panākumus – 36 deputātu vietas, kamēr valdības vadītājs Ivars Godmanis, kurš palika uzticīgs Tautas frontes sarakstam, tā arī nepārvarēja tolaik pastāvošo 4% barjeru. Vairāk »

Bens Latkovskis
 

Santa Raita

Astma un HOPS grauj dzīves kvalitāti

Trešdiena, 26.jūlijs

Astma un HOPS ir slimības ar līdzīgām sūdzībām: klepu un apgrūtinātu elpošanu. Astma vairumā gadījumu ir alerģijas izpausme, bet HOPS (hroniska obstruktīva plaušu slimība) ir progresējoša slimība, kas neatgriezeniski bojā elpošanas ceļus un plaušu audus. Vairāk »

 

Juris Paiders

Finanšu starpnieku labklājības ministrija

Trešdiena, 26.jūlijs

Vasaras vidū Labklājības ministrija ir metusies sākt vērienīgas reformas, lai nozīmīgi palielinātu dažu finanšu starpnieku ienākumus. Ir iecerēts noteikt, ka iemaksas brīvprātīgajos pensiju fondos būs obligātas. Ir iecerēts no 2018. gada piespiest visus saimnieciskās darbības veicējus, kuru ienākumi mēnesī būs mazāki par 430 eiro, obligāti pārskaitīt 5% no ikmēneša ienākumiem uz brīvprātīgajiem pensiju fondiem jeb t. s. pensiju trešajā līmeņa fondiem. Labklājības ministrija ir iecerējusi obligātās iemaksas trešajā pensiju līmenī attiecināt arī uz autoratlīdzību saņēmējiem. Vairāk »

Juris Paiders
 

Imants Vīksne

Dronu piloti sagādā galvassāpes dienestiem, kam jārūpējas par sabiedrības drošību [1]

Trešdiena, 26.jūlijs

Krievijas pilsonis, kurš ar savu dronu pārkāpa gaisa telpas aizliegumu virs Aizsardzība ministrijas Rīgā, nav spiegs, bet gan dzīvs apliecinājums nezināšanai. Latvijā bezpilota lidaparātu izmantošana, lai arī formāli tiek regulēta, atrodas pelēkajā zonā un sagādā arvien lielākas galvassāpes dienestiem, kam jārūpējas par sabiedrības drošību. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Antra Gabre

Piemiņas vagons iet postā; remontam vajadzīgi ap 30 000 eiro [18]

Trešdiena, 26.jūlijs

Vairāk nekā 20 gadu pie Torņakalna stacijas Rīgā novietots vagons, ar kādiem izsūtījumā bija spiesti doties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Vagons atrodas zem klajas debess, un Latvijas Okupācijas muzejs uz valsts simtgadi plāno vagonu atjaunot – tas esot bēdīgā tehniskā stāvoklī. Pagaidu tāmē iecerētās remontdarbu izmaksas tiek lēstas līdz 30 000 eiro apmērā. Vairāk »

Antra Gabre
 

Inga Paparde

VESELĪBAS NOZARĒ: Ātrs lēmums smagai reformai. Kas mainīsies? [9]

Trešdiena, 26.jūlijs

Valdība pāris minūšu laikā pieņem lēmumu par veselības aprūpes reformu, kuras īstenošana prasīs daudz ilgāku laiku un smagu pūļu. Reformas gaitā paredzēts pārveidot slimnīcu tīklu visā Latvijā, paplašināt ģimenes ārsta lomu pacientu aprūpē un lielāku atbildību par veselības pakalpojumiem uzlikt arī uz pašvaldību pleciem. Vairāk »

Inga Paparde
 
Viktors Avotiņš
 

Zenta Sokolova

Sāls: neskriesim no viena grāvja otrā

Otrdiena, 25.jūlijs

Kamēr līdz plašākai auditorijai nonāca vēstījums, ka nevajag aizrauties ar pārtikas sāli – nātrija hlorīdu, tas ieguva krietni pārspīlētas formas: kulinārijas forumos internetā recepšu autori lepojas, ka sāli nelietojot, dzirdami aicinājumi aizvākt sālstrauciņus no galdiem mājās un restorānos vai aizstāt sāli ar pipariem, ķiplokiem, sīpoliem un citiem garšaugiem. Izveidojusies gandrīz vai sāls fobija, daļa cilvēku uzlūko to kā ienaidnieku, un dažs pat domā, vai neatteikties no piena produktiem, kuru sastāvā ir kādi dabas doti sāls miligrami. Vairāk »

 

Aisma Orupe

PRAKTISKĀ ASTROLOĢIJA. Veselība, liekais svars un ideālās proporcijas [1]

Otrdiena, 25.jūlijs

Cilvēki kā personības ir dažādi un unikāli katrs savā ziņā, taču viņiem ir arī daudz kopēja – tas attiecas arī uz fiziskajām īpatnībām. Jau senatnē Hipokrāts bija ievērojis, ka konkrētas ķermeņa veidola pazīmes ir saistītas ar noteiktām slimībām. Taču līdz zinātniskam ķermeņa tipu iedalījumam jeb somatotipiem un to saikni ar raksturu, temperamentu un slimībām nonāca vien 20. gadsimtā. Lai gan laiks ir gājis uz priekšu, taču šajā jomā vēl joprojām ir daudz mīklu, atzīst Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Cilvēka un dzīvnieku fizioloģijas katedras vadītāja Līga Ozoliņa-Molla. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Sandris Vanzovičs
 

Santa Raita

RADOŠĀS DARBNĪCAS: Radi kopā ar Paulu Zariņu-Zēmani

Otrdiena, 25.jūlijs

«Katrreiz, kad satiekos ar cilvēkiem, kuriem mēģinu iemācīt kaut ko jaunu no tā, kas man pašai šķiet interesanti, es arī pati ļoti daudz iegūstu – redzot, kā citi uztver krāsas un redz šo pasauli,» saka jaunā gleznotāja Paula Zariņa Zēmane (28). Šodien LNMM izstāžu zāle Arsenāls atklāj jaunu radošo darbnīcu ciklu Radi kopā ar, kura pirmā vadītāja būs gleznotāja Paula Zariņa-Zēmane Vairāk »

 
 

Inga Paparde

Muitnieki vāc parakstus par izdienas pensijām

Otrdiena, 25.jūlijs

Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība, Neatkarīgā muitnieku arodbiedrība, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas darbinieku arodbiedrība un Muitas veterānu biedrība – virkne biedrību uzsākušas parakstu vākšanu par muitnieku un citu VID darbinieku izdienas pensiju likumu. Vēlme pēc izdienas pensijām pašlaik ir īpaši aktivizējusies, jo Saeimā ir atvērta diskusija arī par izdienas pensijām skolotājiem, pašvaldības policistiem, probācijas darbiniekiem, kuri strādā ar notiesātajiem, un citu profesiju pārstāvjiem. Vairāk »

Inga Paparde
 
Inga Paparde
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers