NRA autori

Jaunākie NRA autoru raksti

Antra Gabre

Bērnu grāmatu ilustrācijas stāsta vairāk, nekā iedomājamies

Pirmdiena, 24.aprīlis

Līdz 28. maijam Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) apskatāma izglītojoša izstāde Es piederu šeit: Izraēlas vietas un ainas bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam. Jau zināms, ka rudenī un nākamajā ziemā izstāde aizceļos uz Saldu, Liepāju, Preiļiem, Madonu. Latvijas bibliotēkas par izstādes izvietošanu pilsētās un novados var interesēties Izraēlas vēstniecībā. Vairāk »

Antra Gabre
 
Antra Gabre
 

Imants Vīksne

Nākamie soļi tiesu teritoriju reformā

Pirmdiena, 24.aprīlis

Visu Latgales tiesu apvienošanu zem divām mātes tiesām atzīstot par veiksmīgu pilotprojektu, tagad arī pārējos tiesu apgabalos plānota teritoriāla reformēšana. Jautājums tiks skatīts jau tuvākajās Tieslietu padomes sēdēs. Vairāk »

Imants Vīksne
 
Sandris Vanzovičs
 

Santa Raita

ĒD, CIK GRIBI: Sešu ziedlapiņu diēta [1]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Jaunu gadu uzsākot, ir stilīgi apņemties ēst un dzīvot veselīgāk, bet ik pavasari, tuvojoties pludmales sezonai, ir moderni uzsākt tievēšanas maratonu. Tiem, kuri vēl nav atraduši savu īsto diētu, piedāvājam izmēģināt sešu ziedlapiņu diētu. Vairāk »

 

Jānis Lasmanis

Konkurss uz Rīgas mandātu būs liels [2]

Pirmdiena, 24.aprīlis

No politiskajiem smagsvariem uz pašvaldību vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā piektdienas pusdienlaikā bija pieteikusies tikai Vienotība un Saskaņas/Gods kalpot Rīgai duets, taču uz Rīgas domes deputāta mandātu tīkojošo skaits ir ievērojami lielāks – līdz šim oficiāli pieteikušies astoņi saraksti. Vairāk »

Jānis Lasmanis
 

Inga Paparde

Slimnīcu reforma iekustina reģionus [4]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Pēc sarunām par katrā reģionā un slimnīcā plānotajām reformām Latvijas Slimnīcu biedrība kopumā pauž gandarījumu, taču diskutējama vēl ir atsevišķu slimnīcu reforma – kādi veselības pakalpojumi būs pieejami iedzīvotājiem šo slimnīcu teritorijās, piemēram, Tukumā vai Preiļos. Vairāk »

Inga Paparde
 
Ritums Rozenbergs, Uldis DREIBLATS
 

Līga Rušeniece

Viesturs Kairišs: Latgaliešu kultūra nav nezāle, kas jāizravē [11]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Latvijā jau ir sākušies Latgales kongresa simtgadei veltītie pasākumi, kas kulmināciju sasniegs nākamajā nedēļā ar koncertu, ekumēnisku dievkalpojumu, svētku gājienu, Latgales simtgades kongresu jeb 4. pasaules latgaliešu saietu un Latgaliešu valodu nakti. Šo pasākumu rīkošanā iesaistīts arī režisors Viesturs Kairišs, kura dzimta saistīta ar Latgali, kurš pirms pāris gadiem uzņēmis dokumentālu filmu par Latgali Pelikāns tuksnesī, saņēmis latgaliešu kultūras balvu Boņuks. Vairāk »

 

Aisma Orupe

Apsver domu likvidēt daļu vakara un neklātienes vidusskolu [7]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Viens no zemākajiem centralizēto eksāmenu (CE) indeksiem ir vakara, neklātienes un tālmācības vidusskolu beidzējiem, secināts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pasūtītajā ideālā skolu tīkla pētījumā. Tas varētu būt viens no iemesliem, lai šīs izglītības iestādes reorganizētu un daļu arī slēgtu, pieļauj ministrs Kārlis Šadurskis. Tikmēr šo skolu direktori un izglītības darba speciālisti uzskata, ka bez šādām mācību iestādēm nevarēs iztikt. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Baiba Lulle

Un šovs var sākties! [5]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Šodien beidzas deputātu kandidātu un programmu sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām. Lai gan aģitācijas periods sācies jau 4. februārī, īstā cīņa sāksies pēc sarakstu apstiprināšanas. Kāda cīņa gaidāma par Rīgas atslēgām? Vairāk »

Baiba Lulle
 
Ilze Šteinfelde
 

Bens Latkovskis

Prom no grimstošā kuģa [18]

Pirmdiena, 24.aprīlis

Saeimas deputāte Ilze Viņķele publiski atklājusi, ka plāno dibināt jaunu politisko partiju. Portālā skaties.lv Viņķele stāsta: «Ja Vienotībā uzskatu atšķirības iegūs tādus apmērus, ka tās idejas, par kurām iestājos, nav iespējams realizēt, tad skaidrs, ka jāskatās uz citu politisko pārstāvniecību vai domubiedru grupu... Laika nogrieznis jebkuram, kurš apsver iespēju veidot kādu jaunu politisko organizāciju, ir šā gada rudens, ja vēlas startēt jau 2018. gada vēlēšanās.» Tas nozīmē, ka vasarā iespējama jauna politiskā spēka parādīšanās uz mūsu jau sūnot sākušās politiskās skatuves. Ko tas nozīmē, un kādas tam varētu būt sekas? Vairāk »

Bens Latkovskis
 
 

Arno Jundze

TŪRISMS: Piza, Fiesole un citi labumi [2]

Sestdiena, 22.aprīlis

Noslēdzot trīs rakstu sēriju par iespēju apceļot Itāliju ziemā, jūsu uzmanībai vēl divi maršruti, kas tika izmēģināti, tā teikt, uz paša ādas, vispirms lidojot uz Milānu, tad no turienes ar vilcienu dodoties tālāk uz Florenci. Vairāk »

Arno Jundze
 
 

Izglītība & Karjera

 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers