NRA autori

Jaunākie NRA autoru raksti

 

Antra Gabre

TŪRISMS: Pilsētas nogurdinātajiem – atpūta dabas parkā

Sestdiena, 27.maijs

Igaunija, šķiet, ir valsts, kas izbraukāta krustu šķērsām, tomēr var uziet arī neredzētas dabas takas, piemēram, Karulas nacionālajā parkā. Tas izskatās pēc neapdzīvota meža, tiesa, labiekārtota. Tāds ir bijis mērķis – tuvāk dabai, tuvāk pirmatnējai videi, kas raksturīga Dienvidigaunijai. Nacionālā parka uzdevums ir saglabāt raksturīgo ainavu, kas veidojusies pēdējās tūkstošgadēs. Purvi, meži, strauti, ezeri, desmitiem kupola formas pauguru, kas slienas 70 līdz 100 metrus virs jūras līmeņa. Vairāk »

Antra Gabre
 

Arno Jundze

KULTŪRA: Karapetjana "Pirmdzimtais" Kannu filmu tirgū

Piektdiena, 26.maijs

Režisora Aika Karapetjana jaunākā spēlfilma Pirmdzimtais, kas tapusi Studija Lokomotīve, bet Latvijā uz ekrāniem nonāks septembrī, pirmo oficiālo seansu piedzīvojusi Kannu festivāla filmu tirgū Marché du Film, Neatkarīgo informēja Nacionālā Kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa. Starptautiskajā apritē spēlfilmu pārstāv filmu izplatīšanas aģentūra Reel Suspect. Vairāk »

Arno Jundze
 
Viktors Avotiņš
 

Zenta Sokolova

SVARĪGI: Kas jāievēro, mērot asinsspiedienu [1]

Piektdiena, 26.maijs

Paaugstināts asinsspiediens apdraud sirds un asinsvadu veselību, jo īpaši, ja asinsvados jau ir notikušas aterosklerotiskas izmaiņas. Asinsspiediens laiku pa laikam jāpārbauda katram cilvēkam un, ja tas ir paaugstināts, jādodas pie ārsta, lai pārbaudītu savu veselību, saņemtu ieteikumus un vajadzības gadījumā arī zāles. Daļa cilvēku nejūt, ka asinsspiediens ir paaugstināts, un to var atklāt, tikai veicot mērījumus. Ļoti daudziem tas jādara regulāri, lai redzētu, kā iedarbojas nozīmētie medikamenti, un saprastu, kādi faktori ietekmē spiediena svārstības. Vairāk »

 

Arno Jundze

Tarakāni, vēži un citas radībiņas [5]

Piektdiena, 26.maijs

Atvainojiet, bet es negribu rakstīt par to, kas šonedēļ notika Mančesterā. Kamēr Eiropas politiķiem būs pilnas galvas ar politkorektiem mēsliem, raksti vai neraksti, idioti, kuriem galvās mājo tarakāni, spridzinās un slaktēs dieva vai vēl kāda vārdā, bet vienmēr atradīsies kāds, kas tos aizstāvēs un iestāsies par viņu svētajām cilvēktiesībām. Cik var šaut sev kājā, kāpt uz grābekļa, likt mēli pie nosarmojuša durvju kliņķa lielā salā? Laiks būtu pieaugt un pieņemties prātā. Tāpēc komentārs būs par kultūru. Vairāk »

Arno Jundze
 
Jānis Lasmanis
 

Aisma Orupe

Internātskolu uzturēšanas modelis "karājas gaisā" [1]

Piektdiena, 26.maijs

Joprojām nav skaidrs, kā pēc 2018. gada 1. janvāra finansēs internātskolas, kad to uzturēšanai vairs netiks piešķirti valsts līdzekļi. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pastāv uz to, ka tās pilnībā jāuztic pašvaldībām vai arī jālemj par to reorganizēšanu vai slēgšanu. Pašvaldības un internātskolu vadība iebilst pret esošās sistēmas maiņu un uzskata, ka šo skolu slēgšana var novest pie sociāli neaizsargāto bērnu skaita palielināšanās. Vairāk »

Aisma Orupe
 
Jānis Lasmanis
 
Inga Paparde
 

Baiba Lulle

Vai skopums džentlmeni pazudinās? [4]

Piektdiena, 26.maijs

Jaunie mobilo sakaru operatoru tarifi varētu izsaukt lielo tautas staigāšanu no viena operatora pie cita, ja vien tie, kā sazvērējušies, nebūtu paaugstinājuši cenas. Vai ir sazvērējušies, vai ne, to vēl pētīs Konkurences padome. Vairāk »

Baiba Lulle
 

Uldis Dreiblats, Ritums ROZENBERGS

Kriminālapsūdzībā iezīmējas Sprūdža – Antānes rokraksts [19]

Piektdiena, 26.maijs

Apsūdzības «trešajā redakcijā», kas nesen tika nolasīta nu jau vairāk nekā astoņus gadus ilgstošajā tiesas procesā t.s. Lemberga krimināllietā, ir parādījies dīvains teikums, kas nepārprotami ir gandrīz precīzs citāts no pirms četrarpus gadiem Zatlera Reformu partijas pārstāvja, toreizējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža izdotā rīkojuma Nr. 343. Vairāk »

Uldis Dreiblats, Ritums ROZENBERGS
 

Juris Paiders

Vai rejošie suņi apturēs karavānu [12]

Piektdiena, 26.maijs

Pēc tam, kad Eiropas Komisija publiskoja savu sākotnējo vērtējumu par Latvijas valdības ieplānotās nodokļu reformas ietekmi uz valsts budžetu un fiskālo mērķu sasniegšanu, notika neticamais – Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs publiskoja vēstījumu, no kura izrietēja, ka Eiropas Komisijā darbojas pilnīgi muļķi, bet tikai Latvijas Bankā esošie ir ļoti, ļoti gudri. Protams, šāda doma tika izteikta diplomātiski elegantā Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja Ulda Rutkastes frāzē, ka Latvijas Bankas viedoklis ir «tuvāk Finanšu ministrijas viedoklim, ka tautsaimniecība nav pārkaršanas stadijā un strukturālais budžeta deficīts nodokļu pārmaiņu rezultātā nebūs tik augsts, kā lēš EK». Vairāk »

Juris Paiders
 
Sandris Vanzovičs
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers