NRA autori

Jaunākie NRA autoru raksti

Arnis Kluinis
 

Imants Vīksne

Būvniecībā cenas augs, kvalitāte kritīs

Otrdiena, 21.februāris

Pār Latvijas būvniecības nozari šā gada beigās sāks līt struktūrfondu naudas lietus, kas draud ar problēmu plūdiem – būvnieki sagrābsies projektus pāri savām jaudām, bet plānās celtnieku rindas papildinās ar bulgāriem, rumāņiem un citiem amatieriem. Cenas šādā darba pārpilnībā augs, turpretim kvalitāte kritīs. Vairāk »

Imants Vīksne
 

Ilze Šteinfelde

Desas un gaļa maksā arvien dārgāk [2]

Otrdiena, 21.februāris

Trūkstot vietējai gaļai, desas, cepeši un citi gaļas izstrādājumi Latvijā lielākoties top no importa gaļas. Āfrikas cūku mēra radītais posts vēl vairāk palielinās Latvijas atkarību no importa. Vienlaikus gaļa un desas veikalos maksā arvien vairāk. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 
Juris Paiders
 
 

Viktors Avotiņš

Jans Šenkmans: Eiropa ir pārstājusi radīt vērtības [4]

Otrdiena, 21.februāris

Vien dažas dienas februārī Rīgā, Happy Art museum telpās, bija redzama fotoizstāde (fotogrāfs Vladimirs Teļegins) Kara bērni. Tur arī satiku vienu no izstādes autoriem – Novaja gazeta speciālkorespondentu Janu Šenkmanu. Taču – pirms intervijas – lakonisks izstādes raksturojums un mana personiskā attieksme pret to. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Viktors Avotiņš

Alga ir nacionālā ienākuma (!) daļa

Otrdiena, 21.februāris

Kārtējais algu «seriāls», kura galvenās varones šoreiz ir vecmātes, mani rosināja padomāt par to, kāpēc valsts un iestāžu, uzņēmumu birokrātija, kāpēc politiķi nespēj pielikt šim seriālam punktu. Gluži otrādi – tie padara atalgojuma politiku bezmaz tikpat samudžinātu un neloģisku kā nodokļu politiku. Viens no iemesliem man šķiet tas, ka varas turētāji neuzskata algu par nacionālā ienākuma (!) daļu. Tādu pašu, kāda ir uzņēmumu peļņa vai nodokļu iekasējums. Varas acīs alga acīmredzot ir vien tēriņš, izdevums. Vairāk »

Viktors Avotiņš
 

Baiba Lulle

Onkologs Jānis Eglītis: Vēzis var skart jebkuru [9]

Pirmdiena, 20.februāris

Liela daļa no veselības nozarei šogad papildus piešķirtajiem 34,4 miljoniem eiro – 12,3 miljoni atvēlēti onkoloģijai, kas minēta kā viena no prioritātēm. Kam pietiks, kam ne, ņemot vērā pieaugošo vēža slimnieku skaitu, un kādas ir slimnieku izredzes uz modernu ārstēšanu, Neatkarīgās intervija ar Onkologu asociācijas vadītāju un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes onkoloģijas katedras asociēto profesoru Jāni Eglīti. Vairāk »

Baiba Lulle
 
Sandris Vanzovičs
 
Antra Gabre
 

Santa Raita

14 kurkumas īpašības veselībai [3]

Pirmdiena, 20.februāris

Brīnumlīdzekļu nav, un tāda nav arī kurkuma (curcuma longa), kas ir ingveru dzimtas augs skaisti dzeltenā krāsā. Un tomēr kurkumas sakne jau izsenis tiek izmantota medicīnā, un to dēvē gan pat par mūžīgās jaunības eliksīru. Vairāk »

 

Sandris Vanzovičs

RECENZIJA: Izlase "La La Land"

Pirmdiena, 20.februāris

Amerikāņu kinorežisora Deimiana Šazela kinomūzikls «La La Land» šogad pretendēja uz veselu čupu «oskariem», bet nesen Londonā savāca arī piecas Britu kinoakadēmijas balvas (mūzikls gan bija nominēts 11 balvām) - kategorijās «Labākā filma», «Labākais režisors», «Labākā aktrise», «Labākais operatora darbs» un «Labākā oriģinālā mūzika». Pēdējo no šīm kategorijām var pavērtēt arī atsevišķi, jo klajā nācis filmas skaņu celiņš jeb soundtreks ar kopskaitā 15 komponista Džastina Hurvica (Justin Hurwitz) kompozīcijām. Vairākus muzikālos priekšnesumus tajā izpilda aktieri Emma Stouna un Raiens Goslings – kā nu viņiem sanāk, tas jau ir cits jautājums… Vairāk »

Sandris Vanzovičs
 

Ilze Veģe

RECENZIJA: "Pakļaušanās". Jūs to nopietni? [9]

Pirmdiena, 20.februāris

Mišela Velbeka romānu "Pakļaušanās" neesmu lasījusi, taču, izpētot vairākas recenzijas, var noprast, ka romāna autors to ir veidojis kā sarkastisku un skaudru stāstu par Eiropas un kristietības vērtību bojāeju. Taču es esmu noskatījusies Alvja Hermaņa tāda paša nosaukuma izrādi un to, par ko ir viņa stāsts, es tā arī līdz galam nesapratu. Pareizāk sakot- sapratu, bet nevaru noticēt, atkal un atkal sev uzdodot jautājumu: "jūs to nopietni?!" Vairāk »

Ilze Veģe
 

Antra Gabre

Kolumbārijs uzbūvēts

Pirmdiena, 20.februāris

Pirmais kolumbārijs Rīgā un Latvijā izveidots II Meža kapos, un plānots, ka šopavasar tajā varēs veikt apbedījumus. Pieprasījums esot. Meža kapu kolumbārijā ir 288 nišas, un katrā no tām būs iespējams novietot četras pelnu urnas. Vairāk »

Antra Gabre
 
Arnis Kluinis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers