NRA autori

Jaunākie NRA autoru raksti

 
 

Ilze Šteinfelde

TŪRISMS: 25 000 soļu pa Stokholmu

Sestdiena, 21.aprīlis

Neskatoties uz to, ka Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma aizņem teju uz pusi mazāku teritoriju nekā Rīga, izstaigāt to ar kājām vienā dienā nav iespējams. Sešās stundās, kamēr Tallink prāmis Romantika vai Isabelle atrodas ostā, ne tik. Taču arī šajā īsajā laikā var pagūt apskatīt itin daudz, pat neizmantojot sabiedrisko transportu. Vairāk »

Ilze Šteinfelde
 

Zenta Sokolova

Ieteikums labākam miegam [1]

Piektdiena, 20.aprīlis

Ja cilvēks pamostas naktī un nevar atkārtoti iemigt 20 minūšu laikā, viņš var piecelties un, neieslēdzot gaismu, pastaigāt pa tumšo un kluso mājokli un tad atgriezties gultā, iesaka Today. Vairāk »

 

Aisma Orupe

Nacionālā enciklopēdija – ceļā pie lasītājiem [5]

Piektdiena, 20.aprīlis

Nacionālā enciklopēdija jau šogad nonāks līdz saviem lasītājiem – gan elektroniskajā versijā, kas būs pieejama visiem par brīvu, gan arī drukātā, kas nonāks bibliotēkās, bet neliela daļa būs arī nopērkama. Šā lielā projekta galvenais mērķis – kļūt par visvairāk izmantoto zināšanu resursu latviešu valodā. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Antra Gabre

No bērnudārza adreses ceļo mēstules [2]

Piektdiena, 20.aprīlis

Nelielas privātfirmas īpašniece saņēma e-pastā ziņu no kādas Rīgas pirmsskolas iestādes. Vēstulē tika piedāvāts aizdevums. Un norādīta e-pasta adrese saziņai. Tā gan bija cita, vairs ne ar Rīgas domi saistīta. Vairāk »

Antra Gabre
 
Viktors Avotiņš
 
Imants Vīksne
 

Aisma Orupe

Pedagogiem šogad plus 30 eiro, turpmāk – nulle? [2]

Piektdiena, 20.aprīlis

Pedagogu algu paaugstināšanas grafiks paredz, ka šogad darba samaksa kāps par 30 eiro, sasniedzot 710 eiro par zemāko likmi. Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis paziņojis, ka šis solis ministrijai būs pa spēkam, taču par turpmākajiem gadiem gan tādas pārliecības viņam nav. Vairāk »

Aisma Orupe
 

Inga Paparde

Vecākiem uzkrās vairāk vecumdienu pensijām

Piektdiena, 20.aprīlis

Labklājības ministrija sagatavojusi priekšlikumus likuma izmaiņām, lai palielinātu sociālo nodrošinājumu vecumdienās bērnu vecākiem. To paredzēts darīt, veicot lielākas sociālās iemaksas par vecākiem laikā, kamēr viņi kopj mazuli vai bērnu ar invaliditāti. Tomēr šādas izmaiņas prasa pietiekami lielus finanšu resursus, kam jāvārds būs jāsaka gan Finanšu ministrijai, gan valdībai. Vairāk »

Inga Paparde
 

Juris Paiders

Tranzīta nozare atkrīt 2002. gadā [14]

Piektdiena, 20.aprīlis

Latvijas veiksmes stāsts par nebeidzamu un neapturamu ekonomisko augšupeju atkal sadūrās ar ekonomisko realitāti. Viena no Latvijas svarīgākajām eksporta nozarēm – tranzīta pārvadājumi – uzrāda nozīmīgu samazinājumu. Vairāk »

Juris Paiders
 

Elita Veidemane

Gapoņenko apnicīgās pirtsdienas

Piektdiena, 20.aprīlis

«Anturāžai anglosakši pie Saeimas aizdedzinās pusduci automobiļu riepu un izsmidzinās hlorpikrīnu no dzelteniem baloniem ar uzrakstu Hlors. Nofilmēs ar puņķiem un asarām klātos deputātus un parādīs šos briesmīgos kadrus telekanālos BBC un Euronews. Paziņos, ka tas ir Krievijas darbs. Agri no rīta amerikāņu specvienības un vietējā Drošības policija arestēs kādu pussimtu krievu aktīvistu un ievietos viņus koncentrācijas nometnē. (..) Man šķiet, ka tā būs iekārtota Skonto stadionā.» Vairāk »

Elita Veidemane
 

Līga Rušeniece

Ināra Kolmane: Filma "Bille" ir smeldzīgs stāsts [1]

Piektdiena, 20.aprīlis

No šodienas kinoteātros skatāma jaunākā filma sērijā Latvijas filmas Latvijas simtgadei – filma Bille, kas tapusi pēc Vizmas Belševicas tāda paša nosaukuma daļēji autobiogrāfiska romāna motīviem. Filmas režisore atzīst, ka stāsts par mazo septiņgadnieci Billi, kuras bērnība pagājusi diezgan trūcīgā strādnieku ģimenē pagājušā gadsimta 30. gadu Latvijā, kura vēlāk kļuva par rakstnieci un vairākas reizes tika izvirzīta Nobela prēmijai literatūrā, nav filma bērniem, bet ģimenēm, jo stāsta centrā ir «bērna, talantīga bērna un pieaugušo attiecības. Tas nav ātrs, smieklīgs, pozitīvs stāsts jeb produkts izklaidei, bet – ir ko padomāt gan pieaugušajiem, gan bērniem». Vairāk »

 

Antra Gabre

Čekas maisus pirms vēlēšanām nepurinās [15]

Piektdiena, 20.aprīlis

«Diskusija par VDK kartotēku atkārtojas ik reizi pirms Saeimas vēlēšanām, bet risinājumi izpaliek. Tas vedināja domāt, ka VDK kartotēkas jautājumam varētu būt arī politisks zemteksts.» Tā secināts šogad februārī Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas rīkotajā ekspertu konsilijā VDK ēna pār Latviju – ko vēlas sabiedrība? Vairāk »

Antra Gabre
 
Arnis Kluinis
 
 
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers