Tu jautā, Māja atbild! 
Jautā: Inta no Madlienas - Interjers - 16.sep 2013, 15:13 | Atbildēts: 7.jan, 1:39
Vai virs automātiskās veļas mazgājamās mašīnas var atrasties izlietne? Mana virtuve ir tik maza, ka citas iespējas nemaz neredzu!
Šāds risinājums ir funkcionāli ērts virtuvei ar nelielu platību, jo, novietojot izlietni, virs veļas mašīnas iespējams iegūt papildus brīvo telpu. Turklāt tas ir ne vien kompakts un dizainiski veiksmīgs, bet arī rūpnieciski kvalitatīvs risinājums. No vietējiem ražotājiem radošus modeļus šajā jomā piedāvā santehnikas ražotājs PAA. Ne mazāk kreatīvi šo jautājumu risinājis viens no itāļu vadošajiem santehnikas zīmoliem SMEG. Iedvesmojoties no 50. gadiem, viņi izstrādājuši veļas mašīnas modeli, kura virsmā iebūvēta izlietne. Veļas mašīnas retro modeļa dizains papildināts ar tehnoloģiski inovatīviem risinājumiem. Šeit iespējams iepazīties ar SMEG radīto veļas mašīnas un izlietnes apvienojumu http://www.archiexpo.com/prod/smeg/washing-machines-integrted-sink-9729-242054.html.

Atbildēja: interjera dizainere Anna Butele – interjera dizaina birojs „Annvil”.
Rīga, Kalnciema iela 37, LV-1046
Tālr. 29662733;
E-pasts: anna@annvil.lv;
www.annvil.lv
Jautā: Lita - Interjers - 23.nov 2010, 14:51 | Atbildēts: 25.nov 2010, 13:29
Sakiet, lūdzu, kur var pārbaudīt dzeramā ūdens kvalitāti un cik tas varētu maksāt?
„Dzeramā ūdens kvalitāti var pārbaudīt vairākās Akreditētās laboratorijās Rīgā, tai skaitā arī SIA „Rīgas ūdens” Apvienotajā ūdens kvalitātes kontroles (AŪKK) laboratorijā. Dzeramā ūdens kvalitātes rādītāju izcenojumi ir apskatāmi SIA „Rīgas ūdens” mājas lapā: www.rigasudens.lv (pakalpojumi).
Svarīgākais ir pārbaudīt dzeramā ūdens mikrobioloģisko kvalitāti, tam nolūkam ņemot paraugu laboratorijas iedotajā speciālā sterilā maisiņā. Maksa 9Ls + PVN. Ķīmisko kvalitātes rādītāju pārbaudes izmaksas ir atkarīgas no pārbaudāmo rādītāju skaita, parasti arī tās nepārsniedz 10Ls + PVN,” skaidro AŪKK laboratorijas vadītāja S.Pastare.
Jautā: Mārtiņš - Interjers - 5.nov 2010, 9:57 | Atbildēts: 8.nov 2010, 12:00
Ko darīt ja krāsnī sāk izbirt, gāzties ārā iekšējie ugunsdrošie ķieģeļi. To var labot vai jāpārmūrē visa krāsns? Un vai ir iespējams pie jau esoša mūrīša pieslēgt vēl vienu jaunu mūrīti, kas apsildītu vēl vienu telpu?
„Ja krāsns kurtuvē jau sāk drupt un gāzties ārā šamota ķieģeļi, tad krāsnij kalpošanas laiks ir tuvu beigām. Protams, var nomainīt sadrupušos un izkritušos ķieģeļus, bet labāk ir pārmūrēt kurtuvi un dūmejas, atverot krāsns vienu plakni (runa par podiņu krāsni). Skārda apvalka krāsnīm jāpārmūrē pilnībā augšējie grodi un kurtuve. Atbildot uz otru jautājumu, jāteic, ka sildmūrim galā nevajadzētu pievienot vēl vienu sildmūri, jo dūmgāzes atdzisīs pārāk daudz, kādēļ dūmejas stipri piesērē, skurstenis nevelk un svīst. Labāk ir uzmūrēt atsevišķu sildmūri ar kurtuvi un durtiņām vai arī krāsni,” skaidro mūrnieks Mārtiņš Ansons.
Jautā: Agne - Interjers - 28.okt 2010, 21:57 | Atbildēts: 5.nov 2010, 12:54
Vai darba devējam ir tiesības, aizbildinoties ar krīzi, neapmaksāt virsstundas pēc likumā noteiktās kārtības?
„Nē, darba devējam nav tiesību, aizbildinoties ar sliktu finansiālu situāciju, nemaksāt piemaksu par virsstundu darbu, kas darbiniekam pienākas saskaņā ar Darba likuma 68.pantu. Darba likums nosaka, ka darba samaksa, kas ietver arī piemaksu par virsstundu darbu, ir jāmaksā ne retāk kā divas reizes mēnesī, ja darbinieks un darba devējs nav vienojušies par darba samaksas izmaksu reizi mēnesī. Turklāt, darba samaksa un ar to saistītās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas ir pirmās kārtas maksājumi, ko veic darba devējs. Līdz ar to finansiālu grūtību gadījumā darba devēja pienākums ir vispirms izmaksāt darbiniekiem darba samaksu un tikai pēc tam norēķināties ar saviem kreditoriem,” skaidro zvērinātu advokātu biroja "Sorainen" juriste Lāsma Rugāte. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības jurists Kaspars Rācenājs piebilst - gadījumā, ja nav izmaksāta darba samaksa un nav iespējas rast risinājumu pārrunās ar darba devēju, darbinieks var iesniegt sūdzību Valsts Darba inspekcijā vai rakstīt prasības pieteikumu tiesai. Konsultāciju, kā pareizi sagatavot prasības pieteikumu, bez maksas var saņemt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībā vai mājas lapā: www.darbatiesibas.lv.
Jautā: Tatjana - Interjers - 25.jūn 2010, 13:56 | Atbildēts: 8.jūl 2010, 11:00
Ka pareizi renovēt vecu jumtu(1965.g.celta maja,šīferis)?Kur griezties par konsultaciju?
Labākais risinājums būtu dakstiņu jumts (minimālais slīpums – 11, maksimālais – 90 grādi). Vairums jumta segumu veidoti līdzīgi – spāres, dēļu klājums, ruļļmateriāls un šīferis. Ja koka daļas ir labi saglabājušās, tad atliek vien noņemt šīferi un uzklāt dakstiņus. Ja salīdzina dakstiņu klājuma izmaksas ar cita veida segumiem, speciālisti apgalvo, ka dakstiņi ir labākais un lētākais risinājums, atbild žurnāls Māja.
Jautā: Mazā - Interjers - 20.jūn 2010, 16:10 | Atbildēts: 8.jūl 2010, 11:06
Esam iegādājušies gaišu ādas dīvanu, kādi būtu mēbeļu speciālistu ieteikumi ādas mēbeļu kopšanai un aizsardzībai.
„Vispirms jau nebūtu vēlams ādas mēbeles likt tiešos saules staros vai pie apsildes ierīcēm (siltumā un saulē āda izžūs un saplaisās). Nekādā gadījumā nemazgājiet ādu ar ziepjūdeni, jo tā jūs ādu pilnībā izsausēsiet. Neaizmirstiet ik pa laikam ar sausu, mīkstu drāniņu arī no ādas mēbelēm noslaucīt putekļus! Daži speciālisti vismaz reizi gadā iesaka ādu apstrādāt ar speciālu barošanas līdzekli, kas to padara elastīgāku. Tomēr jārēķinās, ka šādi līdzekļi var mainīt ādas krāsu. Drošākie ir Softcare kopšanas līdzekļi un Golden Mix dabiskais vasks,” atbild žurnāls Māja.
Jautā: Andris - Interjers - 18.jūn 2010, 13:24 | Atbildēts: 2.aug 2010, 11:59
Vai ir kāda iespēja (nepārmūrējot krāsni) pamainīt glazētu podiņu izskatu? Podiņi nav bijuši kvalitatīvi, tie ir baltā krāsā un redzamas sīkas plaisiņas. Vai var aplīmēt ar flīzēm, vai ir vēl kāds cits veids?
„Vienkāršākais un labākais ir kārtīgi notīrīt podiņus, tos attaukot un pārklāt (nokrāsot) ar divkompomentu balto, auksto glazūru. Apmēram tāpat kā restaurē vecās vannas. Teorētiski var arī apflīzēt, bet šis process būs daudz grūtāks, jo vecā glazūra ir jāuzmatē, tad visa krāsns ir jānoklāj ar speciālu "Ucin" firmas masu saķerei un tad var flīzēt ar neliela izmēra flīzēm (max 150x150) ar līmes izspiešanās paņēmieniem, lai zem flīzes nepaliktu nekādu gaisa tukšumu. Flīžu līmei jābūt domātai siltām virsmām, t.i. elastīgai,” atbild Latvijas Amatniecības kameras krāšņu - kamīnu podnieku uzņēmuma „Krāšņuguns” vadītājs Arnolds Strazdiņš.
Jautā: Olga - Interjers - 17.mai 2010, 8:58 | Atbildēts: 22.jūl 2010, 14:33
Labdien! Vēlos noskaidrot, kā būtu jārīkojas, ja mana tante vēlas atdalīt no sava zemes gabala vienu zemes gabalu un to man dāvināt? Tā kā iepriekš nav bijusi vajadzība kārtot šādas lietas, nav nojausmas, ar ko ir jāsāk - ar pašvaldību, ar notāru, ar zemes grāmatu?
„Sākotnēji būtu nepieciešams uzzināt, vai zemes gabalu ir iespējams dalīt atbilstoši teritorijas plānojumam konkrētajā pašvaldībā,” informē Zvērināta advokāta palīgs Inese Cinīte.
Jautā: janis - Interjers - 13.mai 2010, 16:44 | Atbildēts: 9.jūl 2010, 14:37
Vai valsts iestādē var strādāt vadošais darbinieks,kurš neprot/ valsts valodu ?
„Persona, kura neprot valsts valodu, valsts iestādē kā vadošais darbinieks strādāt nedrīkst. Tomēr jautājums ir pārāk vispārīgs un, ja lasītājam ir zināma konkrēta situācija, par to var ziņot Valsts valodas centra valodas kontroles nodaļai,” informē Valsts valodas centra pārvaldes vecākā referente Iveta Hamčanovska.
Jautā: Alvils - Interjers - 1.mai 2010, 10:48 | Atbildēts: 2.aug 2010, 16:29
Vai, veicot mājai piebūves izbūvi (automašīnas stāvvieta), - atvērta nojume ar bruģētu iebrauktuvi - tā tiks ieskaitīta mājas kopējā platībā un, vai nav izdevīgāk to būvēt atsevišķi bez sasaistes ar ēku?
„Ja nojume tiek bloķēta pie dzīvojamās ēkas, tās platība tiks ieskaitīta mājas kopējā platībā, iespējams nojumi bloķēt arī pie citas ēkas, piem., saimniecības ēkas – tādā gadījumā palielināsies šīs būves kopējā platība, vai arī nojumi risināt kā brīvstāvošu apjomu.
Rīgas pilsētā apbūves noteikumi ir izklāstīti „Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos” (turpmāk RTIAN). Nosacījumi jebkādu ēku un būvju izvietošanai savrupmāju apbūves teritorijā ir izklāstīti RTIAN 6.1.apakšnodaļā. Iespējas kādu ēku vai būvi izvietot zemes gabalā atkarīgas no apbūves blīvuma, kam jābūt ne lielākam par 30% atbilstoši RTIAN 435.punktam. Apbūves blīvums ir procentos izteikta zemes gabala visu virszemes ēku (t.sk. nojumju) apbūves laukumu summas attiecība pret zemes gabala kopējo platību. Veicot šo aprēķinu, zemes gabala kopējā platībā neieskaita to teritorijas daļu, kas atrodas ielas sarkano līniju robežās. Bez tam, nojumes izvietojumam un risinājumam jāatbilst Latvijas būvnormatīva LBN 201-07 „Būvju ugunsdrošība”, kas apstiprināts ar Ministru kabineta 2007.gada 11.decembra noteikumiem Nr.866 "Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 201-07 "Būvju ugunsdrošība"",10.tabulas 113. un 118.punkta prasībām,” atbild Rīgas pilsētas būvvaldes Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Kristīne Pētersone.
Vairāk » Tu jautā, Māja atbild! 
Raksti un uzdod jautājumus par visām tevi interesējošām lietām, tēmām un nezināmo! Māja palīdzēs rast speciālistu atbildes!
Speciālistu un līdzbiedru atbildes uz tevi interesējošiem jautājumiem: papīra versija žurnālā Māja, interneta versija šeit
Iesūtīt jautājumu
Skatīt atbildes »
 
Jaunākajā "Māja" numurā 
  • Dāvja Sīmaņa dzīves tapšana
  • Pavasara saulgrieži pie Bondariem
  • Spēks, kas sēkliņās un graudos
  • Nākotnes apgaismojums
  • Tendences un funkcionalitāte vannas istabā
  • Gaisīgās zaķa olas
Numurs pārdošanā no 11.04.2014
 
nra.lv piedāvā