Māja: Eksperti: Aizliegums ēst pēc sešiem vakarā ir mīts 11 komentāri
 
Māja

Eksperti: Aizliegums ēst pēc sešiem vakarā ir mīts

 
pixabay.com

Ieradumu maiņa

Viens no ielu vingrošanas un crossfit pamatlicējiem Latvijā Kaspars Zlidnis atzīst: “Mana galvenā veselīga dzīvesveida tēze ir vairāk kustēties un mazāk ēst. Manuprāt, šajā teikumā ir pateikts visbūtiskākais. Mēs varam uzreiz padomāt par sevi - vai ir tā, ka mēs vairāk kustamies un mazāk ēdam, vai tomēr otrādi?” Vienlaikus K.Zlidnis uzsver, ka visiem nav jākļūst par sportistiem - vienkāršas ikdienas aktivitātes ir tās, kas būs noderīgas ikvienam. Katram ir iespēja padarīt savu ikdienu aktīvāku, vajag tikai izvērtēt, ko un kā Jūs varat darīt. Jāsāk ar mazumiņu, lēnām mainot ikdienas ieradumus un pieradinot ķermeni pie kustēšanās. Jāsaprot, kādas ir Jūsu iespējas, - vai ir iespēja iziet regulārās pastaigās, varbūt ir sporta klubs ērtā vietā netālu no mājām vai darba. Motivēt var daudzi apstākļi - jauna sporta tērpa iegāde, laba kompānija, piemēram, sportojot ar draugiem vai ģimeni, mūzika, dažādas akcijas. Tomēr vislabāk ir apzināti saprast, kādēļ kustība ir svarīga. Daba mums parāda priekšā, cik svarīgi ir kustēties, - bērni ir ļoti aktīvi, kustīgi, taču ar laiku mēs aizmirstam šo kustību prieku un nezinām, kā to atgūt. Tas mums ir jāatrod no jauna!

  • <
  • 2 / 5
  • >
Komentāri [11]
#
Corbie 19.aprīlis 2018 11:15 atbildēt
katrs eed kaa veelas, Es edu jebkuraa laikaa arii naktii, tieshi taapat kaa gulju jebkuraa laikaa, naktiis gandriz nemaz, teiksim taa, pielagojos darbam... daudzi priecaatos ka man visas taas aptaukoshanaas probleemas iet secen, bet tieshi taas probleemas ljauj veidot superiigu augumu trenazhierzaalee... man savukaart kaa Ectomorph, var liist vai no aadas laukaa, apaudzeet sevi ar muskuliem gandriz neiespeejamaa misija... protams ja buutu bezdarbnieks un to vien dariitu kaadienaam riitu kaa cuuka un kachaatos tad jaa... bet nauda ar ir japelna lai dzivotu, respektiivi... ne speeka ne laika nepietiek aakstiities.
 
#
Nika 18.aprīlis 2018 23:08 atbildēt
Gadus atpakaļ biju ar liekā svara problēmām. Sāku kopdzīvi ar vīrieti, kura ēšanas paradumi n\bija sekojoši - ļoti sa'tīgas brokastis - sacep gaļiņu, uzsit virsū olu, sīpolu piecepj, un klāt kārtīgi maize ar sviestu. Pusdienas arī bija kārtīgas - bieži cauraudzīts ar dažādām piedevām. Jāsaka, ka maltīšu laiki bija diezgan strikti - brokastis starp 7-8 ritā, pusdienas - starp 14-15. Un tad mute bija ciet. Maksimums kāds viens banāns vai ābols vai mazliet saulsepuķu sēklas/ Protams, ka, pamostoties plkst.7, apetīte bija jau īsta, reāla. Gribējās ēst un kārtīgi. Man sākumā šis variants likās drastisks, jo vakara našķošanās ir viena no dzīves baudām. Bet, tā kā mans vīrietis arī pēc trīsdesmit gadiem varēja ielīst jebkurā apģērbā, kurš viņam derēja tai laikā, kad sasniedza auguma garumu, un, tā kā kombinācija liekais svars un ledusskapja grabināšana vakaros mani sāka morāli mocīt, nolēmu pieslēgties šim eksperimentam. Bija jau grūti sākumā. Kuņģis vēl tā, bet smadzenes apmānīt grūtāk. Tomēr notuirējos, un pēc nedēļām divām kļuva nedaudz vieglāk. Vēl, vēl un vēl - un pienāca tas brīdis, ka pēcpusdienas ēšana bija absolūti nesaprotama gan kuņģim, gan smadzenēm. Bija pat savādi, ka, aizejot ciemos, pie pilniem rosola galdiem, pat ar acīm vairs ēst negribējās. Reāli - nemaz. Tā, pieklājības pēc "ieknibināt" kādu nieku. Lieki teikt, ka lēnām, gada laikā es dabiski pārgāju uz savu, jaunības dienu XS izmēru. Jotos lieliski - enerģiska, smuka un iekārojama. Un tā tas bija ilgus gadus, līdz bijām kopā. Tad, kaut kā, būdama viena, atkal sāku knakstīties vakaros. Rezultātā svars ir smuki atpakaļ. Pagaidām nespēju atrast motivāciju, lai atkārtotu savu pieredzi. Bet. Tā sliņķu svara samazināšana. Ēdām brokastīs, pusdienās visu, ko sirds kāro. Tas nebija super izreklamētais ēdiens. Ko gribējām, to ēdām. Es kāderiz parēķināju, ka diennakts laikā ēšanai atvēlēju max 7 stundas. Pārējo kuņģis atpūtās. Rezultāts bija satriecošs.
 
#
Q 18.aprīlis 2018 20:46 atbildēt
Nu un kas tur slikts ka need pēc 18.00 kaut kad tacu jāpārtrauc ir rīt.
 
#
kas nu par sportu dabūjušas diplomus 18.aprīlis 2018 18:55 atbildēt
tās dietoloģes. Bioķīmiju lasījušas nav. Piem. sāls deficīts organismā , ko dod????????????????????????????????
 
#
jo 18.aprīlis 2018 9:55 atbildēt
Aizliegums ir mīts.
Mīts ir aizliegums.
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers