Māja: Ieteikumi, kā saudzēt savas aknas 1 komentāri
 
Māja

Ieteikumi, kā saudzēt savas aknas

 
pixabay.com

Saslimšanas iemesli un simptomi

Viens no galvenajiem iemesliem aknu saslimšanas gadījumā ir alkohola lietošana. Ja arī pilnīga atteikšanās no alkohola nav iespējama vai realizējama, ar alkohola lietošanu noteikti nevajag aizrauties. Etanola molekulas, ko satur alkohols, rada aknām lielu slodzi, turklāt alkohols satur ļoti daudz kaloriju un organismā izgulsnējas tauku veidā. Farmaceite atklāj, ka aknām kaitējam ne tikai pārmērīgi lietojot alkoholu, bet arī ēdot neregulāri, uzņemot treknus ēdienus, kas ir ar lielu sāls vai pievienotā cukura daudzumu, ēdot ceptus, taukos gatavotus ēdienus vai tādus, kas satur ķīmiskās vielas. Tāpat aknām kaitējumu nodarīsim, ja pārmērīgi un nevietā lietosim medikamentus, un arī tad, ja par maz kustēsimies un izlaidīsim fiziskās aktivitātes.

Par aknu saslimšanām var liecināt vispārīgi simptomi - neizskaidrojams nogurums, svara zudums, slikta dūša, vemšana un ādas dzeltena iekrāsošanās. “Euroaptiekas” farmaceite norāda, ka simptomu ignorēšana un neveselīgs dzīvesveids var izraisīt nopietnas aknu slimības, piemēram, aknu vēzi un cirozi. Aknu vēzis var rasties gan no aknu cirozes, gan hroniska vīrushepatīta B, C - hroniskam B un C hepatītam ir diezgan augsts cirozes un aknu vēža risks. Vēl jāpievērš uzmanība metastāzēm asinīs, jo aknas filtrē visas vēdera dobuma asinis. Ja kādā no vēdera dobuma orgāniem ir attīstījies kāds ļaundabīgs process, tad šūnas ar asinīm nonāk aknās, veidojot metastāzes.

  • <
  • 2 / 3
  • >
Komentāri [1]
#
seku turē 16.aprīlis 2018 2:48 atbildēt
Latvijā normālas treknas zivis nav iespējams iegādāties. Saindētais norvēģu lasis jau nu aknu veselību nesekmēs. Attiecībā par riekstiem. Ja gribi priekšlaicīgi nosprāgt no kādas vēža formas, tad tikai stūķē iekšā vaļējos riekstus, kas ir pārpildīti ar pelējuma sporām, kas ir ļoti indīgs. Tas pats attiecas arī uz Basmati rīsiem, kas ir pārpildīti ar žurku urīnu. Labu apetīti, matj tvoju Zvagule!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers