Māja: Saudzē dabu! TOP 7 kļūdas atkritumu šķirošanā 6 komentāri
 
Māja

Saudzē dabu! TOP 7 kļūdas atkritumu šķirošanā

 
Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Daļai Latvijas iedzīvotāju atkritumu šķirošana jau kļuvusi par ierastu ikdienas darbību, savukārt tikko šķirot sākušajiem parasti rodas dažādi jautājumi. Tad lieti noderēs padomi, ko tieši un kā drīkst mest šķirojamos konteineros, lai izvairītos no populārākajām kļūdām.

“Nevienam vairs nav šaubu, ka baterijas, medikamentus un elektroierīces kopā ar sadzīves atkritumiem izmest nedrīkst, taču vieglā iepakojuma un stikla šķirošana joprojām rada jautājumus. Otrreizējai pārstrādei der tukšas plastmasas pudeles, trauciņi, kastītes, plēves un maisiņi, plastmasas iepakojums, stikla pudeles un burkas, papīrs, kartons, grāmatas, avīzes un citi papīra izstrādājumi, kā arī skārdenes,” skaidro Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Visbiežāk neizpratni un jautājumus rada dažādu veidu plastmasas un stikla izstrādājumu šķirošana, kā arī atkritumu sagatavošana izmešanai konteinerā. Dažas pieļautās kļūdas un skaidrojumi, kas palīdzēs šķirošanas procesā:
  • Šķiroto atkritumu konteinerā iemests netīrs iepakojums. Galvenais priekšnosacījums, lai atkritumus varētu pārstrādāt - tiem jābūt tīriem. Slapjš, netīrs papīrs vai trauki ar ēdiena pārpalikumiem pārstrādei nederēs. Iepakojumi ar pārtikas paliekām ne vien rada nepatīkamu smaku, bet var arī sabojāt visu konteinera saturu. Netīrs, taukains vai samircis papīrs pārstrādes procesā var ietekmēt jaunā produkta kvalitāti - pārstrādātais papīrs var kļūt pleķains vai pat caurs.
  • 1 / 7
  • >
Komentāri [6]
#
hm 17.aprīlis 2018 21:52 atbildēt
Nekad laikam nesapratīšu vsu to atkritumu ražošanu, kas propogandē atkritumu šķirošanu un zaļu dzīvošanu. Nu kam vajadzīgas tās uzlīmes, bukleti un citi reklāmu vai informācijas nieciņi, kas agri vai vēlu nonāks atkritumos un papildinās jau tāpat milzīgo šķiroto vai nešķiroto atkritumu kaudzi?
 
#
efb 17.aprīlis 2018 9:21 atbildēt
Nu, lūk! Tad kādēļ gan kaķis nevarētu būt zaļš?!
 
#
Selekts 16.aprīlis 2018 21:10 atbildēt
Tāpēc jau nav jākrāso kaķi.
 
#
? 16.aprīlis 2018 6:42 atbildēt
Vēl viens
"Plastmasai paredzētajos konteineros drīkst izmest arī skārdenes, konservu kārbas, burku vāciņus, atslēgas un citus metāla izstrādājumus, bet nedrīkst - foliju, kas diemžēl nav pārstrādājams materiāls."
No kura laika folija, kas ir visparastākais alumīnijs, nav pārstrādājama?
 
#
? 16.aprīlis 2018 6:36 atbildēt
Kurš idiots to uzrakstīja?
"Stikla konteinerā drīkst mest stikla pudeles, burkas bez vāciņiem, mēbeļu un fotorāmīšu stiklu, bet nedrīkst - traukus, logu stiklus vai smaržu pudelītes"
 
#
pupuķis » ? 16.aprīlis 2018 21:06 atbildēt
A kas tur jocīgs- trauki, logu stikls un smaržu pudeles ir no cita veida stikla.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers