Māja: Uzzini, kāpēc ir labi, ja mazulis līdzīgs tētim 5 komentāri
 
Māja

Uzzini, kāpēc ir labi, ja mazulis līdzīgs tētim

 
depositphotos.com

Izpētīts, ka tēviem ir tendence pavadīt vairāk laika kopā ar bērniem, ja tie pēc izskata ir viņiem līdzīgi, ziņo Medical Daily.

Tas acīmredzot instinktīvi palīdz vīrietim uztvert bērnu kā savējo, kamēr mātei sejas vaibstu līdzība ar bērnu nav būtisks faktors. Tika analizētas nepilnās ģimenes, kurās bērni dzīvo tikai kopā ar māti. Abiem vecākiem neilgi pēc mazuļa piedzimšanas lūdza atbildēt uz jautājumu: pēc kura no jums šis bērns izskatās? Vēlāk atklājās, ka tie tēvi, kuri atzina, ka bērns ir viņiem līdzīgs, pavadīja ar savām atvasītēm kopā vairāk laika - vidēji mēnesī atvēlot tam par 2,5 dienām vairāk nekā tie, kuriem bērni nebija vizuāli līdzīgi. Izrādījās arī, ka tēviem līdzīgie bērni, sasniedzot viena gada vecumu, ir veselīgāki. Pētnieki atzīst, ka ir lietderīgi atsevišķi dzīvojošos tēvus ciešāk iesaistīt bērna audzināšanā un sniegt viņiem nepieciešamo atbalstu un zināšanas.

Komentāri [5]
#
Alla Borisovna 19.marts 2018 12:40 atbildēt
Bet ko tad, ja bērns ir līdzīgs kaimiņam?
 
#
Lauku tante 18.marts 2018 12:58 atbildēt
Starp citu, bērnu izskats augot stipri mainās! Mans dēls, kad dzima un bija līd gadiem 5 (aptuveni), patiešām ļoti atgādināja savu tēvu (un paldies dievam, jo mans vīrs bija slimīgi greizsirdīgs...), taču kaut kur ap gadiem 13 tas puika tik ļoti mainījās, ka kļuva līdzīgs man un manai dzimtai. Pat viena sveša tante radu bērēs izteicās, ka "nu nemaz pēc sava tēva"...Un kā būt šādos gadījumos? Veikt ekspertīzi, lai tas tēvs un tēva radi to bērnu atzītu?!
 
#
Adele 18.marts 2018 12:54 atbildēt
Mans bērns ir aizdomīgi līdzīgs zirgam!
 
#
janis 18.marts 2018 7:07 atbildēt
ja tēvam bērns ir vienaldzīgs vai tēvs ir vienkārši cietsirdīgs nejēga, tad aktīvāk iesaistīt? Nu, nu... varbūt rakstiņš par normāliem tēviem, nevis ar pataloģiskām novirzēm? Bet kapēc tad atsevišķi dzīvojošs? Ja trūka prāta neielaisties, tad vismaz lai turās pa gabalu vēlāk.
 
#
Morra 17.marts 2018 22:25 atbildēt
Pētījums interesants, bet secinājums infantils. Ir visai liela atšķirība starp tēva publiski paustu tēzi, ka zīdainis ir viņam līdzīgs, un faktu, ka zīdainim tiešām piemīt viņa sejas vaibsti. Ir visai pašsaprotami, ka tēvs, kurš ir pozitīvāk noskaņots pret savu bērnu, drīzāk atzīs vizuālu līdzību, kā arī pavadīs ar viņu vairāk laika. Tā ir korelācija, taču ne cēloņsakarība. Tikpat labi var publicēt pētījumu par viesuļvētru biežuma atkarību no jūrascūciņu pārošanās biežuma.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers