Māja: Patīkama rakstura cilvēki vairāk pakļauti depresijas riskam nekā egoistiskie 1 komentāri
 
Māja

Patīkama rakstura cilvēki vairāk pakļauti depresijas riskam nekā egoistiskie

 
F64

Laipna un patīkama rakstura cilvēki vairāk pakļauti depresijas riskam nekā egoistiskie un patmīlīgie.

Tas zināmā mērā ir pretrunā ar vispārpieņemto uzskatu, ka laipnība un rēķināšanas ar citu cilvēku interesēm vienmēr nāk par labu pašam, jo tiks augstu novērtēta, informē Reader’s Digest. Pēc dabas jaukie cilvēki jūtīgāk reaģē uz netaisnību un nevienlīdzību, viņiem raksturīga ļoti liela empātija, arī vainas izjūta un lielāks stress, tādēļ šie cilvēki var ātrāk iedzīvoties depresijā nekā tie, kuri savas intereses vienmēr liek pirmajā vietā.

Zinātniskā eksperimentā atklāts, ka abu šo tipu pārstāvjiem noteiktās situācijās, piemēram, nevienlīdzīgi dalot naudu, ir atšķirīga dažādu smadzeņu apvidu - amigdalas un hipokampa aktivitāte, kas objektīvi tika fiksēta ar magnētiskās rezonanses izmeklējumu palīdzību.

Jaukie piedzīvoja stresu, saskaroties ar netaisnību principā, kamēr egoistiskie - tikai tad, kad pašiem tika mazāk naudas nekā citiem. Tomēr, pateicoties sarunu terapijai, arī maigas dabas cilvēki var mācīties kontrolēt pirmatnējās emocijas, izmantojot citus smadzeņu apvidus un nenonākt depresijas varā.

Komentāri [1]
#
Antiņš 17.janvāris 2018 19:49 atbildēt
Seratomīna trūkums smadzenēs ir depresija. Depresija ir psihiska slimība, ko jāārstē psihiatram! Pēc jālieto pārtika, kas veicina seratamīna veidošanos--- olas dzeltenums, ķirbju sēklas, banāni, ananāsi, brūnie rīsi.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers