Māja: Interesanti: Ko Latvijas iedzīvotāji iecienījuši ēst brokastīs 3 komentāri
 
Māja

Interesanti: Ko Latvijas iedzīvotāji iecienījuši ēst brokastīs

 
F64

Latvijas iedzīvotāji no rīta visbiežāk iecienījuši mieloties ar olām (52%), sviestmaizēm ar gaļu (49%) un putru (45%), un ļoti populāra brokastlaika izvēle ir arī piena produkti - jogurts, siers un biezpiens, kam priekšroku dod 42% respondentu. Tā liecina pētījumu centra SKDS un "HKScan Latvia" (pārstāv zīmolus "Rīgas Miesnieks", "Rakvere", "Tallegg" un "Jelgava") 2017. gada nogalē veikta aptauja par brokastošanas paradumiem Latvijā.

Gana izplatīta, taču retāka izvēle dienas pirmajai ēdienreizei ir arī gaļa vai gaļas izstrādājumi (piemēram, bekons, cīsiņi, sardeles), ar kuriem no rīta parasti mielojas 17% iedzīvotāju. Turklāt gaļas produktus vīrieši izvēlas divreiz biežāk nekā sievietes. No gaļas izstrādājumiem visbiežāk priekšroka tiek dota šķiņķim (43%), vārītajai desai (39%), kā arī pastētei (34%), ar ko ierasti tiek papildinātas sviestmaizes.

Izrādās, visai nepopulāra izvēle ir svaigie kokteiļi jeb "smūtiji", kurus no rīta gatavo tikai 3% respondentu. Visretāk brokastīs iedzīvotāji izvēlas tādus ēdienus kā hotdogus, burgerus, picas, kartupeļus frī, šokolādes un musli batoniņus (1%).

"Ne velti brokastis tiek uzskatītas par vienu no galvenajām dienas ēdienreizēm: tās dod pamatu - spēku un enerģiju - visai mūsu dienai, tāpēc svarīgi, lai tās būtu pilnvērtīgas un saturētu visas mūsu organismam nepieciešamās vielas. Tāpat jāteic, ka šie aptaujas dati vēlreiz apstiprina valdošo tendenci mūsu sabiedrībā - arvien vairāk patērēt gaļu, kas ir vērtīgs un nozīmīgs produkts mūsu uzturā," teic Heino Lapiņš, "HKScan Latvia" Pārdošanas direktors.

Runājot par brokastošanas biežumu, 72% procenti iedzīvotāju atzīst, ka ēd katru rītu, bet 11% brokasto trīs līdz četras reizes nedēļā. Reti (vienu līdz divas reizes nedēļā) rīta ēdienreizi baudīt izvēlas 10% iedzīvotāju, bet 5% brokasto retāk nekā vienu reizi nedēļā. Tikai 2% aptaujāto rīta stundā ledusskapim netuvojas un principiāli nebrokasto nekad.

Komentāri [3]
#
BERTA 15.janvāris 2018 15:21 atbildēt
Nu tiešām nemaz neēd? .Nespēju noticēt ka laukos var būt badā. Piekritīšu ka varbūt negaršīgi vai ļoti nepilnvērtīgi tas gan, vai nav silts ēdiens, jā.Bet tā ka nekā nav ko est nezinu.
 
#
Mr.Susurs 13.janvāris 2018 12:44 atbildēt
Nezinu, ko citi Latvija ed, bet man no rita vajadzigs bekons ar vismaz 3 uzsistam olam pa virsu. Paedis ta isti kartigi nebusi. Un tas nav nemaz vajadzigs. Man diena ir jasak, ka shakalim. Ar bada sajutu. Ja es neesmu meginajis no rita pieradit savu es, es nespeshu dzivei nopelnit. Man nepazistama draudzene katru ritu gaida pie tilta, kad paradishos un mes sakam savu es pieradit. Ja vinai daudz labaks autinsh. Dizaina zina man ieliek vienos vartos, bet uz cela es vinai... Vina uz savu ofisu , es uz savejo. Bet viens otram esam ritu paspodrinajushi ar "kraninu merishanos".Es pat nezinu, kas ir shi dama. bet mums tas no ritiem ir vajadzigs. Ja neesi shakalis, kas gatavs nogalinat, neko tu dzive nesasniegsi. Iznemot plikpauribu un hemoroju...
 
#
lapa 13.janvāris 2018 12:27 atbildēt
daudzi valdosie saimas biksu deldetaji nemaz nezin ka lauku skolniekiem , lielam vairumam , pusdienas ir vieniga , silta edienreize diena , jo majas vienkarsi nav ko est. tada sodien ir latvijas realitate , bet saimas deputati izliekas to neredzam .
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers