Māja: Kādi ir laba miega priekšnosacījumi? 2 komentāri
 
Māja

Kādi ir laba miega priekšnosacījumi?

 
pixabay.com

Aptuveni trešdaļu dzīves mēs pavadām guļot. Tomēr nereti cilvēki miega nozīmi neņem vērā, un, taupot laiku uz miega rēķina, izšķiež savu veselību, nodarot tai būtisku kaitējumu. Neizgulēšanās bojā arī dzīves kvalitāti un izskatu, un pat viena bezmiega nakts var būtiski pasliktināt pašsajūtu un atspoguļoties sejas izskatā. Tuvojoties 29.oktobrim - pārejai uz ziemas laiku - un aukstajiem gada mēnešiem, kad par izgulēšanos domājam aizvien vairāk, Rīgas Stradiņa universitātes docents un ārsts homeopāts Dr.med. Normunds Limba sniedz ieteikumus, kas palīdzēs ne tikai kārtīgi izgulēties, bet arī justies lieliski.

"Miegs galvenokārt nepieciešams smadzenēm, pirmkārt, smadzeņu garozai. Nepietiekams miega daudzums visvairāk ietekmē cilvēka garīgo spēju svarīgākos aspektus: inovatīvu domāšanu, spēju ātri orientēties mainīgā situācijā, paredzēt notikumu attīstību un secību, utt. Ilgstošs miega deficīts ietekmēs arī fizisko veselību, vielmaiņu, sirds asinsvadu sistēmu," norāda Dr. Normunds Limba.

Cik stundas diennaktī jāguļ?

Nereti dzirdēts maldīgs uzskats, ka naktī obligāti jāguļ vismaz 8 stundas, tomēr pētījumi liecina, ka vairumam pieaugušo pietiek ar 7 - 7,5 stundām nakts miega. Lai gan svarīgi ir kārtīgi izgulēties, noteikti nevajadzētu gulēt ilgāk nekā nepieciešams. Atvēlot sev pārmērīgi ilgu miega laiku, var ciest tā kvalitāte, miegs kļūst "caurs". Par adekvātu miega ilgumu liecinās moža pašsajūta dienā.

Kā skaidro ārsts, nav noteikta laika, kas būtu piemērotāks gulētiešanai. Vēlams, lai tas būtu diennakts tumšajā daļā, un tiek rekomendēts regulārs gulētiešanas un celšanās laiks, īpaši miega traucējumu gadījumos. Maiņu darbs ar neregulāru miega - nomoda ritmu var izraisīt miega traucējumus.
  • 1 / 3
  • >
Komentāri [2]
#
LJMC 31.oktobris 2017 16:42 atbildēt
Ikdienā šķietami maznozīmīgi simptomi, piemēram, bezmiegs, nomākts garastāvoklis, pazeminātas darba spējas, trauksmes stāvoklis, svīšana, nogurums, roku drebēšana un raudulība var liecināt par nopietnām saslimšanām. Tādēļ ir svarīgi jau savlaicīgi vērsties pie speciālistiem, lai noskaidrotu sūdzību iemeslus un tos novērstu.
Latvijas Jūras medicīnas centrs ir izveidojis īpašu "Stresa līdzsvara" programmu, kas 2-3 stundu laikā ļaus iegūt pilnvērtīgu ainu par savu veselības stāvokli un nepieciešamības gadījumā saņemt konsultācijas turpmākai veselības uzlabošanai.
Programmas ietvaros tiek veikta doplerogrāfija galvas un kakla asinsvadiem, ehokardiogramma, elektrokardiogramma, veloergometrija, pulsa viļņa ātruma mērīšana, vēdera dobuma orgānu ultrasonogrāfija un pilna asins aina. Tāpat tiek nodrošināta oftalmologa, neiropatologa, ginekologa vai urologa un internista konsultācija.
Esiet veseli!
 
#
DZINTARS VILDE 27.oktobris 2017 23:01 atbildēt
Labs sekss!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers