Māja: IZLASI! Pārsteidzoši riska faktori sirdij 3 komentāri
 
Māja

IZLASI! Pārsteidzoši riska faktori sirdij

 
F64/attēlam ir ilustratīva nozīme

Runājot par slimību profilaksi, mediķi iedala riska faktorus divās galvenajās grupās – tādos, ko pats cilvēks var ierobežot vai novērst, un tādos, kurus novērst nav iespējams, tāpēc atliek vien tos apzināties un būt modriem. Atsaucoties uz dažādu pētījumu datiem, MSN informē par dažiem mazāk zināmiem faktoriem, kuri var veicināt sirds slimības.

Asinsgrupa. Apkopojot un analizējot 1,3 miljonu cilvēku datus no deviņiem dažādiem pētījumiem, amerikāņu zinātnieki secinājuši, ka tiem, kuriem ir A, B vai AB asinsgrupa, ir par 9% lielāks tā saukto kardiovaskulāro notikumu, piemēram, infarktu, risks nekā 0 asinsgrupas pārstāvjiem. Kāpēc tā - pagaidām nav precīzi izpētīts, bet iespējams, ka A, B un AB grupu asinīs ir augstāka olbaltumvielas - fon Villebranda faktora - koncentrācija, kam ir svarīga loma asins recēšanā.

Virtuves trauki ar pretpiedeguma klājumu. Sakarsējot augstā temperatūrā, teflona pannas izdala perfluoroktānskābi (to apzīmē ar starptautiski pieņemtu saīsinājumu PFOA). Jau agrāk tika paustas bažas, ka šī viela varētu kaitēt veselībai, veicinot neauglību, uzmanības deficīta sindromu un vēl citas problēmas. Tagad to saista arī ar sirds slimībām, jo konstatēts, ka cilvēki ar augstāku PFOA līmeni asinīs slimo ar sirds slimībām divreiz biežāk nekā tie, kuriem šis līmenis ir zemāks. PFOA ir sastopama ne tikai pannu, katlu, cepamo veidņu un citu virtuves piederumu pārklājumā, bet arī dažādos audumos - kā sastāvdaļa, kas atgrūž traipus, nereti arī līdzņemšanai domāto ēdienu iesaiņojuma materiālos.

Antibakteriālās ziepes. Triklozāns, viela, kas ir šo ziepju, kā arī zobu pastu un dažu citu produktu sastāvā, jau tā ir bēdīgi slavens ar to, ka nogalina uz ādas un mutes dobumā esošo mikrofloru - kā labo, tā slikto - un veicina antibiotiku rezistenci. Tagad radušās aizdomas, ka tas var kaitēt arī sirdij. Tātad jāizvairās no līdzekļiem, kuri apzīmēti kā antibakteriāli vai mikrobus nogalinoši.

Satiksmes sastrēgumi. Vācu pētnieki, izvaicājot pacientus, kuri pārcietuši infarktu, atklājuši, ka cilvēkiem, kuri kavējas satiksmes sastrēgumos un ir spiesti ieelpot izplūdes gāzes, ir 3,2 reizes lielāks infarkta risks, salīdzinot ar tiem, kuriem sastrēgumi nav jāpiedzīvo, turklāt neatkarīgi no tā, vai viņi ir autovadītāju, pasažieru vai velosipēdistu lomā.Komentāri [3]
#
jānis 1.augusts 2017 21:56 atbildēt
Ak dievs kāds stulbums ! Rekur mana izpēte - liela daļa slimību nemaz neeksistē un ja eksistē tad no pārmērīga saldināto dzēriena lietošanas daudzuma . Cukurs - lielākais 21 gadsimta ienaidnieks , bet paldies ka tas ir - pretējā gadijumā cilvēki savairotos kā prusaki uz planētas ....... krievi saka - menše narodu ! Boliše kislaroda !
 
#
dr Vāvere 27.jūlijs 2017 14:49 atbildēt
Galvas sāpes vakarā noved pie sānsoļa. Tas izraisa sirdij kaitīgu stresu- pieķers? nepieķers? STS? AIDS?
 
#
LJMC 25.jūlijs 2017 14:47 atbildēt
Sirds veselība ir ļoti svarīga, tādēļ, ja rodas jebkādas šaubas par to, ir savlaicīgi jāveic atbilstošu veselības pārbaudi! Latvijas Jūras medicīnas centrs ir izveidojis īpašu veselības pārbaudes programmu sirds veselībai ”Esi aktīvs!” – tās ietvaros 3-4 stundu laikā speciālists veikts Jūsu veselības pārbaudi, lai iespējami ātri noskaidrotu Jūsu veselības stāvokli. Tiek veiktas asins un urīna analīzes, elektrokardiogramma un veloergometrija. Tāpat tiek nodrošināta kardiologa konsultācija. Pēc izmeklējumu veikšanas kardiologs noteiks ķermeņa masas indeksu, izanalizēs, vai uzturā nelietojat neveselīgus produktus, vai vairogdziedzera funkcijas atbilst normai, kā sirds reaģē uz fizisku slodzi. Saņemsiet izmeklējumu rezultātus un ieteikumus veselīgam dzīvesveidam, vajadzības gadījumā kardiologs nozīmēs Jums nepieciešamo izmeklēšanu un ārstēšanu.
Esiet veseli!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers