Satiksme: Pārliecībā par savām prasmēm, pie stūres telefonu lieto katrs ceturtais latvietis 6 komentāri
 
Satiksme

Pārliecībā par savām prasmēm, pie stūres telefonu lieto katrs ceturtais latvietis

 
Publicitātes foto

Mobilie tālruņi, ieņemot aizvien būtiskāku lomu ikdienas dzīvē, tiek lietoti jebkur un nepārtraukti. Gandrīz puse iedzīvotāju, šķērsojot ielu, mēdz izmantot mobilo telefonu, kas var radīt bīstamas situācijas gan gājējiem, gan autovadītājiem. Vēl bīstamāk ir lietot mobilo telefonu, vadot auto, kad ir nepieciešams pievērst īpašu uzmanību apkārt notiekošajam. Kā atklājies, šāds nevēlams paradums piemīt gandrīz ceturtai daļai (22%) aptaujāto.

Būtiski biežāk mobilo tālruni pie auto stūres lieto vīrieši un personas vecumā no 35 līdz 49 gadiem. Tas ļauj secināt, ka mobilo telefonu lietošana, vadot auto, ir tieša saistība ar pārliecību par savām autovadīšanas prasmēm un stāžu.

Ņemot vērā, ka auto vadīšana nozīmē aktīvu dalību satiksmē, tad blakus darbības, kas neattiecas uz automašīnas vadību, šajā procesā nopietni apdraud citus satiksmes dalībniekus. Dati uzrāda, ka katrs trešais respondents, kas autovadīšanas laikā izmanto mobilo telefonu, visbiežāk nemaina savus telefona lietošanas ieradumus, atrodoties pie stūres. Tas savukārt vēsta par bīstamas tendences klātesamību starp šoferiem.

Vairāk nekā puse (54%) auto vadītāju, kas lieto mobilo tālruni, to izmanto, lai sērfotu internetā un pārbaudītu e-pastu. Visbiežāk sērfošana internetā ir novērojama sastrēgumu laikā, jo kustība ir lēna, bet pavadītais laiks ceļā - ievērojami ilgāks nekā mierīgas satiksmes plūsmā. Kā informē Gjensidige Latvija Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Dāvids Lēvalds, tieši sastrēgumi ir tā situācija, kurā regulāri notiek satiksmes negadījumi: “Maldīgs ir uzskats, ka sastrēgumi nav bīstami un to laikā var pievērsties citām darbībām. Tieši mobilo telefonu lietošana sastrēgumu laikā ir regulārs iemesls, kādēļ ir notikusi automašīnu sadursme, un vainīgais lielākoties būs tas vadītājs, kurš nav spējis pietiekami ātri reaģēt, jo ir pievērsies mobilā telefona ekrānam

Aptaujā iezīmējās arī pozitīva tendence - vairums (79%) aptaujāto, vadot auto, mēdz izmantot brīvroku režīmu, lai runātu pa telefonu. Tas nozīmē, ka autovadītājiem ir būtiski būt sasniedzamiem un spēt sasniegt citus arī atrodoties pie stūres, taču reizē tie apzinās praktiskos autovadīšanas un uzmanības riskus, ko rada mobilā telefona lietošana.

Komentāri [6]
#
Muldētājam VISI 4.decembris 2017 10:55 atbildēt
Man ir 2 skolas vecuma bērni, kuri ejot uz un no skolas šķērso ielas, vēl jo vairāk tāpēc negribu būt viens no tiem bezrakstura tirliņiem, kuriem iezvanījies telefons ir obligāts pasākums, pie stūres svarīgāk papļurkstēt, tādējādi apdraudot arī manus un daudzu citu bērnus. Ar tādiem, kā Tu mīkstais VISI, es parunātu kādā klusā vietā zem četrām acīm.
 
#
... 4.decembris 2017 10:21 atbildēt
Prasmes ne prasmes, bet viņi ir potenciālie slepkavas un avāriju izraisītāji, cik reizes nav redzēts, kad tāds ar stūri vienā rokā, telefonu otrā knapi par mata tiesu nobremzē pirms gājēja vai kā citādi.
 
#
VISI 1.decembris 2017 12:28 atbildēt
Kāds katrs 4? Visi lieto VISI.
 
#
Andris » VISI 2.decembris 2017 17:48 atbildēt
Es nelietoju. Tātad ne VISI.
 
#
bezatbildīgajam šoferim » VISI 4.decembris 2017 10:43 atbildēt
Tas, ka Tu esi viens no bezatbildīgajiem šoferiem - potenciālajiem slepkavām un avāriju izraisītājiem, kas braukšanas laikā esot pie stūres lieto telefonu, vēl nenozīmē, ka visi lieto telefonus esot pie auto stūres. Zinu ļoti daudzus, kuri to nedara. Tas daudziem šķiet kā attaisnojums pašiem sev, bet citi jau arī to dara. Bērnu dārzs. Kaut kāda loģika jau ir tajā, ka noteikumi paredz to, ka pie stūres nedrīkst lietot mobilo telefonu.
 
#
Juris » VISI 4.decembris 2017 10:49 atbildēt
Es arī nelietoju, nevēlos būt avārijas izraisītājs, vai vēl ļaunāk, kādu nogalināt tikai tāpēc, ka esmu pļāpājis pa telefonu. Visi manējie zin, ka ja neceļu mob.tel., tātad esmu pie stūres un zina, ka kad būšu brīvs, atzvanīšu
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers