Satiksme: Velojoslas skandāls: Velosipēdisti neļauj aizkrāsot nelikumīgo velojoslu Brīvības ielā [papildināts] 16 komentāri
 
Satiksme

Velojoslas skandāls: Velosipēdisti neļauj aizkrāsot nelikumīgo velojoslu Brīvības ielā [papildināts]

 
twitter/ Gustavs Strenga

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki atbrīvojusi šonakt uz Brīvības ielas nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu no velosipēdiem, kas bija tajā novietoti, un pašvaldības dienesti atsākuši joslas likvidāciju.

Notikuma vietā ieradās četras Valsts policijas ekipāžas un trīs RPP ekipāžas. Pēc īsām pārrunām ar velobraucējiem pašvaldības policisti atbrīvoja Brīvības ielas brauktuvi no velosipēdiem, kas bija uz tās novietoti.

Patlaban pašvaldības dienestu darbinieki valsts un pašvaldības policistu uzraudzībā sākuši likvidēt nelikumīgi uzkrāsoto velojoslu.

Aptuveni 20 velobraucēji atrodas ielas malā un vēro notiekošo, tomēr pagaidām nemēģina traucēt darbu. Viens no protestētājiem velosipēdu aizvākšanas laikā skaļi sauca, ka dome četrus gadus ir solījusi velojoslu Brīvības ielā, tomēr neko nav izdarījusi.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola, nelikumīgi uzkrāsotās velojoslas demontāža sākta pēc departamenta atbilstoša rīkojuma. Konstatējot nesankcionētas satiksmes organizācijas izmaiņas, pašvaldība tās likvidē, norādīja Ahuna-Ozola. Ja gadījumā šāda pārkāpuma dēļ būtu noticis ceļu satiksmes negadījums, atbildība par to būtu jāuzņemas nelikumīgās velojoslas veidotājiem, viņa uzsvēra.

Sociālajos tīklos veloaktīvisti izsludinājuši "Brīvības ielas velojoslas svētkus" un raksta, ka nepieļaus velojoslas aizkrāsošanu, kamēr netiks uzradīts dokuments ar saskaņojumu par joslas likvidēšanu.

@merelysimple/twitter

Jau ziņots, ka naktī uz piektdienu Rīgā, Brīvības ielas posmā no Artilērijas ielas līdz Palīdzības ielai, abās brauktuves pusēs ir veikta nesankcionēta velojoslas apzīmējumu uzklāšana, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta komunikācijas speciāliste Una Ahuna-Ozola.

Viņa sacīja, ka Ceļa likumā ir noteikta kārtība, kādā tiek saskaņotas un veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas Rīgā, turpretim nesaskaņota un patvaļīgi mainīta satiksmes organizācija var apdraudēt ceļu satiksmes dalībniekus. Ceļu satiksmes nelaimes gadījumā nesankcionētās darbības veicējs pat var tikt saukts pie kriminālatbildības.

Rīgas Pašvaldības policijā par patvaļīgu ceļa horizontālā apzīmējuma uzklāšanu ir sākusi administratīvo lietvedību. Policija pašlaik skaidro, kurš nesankcionētās darbības ir veicis, lai attiecīgo personu varētu saukt pie atbildības, teica Ahuna-Ozola.

Komentāri [16]
#
Dainis 20.maijs 2017 12:58 atbildēt
Tie velo noliedzēji laikam neko vairāk par Rīgu nav redzējuši. Patiesība ir tur ārā..
 
#
Kakao Vello 19.maijs 2017 23:10 atbildēt
Tautas balss-Dieva balss!
 
#
Vēlēšanas tuvojas 19.maijs 2017 23:08 atbildēt
Sabiedrību dažreiz vajadzētu arī uzklausīt!
 
#
Senators 19.maijs 2017 22:44 atbildēt
Lai tie cisku drillētāji brauc uz mežu un nemais šoferiem ZB,
 
#
no Vācijas » Senators 20.maijs 2017 9:41 atbildēt
Atbrauc ar savu auto lidz Berlinei un pabrauc par mazajam ielinām , atri iemācīs tevi cienīt velobraucējus. Jo satiksmes noteikumi vienādi gandriz visa Eiropā.
 
#
kuku » no Vācijas 20.maijs 2017 21:34 atbildēt
Sākumā iemācieties satiksmes noteikumus un nokārtojiet vadītāja apliecības... Pieredze rāda ka savādāk lielākā daļa brauc kā garīgi slimi....
 
#
ha ha 19.maijs 2017 22:17 atbildēt
Rigas bri Silenieku studija !!!
 
#
pilns teksts » ha ha 19.maijs 2017 22:20 atbildēt
Rīgas Brīvostas darbinieku veloekspertu Silenieku studijā
 
#
pilns teksts » ha ha 19.maijs 2017 22:20 atbildēt
Rīgas Brīvostas darbinieku veloekspertu Silenieku studijā
 
Skatīt visus 16 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers