Satiksme: UZMANĪBU: Uz autoceļiem var veidoties svīduma vietas Komentēt
 
Satiksme

UZMANĪBU: Uz autoceļiem var veidoties svīduma vietas

 
Attēlam ir ilustratīva nozīme / Scanpix

Brīvdienās atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem var veidoties svīduma vietas un ceļi var būt slideni tāpēc, ka ilgstoši augstas gaisa temperatūras apstākļos var uzkarst arī autoceļu segums, pavēstīja AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU).

"Ņemot vērā, ka šodien Latvijā pirmo reizi kopš pagājušās vasaras gaisa temperatūra ir paaugstinājusies krietni virs +20 grādiem un arī brīvdienas sinoptiķi sola ļoti siltas, LAU atgādina, ka ilgstoši augstas gaisa temperatūras apstākļos var uzkarst arī autoceļu segums un atsevišķās vietās uz melnā seguma valsts autoceļiem gan šodien, gan brīvdienās var veidoties svīduma vietas - ceļi var būt slideni. Šādas situācijas parasti ir raksturīgas karstām vasaras dienām, kad, ceļu segumam uzkarstot vairāk par +50 grādiem, melnā seguma sastāvā esošais bitumens kļūst mīksts un sāk kust," klāstīja uzņēmuma pārstāvji.

Uz valsts autoceļiem patlaban norit bedru remontdarbi, kas daļā Latvijas šogad aizkavējās mainīgo laika apstākļu dēļ. Arī vietās, kur nesen saremontētas bedres, var veidoties svīduma vietas, tāpēc autovadītāji aicināti būt uzmanīgiem un izvēlēties ceļa apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Vienlaikus autovadītāji aicināti par svīduma vietām uz valsts autoceļiem informēt Satiksmes informācijas centru, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. LAU nepieciešamības gadījumā apstrādās svīdumu vietas, tās vienmērīgi nokaisot ar smilti vai sīkām šķembām un tādējādi uzlabojot transporta riteņu un asfalta seguma virsmas saķeri.

Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers