Atpūta: Tas ir jāredz! Rīgā sāk darboties virtuāls piemineklis "Goda vārti" 6 komentāri
 
Atpūta

Tas ir jāredz! Rīgā sāk darboties virtuāls piemineklis "Goda vārti"

 
@godavartisimtgadei/Instagram

"Latvijas valsts jubilejā Rīga iedzīvotājiem sagatavojusi divas nozīmīgas dāvanas: viena ir fundamentāla un funkcionāla - Mežaparka lielā estrāde, bet otra - virtuālais piemineklis "Goda vārti", kas ir simbolisks gan formā, gan saturā un iekļaujas pilsētas vidē kā laika zīme dažādiem pārbaudījumiem un apliecinājums jaunai sasniegtai brieduma pakāpei - Latvijas simtgadei", vides objekta atklāšanā teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

18. janvārī atklātais vides mākslas objekts „Goda vārti" Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā ir Rīgas veltījums Latvijai jubilejā, tas veidots kā virtuāls piemineklis, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību ļauj pieminekļa saturu regulāri mainīt, tādējādi dodot iespēju sekot līdzi valsts jubilejas svarīgajiem notikumiem. Jau šobrīd ikvienam ir apskatāmi Latvijas simtgadei un 1991. gada barikāžu atcerei veltīti stāsti.

"Goda vārti" simbolizē pārtapšanas procesu - no vienas kultūrtelpas uz citu, no vienas laiktelpas citā, no laicīgās telpas uz sakrālo. Vārti simboliski savieno laikus - pagātni, tagadni un nākotni. Savukārt Brīvības ielas ass Goda vārtus taisnā līnijā savieno ar Brīvības pieminekli - Latvijas valsts un tautas pagātnes liecinieku, bet vēl tālāk ejot, pāri Daugavai, slejas Gaismas pils. No tehnoloģiskā un saturiskā viedokļa šis pilsētvides objekts ir vērtējams kā veiksmīgs Latvijas radošo industriju piemērs un to potenciāla apliecinājums, jo tehniskie risinājumi un arī mākslinieciskais izpildījums radīts Latvijā," atklāšanas pasākumā akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Objekta „Goda vārti" idejas un dizaina autors ir mākslinieks Visvaldis Asaris, tā mākslinieciskās programmas 3D projekciju autors - videomākslinieks Māris Kalve, bet pieminekļa saturisko vēstījumu izstrādājis dzejnieks Andris Akmentiņš. Vides mākslas objektu izgatavoja Latvijā bāzēts LED tehnoloģiju ražošanas uzņēmums ar 25 gadu pieredzi SIA "PALAMI". Objekts uzstādīts sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru "Rīgas gaisma"

Vārtu vizuālo saturu plānots eksponēt ilgtermiņā, katru mēnesi stāstot citu stāstu. „Goda vārtu" virtuālajam vēstījumam un tā mainībai varēs sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.

Komentāri [6]
#
trūkst vārdu 2.februāris 2018 23:45 atbildēt
Par tādu naudu varēja ko tiešām skaistu izdarīt.Bet nu tāds- nekāds mākslas darbs. Un doma nav laba . Kādi vārti? Kā caurstaigājams koridors ir LV.. un tiešām ar domu (melnais humors) ir tuvu tam... Ja nu nav kur naudu likt , tad padalieties ar tautu, nevis izšķiežat tādos krāmos.
 
#
Andris 28.janvāris 2018 21:54 atbildēt
Korupcijas vārti.
 
#
jolanta 22.janvāris 2018 12:02 atbildēt
Rīga kļuvusi ļooooti latviska..
 
#
Vārds * 19.janvāris 2018 18:05 atbildēt
Cik tad miljardu šī ''dāvana'' izmaksājusi ? Nekur neredzu summu ...
 
#
Andris » Vārds * 28.janvāris 2018 21:54 atbildēt
270 0000
 
#
melnais humors 19.janvāris 2018 10:28 atbildēt
Nu, ļoti skaisti kapu vārti!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers