Atpūta: Rīgas Doms aicina uz Lāčplēša dienas koncertu 4 komentāri
 
Atpūta

Rīgas Doms aicina uz Lāčplēša dienas koncertu

 
Ilze Zvēra, F64 Photo Agency

Īpašs koncerts Lāčplēša dienā notiks Rīgas Domā septiņos vakarā – piedaloties Valsts Akadēmiskajam korim “Latvija”, Orķestrim “Rīga”, solistiem Kristīnei Gailītei, Ievai Paršai, Sergejam Jēgeram, Krišjānim Norvelim un diriģentam Valdim Butānam, tiks atskaņots Georga Pelēča “Latvju rekviēms” (Requiem Latviensis).

Komponista G. Pelēča “Latvju rekviēms” ir dēvējams par netradicionālu darbu, kurā pusotras stundas garajā partitūrā tiek apvienotas divas dimensijas - rekviēmā ierastā kristīgās baznīcas koncepcija un latviešu tautas dzīves/nāves uztvere. Klasiskā rekviēma deviņas daļas mijas ar piecām latviešu tautas dziesmām: “Baltā mana māmuliņa”, “Kam liepiņa tu nolūzi”, “Manis dēļi maizi cepa”, “Vai dieniņa, man’ dieniņa”, “Guli, mana dvēselīte”, kuru atskaņošanu komponists uzticējis mūziķu grupai ar kokli un tautas dziesmu dziedātājai.

Šogad komponists “Latvju rekviēmam”, kas sacerēts 2006. gadā, izveidojis otro redakciju jauktajam korim, solistiem un pūtēju koncertorķestrim. Skaņdarbs ir veltīts Rīgas Domam, tāpēc jo nozīmīgs ir otrās redakcijas pirmatskaņojums tieši Rīgas Doma katedrāles velvēs un komponista Georga Pelēča 70 gadu jubilejas kontekstā.

Lāčplēša dienas koncerts “Latvju rekviēms” notiks Latvijas valsts simtgadei veltītā festivāla “Trīs zvaigznes” ietvaros. Nākamais šī festivāla koncerts „Zaļā grāmata mūzikā” būs 17. novembrī Ziedoņa zālē, bet 19. novembrī VEF Kultūras pilī izskanēs programma “Es gribu tavu foto!”. Festivāla “Trīs zvaigznes” mērķis ir iespējami daudzveidīgāk un saistošāk interpretēt Latvijas mūziku - gan orķestra mūziku un vokāli instrumentālo mūziku, gan akadēmisko klasisko mūziku un neakadēmisko jeb populāro mūziku. Vairāk informācijas orkestris.riga.lv.

Koncerts tiek rīkots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu. Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus var saņemt Rīgas Doma kasē no 3. novembra.

Komentāri [4]
#
Latvijas Skaudības Dievs Skolnieciņš 12.novembris 2017 6:41 atbildēt
Kāpēc uzskatīt vienu reliģiju par vispārāko? Enģelīšu senlatviešiem tapat kā citām tautām nebija, viņi dzīvoja labi bez tiem. Un nav radītāja. Jahve ir monstrs. Piemēram, baznīca sola pastaro tiesu, t.i., apokalipsi. Bet kura no senajām Baltu Dievībām baidīja savus sekotājus ar kataklizmām, dzīvajiem miroņiem, iznīcību un tiesu darbiem? Cik cilvēkus Jahve bībelē sava "taisnīguma" vārdā ir nogalinājis? Daudz! Slepkavībām bija pat apsurdi iemesli! Ar ko mūs mācītāji baida? Ar grēku un dieva sodu. Ebrejs Jahve jeb Ebrejdievs ir psihiaki slims, jo viņš domā, ka var atļauties stipri vairāk kā citi Dievi. Jahves alter ego ir Sātans, tas ir viens čalis. Baznīca apmuļķoja baltu tautas. Cieņā, Latvijas Skaudības Dievs Skolnieciņš :-( ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
S.P. Un vel mācītāji runā sadista un mentālā, neglītā monstra Jahves žēlastību! Kāda tur žēlastība, viņš ielauzās šeit, viņš uzbruka Baltu Dieviem!!! Skolnieciņš tik bezkaunīgu rīcību nepiedod! ®Skolnieciņš
 
#
Skolnieciņš 11.novembris 2017 15:42 atbildēt
Baznīcēni ņirgājas par Lāčplēsi! Viņš cīnijās pret baznīcas tirāniju un vācu kundzību!
 
#
Bargais skolmeistars » Skolnieciņš 12.novembris 2017 2:21 atbildēt
Cīnījās pret krievu kundzību un "pareizticīgo" baznīcu, jo kā teica melnais bruņinieks: " Es nāku no tatāriem,
Visas zemes tie min zirgu pakaviem,
Tā tevi un latvjus es samīšu
Un gaismas pils gaismu dzēsīšu!".
 
#
Latvijas Skaudības Dievs Skolnieciņš » Skolnieciņš 12.novembris 2017 6:34 atbildēt
Lāčplēsis cīnās pret monoteiskajām reliģijām kā tādām.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers