Rīgā: Rīgā 16.martā pieteikti "Daugavas vanagu" un "Nacionālo karavīru atbalstam" pasākumi 5 komentāri
 
Rīgā

Rīgā 16.martā pieteikti "Daugavas vanagu" un "Nacionālo karavīru atbalstam" pasākumi

 
F64

Leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, Rīgā pagaidām pieteikts tradicionālais biedrības "Daugavas Vanagi" gājiens un biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" sapulce, pastāstīja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.

Biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pieteikusi gājienu ar aptuveni 100 dalībniekiem. Gājiens sāksies ap plkst.11 pie Rīgas Sv.Jāņa baznīcas, turpināsies pa Kaļķu ielu, Brīvības bulvāri un noslēgsies pie Brīvības pieminekļa.

Savukārt biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" ir pieteikusi sapulci Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.7 līdz plkst.13. Plānots, ka tajā piedalīsies 20 cilvēki.

Šmelde gan norāda, ka pašvaldība vēl nav izskatījusi šos pieteikumus un tie vēl tiks vērtēti.

Parasti 16.martā notiek arī protesti pret leģionāru piemiņas dienas pasākumiem.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Komentāri [5]
#
ērce 25.februāris 2018 18:55 atbildēt
Visās valstīs piemin savus karā kritušos — arī nacistiskā Krievijā un demokratiskā Vācijā. Ja dažiem vaukšķiem nepatīk, ka kritušie latviešu leģionāri arī tiek godināti, tad tā ir viņu problēma.
 
#
Oik ,oik 25.februāris 2018 14:56 atbildēt
Man liekas 16 martā visiem vajadzētu apvienoties pret oik laupītāju bandu ,bandītiem ir izdevīgi naidot cilvēkus lai varētu laupīt ,nedrīkst dzīvot pagātnē ir jādzīvo nākotnei . Ja latvieši apvienotos ar krieviem kopējā cīņa pret bandītiem ,dienaszagļiem ,laupītājiem visi būtu ieguvēji . Tagad mākslīgi tiek kurināts naids ,lai varētu zagt un laupīt !
 
#
Dārta » Oik ,oik 25.februāris 2018 15:20 atbildēt
Kāda apvienošanās ar krievu okupantu pēctečiem?Tu no Tvaika ielas esi izbēdzis??
 
#
Dārta no Cēsīm 25.februāris 2018 14:08 atbildēt
Ceru ka utainie suņi pa kājām nemaisīsies piemiņas gājienā?!
 
#
subjektīvi » Dārta no Cēsīm 25.februāris 2018 14:30 atbildēt
Tas tiešām ir traģikomiski, kad dažādi neintegrējušies personāži, pie Brīvības pieminekļa, apgāna svešas valsts vēstures faktus.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers