Rīgā: Neapstiprina, ka Vecmīlgrāvī smaka izplatījusies no Rīgas brīvostas 9 komentāri
 
Rīgā

Neapstiprina, ka Vecmīlgrāvī smaka izplatījusies no Rīgas brīvostas

 
Reinis Hofmanis/ F64 Photo Agency

Rīgas brīvostas Ostas policijas pārbaudēs nav apstiprinājies, ka neskaidrā smaka Vecmīlgrāvī šonedēļ būtu izplatījusies no kāda ostas teritorijā strādājošā uzņēmuma.

Ostas pārstāve Liene Ozola norādīja, ka Ostas policija pārbaudīja visus uzņēmumus, kas atrodas teritorijā, kurā izplatījās smaka, un nav apstiprinājies, ka to būtu izraisījusi kāds brīvostā strādājoša kompānija.

Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča aģentūrai LETA norādīja, ka Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes inspektori joprojām turpina apsekot Rīgas brīvostas teritorijas uzņēmumus.

Kā ziņots, otrdienas vakarā iedzīvotāji ziņoja par Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē gaisā izplatījušos nezināmas izcelsmes vielas smaku. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā skaidroja, ka laikā no plkst.20 līdz 22 par to saņemti vairāk nekā 400 zvanu uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Ierodoties notikuma vietā, kopā ar VVD un Ostas policiju tika apsekota teritorija, bet konkrēts smakas izcelsmes avots netika konstatēts. VVD pieļauj, ka Vecmīlgrāvī gaisā izdalījusies smaka varētu būt merkaptāni. Merkaptāni tiek pievienoti kā piedeva gāzei, lai varētu konstatēt tās noplūdes un gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Pat ļoti niecīgs daudzums šīs vielas izraisa nepatīkamu smaku un diskomfortu, taču mazā koncentrācijā tas nav bīstams veselībai.

Komentāri [9]
#
Niknais 14.septembris 2017 17:33 atbildēt
Nevajag pļūtīt pa Daugavu pabraukt nevar, kā smird pēc gāzes pie attiecīga vēja!!!
 
#
oui 14.septembris 2017 17:10 atbildēt
un ko tad apstirpina? Būtu tā kā laiks prasties atbildīgajām institūcijām
 
#
pū! 14.septembris 2017 17:03 atbildēt
Smaka būs izplatījusies no Ušakova un Amerika.
 
#
poga 14.septembris 2017 16:20 atbildēt
smaka sen jau pazudusi, ko var konstatēt ??!
 
#
vw 14.septembris 2017 16:07 atbildēt
Uša kepons ilgi nav pirtī bijis.
 
Skatīt visus 9 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers