Rīgā: Daļēji atcelts aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus Komentēt
 
Rīgā

Daļēji atcelts aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

 
Aivars Ķesteris/ f64 photo agency

Ņemot vērā laikapstākļus un meteoroloģiskās prognozes, Rīgas pilsētas izpilddirektors izdevis rīkojumu, ar kuru atcelts aizliegums atrasties uz vairāku ūdenstilpju ledus.

Šobrīd ir atcelts ailiegums atrasties uz šādu ūdenstilpju ledus: Dambjapurva ezers, Gaiļezers, Juglas upes posms no Brīvības gatves līdz Vidzemes alejai 1, Vecdaugavas posms no Mangaļu prospekta līdz Audupes ielai 3B, Daugavas posms no Krasta ielas līdz Grāpju pussalai, Ķīšezers (bet ne tālāk par 200 metriem no krasta!), Loču kanāla posms no Viesnīcas ielas 2 līdz Lielupes ielai 1 k-13 (30 metru attālumā no krasta līnijas no Lielupes ielas puses), Sarkandaugavas posmu no Kudziņsalas 1. līnijas 22 līdz Kundziņsalas 7. līnijai 18, kā arī Hapaka grāvja posms no Spailes ielas 8 līdz Platā ielai 38.

Citās vietās uz ledus atrasties joprojām aizliegts, tajā skaitā 1000 metru attālumā no Juglas upes ietekas, 200 metru attālumā no Langas upes iztekas, 200 metru attālumā no iztekas pie Ezermalas ielas 8A, kā arī posmā no Mīlgrāvja tilta līdz Zušu ielai 39 (600 metru attālumā no krasta līnijas) un uz ledus 600 metru attālumā no Juglas upes ietekas un iztekas.

Rīgas dome atgādina, ka pazeminoties gaisa temperatūrai uz pilsētas ūdenstilpnēm strauji veidojas ledus, uz kura atrasties var būt nedroši un bīstami. Tādēļ pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības periodu uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo un piegulošās jūras piekrastes publisko ūdeņu ledus. Šajā periodā iedzīvotājiem atrasties uz ledus var tikt aizliegts, iedzīvotāji aicināti sekot līdzi jaunumiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektora rīkojuma izpildi kontrolē Pašvaldības policija. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām par prasības neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro. Savukārt personām, kas aizlieguma perioda laikā kāpj uz ledus apreibinošu vielu ietekmē, jārēķinās ar naudas sodu bez brīdinājuma, no 15 līdz 100 eiro apmērā.

Ledus kārtai nostiprinoties, bīstamības periods var tikt pilnībā vai daļēji atcelts, par ko tiks ziņots atsevišķi.

Komentāri [0]
Nav pievienots neviens komentārs.
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers