Rīgā: Maratona laikā miris 10km distances skrējējs 14 komentāri
 
Rīgā

Maratona laikā miris 10km distances skrējējs

 
F64

"Lattelecom" Rīgas maratona laikā miris aptuveni 25 gadus jauns vīrietis, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskā palīdzības dienesta pārstāve (NMPD) Ilze Bukša.

Vīrietim, kurš bija devies 10 kilometru distancē, skrienot pēkšņi palicis slikti. Tuvumā esošā NMPD brigāde centusies vīrieti atdzīvināt un veikusi ilgstošu reanimāciju, tomēr skrējēja dzīvību vairs nav izdevies glābt.

Rīgas maratona organizatori izsaka "visdziļāko līdzjūtību un esam domās kopā ar šodien maratona laikā mirušā 10 kilometru distances dalībnieka tuviniekiem".

Kopumā šī gada maratonā pēc palīdzības pie mediķiem vērsušies daudz mazāk cilvēku nekā citus gadus, stāstīja Bukša. Iespējams, tas saistīts ar laika apstākļiem, jo šogad nebija karsts, skaidroja dienesta pārstāve.

Cilvēkiem lielākoties bijušas maznozīmīgas veselības problēmas - nobrāzumi, sastiepumi un tamlīdzīgi. "Cilvēki ieskrēja teltī pēc plākstera un devās tālāk," situāciju raksturoja Bukša.

Viena sieviete gan nogādāta slimnīcā ar potītes traumu. Viņai bija nepieciešami tālāki izmeklējumi.

Kā norādīja Bukša, pagājušajā gadā slimnīcā tika nogādāti vairāk nekā 20 cilvēki.

Jau ziņots, ka šodien tika aizvadīts tradicionālais "Lattelecom" Rīgas maratons, kas ir gada nozīmīgākās skriešanas sacensības Latvijā.

Maratona laikā arī iepriekš ir miruši cilvēki, tāpēc rīkotāji un mediķi pirms skrējiena aicināja cilvēkus rūpīgi izvērtēt savas spējas un fizisko sagatavotību.

Komentāri [14]
#
Bakamus 20.maijs 2015 19:07 atbildēt
Tikai mikstie un nikli sudzas ka skriesana ir kaitiga, tlakais skrejiens gan jau ir lidz tualetei lai kartejo dvlu izlaistu ara
 
#
MTB braucējs 20.maijs 2015 13:59 atbildēt
Vienigais ko atliek organizatoriem darīt - pieprasīt ārstu komisijas apstiprinātu veselibas izziņas no skriet gribētājiem, ar punktu, ka skrējējs pats uznemas atbildību par savu nāvi u.c. veselības problēmām. Es arī sportoju, ziemā tas sanāk mazāk, bet vasarā močīju uz pilniem apgriezieniem, man ari 25 gadi un nekad nav bijis tā, ka nokritu bezsamaņā, jo sirds vairs neizturēja, vakarā jūtos ideali un enerģijas piepildīti pec treniņiem. Neesmu soģis, man tiešām zēl tuviniekus, bet acīmredzot šis 25 gadigais nebija gatavs šadai slodzei. Šaja vecumā jau ir jabut apziņai uz ko tu esi vai neesi spējigs.
 
#
ry 17.maijs 2015 23:54 atbildēt
Paši izdoma kaut kadus debilus maratonus un tad izsaka lidzjutibu.viņam visa dzive bija priekšā...m
 
#
Mja » ry 18.maijs 2015 17:48 atbildēt
Tavam nikam būtu jābūt "Aprobežotības iemiesojums". Vēlreiz atgādinājums - katram pašam ir jāviesojas pie ārsta un jāizvērtē sava fiziskā forma, trenētības līmenis un jāievēro diēta un tikai tad jāskrien sacensībās. Tūkstoši noskrēja bez sekām uz veselību, tai skaitā es. Protams, ka resnajiem šovlūriķiem un burgerpakaļām mēdz būt skaudība uz tiem, kas ir spējīgi kustēties un skriet. Skriešana ir pati dabiskākā fiziskā aktivitāte cilvēkam.
 
#
Muldi muļķības » Mja 18.maijs 2015 19:05 atbildēt
Nemuldi! Skriešana nemaz tik veselīga nav-tas tāds japīšu modes trends-palielīties: es skrēju.
 
#
Jehā » Muldi muļķības 18.maijs 2015 20:59 atbildēt
Ir tādi cilvēki kā Aigars Matisons, Jeļena Prokopčuka, Renārs Roze un daudzi jo daudzi citi, kas skrējuši jau sen pirms skriešana kļuva par modes kliedzienu un tie ir tikai pazīstamākie no viņiem. Tādu ir simtiem, pat tūkstošiem Latvijā vien. Un par veselību nemuldi, ja neko nezini. Kamēr tiek ievērotas proporcionalitāte un ilgtspējīgi regulāri treniņi, viss ir kārtībā.
 
#
sen zināms fakts » ry 19.maijs 2015 0:05 atbildēt
to, ka maratoni ir kaitīgi cilvēka dzīvībai, ir izsenis zināms fakts.
Katrs, kas dodas maratonā to zina.
 
#
Saprātīgi novērtēt 17.maijs 2015 19:31 atbildēt
Iespaids tāds, ka šogad Latviju pārņēmis skriešanas vājprāts . Nu lai būtu tas viens maratons - tā ir pasaules sistēma , kurā iesaistās profesionālie maratonisti . Bet nu viss pārējais izskatās pēc Sporta akadēmijas absolventu-bezdarbnieku drudžainas darbošanās :sieviešu, bērnu , Stipro un kādi tik citi skrējieni. Dažiem tas ir bizness, bet vienkāršajiem , ikdienā netrenētiem cilvēkiem veselības problēmas . Bet kā sens joks vēsta- ,, dumja galva kājas dzenā ,,. Ja svētdienas skrējējs nekritiski pakļaujas reklāmai un pūļa psihozei - visādi var būt...
 
#
ilze 17.maijs 2015 18:20 atbildēt
Tur čalim noteikti veselības problēmas bija jau pirms distances!
 
#
es viņu pazinu » ilze 18.maijs 2015 22:03 atbildēt
Never muti vaļā, ja nezini... Viņam veselība bija ļoti laba... Un arī kaitīgie ieradumi nebija viņa dabā...
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers