Reģionos: Vēlas panākt, lai sāls vietā uz ielām kaisa smiltis 2 komentāri
 
Reģionos

Vēlas panākt, lai sāls vietā uz ielām kaisa smiltis

 
Edmunds Brencis, F64 Photo Agency

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par smilšu, nevis sāls izmantošanu ielu kaisīšanā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Fīlips Kapustins. Viņš piedāvā blīvi apdzīvotās vietās un pilsētās sāls kaisīšanas vietā izmantot smiltis. Kapustins uzsver, ka pilnīgi nekaitīgu pretapledošanas materiālu nav, taču smiltis mazāk bojā apavus un automašīnu virsbūves nekā sāls. Tāpat smiltis, atšķirībā no sāls, nerada kairinājumu mājdzīvnieku ķepām, piebilsts iniciatīvas pieteikumā.

Kapustins zināja teikt, ka viens no galvenajiem iemesliem, kapēc mūsdienās ledus kausēšanas nolūkos izmanto sāli, ir saistīts ar tās izmaksām, proti, tā ir lētāka nekā citi materiāli.

Lai samazinātu izmaksas, sāli varētu joprojām izmantot uz lieliem autoceļiem un ārpus pilsētām, taču apdzīvotās vietās, kurās uzturas daudz cilvēku, kā primārais materiāls būtu izmantojamas mazāk kaitīgās smiltis, rosināts iniciatīvā.

Idejas autora ieskatā sāls neizmantošana nodrošinās to, ka ziemas sezonā mazāk tiktu bojātas mājdzīvnieku ķepas, cilvēku apavi, automašīnu virsbūves, ceļa kvalitāte, kā arī viss cits, kas saistīts ar pārmērīgu sāls lietošanu uz pilsētu ceļiem.

Komentāri [2]
#
Džigits 11.marts 2018 21:09 atbildēt
Šodien no ielām sniegu nenovāc, bet atkausē ar sāli. Bez sāls, ar sniega smilšu maisījumu visa pilsētas satiksme apstāsies. Dzīvnieku ķepas būs pasargātas. Nav īsti laba ideja. Ja tagad, stundu pēc uzsnigšanas visi kaisa sāli, tad sniega šķūrēšanu/izvešanu sāks pēc 5h un aizliegs pisētā automašīnu stāvēšanu visu iespējamo ziemu
 
#
Sociums 11.marts 2018 19:54 atbildēt
Pēc likuma 50/50 ir nevainīvas prezumpcija.Sāls/smiltis. Kā pēc okupantu rokasgrāmatas, Bībeles.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers