Reģionos: Pāvilostas domes vadītājs skandalozo ''kuģi'' redz kā ņirgāšanos par Latvijas likumdošanu 50 komentāri
 
Reģionos

Pāvilostas domes vadītājs skandalozo ''kuģi'' redz kā ņirgāšanos par Latvijas likumdošanu

 
Kaspars Krafts/f64

Pāvilostas novadā pašā jūras krastā uzbūvētā konstrukcija, kas izskatās pēc ēkas, bet juridiski atzīta par kuģi, ir "ņirgāšanās par mūsu likumdošanu", pauda Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons ("Mēs savam novadam").

Pirms vairākiem gadiem, pamanot rosību jūras krastā, pašvaldība sazinājusies ar īpašniekiem un pieprasījusi skaidrojumus. "Viņi uzrādīja dokumentus, ka šī būve reģistrēta kuģu reģistrā kā būvniecības stadijā esošs kuģis. Mēs tur neko nevarējām izdarīt. Manuprāt, tā ir ņirgāšanās par mūsu likumdošanu," sacīja Kristapsons.

Šim jautājumam uzmanību pievērsa Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālā vides pārvalde. 2011.gada 28.novembrī uzņēmumam SIA "Alco" sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kurā norādīts, ka uzņēmums savā īpašumā aptuveni desmit metrus no stāvkrasta malas novietojis metāla režģu un pontonu konstrukciju, tādējādi pārkāpjot Aizsargjoslu likuma normas.

VVD nolēma uzņēmumu saukt pie administratīvās atbildības par normu prasību neievērošanu un piemēroja 300 latu (426 eiro) naudas sodu.

Uzņēmums to apstrīdēja, bet VVD ģenerāldirektors sākotnējo lēmumu atstāja negrozītu. Savukārt VVD ģenerāldirektora lēmumu uzņēmums apstrīdēja Administratīvajā rajona tiesā, lūdzot to atcelt.

Kā vēstīts, Pāvilostas novada Sakas pagastā pašā jūras krastā uzbūvēta atpūtas māja, kas juridiski atzīta par kuģi, šodien ziņo laikraksts "Kursas laiks". Laikraksts vēsta, ka izdomas un, visticamāk, arī naudas bagāti cilvēki bez attiecīgas atļaujas uzbūvējuši sev glaunu vasaras namiņu vien divus metrus no jūras, taču, kad to palūgts nojaukt, ir spējuši pierādīt, ka māja nav māja, bet gan peldlīdzeklis.

VVD Liepājas reģionālās Vides pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirms pieciem gadiem VVD Liepājas administratīvajā rajona tiesā zaudējis tiesvedību pret SIA "Alco" saistībā ar šīs konstrukcijas būvniecību. Kaut arī veidojumam vizuāli ir daudz lielāka līdzība ar ēku nekā ar peldlīdzekli, uzņēmums tiesā spējis ar attiecīgiem dokumentiem pierādīt, ka šī konstrukcija ir kuģis būvniecības stadijā.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, degvielas tirgotāja SIA "Alco" īpašnieks ir Argods Lūsiņš. "Dienas Biznesa" apkopotajā 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā viņš pērn ierindojās 9.vietā ar 43 miljoniem eiro. Kopš 2010.gada Lūsiņš dažādām partijām 11 ziedojumos kopumā atvēlējis 84 417 eiro. Sešas reizes viņš naudu pārskaitījis "Vienotībai". Pērn viņš trīs piegājienos apjomīgas summas ziedojis "Vienotībai" un Zaļo zemnieku savienībai. Arī 2016.gadā šie politiskie spēki izpelnījās uzņēmēja labvēlību.

SIA "Alco" 2016.gadā strādāja ar 2 937 924 eiro apgrozījumu un 901 283 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Komentāri [50]
#
Corbie 19.janvāris 2018 2:14 atbildēt
Latvijas likumdoshana ir nirgashanaas par pilsoniem... principaa taa ir kkaada noziedziiga grupa, kas sevi pasludinajusi par varu... un prezidents ar runu, lai pilsoni iesaistas politikaa un piedalas lemumu pienemshanaa, nav nekas vairaak kaa klaja nirgashanaas...
 
#
1aa 19.janvāris 2018 1:49 atbildēt
zinkas ir ņirgāšanās, ka katram nama īpašniekam jatīr ietve, kas pieder pašvaldībai, tā ir ņirgāšanās.

Bija teiciens, kurš māk labi formulēt domu, to izpaust, ar faktiem apliecināt ...ir pacietība, tam ir 21. gs. pielādēts ierocis rokā.
 
#
1a 19.janvāris 2018 1:24 atbildēt
īsti nesaprotu kur ir brēka? Nekādu ņirgāšanos nesaskatu. No uzņēmēja godīga rīcība, apmierinot savas intreses ar lielisku gudrību, neskādējot dabu vai parasto cilvēku gribu ..., man personiski vairāk intresē cik pāšvaldībai izmaksāja tiesāšanās, kurā zaudēja?
 
#
Ieva 19.janvāris 2018 1:15 atbildēt
Lai netēlo pagastvecis, nauda arī viņa maciņā!
 
#
OSTAPS BENDERS 19.janvāris 2018 0:30 atbildēt
9. pants. Tauvas josla
(7) Pēc saskaņošanas ar zemes īpašnieku tauvas joslā ir atļauta:
2) laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts;
(8) Šā panta sestajā un septītajā daļā minētās darbības drīkst veikt, ievērojot vides aizsardzības normas. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes tauvas joslā laivu un kuģu pārziemošana, būve un remonts, kā arī zvejnieku un ūdenstūristu apmetņu ierīkošana atļauta, ja tas nav pretrunā ar vietējās pašvaldības teritorijas plānojumu.
(9) Dabiskās tauvas joslas platums ir:
3) gar jūras piekrasti — 20 metru.
(12) Tauvas joslas platums tiek skaitīts:
3) jūras piekrastē — no tās vietas, kuru sasniedz jūras augstākās bangas.
P.S. Zemes īpašnieks VALSTS, ievērota vides aizsardzība un teritorijas plānojums -TIESA ir taisniga
 
Skatīt visus 50 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers