Reģionos: Aizkrauklē no bērnudārza var izslēgt bērnus, kuru vecāki nemaksā par ēdināšanu 11 komentāri
 
Reģionos

Aizkrauklē no bērnudārza var izslēgt bērnus, kuru vecāki nemaksā par ēdināšanu

 
Dmitrijs SUĻŽICS, F64 Photo Agency

Aizkraukles novada saistošie noteikumi paredz, ja vecāki par ēdināšanu bērnudārzā nav norēķinājušies divus mēnešus, kā arī nav panākta vienošanās par parāda atmaksu, bērns var tikt atskaitīts no pirmsskolas izglītības iestādes. Līdz šim tik kardināli soļi gan nav sperti, bet šogad pašvaldība pieļauj tiesvedības par senajiem parādiem, kādu novadā esot gandrīz 130, ziņo "TV Spektrs"

Pašvaldības bērnudārzos vienīgais, par ko jāmaksā vecākiem, ir ēdināšana. No šī maksājuma gan ir atbrīvotas daudzbērnu, trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes.

Aizkrauklē bērnu ēdināšana trīs reizes dienā, atkarībā no bērna vecuma, izmaksā aptuveni 35 eiro mēnesī. Pašvaldības apkopotā statistika liecina, ka 2017. gada nogalē par šo pakalpojumu nebija norēķinājušies gandrīz 11% vecāku.

Vairums esot tā saucamie kavētāji, bet netrūkstot arī ilgstošo parādnieku.

Saistošie noteikumi pieņemti jau 2014. gadā, bet aktualizēti vien šogad, kad kopējā parāda summa jau pārsniegusi 8000 eiro.

Avots: "TV spektrs"/LTV

Komentāri [11]
#
lapa 13.janvāris 2018 12:34 atbildēt
saja gadijuma uz 80 procentiem vainiga ir valsts , vina veido vidi kada dzivo tauta , vina izstrada nodoklus kas jamaksa . piem . lietuva un igaunija nav vieniga majokla nodokla , un daudz citu nodoklu , kas gramde latviesu tautu ,. pat partiku , lai izdzivotu saja dambrovska laimes stastu zeme , tautai jabrauc iepirkt lietuva , ari degvielu . driz runa ,kad saima grib nodokli par svaiga gaisa elposanu , trukstot naudas municijas iepirksanai , jo uzbrukot krievi.
 
#
lala 12.janvāris 2018 22:56 atbildēt
,,,ir dīvaini,,,radusies paaudze kurai nav nekāda atbildības sajūta!!!Par dzīvokli nemaksā,,,darbu negrib,,,gaida pabalstus,,,SMAGI!!!Un summa -35 eiro-mājās turot 3 reiz dienā bērnu nepabarot!!!
 
#
šausmas 12.janvāris 2018 21:49 atbildēt
Ja ģimenē tikai vienam ir darbs par minimālo algu , vienkārši nav iespējams samaksāt arī tos 35 EUR,ir jāizvērtē katras ģimenes materiālais stāvoklis un tad var mest bērnus uz ielas!!!
 
#
paps » šausmas 13.janvāris 2018 1:27 atbildēt
Uz ielas nē bet kolektīvi pie Ozolas uz kabinetu gan .
 
#
muša » šausmas 13.janvāris 2018 1:31 atbildēt
Maznodrošinātie un trūcīgie taču ir atbrīvoti no maksas! Un nav 35 eiro mega summa, ko nevar samaksāt par bērna ēdināšanu! Parasti gan nemaksātāji ir vienkārši nekauņas, nevis trūcīgi.
 
#
z 12.janvāris 2018 21:35 atbildēt
Vai tad pašvaldība nevar iet pretī!Bērnam varbūt tā ir vienīgā ēdienreize,dzīvojam Latvijā bet cilvēki dzīvo pusbadā kā tuksnesī!
 
#
? » z 12.janvāris 2018 23:32 atbildēt
Taisīt bērnu dzērumā nav māksla...
 
#
Paps » z 13.janvāris 2018 1:40 atbildēt
Var palīdz't bērniu vcākiem kuri patiešam iet un strādā bet pie mums to dīkdieņu ,pārgudrīšu slaistu ir tik daudz ka arī tiem jau nesanāk. Pēc būtības ja nu kas, tad pašvaldības naudu neštancē bet to iegūst no uzņēmēju un cilvēku nodokļiem. Sanāk ka tie kas strādā par kautkādu algu ,atbalsta vēl slaista baru.
 
#
mamma 12.janvāris 2018 20:47 atbildēt
Un pareizi dara! Kāpēc vieni maksā, bet citi atļaujas nemaksāt? Tā summa arī nav tik astronomiska, lai nespētu samaksāt. Polšam parasti sanāk, bet bērnudārzam, redziet, nesanāk!
 
#
> » mamma 12.janvāris 2018 23:31 atbildēt
bingo !
 
Skatīt visus 11 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers