Reģionos: Vien puse iedzīvotāju svin Lāčplēša dienu, liecina aptauja 14 komentāri
 
Reģionos

Vien puse iedzīvotāju svin Lāčplēša dienu, liecina aptauja

 
F64 Photo Agency

Aptuveni puse jeb 51% Latvijas iedzīvotāju šogad plāno svinēt Lāčplēša dienu, liecina pētījumu kompānijas "Kantar" TNS novembra sākumā veiktā aptauja.

Lāčplēša dienu iedzīvotāji visbiežāk plāno svinēt mājās savu radu un draugu lokā - caurmērā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atzīmēs šo dienu savu tuvinieku vidū.

Kādā Lāčplēša dienas Latvijas varoņu piemiņas pasākumā piedalīsies 16% iedzīvotāju, bet 10% iedzīvotāju dosies nolikt svecītes pie Rīgas pils mūra 11.novembra krastmalā.

Mazāk nekā desmitā daļa iedzīvotāju piedalīsies kādā Lāčplēša dienai veltītā koncertā vai dosies uz militāro parādi. Savukārt 1% iedzīvotāju Latvijas varoņu piemiņas dienā dosies uz īpašo dievkalpojumu baznīcā.

Lāčplēša dienu biežāk plāno svinēt ģimenēs, kurās runā latviešu valodā.

F64 Photo Agency

Jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem biežāk nekā iedzīvotāji citās vecumgrupās pauduši apņēmību doties nolikt svecītes pie Rīgas pils mūra. Savukārt skolēni un studenti Lāčplēša dienā biežāk nekā pārējie iedzīvotāji plāno doties klātienē vērot militāro parādi.

Vīrieši biežāk nekā sievietes Lāčplēša dienu vēlas atzīmēt mājās savu radu un draugu lokā, kamēr sievietes biežāk nekā vīrieši šajā dienā plāno apmeklēt kādu varoņu piemiņas pasākumu.

Tāpat aptauja liecina, ka rīdzinieki Lāčplēša dienā biežāk nekā reģionu iedzīvotāji dosies pie Rīgas pils mūra nolikt svētku svecītes, kamēr iedzīvotāji reģionos piedalīsies kādos citos, visdrīzāk vietējos, varoņu piemiņas pasākumos.

Aptauja veikta laikā no 31.oktobra līdz 2.novembrim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 960 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Komentāri [14]
#
lapa 11.novembris 2017 16:45 atbildēt
sajos svetkos valdiba savai tautai devusi labu davanu - visu piena produktu cenu pielikumu - un ta stipri jutami . esam jums pateicigi , musu mila valdiba . perciet tik municiju - krievi jau uzbruk.
 
#
1905 » lapa 11.novembris 2017 21:10 atbildēt
valdība diktēja cenas tikai CCCP laikos
tas noveda pie tukšiem veikalu plauktiem
un CCCP sabrukuma
mūsu valdībai nav pilnīgi nekādas iespējas pavēlēt buržujiem, par kādām cenām viņiem jāpārdod darbaļaudīm piena produkcija
 
#
diemžēl 11.novembris 2017 14:28 atbildēt
valsts svētkos jūtamies kā teatrī ,skatoties skroderdienas silmačos ,bet izejot uz ielas īstenībā ,saprotam ,ka tas ir tikai teatris.
 
#
olsa 11.novembris 2017 12:07 atbildēt
lāčplēšu dīnu izgudrojis osīris un viņa zeltītais loceklis, šõ dienu piekopj visas illuminati izvarotās valstis, tai skaitā arī mūsējā, latvija tiek izvarota vēl līdz pat šim brīdim. no visām pusēm
 
#
Maarim 11.novembris 2017 11:24 atbildēt
Kaads te sakars ar aatrajiem krediitiem un beernu dzimsanu. Kameer buus Latvijaa taadu idiotu kaa tu beerni nedzims un neviens neatgrieziisies.Varu tikai pauujinaat kaa Aaboltina uz tevi UUUUUUUUUUUUU.
 
#
Māris » Maarim 11.novembris 2017 11:45 atbildēt
Un reāli ar vairāk nekā nevarat. Kā tikai ūjināt. Kas boļševikus pie varas veda? Pareizi -latvieši. No kuras nācījas skandināvi baidījās-latviešiem. Un tagaad no kā baidās latvietis,no latvieša. Dīvānpirdēji.
 
#
Fēlis 11.novembris 2017 11:17 atbildēt
Otra puse svin 9.05.
 
#
Neslāvs » Fēlis 11.novembris 2017 12:33 atbildēt
Otra puse svin 16.03. Okupanti nav valsts iedzīvotāji.
 
Skatīt visus 14 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers