Reģionos: Bruņotajos spēkos notikusi kaujas gatavības pārbaude 5 komentāri
 
Reģionos

Bruņotajos spēkos notikusi kaujas gatavības pārbaude

 
REUTERS/ SCANPIX

4. un 5.septembrī Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā un vienībās veikta personāla apziņošana par pulcēšanos, lai pārbaudītu apziņošanas sistēmas efektivitāti un personāla spēju reaģēt valsts apdraudējuma situācijā.

Apziņošana ir daļa no personāla kaujas gatavības pārbaudes un tās mērķis ir pārbaudīt personāla gatavību noteiktā laikā ierasties dienesta vietā. Apziņošana bruņoto spēku vienībās notiek regulāri. Saņemot bruņoto spēku komandiera pavēli par kaujas gatavības pārbaudi, vienībai noteiktā laikā un pilnā apbruņojumā jāizvēršas un jāieņem pozīcijas noteiktā rajonā ārpus to pastāvīgajiem izvietojumiem.

Kaujas gatavības pārbaudes uzdevums ir pārbaudīt un vingrināt ne tikai vienības vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi, bet arī pārbaudīt un vingrināt tās apakšvienību spējas veikt izvirzīšanos uz aizsargājamo objektu, izvēršanos un uzdevuma izpildi, kā arī pārbaudīt radio sakaru darbību starp bruņoto spēku taktiskā un operacionālā līmeņa vienībām.

Aivars Ķesteris/F64 Photo Agency

Nacionālajos bruņotajos spēkos septembrī intensīvi turpināsies mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem un iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem. Iespēju robežās operatīvā informācija būs pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Komentāri [5]
#
Pastalnieks 5.septembris 2017 14:32 atbildēt
Vai ta šiem nebija jādodas palīgā Latgales plūdu seku likvidēšanā? Jeb Latgale nav Latvija?
 
#
nevar » Pastalnieks 5.septembris 2017 15:28 atbildēt
tur viss applūdis, nevar tikt klāt, ūdens noskries, tad varbut ar kāds aizbrauks, bet no otras puses , ko ta braukt ja ūdens jau prom?
 
#
:) 5.septembris 2017 14:21 atbildēt
kārtejā dubultmorāles paraugstunda. ja izsludina pie mums tad tas ir labi,tā tam jābut, ja to pašu izdara krievijas puse, tad tā ir agresijas izpausme, mēģinājums iebiedet. tāpat mācibas, ja notiek pie mums plašas mācibas ar ārvalstu armiju piesaisti, tad tas ir lieliski, ja krievija rīko mācibas savā teritorijā, tad tā ir agresija.....
tipiska tūdaliņu domāšana amišu kara kurināšanas pasutijuma ietvaros
 
#
olegs golovciks 5.septembris 2017 14:03 atbildēt
Ar ko tad tik brashi gatavojas kauties ?
 
#
Raimonds 5.septembris 2017 14:00 atbildēt
Nu bet protams, kā ta citādāk ....tak krievi nāk ....
Svilinās ... ai kā svilinās ... nu vienreiz tās ASV un Briseles prostitūtas ai kā svilinās ...
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers