Reģionos: Krimas aneksijā piedalījies krievu baikeris un politiķis nopērk dzīvokli Daugavpilī 12 komentāri
 
Reģionos

Krimas aneksijā piedalījies krievu baikeris un politiķis nopērk dzīvokli Daugavpilī

 
Baikeru klubs "Nakts Vilki" / SCANPIX

Krievijā līdzīgi kā Latvijā amatpersonām ir jāiesniedz deklarācijas, lai atskaitītos par saviem īpašumiem un bagātībām. Kāds nelielas piemaskavas pašvaldības līderis ir deklarējis nelielu dzīvokli Latvijā, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Šis partijas “Vienotā Krievija” biedrs Konstantīns Karakovskijs ir ne tikai politiķis no kāda nelielas pašvaldības, bet aktīvi darbojas Vladimiram Putinam lojālajā motoklubā “Nakts Vilki”, un kopā ar šiem “baikeriem” piedalījies Krimas okupācijā.

Par aktīvo līdzdalību Krimas atgriešanā Krievijas sastāvā Karakovskijs saņēmis apbalvojumus. Pēc atbraukšanas no Krimas viņš atgriezies politiķa ampluā. Un turpina regulāri apmeklēt savu īpašumu Daugavpilī.

Motoklubs “Nakts Vilki” Krievijā izveidojās pēc PSRS sabrukuma. Viņu līderis ir Aleksandrs Zaldo-stanovs ar iesauku Ķirurgs. “Nakts vilki” aktīvi atbalsta Vladimiru Putinu, slavina Staļinu, izveidojuši īpašu grupējumu “Antimaidans”, kas apkaro varas opozīciju Krievijā. Viņiem bijusi arī ļoti svarīga loma Krimas okupācijā.

NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts sarunā ar "Nekā Personīga" norāda, ka "Nakts vilku" kustība ir baikeru kustība, ar kuriem arī Putins savā laikā ar viņiem ir braukājis, bija Krimas aneksijas periodā viens no aktīvākajiem propagandas līdzekļiem gan arī ietekmēšanas veids. Jo šie cilvēki bija viens no pirmajām redzamajām klātbūtnēm, kas bija, kas ļoti skaļi runāja, ka Krimai ir jāpievienojas, gan arī pēc tam bija tie visi lielie šovi. Principā tādā ziņā viņi spēlēja vienu no centrālajām publiskajām lomām Krimas okupācijā un Krimas pievienošanā Krievijai.

SCANPIX

Pēc Krimas okupācijas pret “Nakts vilku” līderi rietumi ieviesa sankcijas. Šobrīd baikeri organizē atbalsta punktus Donbasā, rīko militārās apmācības un piedalās aktīvajā kara darbībā.

Pirms gada no Latvijas uz Krieviju tika izraidīts “Nakts vilku” filiāles līderis Krievijas pilsonis Igors Lakatošs. Ķirurgs tāpēc zākāja Latviju un solīja mūsu valsti sūdzēt tiesā.

“Nakts vilku” klubā aktīvi darbojas kāds Putina partijas “Vienotā Krievija” ierindas biedrs. Konstantīns Karakovskijs ir ne tikai “Nakts vilku” paspārnē esoša cīņas kluba vadītājs, bet ir starp Istru un Maskavu esoša 3000 iedzīvotāju neliela ciemata Snegiri pašvaldības priekšsēdētājs. Kad sākās karš Ukrainā, viņš ar motoklubu brauca uz Krimu.

Laikraksts “Novaja gazeta” publicējis slepenu apbalvoto Krimas neatkarības cīnītāju sarakstu. Tajā starp bokseriem, profesionāliem futbola huligāniem, baikeriem un cilvēkiem ar kriminālo pagātni minēts arī Karakovskija vārds.

Lietuvā dzīvojošais Krievijas opozicionārs no kustības “Solidaritāte” Mihails Maglovs, pētot Krievijas politiķu deklarācijas, pamanījis, ka Konstantīns Karakovskijs deklarējis viņam piederošu dzīvokli Latvijā. "Nekā personīga" izdevies noskaidrot, ka Karakovskijs 2012.gada jūlijā patiešām nopircis nelielu dzīvokli Līvānos Zaļajā ielā 21.

Sazinoties ar dzīvokļa agrāko īpašnieku, viņš apgalvo, ka pirkuma brīdī bijis ārpus Latvijas un darījumu ar Karakovskiju kārtojis kāds viņa radinieks. Dzīvoklis savulaik ticis nopirkts izsolē no pašvaldības un pārdots tālāk. Mājas iedzīvotāji zina stāstīt, ka dzīvoklis jau labu laiku nav apdzīvots. Mājas vecākais iebraucēju no Krievijas pats neesot ne reizi saticis. Bet zina stāstīt, ka blakus kāpņu telpā dzīvojot Mārtiņš, kurš Karakovskija dzīvokli remontējis. Par celtniecības darbiem atbildīgais kaimiņš lepni stāsta, ka pēdējos gados remontējis vismaz sešus dzīvokļus, kurus Līvānos nopirkuši dažādi maskavieši. Naudu strādniekiem nemaksāja īpašnieki, bet kāds vietējais līvānietis. Viņš esot maskaviešu uzticamības persona, kuram iebraucēji pārskaita naudu un viņš apmaksājot gan komunālos rēķinus, gan devis naudu celtniekiem.

Karakovskija dzīvoklis palicis nepabeigts, jo īpašnieks neesot vairs maksājis celtniekiem par padarīto. 2013.gadā par šī dzīvokļa īpašnieku kļuvis kāds Nodarijs Georgadze.

Konstantīns Karakovskijs nu jau dažus gadus ir kļuvis par Daugavpils iedzīvotāju. Viņš par 2400 eiro nopirka dzīvokli un kā stāsta kaimiņi, viņš uz šejieni arī bieži braucot.

Pēc kaimiņu teiktā, Karakovskijs ar sievu uz Daugavpili brauc regulāri. Kāda veida iebraukšanas dokumentus Latvija viņiem ir izsniegusi neviena no aptaujātajām atbildīgājām iestādēt atbildēt nespēja.

Pilsonības un migrāciju lietu pārvalde apgalvo, ka arī dažus tūkstošus eiro vērtais dzīvoklis Daugavpilī varētu būt pietiekams pamatojums, lai iebraucējs pieprasītu Šengenas vīzu ceļošanai pa Eiropas savienību. Kad vīzas termiņš iztek, iestādes vērtē vai ieceļotājs Latvijā uzvedies labi. Ja viss bijis kārtībā, tad nākamā vīza tiek izsniegta jau uz garāku laiku. Maksimālais termiņš, ko var piešķirt, esot pat 5 gadi.

Arī ārlietu ministrijas atbilde ir sausa un formāla - Katrs vīzas pieteikums tiek vērtēts individuāli. Ja rodas bažas - persona tiekot izpētīta padziļināti, iesaistot arī citas atbildīgās institūcijas. Vai tas noticis Karakovskija gadījumā, ministrija neatklāj. Tieši tā pat neko par konkrēto ieceļotāju no Krievijas mums nespēja precizēt Drošības policija.

Komentāri [12]
#
Lauku vecis 19.jūnijs 2017 7:26 atbildēt
Latvijā nekontrolēti par"" ( kukuļiem?"") tiek dotas atļaujas iegādāties krieviem dzīvokļus. Latvijā atstāja 20 000 krievu virsniekus, kuri beiguši prestiža krievu kara skolas un skaitās pasaulē labāk
ās un labākos beidzējus sūtīja dienēt Baltijā.
Lūk. pat Saeimā sācies "" karš""
www.youtube.com/watc..aign=post_1727747002
 
#
Lauku vecis » Lauku vecis 19.jūnijs 2017 7:27 atbildēt
P/s apm 1000 jau iegādājušies dzīvokļus un mājas.
 
#
Jānis » Lauku vecis 19.jūnijs 2017 10:50 atbildēt
Nudien nebūtu pārsteigts,ja kādu dienu uzzinātu ,ka kremļa varasvīri īpašumā iegādājušies ministru māju ,prezidenta pili un saeimas ūķi Pie mūsu drošības iestāžu efektīvās darbības tas nav nekas neiespējams
 
#
Math 18.jūnijs 2017 23:32 atbildēt
Jā, Krimu anektēja, izmantojot militāru spēku no Krievijas, bet tas referendums bija nelikumīgs, un tā rezultāti falsificēti, to taču tu, cerams, zini!
 
#
to Math » Math 19.jūnijs 2017 2:05 atbildēt
Nemuldi, zombij.
 
#
Skolnieciņš_2.0. 18.jūnijs 2017 21:52 atbildēt
Un atkal sekos mans melnais humors… Daoisma pamatos ir iņ un jaņ. Tāpēc katrai medus mucai, prezīcāk, kā kuru reiz pagadās, es pievienoju karoti vircas.
Šoreiz jūs sagaida melnais joks par ceļošanu…
” Vai vēlaties ceļot kopā ar Skolnieciņu? Tūrisma aģentūra “Josifs Džugašvilī” aicina jūs, mani sekotāji, vienreizējā ceļojumā uz Sibīriju! Šī ir vienreizēja iespēja saņemt akciju ceļojumam! Akcija visiem brīvprātīgajiem 50%! Maksa ir nieka 16 000€ par katru ģimenes locekli! Izmanto iespēju, draugs! Dodies uz Sibīriju ar Skolnieciņu! Mīlot, Skolnieciņš P.S. Mājlopu pārvadāšana ir bezmaksas…”
© Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{
 
#
Jj 18.jūnijs 2017 21:15 atbildēt
Un dp ar savu budžetu uzskata ka viss ok
 
#
He 18.jūnijs 2017 20:37 atbildēt
Vai tad Krima bija anekteta ? Paskataties uz Vidusaustrumiem ko jus darat ar jusu saimnieku luk ta ir okupacija un terorisms.Krima bija referendums.Ak ja jus taks nezinat kas tas ir :D
 
#
koko » He 19.jūnijs 2017 1:37 atbildēt
ko tu te di.rs! ne tu zini, ne tu sajēdz, utainā vate! jā, Krima ir okupēta. mazāk kiseļu skaties, varbūt tev pat savs viedoklis parādīsies.
referendums. apsmiekls, ne referendums. ievedīs utainajā parašā ķīniešu armiju un uztaisīs referendumu, tad paskatīsimies rezultātus, pajol. ko tad tu mausi, kad " dokumenti" rādīs, ka visi grib dzīvot Ķīnā?
nu, jā, tu jau neko, tu jau Eeeeeiropā dzīvo, baudi visus labumus. savas tēvzemes-paršas nodevējs esi. tā viš ir ar tiem lielajiem patriotiem - izsmiekls ne krievu patriots. pfff.
 
#
to koko » koko 19.jūnijs 2017 2:11 atbildēt
Krimā asinis nav izlijušas, tev neliekas, ka tas ir pluss? Krimieši jau 91.gadā gribēja tikt āra no Ukrainas, tas taču ir vispārzināms fakts. Labāk skaties, ko tu esi ielaidis savā zemē:
A Syrian fighter plane engaged in operations against Daesh in Raqqah has been downed by the US-led coalition.
The plane crashed and the pilot’s whereabouts were still unknown, the Syrian army said in a Sunday statement.
The Syrian army’s general command stressed that the “flagrant aggression” highlights the US’s true stance against terrorism.
“The attack stresses coordination between the US and Daesh, and it reveals the evil intentions of the US in administrating terrorism.” it added. "This comes at a time when the Syrian army and its allies were making clear advances in fighting the Daesh terrorist group."
 
#
kokoko » koko 19.jūnijs 2017 2:22 atbildēt
ASV jau gan noteikti sarīkoja referendumu indiāņiem, pirms viņi izkāva veselu kontinentu? Nav gan redzēti rezultāti, bet noteikti taču tādi ir, vai ne? Starp citu Krimā joprojām dzīvo cilvēki, neskatoties uz krievu karabāzes esamību tur, ko gan nevar zināt kā būtu, ja ASV tur būtu ierīkojusi savējo. Diego Garcia sala taču tika iztīrīta no pamatiedzīvotājiem visai brutālā veidā. Neesi painteresējies? Vai vienkārši esi apmaksāts komentētajs?
 
Skatīt visus 12 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers