Reģionos: Ventspils brīvostā būs jaunas darba vietas 7 komentāri
 
Reģionos

Ventspils brīvostā būs jaunas darba vietas

 
Skatīt 2 bildes
Publicitātes foto
Publicitātes foto
Publicitātes foto
 
Ventspils brīvostā būs jaunas darba vietas
1 / 2 Bildes 
 
 

Viena no Ventspils pašvaldības prioritātēm ir jaunu darba vietu radīšana, attīstot ražošanas nozari pilsētā. Šobrīd rūpniecībā Ventspilī strādā ap 2200 cilvēku, taču pašvaldība pie šiem skaitļiem apstāties neplāno. Līdz 2020. gadam Ventspils brīvostas teritorijā paredzēts uzbūvēt vēl vismaz trīs jaunas ražošanas ēkas.

Jau kopš 2000. gada ciešā sasaistē ar Ventspils brīvostu Ventspils pašvaldība dara visu iespējamo, lai ar jauniem ražošanas uzņēmumiem radītu jaunas darba vietas, tā mazinot atkarību tikai no viena - tradicionālā ostas sektora. Šajā jomā ir vairāki veiksmes stāsti, tajā skaitā tādas rūpnīcas kā Bucher Municipal, Malmar Sheet Metal, Hansamatrix Ventspils, ARBO Windows, kas ir atdzimis un veiksmīgi strādā uz eksportu, un citas.

Turpinot attīstīt rūpniecības nozari, Ventspils brīvostas pārvalde brīvostas teritorijā tuvākajos gados būvēs vēl trīs jaunas ražošanas ēkas, kas tiks nodotas uzņēmēju rīcībā. Tostarp Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā taps jauna ražošanas ēka Nr. 6 ar aptuveni septiņu tūkstošu kvadrātmetru lielu platību. Šīs ēkas nomnieks būs jaunais uzņēmums Immer Digital, kas pagājušajā gadā Ventspilī ienāca ar labi apmaksātām darba vietām. Kompānija ražo saldumu ietinamos papīrus un iepakojumus pārtikas un sadzīves ķīmijas precēm. Immer Digital uzņem apgriezienus, un tam ir vajadzīgas papildu ražošanas telpas.

Tāpat Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā taps ražošanas ēka Nr. 7 ar platību četri tūkstoši kvadrātmetru. Šo ēku vēlas nomāt uzņēmums, kura pamata sadarbības partneris ir HansaMatrix Ventspils. HansaMatrix Ventspilī ražo dažādus pasaules līmeņa augsto tehnoloģiju produktus, kas satur elektronikas iespiedshēmas. HansaMatrix darbība Ventspilī ir viens no piemēriem, kā viena nozīmīga uzņēmuma ienākšana ļāvusi rasties un attīstīties citiem. Šajā gadījumā - IT nozarē. Līdzīgs uzņēmumu savstarpējās sadarbības modelis Ventspilī ir metālapstrādes jomā. Var pamatoti prognozēt, ka Ventspilī pieprasījums pēc šīs jomas speciālistiem tuvākajos gados būs nemainīgi augsts.

Savukārt trešā ražošanas ēka tiks būvēta Ganību ielā 103, iepretī CSDD ēkai. Šai ēkai nomnieks pagaidām vēl nav izvēlēts, bet, lai gan ēka nomniekus varēs uzņemt tikai 2021. gadā, interese par tās izmantošanu no vairākiem starptautiskiem uzņēmumiem jau ir izrādīta. Jauno ražošanas ēku būvniecībai piesaistīts arī ES struktūrfondu finansējums.

Kopš divtūkstošo gadu sākuma darbam Ventspils brīvostā piesaistītajos uzņēmumos izveidots aptuveni 1400 jaunu darba vietu. 70% no rūpniecībā nodarbinātajiem Ventspilī strādā tieši jaunizveidotajos uzņēmumos. Uzņēmumu attīstībai vienlīdz svarīga gan pašvaldības attieksme, atbalsts un infrastruktūra, gan labu darbinieku piesaiste. Ventspils augstskola un Ventspils tehnikums savas programmas veido ciešā sadarbībā ar Ventspils uzņēmumiem. Saprotot, ka uzņēmumu darbiniekiem aizvien aktuālāks kļūst brīvu dzīvokļu jautājums, pašvaldība sākusi jaunu dzīvokļu celtniecības programmu.



Komentāri [7]
#
Aizcelojusii Saulcerite 16.jūnijs 2017 22:02 atbildēt
Tie 7000 ventspilnieku, kuri sabalsoja par Lembergu, acimredzot, sez pie saviem skivjiem un talak par taa malu neredz.
 
#
Vizbulīte.. 15.jūnijs 2017 14:09 atbildēt
"Radīt jaunas darba vietas",kāda nodeldēta frāze.Cik tad darba vietu -5-6?
 
#
vecaki. 13.jūnijs 2017 20:32 atbildēt
Jaunatne,Ventspili ar minimalo 380eiro nevar izdzivot tadel aizbrauc un cinas eiropa,bet Ventspils paliek ar pensionariem invalidiem un pabalst nemejiem.
 
#
Kendjuks 11.jūnijs 2017 9:33 atbildēt
Venstspilī visi cītīgi strādā. Par 240-400 eiro "uz rokas". Pat brīvdienās ir maz cilvēku uz ielām. Visi strādā. Drīz tā strādās, kā Latgales pamestajos ciematos.
 
#
Ansis 10.jūnijs 2017 10:21 atbildēt
"Viena no Ventspils pašvaldības prioritātēm ir jaunu darba vietu radīšana" nezinu- tas skan vairāk smieklīgi vai nožēlojami. Pareizāk būtu rakstīt, ka vienīgā prioritāte ir izdabāt lembim un piebāzt kabatas.
 
Skatīt visus 7 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers