Reģionos: SKOLĒNU KAUTIŅŠ OGRĒ: Abas ģimenes saņems palīdzību no pašvaldības 8 komentāri
 
Reģionos

SKOLĒNU KAUTIŅŠ OGRĒ: Abas ģimenes saņems palīdzību no pašvaldības

 
F64/attēlam ir ilustratīva nozīme

Ogres novada Sociālā dienests savu iespēju robežās sniegs palīdzību abu kautiņā Ogresgala pamatskolā iesaistītajiem puišiem un viņu ģimenēm,pastāstīja dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa.

"Šis ir jauns gadījums un no vienas apsekošanas pilnvērtīgus secinājumus izdarīt nav iespējams, viss darbs mums vēl ir tikai priekšā. Savu kompetenču ietvaros Ogres novada Sociālais dienests darīs visu iespējamo, lai mazinātu gan cietušā bērna traumatisko pieredzi, gan arī strādās ar varmākas ģimeni," teica Ozoliņa.

Ogrē lielākajās skolās dežurē pašvaldības policists, dažās - darbojas video novēršanas sistēma. Tā kā Ogresgala pamatskola ir neliela lauku skola, tajā ir tikai sargs, aģentūrai LETA pastāstīja Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieces izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane.

Vakar saistībā ar notikušo kautiņu situāciju Ogresgala pamatskolā izvērtēja arī Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Andrius Ufartas/ f64 photo agency

LETA jau vēstīja, ka pēc Tamanes rīcībā esošās informācijas kautiņš ir sācies ar tādu kā savstarpēju ķerstīšanos un apsaukāšanos. Ar abiem kautiņa dalībniekiem jau iepriekš strādājis skolas atbalsta personāls - psihologs un sociālais darbinieks. Abiem ir bijis sastādīts individuālais plāns, kā strādāt ar viņu ģimenēm, sekmēm, uzvedību un korekciju. Viens no konfliktā iesaistītajiem puišiem skolā ir gājis jau ilgāku laiku, viens - nesen.

Lai līdzīgi atgadījumi neatkārtotos, pēc pašvaldības vadītāja vietnieces domām vairāk ir jāstrādā pie bērnu un arī vecāku savstarpējās komunikācijas.

"Bērni šobrīd ir ļoti agresīvi. Dažs ir apjucis par to, ka vecāki ir ārpus Latvijas un jādzīvo kopā ar vecvecākiem. Daudzi bērni pašreizējā sociāli ekonomiskajā situācijā cieš no uzmanības deficīta, no dažādām materiālajam iespējām un sekas nereti izpaužas skolā. Mēs neprotam uzklausīt, izrunāties un risināt strīdus. Arī vecāki bieži vien ir agresīvi šajās sarunās, necenšas atrisināt strīdu, bet aizstāv savas ambīcijas. Rezultātā mēs esam tur, kur mēs esam," pauda Tamane.

Kā vēstīts, Ogresgala pamatskolas direktore Skaidrīte Butāne aģentūrai LETA nevēlējās paust lietas apstākļus par incidentu, kurā tika smagi piekauts kāds 12 gadus vecs zēns. Viņa apgalvoja, ka informācija, kas par šo atgadījumu parādījusies plašsaziņas līdzekļos, neatbilstot patiesībai, taču citu informāciju nesniedza.

Savukārt Ogres novada bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inga Andersone aģentūrai LETA paskaidroja, ka bāriņtiesai nav informācijas par personām, kuras bijušas iesaistītas kautiņā, līdz ar to viņa nevar pateikt vai kautiņa dalībnieku ģimenes iepriekš ir bijušas nonākušas bāriņtiesas redzeslokā.

Pēc ziņu aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, incidents, kurā smagi piekauts 12 gadus vecs zēns, noticis Ogresgala pamatskolā. Kā skaidroja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirknī, piekautā zēna veselības stāvoklis ir stabils un viņa dzīvībai briesmas nedraud. Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Kautiņš starp 12 un 13 gadus veciem skolēniem izcēlies 15.maijā pēc stundām skolas teritorijā. Tā gaitā vecākais skolēns smagi piekāva jaunāko.

Komentāri [8]
#
tā ir 19.maijs 2017 19:20 atbildēt
agresīvisms pie mums ienāca no Amerikas (ASV) ar viņu agresīvajām filmām, kur katrā filmā piekauj, aplaupa, nošauj,
 
#
tā ir 19.maijs 2017 19:20 atbildēt
agresīvisms pie mums ienāca no Amerikas (ASV) ar viņu agresīvajām filmām, kur katrā filmā piekauj, aplaupa, nošauj,
 
#
tā ir 19.maijs 2017 19:20 atbildēt
agresīvisms pie mums ienāca no Amerikas (ASV) ar viņu agresīvajām filmām, kur katrā filmā piekauj, aplaupa, nošauj,
 
#
kaušļus no skolas ārā 19.maijs 2017 19:14 atbildēt
kas nu vēl nebūs, dzīvnieki=slepkavas
 
#
Rasa 19.maijs 2017 16:59 atbildēt
Piekrītu autoram komentārā"Pietiek". Viss liecina, ka varmāka netiks izslēgts no skolas, ar viņu auklēsies visi dienesti. Tā tiks bruģēts ceļš uz vardarbību ģimenē un sabiedrībā!
 
#
Skolnieciņš » Rasa 2.jūnijs 2017 13:56 atbildēt
Nu, nabadzība un punkts... Socilie dienesti nāks ciemos.
 
Skatīt visus 8 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers