Reģionos: Lai Latgalē samazinātu bezdarbu par 1%, nepieciešami 81,7 miljoni eiro 30 komentāri
 
Reģionos

Lai Latgalē samazinātu bezdarbu par 1%, nepieciešami 81,7 miljoni eiro

 
F64

Lai Latgalē sasniegtu 1% ietekmi uz bezdarba samazinājumu, no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) nepieciešams nodrošināt kopējo finansējumu 81,7 miljonus eiro paredzēto 52,2 miljonu eiro vietā, teikts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā informatīvajā ziņojumā par Rīcības plāna Latgales reģiona izaugsmei 2015.-2017.gadam ieviešanu.

VARAM skaidro, ka pašlaik par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem - 52,24 miljoniem eiro, plānots radīt 861 jaunu darba vietu, kas Latgales reģionā samazinātu bezdarbu par 0,641%.

Iesniegti projekti 46% jeb 23,9 miljoniem eiro no finansējuma, kas paredzēts Latgales plānošanas reģiona un Alūksnes novada pašvaldības degradēto teritoriju revitalizācijai.

Ministrija norāda, ka ņemot vērā Latgales sociālekonomisko situāciju un augstāko bezdarba līmeni Latvijā, nepieciešams ES fondu vidusposmā izvērtēt papildus finansējuma piešķiršanas iespējas, lai sasniegtu 1% ietekmi uz bezdarba samazinājumu. Lai to sasniegtu nepieciešams izveidot 1345 jaunas darba vietas, tas ir jau plānotās 861 un papildu 484 jaunas darba vietas.

VARAM skaidro, ka, lai izveidotu 1345 jaunas darba vietas, nepieciešams nodrošināt kopējo finansējumu 81 751 182 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fondā, tas nozīmē, ka pašlaik plānotajiem 52 247 026 eiro papildus nepieciešami 29 504 156 eiro.

Līdz ar to Finanšu ministrijai sadarbībā ar VARAM nepieciešams līdz 2019.gada 31.decembrim izvērtēt iespēju papildu ERAF finansējuma novirzīšanai Latgales reģionam, nodrošinot šī jautājuma sākotnējo izskatīšanu Sadarbības partneru darba grupā par Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda jautājumiem.

Informatīvo ziņojumu otrdien, 16.maijā uzklausīs valdības sēdē.

Komentāri [30]
#
Yes 13.maijs 2017 9:03 atbildēt
Kāpēc tikai Latgalei? Kurzemē un Vidzemē ir tieši tas pats. Latvija ir bagāta, tikai mūsu kopējo labumu pievākuši izmanīgi ļautiņi un kļuvuši miljonāri. Vai pārdevuši visu ārzemju spekulantiem, ko pie mums nosauc par investoriem, un tie visu peļņu izved uz savām valstīm. Varasvīri bezpalīdzīgi plāta rokas un priecīgi, kad kāds "investors" dažreiz samaksā nodokļus. Vaina nav cilvēkos, bet pašā sistēmā, valsts pamatlikumos, kas to visu pieļauj.
 
#
savādnieks » Yes 13.maijs 2017 9:49 atbildēt
Jo valstī nav VALSTSVĪRI ir tikai politiskie grupējumi,kuri radījuši sistēmu pašlabuma attīstīšanai.Un nav nekā pārsteidzoša ,ka Latgales tēma tiek aktualizēta pirmsvēlēšanu gaisotnē.
 
#
savādnieks 13.maijs 2017 8:51 atbildēt
Paga,paga,bet varbūt sākt ar auditu VK secinājumiem,kas ir izdarīts par jau iztērētajiem miljoniem.Cik nu man tā informācija,tad naudas redzamā daļa ir Rēzeknē uzceltā koncertzāle GORS.Ar tādu pašu pieeju tiek izķengāta fondu nauda visā valstī.Lai piedod man ''kultūristi'',bet nebūs darba vietu,arī kultūras/tautas nami stāvēs bez izmantošanas.
 
#
Dadzis 13.maijs 2017 8:20 atbildēt
Kādas darba vietas tiks radītas,ja vajag miljonus? Strādnieks ar savu darbu uztur sevi un vēl veselu varzu ierēdņu.Tātad tiks radīti jaunas ierēdņu vietas,vai apartamentos,departamentos,domnīcās un velns vīņu zin kā sauc tos kantorus,tiks piešķirti miljoni,lai varētu nelietderīgi izsaimniekot?Pieredze rāda ka labuma TAUTAI no TĀS nekad nav bijusi.Pētījumi ,atbalsti un iznākums -ČIKS.
 
#
mareks 13.maijs 2017 7:23 atbildēt
bet ka radās šis milzīgais bezdarbs ,padomju varas gados nebij neviena bezdarbnieka ,taisni otrādi ,visur trūka darba roku . Kāpēc padomju vara tādas lietas var atrīsināt , mūsu valdība 26 gadi nevar ,kur problēma ,kāpēc šodien nevaram un kāpēc cilvēki dzīvo latgalē un netikai sliktāk kā agrāk varbūt sociālisma modelis labāks .Nu jābūt kādam iemeslam ,tikai mēs aiz politiskiem aizspriedumiem to nezin kāpēc negribam atzīt ,ja es domāju nepareizi ,lai valsts ne ar vārdiem ,bet darbiem pierāda pretējo ,bet pagaidām redzam nav rezultātu ,kādu tik programmu nav bijis
 
#
krams 13.maijs 2017 5:50 atbildēt
VARAM skaidro, ka, lai izveidotu 1345 jaunas darba vietas, nepieciešams nodrošināt kopējo finansējumu 81 751 182 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fondā, tas nozīmē, ka pašlaik plānotajiem 52 247 026 eiro papildus nepieciešami 29 504 156 eiro.
Pie varas esošie bezsmadzeņu formējumi ir jāatlaiž no darba!

.
 
Skatīt visus 30 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers