Reģionos: Āfrikas cūku mēris skāris trīs jaunus pagastus 4 komentāri
 
Reģionos

Āfrikas cūku mēris skāris trīs jaunus pagastus

 
scanpix

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 38 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt sērga skārusi trīs jaunus pagastus - Kolkas, Stelpes un Tārgales pagastus, kuros katrā atrasts pa vienam beigtam dzīvniekam, informē PVD.

Tāpat ĀCM šonedēļ konstatēts arī 17 meža cūkām Smiltenes novada Variņu pagastā, 11 meža cūkām Talsu novada Vandzenes pagastā, kā arī pa vienai meža cūkai Dundagas novada Dundagas pagastā, Priekuļu novada Priekuļu pagastā, Tukuma novada Džūkstes un Degoles pagastos, Talsu novada Īves un Kūļciema pagastos, kā arī Ventspils novada Ances pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 435 mežacūkām 53 novadu 110 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Komentāri [4]
#
alida 22.aprīlis 2017 10:36 atbildēt
Nevaru sagaidit,kad to valdibu Afrikas cilveku mers skars,lai ta valdiba sadeg karsta uguns elle!
 
#
Sīksaimnieks 21.aprīlis 2017 23:03 atbildēt
Viss sākās ar bēgļiem un musulmaņu pārvietošanos pa ES valstīm,kā speciālu programmu iznīcināt cūkkopību ES valstīs,jo čurkas neieredz cūku kā dzīvnieku,kur viņus uzņemsi dzīvot cūkkopību viņi iznīcinās,vai varbūt tā ir sakritība,nedomāju kam agrāk pirms Krimas okupācijas un bēgļu gājieniem viss bija pa vecam,kas mežacūku toreiz nebija,gadsimtiem viņas bija un pat gaļu šava ēda,savas cūkas vairs sīkzemnieki netur dārgs prieks, neatmaksājas maksāt nodokļus, un ja noķers,ka pa kluso sev turi samaksāsi tūkstošos štrafu, paldies ČURKĀM!!!
 
#
vb 21.aprīlis 2017 21:17 atbildēt
kad beigsies ši ES EKONOMISKĀ diversija pret latvieŠu ZEMNIEKIEM.???? kAD TIKS IZKAUTS PĒDEJAIS LOPS URRA, LAI DZIVO EIROPA, LAI PELNA EIROPA, UN LAI NOSPRAGST LATVIESU ZEMNIEKI BEZ NAUDAS SAVĀ ZEMĒ!!1
 
#
briseles misakstniekiem grūti laiki 21.aprīlis 2017 21:16 atbildēt
bauru iznīdēšanas komponente, visai naiva, bet ar skaidru zemtekstu "tu vari būt nākošais, labāk neko neaudzē".
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers