Reģionos: Āfrikas cūku mēris izplatās, atklāts Dobeles pusē 5 komentāri
 
Reģionos

Āfrikas cūku mēris izplatās, atklāts Dobeles pusē

 
F64

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 56 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, turklāt sērga pirmo reizi skārusi Dobeles novadu, kur Jaunbērzes pagastā atrasti četri beigti dzīvnieki, ziņo PVD.

Tāpat ĀCM pirmo reizi konstatēt Balvu novada Krišjāņu pagastā, kur atrasta viena beigta mežacūka. Šajā novadā sērga bija konstatēta jau iepriekš - Lazduleju pagastā.

Šonedēļ lielākais beigto mežacūku skaits konstatēts Tukuma novadā, tostarp 13 dzīvnieki atrasti Slampē, deviņi - Džūkstes pagastā, bet trīs Lestenes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 236 dzīvniekiem 43 novadu 72 pagastā. Pērn slimība skāra 1146 mežacūkas.

Jau ziņots, ka mājas cūku populācijā ĀCM šogad 13.janvārī skāra "Ancers" fermu "Rukas" Krimuldas novadā, kur nedēļas laikā likvidētas 5023 cūkas. Savukārt 7.februārī sērga uzliesmoja kompānijas otrajā fermā Salaspils novada "Bunčos", kur likvidēts vairāk nekā 8500 cūku ganāmpulks.

Tikmēr valdība izsludinājusi ārkārtas situāciju Krimuldas un Salaspils novadā, kā arī Ādažu novadā, kur nepieciešamības gadījumā bija plānots dedzināt cūku līķus. Ārkārtas stāvoklis ilgs līdz 17.aprīlim, tā izsludināšana atvieglo operatīvo dienestu darbu attiecīgajā teritorijā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Komentāri [5]
#
Izbrīns 18.februāris 2017 8:50 atbildēt
Dīvaini,ka tas cūku mēris skar tikai vietējos uzņēmējus - "" dänim" uzņēmums Rīgas apriņķa-Allažos -tikai plaukst un zeļ.....
 
#
Antiņš 17.februāris 2017 21:59 atbildēt
Vajag sākt vakcinēt mājas cūkas pret mēri. Mums taču vakcīna ir --- tikai bez ES direktīvas-regulas.
 
#
Viedais Prauls 17.februāris 2017 21:15 atbildēt
Ja neskaita kuiļus - vientuļniekus, tad meža cūkas ir bara dzīvnieki. Kā tas var būt, ka vienā pagastā, kur agrāk nav atrastas no ĀCM nobeigušās meža cūkas, tiek atrasts viens nobeidzies dzīvnieks? Sabotāža? Diversija?
 
#
adel 17.februāris 2017 20:47 atbildēt
un tā Latvijā mākslīgi tiks iznīdēta pēdējā cūka..lai ES varētu pelnīt....un Latvijā neko neražotu.
 
#
lapa 17.februāris 2017 20:42 atbildēt
cuku galu nevar est , ta saka visas pasaules dakteri , ari arabu zemes to nelieto.
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers