Politika: Drošībnieki: Krievijas izlūkošana var skart arī Latvijas loģistikas un būvniecības uzņēmumus 13 komentāri
 
Politika

Drošībnieki: Krievijas izlūkošana var skart arī Latvijas loģistikas un būvniecības uzņēmumus

 
Scanpix

NATO kontingenta ilgtermiņa klātbūtne Baltijas valstīs padara šo reģionu par prioritāti Krievijas militārajai izlūkošanai, kura var skart arī tiesībaizsardzības iestādes, sabiedrisko pakalpojumu un loģistikas nodrošinātājus, kā arī būvniecības uzņēmumus, secinājusi Drošības policija (DP).

Minētās nozares pilda atbalsta funkcijas aizsardzības sektoram, teikts DP pagājušā gada darbības pārskatā.

Paredzams, ka arī tuvākajā nākotnē Krievijas specdienestu aktivitātēs pret NATO valstīm arvien plašāk tiks izmantotas netradicionālas darbības metodes un ietekmes kanāli, kuru mērķis ne vienmēr ir informācijas ieguve, bet drīzāk priekšnoteikumu radīšana Krievijas ārpolitisko interešu īstenošanai, uzsvērusi DP.

Šogad turpināsies arī Krievijas tautiešu aktīva iesaiste pret Latviju vērstās Krievijas informatīvajās kampaņās. Paredzams, ka Latvijā izvietotās NATO vienības arī turpmāk būs viens no galvenajiem šādu kampaņu mērķiem, lai tādējādi censtos diskreditēt Latvijas valsts aizsardzības centienus un sabiedrotos.

Tāpat var prognozēt, ka Krievijas specdienesti var izrādīt pastiprinātu aktivitāti saistībā ar 2018.gada Saeimas vēlēšanām un Latvijas simtgades norises pasākumiem, lai diskreditētu šos procesus un labvēlīgu apstākļu gadījumā ietekmētu to norisi atbilstoši Krievijas ārpolitiskajām interesēm, secinājusi DP.

DP pārskatā arī minējusi pērn septembrī Baltijas valstīs satraukumu radījušās Krievijas un Baltkrievijas mācības "Zapad 2017". Lai gan nozarēs, kurās DP nodrošina pretizlūkošanas režīmu, mācību aktīvās fāzes laikā netika identificēti agresīvi Krievijas specdienestu mēģinājumi iegūt klasificētu informāciju, tie tomēr bija ieinteresēti Latvijas valsts amatpersonu un sabiedrības reakcijā uz šīm mācībām, kas izpaudās gan kā pastiprināta atklāto informācijas avotu izpēte, gan šo jautājumu iekļaušana intervijās ar Latvijas valstspiederīgajiem Krievijas robežas šķērsošanas laikā.

Komentāri [13]
#
Nu es 19.marts 2018 22:08 atbildēt
Kapēc tikai var skart? PROTAMS, KA SKARS!
Un lai tie prorussia troļļļ rij vienu protēzi pēc otras, specdienesti, lūdzu dariet, kas jādara!
 
#
Raimonds 19.marts 2018 18:19 atbildēt
NATO Latvijā ir okupantu statuss. ..te nav tautas atbalsta NATO čurātājiem...
 
#
Raimonds » Raimonds 19.marts 2018 22:09 atbildēt
raimondam Latvijā ir okupantu statuss. ..te nav tautas atbalsta raimondam un citiem krievfašistu čurātājiem...
 
#
crusader 19.marts 2018 16:17 atbildēt
Kaut kāda neveselīga histērija! Vai tiešām jau bailēs no Krievijas daudziem politiķiem bikses pilnas un vienīgais, ko var saklausīt ir neadekvāta, haotiska muldēšana. Ja ir draudi, tad mērķtiecīgi, plānveidīgi veiciet pastiprinātu pretizlūkošanu, bloķējiet un izjauciet ienaidnieka plānus, rīkojieties, nevis histēriski "raudiet" par to avīzēs.
 
#
sipo 19.marts 2018 15:59 atbildēt
Cik sabijušies, ievainojami un iespaidojami esam. Švakuļi. Jebšu kaut kas mums pašiem ne tā?
 
#
:) 19.marts 2018 15:48 atbildēt
lasot šo murgojumu kļust skaidrs kā tas tapis-priekšnieks lika padotajam uzrakstit kā krievija mūs apdraud, un šis nu ilgi mocoties izdevis tādu sacerejumu. ar realitāti tam nav ne vismazākā sakara, tas ir mokās pie rakstāmgalda dzemdēts dokuments
par asv apdraudejumu jau var daudz konkretāk uzrakstit- sākot ar amišu karaviriem kas drikst te darit visu kas ienāk prātā un nav par to sodāmi, par to kā amiši uzraksta “ziņojumu”kuram nav pat pieradijumu bāzes un mums aiveras 3 lielākā banka…… lūk reāli, taustāmi musu valsts apdraudejumi
 
Skatīt visus 13 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers