Politika: Mūrniece: Varam pieredzēt ārvalstu iejaukšanos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās 24 komentāri
 
Politika

Mūrniece: Varam pieredzēt ārvalstu iejaukšanos gaidāmajās Saeimas vēlēšanās

 
AP / Scanpix

Varam pieredzēt ārvalstu iejaukšanos rudenī gaidāmo 13.Saeimas vēlēšanu norisē, šodien ikgadējās ārpolitikas debatēs uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

Viņa brīdināja, ka vēlēšanās ir jārēķinās ar uzbrukumiem Latvijas informatīvajai telpai, jo ir paredzams, ka notiks viltus ziņu izplatīšana, tiks nomelnota valsts un tās politiķi. Arī korupcija varētu būt rīks Kremļa rokās.

"Domāju, ka Latvijas vēlētāji ir pietiekami nobrieduši, lai lemtu par demokrātisku un nacionālu valsti, neapžilbinoties no krāšņas uguņošanas galvaspilsētas centrā," pauda Mūrniece.

Vienlaikus Mūrniece uzsvēra, ka patlaban ir ļoti būtiski vienoties par tālākiem Latvijas ārpolitikas mērķiem, lai ikviens cilvēks un ģimene justos aizsargāti un droši. Viņa akcentēja, ka simtgades labā ziņa ir Latvijas drošības un ekonomiskās izaugsme.

F64

"Sarežģītos laikos politiķu un diplomātu uzdevums ir saglabāt to, kas tika veidots, taču patlaban demokrātisko pasauli mēģina pārvērst dažādi spēki," sacīja Mūrniece, atgādinot gan par "kodolieroču pogām", gan arī "blakus esošo agresīvo lielvalsti".

Mūrniece sacīja, ka Krievijas īstenotās mācības "Zapad" bija plaša militāra spēku pārbaude, piebilstot, ka pasaulē ir spēki, kas cer ar militāra spēka palīdzību sadalīt pasauli ietekmes zonās. Tāpēc, viņasprāt, ir nepieciešams sadarboties ar parntervalstīm un partnerorganizācijām, vienlaikus pašiem iestājoties demokrātisko vērtību un valsts sardzē.

Drošības pamatu pamats ir NATO, uzsvēra Mūrniece, akcentējot, ka alianses spēki Latvijā pierāda tās rīcībspēju.

Mūrniece uzsvēra, ka šai un nākamajai Saeimai jāturpina veidot dialogs ar ASV kongresu, kā arī Kanādu, savukārt topošā Eiropas Savienības (ES) aizsardzības dimensija jāveido, attīstot aizsardzības spējas.

"Mēs Latvijā zinām, kas ir solidaritāte, kas ir arī atslēgas vārds ES - tas nav tikai tirgus un nauda, mums ES vajadzīga arī kā vērtību savienība," pauda Saeimas spīkere, norādot, ka Latvijai ir jāapzinās, ka pēc "Breksita" Latvijai būs mazāk ES naudas, taču Latvija no ES sagaida saliedētību.

"Nedrīkstam sašķelties. "Breksits" bija skarbs, politiķi pamodās ar zilumiem un puniem, pieredzot, ko nozīmē spēles ar populismu," teica Mūrniece. Latvija cerīgi raugās uz Vācijas un Francijas dialogu, pauda politiķe, uzsverot, ka Latvijai jāturpina būt ES kodolā, esot aktīvai gan ekonomikas, gan drošības jautājumos.

Ārpolitikai ir tieša saikne ar iekšpolitiku, atzina Mūrniece, piebilstot, ka gaidāmajās vēlēšanās cilvēki izlems, kurš turpmāk veidos valsts ārpolitiku un iekšpolitiku.

Komentāri [24]
#
Raimonds 26.janvāris 2018 1:35 atbildēt
Arī tava vieta, tāpat kā mana, ir miskastē. Usne tu neaizrijies no naida? Es gan, skrienu mainīt apenes.
 
#
Novērotājs 25.janvāris 2018 17:48 atbildēt
Savlaicīgi organizēt Saeimas komisiju, kas pētītu un preventīvi novērstu zinamās kaimiņvalsts iejaukšnos vēlēšanās. Sastādīt un publicēt personu sarakstu, kuras tieši vai netieši varētu ietekmēt vēlēšanu iznākumu. Pieaicināt ekspertus no ASV ar pieredzi vēlēšanu ietekmes pētījumos. Pastiprināt vīzu režīmu ar zināmo kaimiņvalsti. Tas būtu reāls pienesums Simtgadei
 
#
nu jā ietekme jau sākusies 25.janvāris 2018 13:46 atbildēt
vakar pa ren tv sākās kautkāds jauns raidijums, nebiju tādu vismaz manijis, gribejas paskatities kas un kā. jā vaditājs stūma krievijas propogandu, nav noliedzams, bet bija milzigs bet- viš ne vienu brīdi neko nesameloja. runāja 100% taisnibu bismaz visu laiku ko es noklausijos. viš stāsta un ar faktiem pastiprina kā mūsu valdošās partijas izmanto-skaldi un valdi principus, kā māksligi kurina nacionālo naidu...... protams ka propoganda, jo nostāda "latviskās partijas"ļoti nesmukā pozicijā, bet viš tiešām nesamelojās, tikai vispārzināmas patiesibas pasniedza koncentrētā veidā ko ikdienā parasti palaiž garām
 
#
nu jā ietekme jau sākusies » nu jā ietekme jau sākusies 26.janvāris 2018 1:37 atbildēt
Ir ļoti vērtīgi apspriest krievijas ren.tv. Vērtīgas atziņas, it īpaši manā, raimonda, mērcē.
 
#
un ko liecina šādi mūrnieces teksti? 25.janvāris 2018 13:41 atbildēt
principā tikai vienu- naciķi saprot ka viņiem velešanās ies grūti, kamer saskaņa vinnēs ar lielu atrāvienu. tad nu gatavo augsni ka vares visā kremli vainot. bet mums jau velešanas notiek papīra formātā, tur nevares teikt ka hakeri rezultātu ietekmējuši. lēta propoganda mūrnieces kundze
 
#
Ieteikums » un ko liecina šādi mūrnieces teksti? 26.janvāris 2018 1:41 atbildēt
Ja tev nepietiek naudas nervu zālēm, dzer driģeņu uz vilkābolu uzlējumu. Pēc trešās kūres, iestāsies pilnīgs miers un klusums. Naciķus vairs nemeklēsi pagultē, bet gan uz jumta kores.
 
#
lapa 25.janvāris 2018 13:14 atbildēt
uzmanibu - uzbruk krievi - saimas deputatiem pacelt algas , sapirkt patronas , tankus , bet latviesu tautai - savilkt bikses , bet kam nepatik - lai izbrauc . bet dambrovskim rit no treknas briseles siles.
 
#
Raimonds » lapa 26.janvāris 2018 1:39 atbildēt
Ja tev nepietiek naudas nervu zālēm, dzer driģeņu uz vilkābolu uzlējumu. Pēc trešās kūres, iestāsies pilnīgs miers un klusums.
 
Skatīt visus 24 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers