Politika: Sudrabu tomēr neatsauc no "oligarhu lietas" izmeklēšanas komisijas 7 komentāri
 
Politika

Sudrabu tomēr neatsauc no "oligarhu lietas" izmeklēšanas komisijas

 
f64

Saeimas deputātu vairākums ceturtdien neatbalstīja ierosinājumu atsaukt Ingunu Sudrabu (NSL) no "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijas.

Sudraba ir šīs komisijas priekšsēdētāja. Parlamentārā izmeklēšanas komisija ceturtdienas rītā pirms Saeimas sēdes jau atbalstīja galaziņojumu, lai arī par to bija domstarpības.

Par Sudrabas atsaukšanu balsoja 39 deputāti, pret bija 25 parlamentārieši, bet vēl 18 deputāti balsojumā atturējās. Pieci parlamentārieši balsojumā nepiedalījās. Sudrabas atsaukšanu atbalstīja "Vienotības", nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, Latvijas Reģionu apvienības frakcijas deputāti, vairāki pie frakcijām nepiederošie politiķi, kā arī Kārlis Seržants (ZZS). Pret balsoja deputāti no "Saskaņas", Andris Siliņš (ZZS), kā arī Gunārs Kūtris (NSL). Balsojumā atturējās Zaļo un zemnieku savienības deputāti, pati Sudraba, kā arī vairāki pie frakcijām nepiederošie politiķi.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota 2017.gada jūlijā.

Likumā ir noteikts, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijas locekļi tiek iecelti Saeimas kārtības rullī noteiktajā kārtībā - vienādā skaitā no katras Saeimas frakcijas deputātiem. Saeima lēma, ka "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisijā tiek iecelts pa vienam cilvēkam no katras frakcijas.

Ņemot vērā Ringolda Baloža lēmumu izstāties no NSL frakcijas, tā beigusi pastāvēt, jo tajā vairs nav nepieciešamo piecu deputātu.
Komentāri [7]
#
jancis 18.janvāris 2018 12:06 atbildēt
ZZS + Saskaņa nākamajās vēlēšanās?
 
#
Ja » jancis 18.janvāris 2018 15:51 atbildēt
tā arī notiek,tad MK lai stūrē Nils.
 
#
lapa » jancis 19.janvāris 2018 14:39 atbildēt
bet zalajos tacu salida pulka noziedziga vienotibas gruppejuma . ta vairs nav ta partija...
 
#
Dīvains portāls delfi 18.janvāris 2018 11:49 atbildēt
Kremļa troļļu sakomentētos melus,cūcības,lamuvārdus nedzēš.Komentārus kuros tiek apspriesti kremļa vai viņu pakalpiņu noziegumi Latvijā neļauj nemaz ievietot vai pēc īsa brīža dzēš. Komentāram portāla darbinieki seko līdz jau rakstīšanas procesā.
 
#
vēlētājs 18.janvāris 2018 10:55 atbildēt
Ievēlē!Vai ir tajā rullī teikts,kad jāizvēlē ārā?Oligarhu pakaļlaižas tikai smirdina gaisu,un viss.
 
#
serebrova 18.janvāris 2018 10:40 atbildēt
tā, bildē, NEESMU ES !!!
 
#
BOTĀNIĶE 18.janvāris 2018 10:37 atbildēt
R.BALODIM liels F U I !!! JAU pielien reģionāļiem,lai tiktu pie siles.Bet rāda tik gudru ģīmi,ka paliek nelabi.Šim nu gan novēlu novelties no iesildītā krēsla!Vēl-MALACIS ŠICS VISOS JAUTĀJUMOS ! Tiešām derētu par VESELĪBAS ministru !
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers