Politika: Juridiskā komisija atbalsta iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām 4 komentāri
 
Politika

Juridiskā komisija atbalsta iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām

 
Dmitrijs Suļžics/ F64 Photo Agency

Saeimas Juridiskās komisijas vairākums šodien atbalstīja iniciatīvu par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā.

Pret šo iniciatīvu balsoja Zaļo un zemnieku savienības un partijas "No sirds Latvijai" deputāti.

Līdz ar to šis būs viens no iespējamiem priekšlikumiem Satversmes grozījumiem, ko apspriedīs atbildīgā darba grupa. Juridiskā komisija šodien nolēma veidot šādu darba grupu, kurai būs jāvērtē, kurām Satversmes grozījumu iniciatīvām iespējams saņemt nepieciešamo balsu vairākumu Saeimā.

Darba grupā strādās frakciju deleģēti pārstāvji un tai jāpiedāvā savi secinājumi līdz marta vidum.

Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiķiem ir dažādi viedokļi par to, vai Valsts prezidentu būtu jāievēlē atklātā balsojumā.

Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai" /LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Valsts prezidents jāievēlē atklātā balsojumā.

Politiķis aicina Saeimas deputātus atbalstīt šādu kārtību. "Prezidentu ievēlēšanas aizklātais balsojums, deputātu nevēlēšanās atklāt sabiedrībai, par ko ir balsojuši, kā arī, skaidrot savu izvēli,- tas viss paplašina plaisu starp sabiedrību un parlamentu. Tāpēc kā pirmo soli, lai palielinātu uzticību Saeimai, VL-TB/LNNK aicina atbalstīt atklātu prezidenta ievēlēšanas procesu. Vēlētājiem ir tiesības zināt, par ko balso viņu ievēlētie deputāti," norādīja Bērziņš.

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA sacīja, ka ir pret šādiem atklātiem balsojumiem un konkrētajā gadījumā nepieciešams aizklāts balsojums. Viņaprāt, atklāta balsojuma gadījumā deputātus varētu ietekmēt, ja tie nebalsotu tā, kā kāds vēlas.

"Aizklāts balsojums nodrošina objektīvu balsojumu pēc labākās sirdsapziņas un labākās gribas, ko neviens nevar ietekmēt. Sabiedrībā arī daudzās biedrībās, organizācijās un asociācijās ir aizklāti balsojumi," piebilda Krauze.

Savukārt "Vienotības" deputāte Inese Lībiņa-Egnere norādīja, ka partija vienmēr ir atbalstījusi ideju par prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, tādēļ iebildumu pret to neesot.

Koalīcijas līgumā noteikts, ka koalīcija tikai un vienīgi pēc vienprātības principa var izlemt jautājumus par grozījumiem Satversmē.

Komentāri [4]
#
Liema 29.novembris 2017 14:43 atbildēt
Bet pirmais solis uz tautas "demokrātiju" būtu atklātas Saeimas deputātu vēlēšanas: vēlētāji visi sanāk kopā pa vēlēšanu iecirkņiem un nobalso atklāti, vienkārši un lēti- paceļot rokas pa katru no nosauktiem kandidātiem atsevišķi un tūdaļ saskaitot iegūtās balsis.
 
#
opis no laukiem 29.novembris 2017 13:39 atbildēt
Tas ir liberastu mēģinājums Saeimas iedzīvināt un ieviest baiļu sindromu ,jo kurš tad uzdrīkstēsies balsot pēc sirdsapziņas,ja ar to viņš atklāti parādīs ,varas elitei un sponsoriem,tajā skaitā Sorosa fonda sponsoriem,savu patieso attieksmi pret viņiem,līdz ar to pārvelkot treknu svītru savai politiskajai karjerai nākotnē! Tas būs solis varas totalitārisma virzienā,tāpēc tas ir absolūti nepieļaujami!
 
#
opis no laukiem » opis no laukiem 29.novembris 2017 13:41 atbildēt
Kļūdas labojums - Tas ir liberastu mēģinājums Saeimas balsojumos .......
 
#
/ 29.novembris 2017 12:59 atbildēt
nevajag Latvijai dārgas lelles, kurām neesot nekādas tiesības! Bērnus vajag Latvijai! Par katru bērnu pensionēties vienu gadu ātrāk! Hipotekārā kredīta atvieglojumus ģimenēm ar 2 bērniem kā Krievijā! Ja Krievija par 2., ... bērnu izmaksā ģimenei ap 7000 eiro "mātes kapitālu", kuru nevar nodzert, bet tikai dzīvoklism vai bērna mācībām, tad tur piedzimst vairāk nekā nomirst Putina valdīšanas laikā!
 
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers