Politika: Pieci "Vienotības" biedri izstājas no partijas [Papildināts] 42 komentāri
 
Politika

Pieci "Vienotības" biedri izstājas no partijas [Papildināts]

 
F64

Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas "Vienotība", apstiprināja politiskā spēka ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Šie deputāti turpinās darboties "Vienotības" Saeimas frakcijā, aģentūrai LETA sacīja Viņķele. Tādu pašu nostāju pauda vēl vairāki no šiem deputātiem. No partijas aizejošie politiķi šodien tikās ar frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu. Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka frakciju veido no viena saraksta ievēlētie politiķi, un pašlaik nav lielu ideoloģisku nesaskaņu saistībā ar jautājumiem, kurus tagad risina frakcija.

Arī partijas valde rekomendējusi frakcijai strādāt kopā, šādam viedokli piekrīt arī Āboltiņa personīgi. Frakcijā diskusijas ir iespējamas, tomēr Āboltiņa prognozēja, ka deputāti turpinās strādāt vienoti, lai nodrošinātu politisko stabilitāti un realizētu valdības mērķus.

Judins aģentūrai LETA uzsvēra, ka šie deputāti turpinās strādāt konstruktīvi un atbalstīs valdību. Viņš pastāstīja, ka pašlaik tiek strādāts pie politiskā spēka izveides, taču pagaidām atturējās nosaukt iesaistītos cilvēkus.

Savukārt Čigāne akcentēja, ka Latvijas politiskajā spektrā ir pieprasījums pēc centriskās partijas ar ļoti skaidru proeiropeisku piedāvājumu. Politisko spēku iecerēts dibināt līdz vasaras beigām, un pašlaik ikkatrs ir aicināts piedalīties un līdzdarboties politiskajā procesā, piebilda deputāte.

Pašlaik topošajai partijai ir aktīvs kodols, tomēr viņa nevēlējās nosaukt kādus no šiem cilvēkiem, jo neesot lūgusi viņiem atļauju to darīt.

Šie deputāti iepriekš paziņojuši, ka varētu pievienoties kādai jaunai partijai. Dālderis piektdien sacīja, ka būtu gatavs pievienoties kādam jaunam politiskajam spēkam, taču pats nebūšot tā dibināšanas organizators.

Minētie deputāti jau iepriekš vairākkārt pauduši atšķirīgu pozīciju no "Vienotības" vadības, īpaši valdības veidošanas procesā, kad Viņķelei tika pārmesta "Vienotības" premejera amata kandidāta virzīšanas bloķēšana. Toreiz opozicionāru vidū bija arī Veiko Spolītis, kurš strādā "Vienotības" frakcijā, bet no partijas ir izstājies pēc skandāla, kas bija saistīts ar braukšanu reibumā.

Taujāts, kāpēc Spolītis vairs netiek minēts kā viņu domubiedrs, Dālderis vien atteica, ka "nekas nav noticis", vienkārši dažos jautājumos esot atšķirīgi viedokļi. Neoficiāli citi politiķi gan pieļauj, ka šāda situācija varētu būt saistīta ar Spolīša ne pārāk veiksmīgo darbu, vadot pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju.

Komentāri [42]
#
5 ortodoksalie sorositi 18.jūlijs 2017 5:33 atbildēt
kuri ir tie laudis ,kuri par vienotibu vispar balsoja?
 
#
smiekli naak par tanteem 18.jūlijs 2017 1:39 atbildēt
Vinkelei un Čigaanei vieta kuutii pie meeslu dakshaam:D
 
#
kk » smiekli naak par tanteem 20.jūlijs 2017 10:23 atbildēt
tur visiem ir vieta kuutii un tev tai skaita
 
#
Ciniķis 17.jūlijs 2017 23:58 atbildēt
Re nu, kur tā sāpe: "esot pieprasījums pēc centriskās partijas ar ļoti skaidru proeiropeisku piedāvājumu" - drīzāk jau ir cerība kaut ko (kas nu vēl atlicis) par kapeikām atdodot, tikt mīkstā Briseles krēslā, turpat, kur Dombrovskis un Vilks (gan jau arī kādi vārdos nesaukti "Citadeles" uzdāvināšanas afēras dalībnieki). Par centrisku gan ultra neo-liberālu grupējumu nosaukt nevarētu cilvēks, kam ir kaut nedaudz sajēgas par politiskajiem procesiem. No sirds vēlu šai kompānijai politisku skuju taku.
 
#
HUGO 17.jūlijs 2017 23:57 atbildēt
vienotības grupējumam jau sen beidzies derīguma termiņš..nu bet šie ..kur tagad šie stāsies ??pidarasu partijā?? VARĒTU P[ADOMĀT ,KA NO ŠIEM KAUT KAS IR ATKARĪGS??:)
 
#
:] 17.jūlijs 2017 23:57 atbildēt
žurkas pamet grimstošu kuģi
 
#
kk » :] 20.jūlijs 2017 10:25 atbildēt
tas gan
 
Skatīt visus 42 komentārus >
Pievienot komentāru
Vārds *
Komentārs *
 
Custom creative templates for DoubleClick for Publishers